IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

    Идеята на пасивен фонд не е да създава доходност. Той трябва да следва бенчмарка 1 към 1. Управляващото дружество не носи отговорност за поведението на бенчмарка. Тоест на ЕТФа не трябва да му пука дали акционерите му печелят или губят а дали успява да прехвърли върху тях движението на бенчмарка. Другото е активно управление.
    +1
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Г-н Василев, считате ли, че има конфликт между стремежа да държите спекулантите на тъмно и политиката на прозрачност към вложителите? Как успявате да съчетаете двете? Спазването на ограничението за което говорите, не повече от 40 процента в компании с тегло над 5 процента не създава ли портфейл значително различаващ се от софикс? Опита да се слгоби портфейл с различна структура не превръща ли фонда от пасивен в активно управляван? Пазенето в тайна на въпросната структура от спекулантите не поставя ли инвеститорите в фактическа неизвестност какво купуват? Правилно ли е в този случай ЕТФа да ползва и различни бенчмаркове освен Софикс за сравняване на резултатите си?


      Г-н Василев, към редицата въпроси касаещи създаването и рамката от правила съпътстващи жизненият статус на Вашето "отроче", предполагам няма да Ви затрудня с въпрос-допълнение ;- как влияе и помага на възникналият дисбаланс в портфейла, следващ едноименният индекс с ~20% кеш ?
      ИЛИ ! -До колко този кеш опрощава-тушира допуснатите дисбаланси ? - БЛАГОДАРЯ !
      Позволявам си да цитирам колегата - не случайно !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Какво е значението на удвояването на активите за вече купилите дялове????? Как удвояването на активите ще им повиши доходността - освен с надуване на цените с новите пари, което е до време???
        абе пиич...
        тука всички драскат да изкопчат неква информация, на чиято база да знаят да купуват ли, да продават ли, кога, колко...
        на задаващите въпроси изобщо не им пука за фонда. в интерес на истината в това няма абсолютно нищо лошо. щото и на фонда изобщо не му пука за мишките. при наща симулацийка за борсичка ако изведнъж дойдат още двайсе милки това е все едно в УСА да ги залее цунами от 1-2 трилиона на техния пазар. и щот такава сума няма там кой да извади, там такива фондчета ги ядат сутринта на ставане преди закуска. А тука 20 милки ще качат великите сини чипове с още 20% без да се замислиш.

        И ако не се появят тез 20 милиона сега всеки кърши пръсти (който е ял дървото) и си вика - дали няма да се повтори март 2014? Индекса стигна 620 и след това залезе. Дали това не е връх? И после през 2017 да се точи като сопол в диапазона 400-500, както направи почти цялата 2016 година. Ей за тва е всичко и всеки слухти, задава активно въпроси... И ората са прави - пазят си паричките. то за кво мислиш, че и аз влизам в таз тема и чета? Ми то 2/3 от мненията са по-скоро за Уикенд, ама четем...щото между редовете има и важни неща. те така.
        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Какво е значението на удвояването на активите за вече купилите дялове????? Как удвояването на активите ще им повиши доходността - освен с надуване на цените с новите пари, което е до време???
          Идеята на пасивен фонд не е да създава доходност. Той трябва да следва бенчмарка 1 към 1. Управляващото дружество не носи отговорност за поведението на бенчмарка. Тоест на ЕТФа не трябва да му пука дали акционерите му печелят или губят а дали успява да прехвърли върху тях движението на бенчмарка. Другото е активно управление.

          Коментар


          • Какво е значението на удвояването на активите за вече купилите дялове????? Как удвояването на активите ще им повиши доходността - освен с надуване на цените с новите пари, което е до време???

            Коментар


            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
              Н. Веселинов: Планираме активите на Expat SOFIX ETF да се удвоят до Нова година

              .............
              Аз планирах да замезвам филе "Елена ", но се наложи да ям бахур.....

              Коментар


              • Г-н Василев, считате ли, че има конфликт между стремежа да държите спекулантите на тъмно и политиката на прозрачност към вложителите? Как успявате да съчетаете двете? Спазването на ограничението за което говорите, не повече от 40 процента в компании с тегло над 5 процента не създава ли портфейл значително различаващ се от софикс? Опита да се слгоби портфейл с различна структура не превръща ли фонда от пасивен в активно управляван? Пазенето в тайна на въпросната структура от спекулантите не поставя ли инвеститорите в фактическа неизвестност какво купуват? Правилно ли е в този случай ЕТФа да ползва и различни бенчмаркове освен Софикс за сравняване на резултатите си?

                Коментар


                • Г-н Василев
                  Това че увеличавате делът си в ЦКБ през пазара(а сам заявихте че сте го държали нисък по други причини), значи ли че останалите ПФ са отказали да Ви подкрепят?
                  Защо Лондон?
                  Благодаря и най-искрено ви желая успех!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение

                    И за да допълня и аз въпросите на форума бих желал и аз да попитам отново: Колко лични пари имат господата (Василев и сие) в собствения си ETF? Този въпрес бе зададен и преди време от мен, но някак си бе подминат, предполагам поради многото други поставени тук във форума. Ако искате мога да се върна назад и да намеря кога съм задавал този въпрос.
                    Благодаря предварително!
                    Уважаеми Алее,

                    Не виждам защо да отговаряме на този въпрос и какво значение има. Вече сме отговорили нещо по темата.

                    Поздрави, Н

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      За съжаление или радост господин Василев , бил съм и на софикс 1900 и на софикс 260 , също така съм следил действията на ваш предшественик с 4 индексни сертификати по софикс на банка Амро.....и четирите сертификати бяха затворени в минали години.
                      Да при нормални обстоятелства ако ви нямаше на маркета щеше да влезе в рейдж или в влезе в спад към 460 пункта на индекса/това в зависимост от икономическата и политическа обстановка/ но в момента вие играете ролята на стимул за качване на индекса ,защото за ка купувате трябва да качвате акциите а качвайте индекса влизат пари на борсата и при вас...
                      Но в бъдещето е късата продажба ,там как сте ,ако играят срещу вас и индекса....
                      Поздрави!

                      Ще действаме при всякаква метеорологична обстановка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        За съжаление или радост господин Василев , бил съм и на софикс 1900 и на софикс 260 , също така съм следил действията на ваш предшественик с 4 индексни сертификати по софикс на банка Амро.....и четирите сертификати бяха затворени в минали години.
                        Да при нормални обстоятелства ако ви нямаше на маркета щеше да влезе в рейдж или в влезе в спад към 460 пункта на индекса/това в зависимост от икономическата и политическа обстановка/ но в момента вие играете ролята на стимул за качване на индекса ,защото за ка купувате трябва да качвате акциите а качвайте индекса влизат пари на борсата и при вас...
                        Но в бъдещето е късата продажба ,там как сте ,ако играят срещу вас и индекса....
                        Поздрави!

                        И за да допълня и аз въпросите на форума бих желал и аз да попитам отново: Колко лични пари имат господата (Василев и сие) в собствения си ETF? Този въпрес бе зададен и преди време от мен, но някак си бе подминат, предполагам поради многото други поставени тук във форума. Ако искате мога да се върна назад и да намеря кога съм задавал този въпрос.
                        Благодаря предварително!

                        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                          Уважаеми Монти, така Ви се струва на Вас. Ние може да сме имали други съображения.
                          За по-дребните позиции ме питайте пак след няколко месеца.
                          За ЦКБ може би сме чакали договорени пакети.
                          Между другото, нека имаме предвид няколко неща:
                          1) Цените понякога се качват, понякога (като днес) падат. Това, че позиции, където според някого не сме напълно инвестирани, се качват спекулативно в очакване на наши покупки, може да не е вечно явление.
                          2) Лесно е да коментираме бивши цени. Нека припомня, че преди няколко години Софикс беше двеста и нещо, а още по-рано - над 1900.
                          3) Нашият ЕТФ не е спринтова дисциплина, а многогодишно маратонско бягане. Не краткосрочните събития са основната тема, а как да докараме чужденците в България и как Софикс да направи по-голямо движение - надяваме се нагоре.

                          Успех! Николай
                          За съжаление или радост господин Василев , бил съм и на софикс 1900 и на софикс 260 , също така съм следил действията на ваш предшественик с 4 индексни сертификати по софикс на банка Амро.....и четирите сертификати бяха затворени в минали години.
                          Да при нормални обстоятелства ако ви нямаше на маркета щеше да влезе в рейдж или в влезе в спад към 460 пункта на индекса/това в зависимост от икономическата и политическа обстановка/ но в момента вие играете ролята на стимул за качване на индекса ,защото за ка купувате трябва да качвате акциите а качвайте индекса влизат пари на борсата и при вас...
                          Но в бъдещето е късата продажба ,там как сте ,ако играят срещу вас и индекса....
                          Поздрави!


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Та пак да попитам......?
                            Уважаеми Монти, така Ви се струва на Вас. Ние може да сме имали други съображения.
                            За по-дребните позиции ме питайте пак след няколко месеца.
                            За ЦКБ може би сме чакали договорени пакети.
                            Между другото, нека имаме предвид няколко неща:
                            1) Цените понякога се качват, понякога (като днес) падат. Това, че позиции, където според някого не сме напълно инвестирани, се качват спекулативно в очакване на наши покупки, може да не е вечно явление.
                            2) Лесно е да коментираме бивши цени. Нека припомня, че преди няколко години Софикс беше двеста и нещо, а още по-рано - над 1900.
                            3) Нашият ЕТФ не е спринтова дисциплина, а многогодишно маратонско бягане. Не краткосрочните събития са основната тема, а как да докараме чужденците в България и как Софикс да направи по-голямо движение - надяваме се нагоре.

                            Успех! Николай

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                              Г-н Василев, бихте ли разяснили правилото за 40те процента, понеже тук във форума вече направихме всякакви интерпретации и не успяваме да сме сигурни в точната терминология и какво е позволено или не. Накратко за да съм аз лично наясно искам да знам, можете ли да реплекирате точно 4те позиции от Софикс, които са със над 10% от теглото на индекса, и респективно те трябва да прехвърлат сумарно 40% от активите на фонда? Влизате ли тогава в хипотезата на нарушение според проспекта, който надявам се са прочели повечето пишещи в темата?

                              И още нещо след като минат 2та месеца (околко 7-9 Януари 2017) от както влязоха парите от пенсионните фондове какъв е периода за закупуване на съответните акции с парите от записаните нови дялове за които парите не са толкова много? Един вид колко дяла се водят много и трябват 2 месеца (100 К дяла много ли се водят или трябва на деня в който са свободни парите за покупки те да се извършат)?

                              Колко време е сетълмента при издаване на нови дялове, понеже има периоди в които доста дълго време едни дялове стоят за издаване и пари в сетълмент без да съм сиигурен кога реално парите за сводобни като кеш? ( знам че сумите ги пише в таблицата но не знам 4 дни ли е 5 ли е)

                              Благодаря предварително.
                              Здравейте, Петър.

                              Ако не съм разбрал всичките въпроси, моля да уточните отново.
                              Сетълмънтът на всички покупки и продажби е Т+2.
                              Правилото за 40% е: сумата на всички позиции с тегло над 5% не трябва да надвишава 40%. Не е с тегла над 10%, както може би сте помислил. Т.е. не е проста работа.
                              Нямаме срок да купуваме акции и не сме длъжни да изхарчим парите.
                              Има ЕТФ-и на по-големи държави, които от 90 позиции в индекса са инвестирали само в 50-60. Не са длъжни и смятат това за достатъчно. Ние имаме всичките 15.

                              Поздрави, Николай

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                А в Трейс груп , холдинг Варна и индустр.капитал холдинг.....
                                Там какво ви пречи вече месец и нещо.....?
                                на маркета от първата и третата имаше достатъчно да се пълни....
                                И още нещо интересно ,сега пълните ССВ на 1,6 а на 1 и 20 ГЛЕДАХТЕ....?
                                Та пак да попитам......?

                                Коментар

                                Working...
                                X