IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Не знам дали знаеш но през 2007 г бяха пуснати 6 индексни фонда през банка Амро и всичките прекратиха своето действие с огромна трудност при излизането преди 2 г.
    Така че информацията не би трябвало да ти е чужда....
    Та ако питаме вложителите на амро при индекс 1900 и закрити при индекс 290 -когато гръмна третия или четвъртия сертификат ,какво ли ще кажат...? А ти ?
    Какво да кажат?Ще кажат ,че са реализирали сериозна загуба...А аз ще ти кажа,че инвестирането във финансови инструменти,никаде по света не е с гарантирана и вечна печалба и носи рискове от загуби...Всеки инвеститор има на раменете си една топка,наречена глава,в която би трябвало да има и мозък и с тоя мозък инвеститорът да преценява дали да инвестира или не, в каквото и да е..Даже и една шибана будка да отвориш.,трябва да се съобразиш с държавата,в която я отваряш,града,улицата и от там да съобразиш и какво да предлагаш в нея...И винаги има риск от провал...Ние инвестираме на БФБ и сме длъжни да се съобразяваме с всичките особености на нашия капиталов пазар,да си изграждаме стратегията и тактиката на база тези особености,и ако ни стиска,да действаме.... Ние не сме последователи на Яхова,дето сляпо да вярваме в нещо си,а мислещи и анализиращи хора, решили да рискуват определено количество пари на определен пазар,и готови да носят последствията от СОБСТВЕНИТЕ си решения...
    Всичко това,дето го изписах,би трябвало да е предназначено за някой 17-18 годишен ашлак,който тепърва мисли да се захваща с борси и прочие,и ми е меко казано странно ,че го изписах тук...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pjc50313869 Разгледай мнение

      Да плача или да се смея... току що зачеркна целия финансов свят - банки, застрахователи, осигуретели, взаимни фондове чии пари инвестират? Свои или привлечения спестители/застраховани/осигурявани/инвеститори ресурс?

      Ако намираш хората, които пускат първия ЕТФ в БГ за "лузъри с тъпа идея", най-добре си изтрий профила тук и ходи да береш череши!
      Не знам дали знаеш но през 2007 г бяха пуснати 6 индексни фонда през банка Амро и всичките прекратиха своето действие с огромна трудност при излизането преди 2 г.
      Така че информацията не би трябвало да ти е чужда....
      Та ако питаме вложителите на амро при индекс 1900 и закрити при индекс 290 -когато гръмна третия или четвъртия сертификат ,какво ли ще кажат...? А ти ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        безценен опит?! това е пълен балон и повечето от тея боклуци никога няма да направят и долар печалба. давай, адмирирай всеки лузър с тъпа идея която не се е осъществила

        пп този етф свои пари ли рискува или парите за пенсия на хиляди българи?
        Да плача или да се смея... току що зачеркна целия финансов свят - банки, застрахователи, осигуретели, взаимни фондове чии пари инвестират? Свои или привлечения спестители/застраховани/осигурявани/инвеститори ресурс?

        Ако намираш хората, които пускат първия ЕТФ в БГ за "лузъри с тъпа идея", най-добре си изтрий профила тук и ходи да береш череши!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          безценен опит?! това е пълен балон и повечето от тея боклуци никога няма да направят и долар печалба. давай, адмирирай всеки лузър с тъпа идея която не се е осъществила

          пп този етф свои пари ли рискува или парите за пенсия на хиляди българи?
          За мен,лузър не е човек,който се проваля в опитите си,а този,който нищо не се опитва да направи...С критиките си,все повече ми заприличваш на "чист българин",затова те поздравявам с моя любим разказ на Чудомир "Критик".....

          https://chitanka.info/text/14515-kritik

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

            Няма да задълбавам, явно много си отчаян от живота ли, от борсата ли и не знам от какво друго. Но ей затова се хващам щото ми прави впечатление голямо. Това изречение е показателно за темата за нашата народопсихология и нещо с което трябва много да се борим. До немалка степен и аз се хващам че го мисля понякога, но гледам да се усещам и спирам.

            Ако някой опитва да направи нещо може да успее, този дето не опитва гарантирано не успява. Това във връзка със стартъп-ите, тези дето успяват в масовия случай са имали предни опити в нещо в което не са успели. Натрупали са безценен опит и такива хора трябват на България, хора които да опитват. И не си прав да адмирираш само успелите и другите заслужават. Това че не са седели пред телевизора, или работили някоя спокойна работа, а са рискували да захвърлят другите дела, да рискуват своите пари и своето време. А ясно че може и да не успеят...

            Поздрави и успех!
            +++
            Аз лично не съм чувал от успял човек да каже нещо от сорта "....няма смисъл да се захващаш...всичко е нагласено...в тая държава нищо не става"
            С едно изключение - но по ирония той е преуспял покрай нагласени обществени поръчки...
            ​​


            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Това във връзка със стартъп-ите, тези дето успяват в масовия случай са имали предни опити в нещо в което не са успели. Натрупали са безценен опит и такива хора трябват на България, хора които да опитват. И не си прав да адмирираш само успелите и другите заслужават. Това че не са седели пред телевизора, или работили някоя спокойна работа, а са рискували да захвърлят другите дела, да рискуват своите пари и своето време. А ясно че може и да не успеят...

              Поздрави и успех!
              безценен опит?! това е пълен балон и повечето от тея боклуци никога няма да направят и долар печалба. давай, адмирирай всеки лузър с тъпа идея която не се е осъществила

              пп този етф свои пари ли рискува или парите за пенсия на хиляди българи?
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                аз адмирирам всеки който направи нещо, не който се опитва да направи нещо.
                Няма да задълбавам, явно много си отчаян от живота ли, от борсата ли и не знам от какво друго. Но ей затова се хващам щото ми прави впечатление голямо. Това изречение е показателно за темата за нашата народопсихология и нещо с което трябва много да се борим. До немалка степен и аз се хващам че го мисля понякога, но гледам да се усещам и спирам.

                Ако някой опитва да направи нещо може да успее, този дето не опитва гарантирано не успява. Това във връзка със стартъп-ите, тези дето успяват в масовия случай са имали предни опити в нещо в което не са успели. Натрупали са безценен опит и такива хора трябват на България, хора които да опитват. И не си прав да адмирираш само успелите и другите заслужават. Това че не са седели пред телевизора, или работили някоя спокойна работа, а са рискували да захвърлят другите дела, да рискуват своите пари и своето време. А ясно че може и да не успеят...

                Поздрави и успех!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Black and white cat-foot, пак не ми стана ясно какво предлагаш?! Хейтването е национален спорт, това е единствения ми извод от това което чета. Ако мен цитираш като фен на фонда, хммм ни най-малко не мога да се определя като такъв. Нямам дялове там и не мисля поне в близко бъдеще да имам, мисля че не съм в целевата група за която е създаден. Но адмирирам всеки който се опитва да прави нещо, нещо което е в посока напред и определено смятам че е много по-добро от постоянното плюене - ако някой не дава дивидент не ставал, ако давал - то бил малък, ако дава приличен дивидент - ама пък акцията не мърдала и т.н. и т.н.

                  За много неща могат да бъдат критикувани ЕТФ-а, ама то само това правите и някак не върви и аз да взема да ги критикувам. Вие ги плючете като расте пазара, не ми се мисли какви глупости ще се пишат като вземе да пада пазара


                  Пожелавам им успех с намирането на инвеститори, с листването. Пожелавам успех на всеки решил да се листне на борсата, да създава нови дружества или да стартира нови проекти. За да успяваш трябва да си малко луд, трябват ни повече такива хора!
                  предлагам рационалност и логика. без повече грандомания и велики планове и хвалене на всеки който уж се опитвал да прави нещо. стига вече месии!

                  инвестирам на бфб от почти 10 години и съм се нагледал на велики надежди, революционни развития и тн. аз адмирирам всеки който направи нещо, не който се опитва да направи нещо. по повод новите дружества и листването, помниш ли колко адсиц се бяха пръкнали и колко прокопсаха? или велики компании като оргахим, оцк, хд пътища какво стана. ипо-та като енемона до какво доведоха. а плановете на бфб? приватизираха ли го след н опити? къде са късите продажби? къде са новите инструменти? къде е стратегическия инвеститор? а какво стана с балканската борса една година след пускането?

                  единственото което имаш като развитие последните години е един етф в който се рециклират акции, който с едни пари на няколко пф наду цените на много компании до абсурдни нива. това е единственото ново което виждам след 2007 когато почнах. от друга страна ликвидността я няма - преди беще нормално всеки ден да минават акции за милиони, даже дни с над 10 милиона помня, а софикс е на 1/3 от стойността си и въпреки това оценките на компаниите в него са меко казано оптимистични.

                  а този етф може да бъде критикуван много защото много обещаваха и почти нищо не направиха. милиард евро? че това прави по 10 хиляди на инвеститор. най-тъжното е ако си вярват
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Black and white cat-foot, пак не ми стана ясно какво предлагаш?! Хейтването е национален спорт, това е единствения ми извод от това което чета. Ако мен цитираш като фен на фонда, хммм ни най-малко не мога да се определя като такъв. Нямам дялове там и не мисля поне в близко бъдеще да имам, мисля че не съм в целевата група за която е създаден. Но адмирирам всеки който се опитва да прави нещо, нещо което е в посока напред и определено смятам че е много по-добро от постоянното плюене - ако някой не дава дивидент не ставал, ако давал - то бил малък, ако дава приличен дивидент - ама пък акцията не мърдала и т.н. и т.н.

                    За много неща могат да бъдат критикувани ЕТФ-а, ама то само това правите и някак не върви и аз да взема да ги критикувам. Вие ги плючете като расте пазара, не ми се мисли какви глупости ще се пишат като вземе да пада пазара


                    Пожелавам им успех с намирането на инвеститори, с листването. Пожелавам успех на всеки решил да се листне на борсата, да създава нови дружества или да стартира нови проекти. За да успяваш трябва да си малко луд, трябват ни повече такива хора!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                      Ти какво предлагаш точно?
                      предлагам да вземат още 100 милиона от пф, още толкова от мисия лондон и още толкова от мисия франкфурт. после може да отидат и в САЩ, няма какво да се ограничаваме само с европа, я? тея американци като разберат какви евтини и уникални компании има на бфб ще се юрнат да купуват даже повече отколкото международните инвеститори когато бфб прие ксетра или се откри балканската борса. те ще разберат колко пари са направили арабите със стратегическите си инвестиции в ктб или сиско в инвестора. сигурен съм че и бъфет ще дойде лично на крака да види бика пред бфб

                      сега сериозно, заяждам се защото феновете на фонда се чудите какви глупости да пишете само и само да изкарате позитивни новини за фонда. 200 хиляди, а? а през октомври помниш ли янков какви планове редеше и се сравняваше с Левски?

                      Първоначално изпратено от nyankov Разгледай мнение

                      Ще се опитаме да направим едни стотина хиляди българи по-богати с около милиард евро за година-година и половина.
                      а къде сме сега? след мисия лондон някой записва ли дялове? всъщност кога за последно са записвани дялове? а колко сделки на вторичния пазар има с този супер ликвиден етф? отговора е 62 за последния месец, т.е. по 3 на ден. това ли е ликвидността която обещаваха? за сравнение само в лондон моите момчета от уиз еър имат над 1000 сделки на ден
                      Last edited by Black and white cat-foot; 25.05.2017, 12:14.
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                        По-скоро е шубе, че ще успуснат влака ... много народ започна да се надява на корекция
                        Монти трудно ще свалиш пазара с виртуални интервенции ...трябва да продаваш яки обеми за да стане номера
                        Корекцията ще я има ,да не стане пак безвремие и никаква ликвидност както всяко лято.....
                        Вече като добра новина приемаме че Софикс фонда купува някакви бройки ....а имаше време където той качваше индекса с по няколко процента на сесия...
                        А лошата новина е че свободните му кеш парса намаляват.....а имаше време където Василев ми обясняваше че ще държи 20 % свободен кеш...
                        Та така...
                        Хората имат памет ....
                        Маркета се държи само на надеждата все пак нещо да влезе от лондон когато маркета е заспал през летния период....
                        вече съм на 2 български акции а какво ще правите при песимистичния сценарии ...
                        Ами всеки има глава на раменете....
                        Не е за баланс...

                        Коментар


                        • Успех на Фонда и на всички инвестиращи

                          Click image for larger version

Name:	18620843_1720180231331394_1572314913130403291_o.jpg
Views:	1
Size:	39.7 КБ
ID:	3200157

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                            Ей няма угодия

                            Ти какво предлагаш точно?
                            След няколко месеца почти без покупки ти предлагаш да изхакат 2-3млн в един ден (вдигайки цените) и после да гледат в тавана ли? Това според теб би било добре за фонда, за вложителите му или за теб?
                            По-скоро е шубе, че ще успуснат влака ... много народ започна да се надява на корекция
                            Монти трудно ще свалиш пазара с виртуални интервенции ...трябва да продаваш яки обеми за да стане номера

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              страшно активизиране, че това е пет-цифрена сума
                              Иначе с оглед на коректността аз изкарвам над 200хил лв за тези покупки, което не е 5-цифрена сума, ама това са подробности

                              Коментар


                              • Ама нали не забравяте, че като се покачват цените на акциите се повишава и цената на дяловете
                                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                                Коментар

                                Working...
                                X