IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересно защо Експат публикуват на сайта си сравнение на представянето на етфа спрямо Бенчмарка само за българският индекс. Не ми се търси сам да смятам до колко успяват да ги следват. Примерно с българският се справят много зле. При спадащ пазар и наличие на кеш е логично отклонението да е по-малко от таксата за управление а то е много по-голямо. Интересно ми е как ще се справят при растящ пазар, когато кеша няма да е бонус а тежест. Но да се върна на първото изречение. Добре е да си активират графиките за сравнение на етефите с индексите които следват. Реално погледнато това им е бизнеса. Да предадат движението на индекса върху вложителите си без да им пука на къде отива индекса.

    Коментар


    • Експат, няма смисъл да рекламирате в този форум инвестициите в хърватския и словенския фонд!! Кажете за българския! Защо няма никаква търговия в Лондон? Отидете там да рекламирате! Преди 5 месеца то беше шампанско и сълзи там, то бе чудо ... сега да няма сълзи и сополи, ако го свалят от борсата поради липса на интерес(не знам дали имат такава политика в Лондон, просто размисли)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

        Написаното ме кара да мисля че дори да ти отговора, надали ще схванеш и затова губя всякаква мотивация.
        Чудесно! И аз мисля, че няма смисъл, защото също оставам с усещането, че не си схванал контекста на написаното от мен, защото всъщност ми е ясно, какви са ползите от това инвеститорите да имат повече инструменти за търговия, включително и тези, които им дават достъп до чужди пазари. Аз самият ги ползвам, въпреки безумните такси...
        Мненията ми не са препоръка за търговия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

          Аз пък на такъв коментар, какво да отговоря?! Давай точка по точка, белким се образовам.
          Написаното ме кара да мисля че дори да ти отговора, надали ще схванеш и затова губя всякаква мотивация.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

            Рядко може да се попадне на подобен некомпетентен коментар във форума. Браво!
            Аз пък на такъв коментар, какво да отговоря?! Давай точка по точка, белким се образовам.
            Мненията ми не са препоръка за търговия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

              Уважаеми Марген,
              Инвестициите в словенския и хърватския ЕТФ през тази година са от чуждестранни институционални инвеститори. Те са ги изтъргували през Франкфуртската борса.
              Поздрави, НВ
              Е, значи не съм бил прав в част от предположенията си, но пък остава желанието ми да видим такива инвеститори във фонда по Софикс.
              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                На този етап, а и без особени изгледи това да се промени, са магистрали, но еднопосочни за изтичане на средства от българския фондов пазар. Вероятно отново същите ПФ, записали основните дялове в BGX, са записали въпросните милиони. Само че, докато дяловете им в Софикс са преливане от пусто в празно, дяловете им в чуждите индекси са си наливане на български пари (наши заради участието ни в ПФ) в чужди акции. Така че, това си е положителна новина единствено за УД, което ще си цоца процента и за никой друг. Като докарате дялове в Софикс фонда, но чужди, а не пак с нашите си пари, тогава ми се хвалете.
                Рядко може да се попадне на подобен некомпетентен коментар във форума. Браво!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                  На този етап, а и без особени изгледи това да се промени, са магистрали, но еднопосочни за изтичане на средства от българския фондов пазар. Вероятно отново същите ПФ, записали основните дялове в BGX, са записали въпросните милиони. Само че, докато дяловете им в Софикс са преливане от пусто в празно, дяловете им в чуждите индекси са си наливане на български пари (наши заради участието ни в ПФ) в чужди акции. Така че, това си е положителна новина единствено за УД, което ще си цоца процента и за никой друг. Като докарате дялове в Софикс фонда, но чужди, а не пак с нашите си пари, тогава ми се хвалете.
                  Уважаеми Марген,
                  Инвестициите в словенския и хърватския ЕТФ през тази година са от чуждестранни институционални инвеститори. Те са ги изтъргували през Франкфуртската борса.
                  Поздрави, НВ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Expat Capital Разгледай мнение
                    ...капиталови магистрали...
                    На този етап, а и без особени изгледи това да се промени, са магистрали, но еднопосочни за изтичане на средства от българския фондов пазар. Вероятно отново същите ПФ, записали основните дялове в BGX, са записали въпросните милиони. Само че, докато дяловете им в Софикс са преливане от пусто в празно, дяловете им в чуждите индекси са си наливане на български пари (наши заради участието ни в ПФ) в чужди акции. Така че, това си е положителна новина единствено за УД, което ще си цоца процента и за никой друг. Като докарате дялове в Софикс фонда, но чужди, а не пак с нашите си пари, тогава ми се хвалете.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • Г-н Василев, докарайте такива покупки и в нашата борсичка! Да се влее свежа кръв.

                      Коментар


                      • EXPAT са като Хачико. Седят, чакат, а инвестициите по магистралата все не идват!

                        Коментар


                        • Уважаеми участници във форума,

                          Експат Асет Мениджмънт ЕАД получи поръчка за издаване на 1 730 000 дяла от Expat Croatia CROBEX UCITS ETF. От началото на 2019 г. това е втората заявка за записване на стойност на над 1.5 милиона евро в някой от семейството фондове на Експат, през януари словенският индексен фонд на фирмата отбеляза значително увеличение на дялове си.
                          Въпреки трудната предходна година за развиващите се пазари, оставаме оптимистично настроени и продължаваме усилената работа по 11-те ни фонда, създадени да бъдат капиталови магистрали за инвеститори от всякакъв характер и локации.

                          Поздрави и спорен месец,
                          Експат Капитал АД

                          https://expat.bg/bg/news/borsovo-tar...gradi-v-berlin

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Май Гърция премина през чистилището си, мнения?






                            и още една графика:





                            едната ти графика е от 2015 г., а другата е от преди 6-7 месеца...

                            мъка

                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Явно пълнят, но кога махнаха Мбат?

                              П. п. Видях... Явно стават нещата, те си знаят какво им коства.
                              Last edited by tony1975; 13.03.2019, 16:52.

                              Коментар


                              • Втората ми харесва повече.

                                Коментар

                                Working...
                                X