IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.investor.bg/novini-i-anal...-sofix-226860/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Фонда следящ Софикс, с покупките си надига Софикс. Малко като Барон Мюнхаузен става, ама сякаш става
      Очевидно Барон мюнХаузен не потъва защото е стъпил на дъното. Само симулира че потъва. Някои си продават акциЙте за пари, но мюнхаузен пак не потъва. Вече има фонд който им ги прибира за без пари, седят едни над 220 хил дялове и чакат за номинал )) Както казва Булсон математиката не излиза и тези които се усетят може да направят парета, а другите - за съжаление останаха без акциИ))))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Фонда следящ Софикс, с покупките си надига Софикс. Малко като Барон Мюнхаузен става, ама сякаш става
        Едва ли сега купи фонда, то само Софарма минаха 50к лева пакетно преди малко, колкото е и обема при фонда днес

        Коментар


        • Фонда следящ Софикс, с покупките си надига Софикс. Малко като Барон Мюнхаузен става, ама сякаш става

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
            става все по-голяма промоция всеки ден

            Нетна стойност на активите на един дял
            BGN 1.0321

            а пазарната е 1.025

            нищо де, поне на теория не може да пада още много
            Цена на обратно изкупуване
            BGN 1.0115
            Нали се сещаш че това е цена на първичен пазар (на който пазаруват ИП-тата)

            а на борсата каква ще е цената .... никой не може да гарантира

            Спокойно ИП-то може да реши че ще купува на 80 ст. и после ще ги продава на фонда на 1.0115

            Коментар


            • става все по-голяма промоция всеки ден

              Нетна стойност на активите на един дял
              BGN 1.0321

              а пазарната е 1.025

              нищо де, поне на теория не може да пада още много
              Цена на обратно изкупуване
              BGN 1.0115
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Най-голямта и явна промоция на БФБ от доста време.
                Освен като инструмент за лесно влизане на пазара за голяма сума на ниски нива, гледам последната седмица се използва и като инструмент за натискане на пазара, и това, че сега е под 1.05 точно това показва, натисткат пазара през този позиция
                Естествено, че това няма да им се получи, щото математически не издържа и няма фундамент, продължавам да твърдя, че всичко под 1.50 и промоцийонално, не повече от 10 милиона ще могат да се вмъкнат на под 1.50 А 10 милиона са нищо Затова и натискат и не искат да му дава да рипа, че после няма удържане
                Bulls on BSE

                Коментар


                • "31 хил. лева е днешният оборот на индексния фонд върху SOFIX на БФБ. BGX отново е сред най-ликвидните акции от free-float компаниите на борсата. На първичен пазар поръчките за емитиране на нови дялове от фонда до 15 часа днес са за 30 000 дяла."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                    Как така не можеш бе приятел ? Колкото и акции да имаш, ще бъдат погълнати, дори без телефони на абсолютно приемлива цена

                    П.П. Говориш за акции от фонда или за отделни акции от Софикс? Съжалявам, ако не съм те разбрал правилно.
                    За акции от Софикс говоря !

                    Не знам какво значи "приемлива цена" Щом не съм ги продал до момента значи не е приемам цената
                    Погледнато от този ъгъл, то на пазара всичко се продава въпрос на цена, но за момента цената не ме устройва и чакам. За всеки влак си има пътници.
                    П.П. След вчерашните размишления и дебати, май ще взема малко от този фонд, пък каквото стане, залагам си времеви период от 1 година след покупката, да видя накъде духа вятъра ! Само да не ме издуха мноооого преди това
                    Успех на всички!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
                      Хаха, аз го имам същият проблем даже и по-голям! !!
                      Имам акции от индекса, които не само не харесвам ВЕЧЕ а и искам да се отърва без загуби , но не мога!
                      Как така не можеш бе приятел ? Колкото и акции да имаш, ще бъдат погълнати, дори без телефони на абсолютно приемлива цена

                      П.П. Говориш за акции от фонда или за отделни акции от Софикс? Съжалявам, ако не съм те разбрал правилно.
                      Last edited by 15%; 21.10.2016, 01:22.
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                        Все някога БФБ ще стане ликвидна. Как да си купя акци, от ЕТФ-а след като половината компании в състава на SOFIX не ме кефят?
                        Хаха, аз го имам същият проблем даже и по-голям! !!
                        Имам акции от индекса, които не само не харесвам ВЕЧЕ а и искам да се отърва без загуби , но не мога!

                        Коментар


                        • след успеха на етф-а, да чакаме ли такъв с облигации дето се търгуват на бфб ?
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                            Все някога БФБ ще стане ликвидна. Това може да стане и след 100 години, но ние сме търпеливи и за никъде не бързаме. Сега искам да попитам нещо Как да си купя акции от ЕТФ-а след като половината компании в състава на SOFIX не ме кефят?
                            Половината позиции само не те кефят?! Само толкова ли? Ти си голям оптимист.
                            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                              Все някога БФБ ще стане ликвидна. Това може да стане и след 100 години, но ние сме търпеливи и за никъде не бързаме. Сега искам да попитам нещо Как да си купя акции от ЕТФ-а след като половината компании в състава на SOFIX не ме кефят?
                              Купи кво те кефи другото го шортни

                              Коментар


                              • Все някога БФБ ще стане ликвидна. Това може да стане и след 100 години, но ние сме търпеливи и за никъде не бързаме. Сега искам да попитам нещо Как да си купя акции от ЕТФ-а след като половината компании в състава на SOFIX не ме кефят?
                                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                                Коментар

                                Working...
                                X