IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение

    Съгласен съм с написаното. Определено очакванията за чужбински пари не се сбъднаха, което обезмисля съществуването на фонда.
    Уважаеми участници във форума,
    ЕТФ-ът ни не е създаден за определен срок, а за много години напред. През тези години ще преживеем възходи и спадове, записвания и тегления. Това прави живота жив и интересен.
    Поздрави, НВ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      Е има и такива моменти да сме на едно мнение....
      Здравейте, Монти.
      Помислете дали "си свършиха изключително зле работата" не е пресилено твърдение.
      Предлагам да анализирате tracking на ЕТФ-ите на някои големи държави и да видите те доколко следват индекса на 100%. Ние сме анализирали това години наред и смятаме, че българският ни ЕТФ не стои зле. Знаете, че БГ пазар е микро и вече е по-малък от този в Северна Македония.
      Ние сме доволни от постигнатото следване, защото то е възможно най-доброто в сегашната ситуация.
      Поздрави, НВ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение
        Ник Василев заслужава адмирации...един от малкото, които се опитват да раздвижат пазара....ако сме честни, трябва да му го признаем!!!
        Мога само да му пожелая да е по-активен!
        Благодаря, Мазерати.
        Следващата ни стъпка е Шорт фондът. Така ще имаме инструменти и в двете посоки.
        Поздрави, НВ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
          Бре че разбирачи се явиха тука ….. ама не със собствените си имена и лица а със скрити зад такива тайни никове заврели се в собствената си миша дупка ослепели от липсата на светлина ….. и точно такива плъхове ще дават оценка на публично дружество...…. немам думи от неудобство
          Дишай дълбоко .....И по-зле ще става....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
            Бре че разбирачи се явиха тука ….. ама не със собствените си имена и лица а със скрити зад такива тайни никове заврели се в собствената си миша дупка ослепели от липсата на светлина ….. и точно такива плъхове ще дават оценка на публично дружество...…. немам думи от неудобство
            Истината си е истина, независимо дали е споделена анонимно или не. Успокой се.

            Коментар


            • Бре че разбирачи се явиха тука ….. ама не със собствените си имена и лица а със скрити зад такива тайни никове заврели се в собствената си миша дупка ослепели от липсата на светлина ….. и точно такива плъхове ще дават оценка на публично дружество...…. немам думи от неудобство

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                Мисля че е въпрос само на време да ги последват и другите,не виждам никаква логика да си стоят кротко и да губят пари гледайки безкрайни ребалансирания,такси и комисионни и от фонда и от ИП-тата.......трябва да си мазохист за да го изтраеш това.Фонда определено не успя да привлече чужди инвеститори ,а мисля че беше създаден за тях по-специално.

                Амбициите бяха ако не се лъжа до месец два след създаването някой отвън да запише едни бързи 100милки ей така да пробва и то само за начало, ама не стана.Дали ще стане мазало,не знам зависи кой как го разбира......и да разбира се и сега пазара може и евентуално ще поеме излизащите, но доста по надолу от текущите нива.От друга страна не виждам и логика ПФ да искат да излизат от БФБ след като им е пределно ясно че сами ще си обезценят хартиите и ще вземат стотинки за милиони инвестиции
                Чужд инвеститор за проба да запишел 100 милки... ха-ха, това някакъв смешен виц ли е?

                Инвеститорите търсят нови, интересни и високо-технологични идеи, продукти и стартъпи, а какво предлага БФБ-ту в България - някакви мухлясали компании и 1-2 умрели банки, дето никой не ги чувал по света. Всичко това гарнирано с крадливо, корумпирано, некадърно, неадекватно, тоталитарно управление на Боко - угоената тиква от Банкя. България вече е една бедна, технологично изостанала страна с разграбени ресурси, управлявана от тъповати, дърти и угоени партийни номенклатури, които нямат нито управленски способности, нито визия за развитие на държавата. След като 10 години бяха пропилени без каквито и да е видими икономически/политически/социални/технологични/образователни реформи, не виждам инвеститор, който е с ума си да отиде да нашива пари в Бойковата пропаднала кочина. Защо да го прави?
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                  Мисля че е въпрос само на време да ги последват и другите,не виждам никаква логика да си стоят кротко и да губят пари гледайки безкрайни ребалансирания,такси и комисионни и от фонда и от ИП-тата.......трябва да си мазохист за да го изтраеш това.Фонда определено не успя да привлече чужди инвеститори ,а мисля че беше създаден за тях по-специално.Амбициите бяха ако не се лъжа до месец два след създаването някой отвън да запише едни бързи 100милки ей така да пробва и то само за начало, ама не стана.Дали ще стане мазало,не знам зависи кой как го разбира......и да разбира се и сега пазара може и евентуално ще поеме излизащите, но доста по надолу от текущите нива.От друга страна не виждам и логика ПФ да искат да излизат от БФБ след като им е пределно ясно че сами ще си обезценят хартиите и ще вземат стотинки за милиони инвестиции
                  Съгласен съм с написаното. Определено очакванията за чужбински пари не се сбъднаха, което обезмисля съществуването на фонда.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                    Продуктът им може да се оприличи само на едно нещо - кенефффф. Нито тракването на индекса им е тракване, нито представянето спрямо индекса-пълна нула. Взеха парите с политически и лобистки средства. След като пенсионните записаха, над 80% от фонда, пробутаха през кфн промяна на правилата (което, ако бях ПФ щях да съм бесен) да могат да дават акции вместо кеш. Биг фор записаха и на единия му писна на ..... от глупостите им. Сега да стискаме палци да не ги последват и другите три. Тогава Ники отива в небитието и ПФ ще разкешват чуждите тежки позиции на БФБ и ще стане МАЗАЛО. То не, че не го очаквам и тези 6 милки де, ама това е друга бира. За по-младите на БФБ, както и напомняне на по-старите, съвет: това са сигнали на пазара, които трябва да се взимат предвид. Така се успокоявахме навремето, когато Алианц си дръпна парите. Как “пазара успял да го поеме”. Ще го поемат всички “инвеститори”, които са си заровили главата в пясъка и не виждат очевадното.
                    Мисля че е въпрос само на време да ги последват и другите,не виждам никаква логика да си стоят кротко и да губят пари гледайки безкрайни ребалансирания,такси и комисионни и от фонда и от ИП-тата.......трябва да си мазохист за да го изтраеш това.Фонда определено не успя да привлече чужди инвеститори ,а мисля че беше създаден за тях по-специално.Амбициите бяха ако не се лъжа до месец два след създаването някой отвън да запише едни бързи 100милки ей така да пробва и то само за начало, ама не стана.Дали ще стане мазало,не знам зависи кой как го разбира......и да разбира се и сега пазара може и евентуално ще поеме излизащите, но доста по надолу от текущите нива.От друга страна не виждам и логика ПФ да искат да излизат от БФБ след като им е пределно ясно че сами ще си обезценят хартиите и ще вземат стотинки за милиони инвестиции
                    Last edited by спекуланта; 05.12.2019, 23:49.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                      Продуктът им може да се оприличи само на едно нещо - кенефффф. Нито тракването на индекса им е тракване, нито представянето спрямо индекса-пълна нула. Взеха парите с политически и лобистки средства. След като пенсионните записаха, над 80% от фонда, пробутаха през кфн промяна на правилата (което, ако бях ПФ щях да съм бесен) да могат да дават акции вместо кеш. Биг фор записаха и на единия му писна на ..... от глупостите им. Сега да стискаме палци да не ги последват и другите три. Тогава Ники отива в небитието и ПФ ще разкешват чуждите тежки позиции на БФБ и ще стане МАЗАЛО. То не, че не го очаквам и тези 6 милки де, ама това е друга бира. За по-младите на БФБ, както и напомняне на по-старите, съвет: това са сигнали на пазара, които трябва да се взимат предвид. Така се успокоявахме навремето, когато Алианц си дръпна парите. Как “пазара успял да го поеме”. Ще го поемат всички “инвеститори”, които са си заровили главата в пясъка и не виждат очевадното.
                      От мен едно - напълно съгласен!!

                      Коментар


                      • Продуктът им може да се оприличи само на едно нещо - кенефффф. Нито тракването на индекса им е тракване, нито представянето спрямо индекса-пълна нула. Взеха парите с политически и лобистки средства. След като пенсионните записаха, над 80% от фонда, пробутаха през кфн промяна на правилата (което, ако бях ПФ щях да съм бесен) да могат да дават акции вместо кеш. Биг фор записаха и на единия му писна на ..... от глупостите им. Сега да стискаме палци да не ги последват и другите три. Тогава Ники отива в небитието и ПФ ще разкешват чуждите тежки позиции на БФБ и ще стане МАЗАЛО. То не, че не го очаквам и тези 6 милки де, ама това е друга бира. За по-младите на БФБ, както и напомняне на по-старите, съвет: това са сигнали на пазара, които трябва да се взимат предвид. Така се успокоявахме навремето, когато Алианц си дръпна парите. Как “пазара успял да го поеме”. Ще го поемат всички “инвеститори”, които са си заровили главата в пясъка и не виждат очевадното.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Експат си свършиха изключително зле работата защото не можаха да доставят качествен продукт. Тяхната задача е да следват индекса а те не успяват. Виж на какви нива на СОФИКС тръгнаха и колко им е НСА в момента. Дори да приемем, че трябва да сравняваме само периода посочен на техният сайт, то отклонението от индекса е отново значително. Лично аз съм доволен от съществуването на фонда, защото изкарах доста пари от повишената ликвидност и волатилност причинена от тях. Благодарен съм им за това. Надявам се да успеят да създадат къс продукт. Ще е много важен поради липсата на реални алтернативи. Там качеството няма да се гледа кой знае колко. Клиентите ако не са доволни да се разходят по другите сергии да скъсяват. Лично за мен късият фонд е много важен в стратегиите ми и със сигурност в даден момент ще го ползвам. Така, че им пожелавам успех и за двата фонда. Евала за смелостта да ги направят.
                          Е има и такива моменти да сме на едно мнение....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                            От Експат си свършиха добре работата. Дадоха ни инструменти, възможности да печелим и от ръста, и от спада на SOFIX. Остава да ги използваме. Че няма достатъчно желаещи чужденци да инвестират в България не е техен проблем. Ако средата не е подходяща за инвестиции, те няма как да докарат насила чужди инвеститори.
                            Експат си свършиха изключително зле работата защото не можаха да доставят качествен продукт. Тяхната задача е да следват индекса а те не успяват. Виж на какви нива на СОФИКС тръгнаха и колко им е НСА в момента. Дори да приемем, че трябва да сравняваме само периода посочен на техният сайт, то отклонението от индекса е отново значително. Лично аз съм доволен от съществуването на фонда, защото изкарах доста пари от повишената ликвидност и волатилност причинена от тях. Благодарен съм им за това. Надявам се да успеят да създадат къс продукт. Ще е много важен поради липсата на реални алтернативи. Там качеството няма да се гледа кой знае колко. Клиентите ако не са доволни да се разходят по другите сергии да скъсяват. Лично за мен късият фонд е много важен в стратегиите ми и със сигурност в даден момент ще го ползвам. Така, че им пожелавам успех и за двата фонда. Евала за смелостта да ги направят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                              От Експат си свършиха добре работата. Дадоха ни инструменти, възможности да печелим и от ръста, и от спада на SOFIX. Остава да ги използваме. Че няма достатъчно желаещи чужденци да инвестират в България не е техен проблем. Ако средата не е подходяща за инвестиции, те няма как да докарат насила чужди инвеститори.
                              Подкрепям абсолютно.

                              Коментар


                              • От Експат си свършиха добре работата. Дадоха ни инструменти, възможности да печелим и от ръста, и от спада на SOFIX. Остава да ги използваме. Че няма достатъчно желаещи чужденци да инвестират в България не е техен проблем. Ако средата не е подходяща за инвестиции, те няма как да докарат насила чужди инвеститори.
                                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X