IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
    Сега гледам, че уж вчера са купили 68599 акции на ЦКБ при обем на пазара от 14 800. Също така уж са продали 75 Холдинг Варна при обем на пазара от 10 акции, З
    Взели са да дават инфо по емисии чак след сетълмънт, т.е. тези цифри са за преди 2 дни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
      Аз вече се отказвам да разбера как се управлява този фонд, особено след последните два дни на търговия. И преди ставаха странни неща, за които не получих отговор от Николай Василев, когато продаваха дребни бройки по определени позиции в края на сесията, очевидно с цел да свалят цената.
      Сега гледам, че уж вчера са купили 68599 акции на ЦКБ при обем на пазара от 14 800. Също така уж са продали 75 Холдинг Варна при обем на пазара от 10 акции, Защо пък продават акция, при която са в огромен дефицит е друга тема.
      Мога да ти кажа ,целта е да се свали цената в Трасе и в Холдинг Варна.....
      Предполагам ще има изцепки и в другите незаредени акции....
      Да не си на тяхно място .....
      Те си го заявиха че играят срещу спекулантите за ниски цени....
      Във холдинг Варна купуваха около 30 а продават на 32 така че хем свалят цената хем са на печалба.....
      Last edited by Монти; 14.12.2016, 10:04.

      Коментар


      • пълно физическо репликиране на индекс

        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение


          Предположенията са велико нещо , човек прави предположения с две цели или да бъдат оборени или да бъдат потвърдени
          Е прочети предположенията ми...
          Първото беше че ще се скрият......за сега го уцелих..
          Второто е че чакат пари ,но май не ги дочакаха...
          Третото е че требва да продават за да балансират.....
          Четвъртото е че срока е месец ама те ще се разтакават....
          А не им се иска да е така ситуацията ,вместо ние да сме донори ,те да са донор на спхекулантите.........
          Малко предположения и от мен :
          - тези, които се опитват да прИпечелят и да се изхранят от борсата ще продават на сегашните нива ... следващите два-три дни
          Понеже доматените сърца се броят на пръсти , то едва ли ще успеят да свалят цените ...
          После отново ръст до ... това ми избяга в съня ...
          .... някои ще спечелят , някои ще загубят
          Аз си имам таргети, и когато позицията свети в ярко зелено не бързам да продавам ... щото някои ралита се падат средно на 5 г веднъж....
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Забравих , Фонда е с още нови 70 К в ССВ.....
            Инта ще направи предположенията......защо там и защо сега....
            да но както знаещия отбеляза вчера целия обем за деня беше 14К

            Коментар


            • Забравих , Фонда е с още нови 70 К в ССВ.....
              Инта ще направи предположенията......защо там и защо сега....

              Коментар


              • Аз вече се отказвам да разбера как се управлява този фонд, особено след последните два дни на търговия. И преди ставаха странни неща, за които не получих отговор от Николай Василев, когато продаваха дребни бройки по определени позиции в края на сесията, очевидно с цел да свалят цената.
                Сега гледам, че уж вчера са купили 68599 акции на ЦКБ при обем на пазара от 14 800. Също така уж са продали 75 Холдинг Варна при обем на пазара от 10 акции, Защо пък продават акция, при която са в огромен дефицит е друга тема.
                А член 7 от собствените им правила е крайно време да го махнат:

                Чл. 7.
                (1) “Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF” е пасивно управляван борсово търгуван фонд, който следва модела на пълно физическо репликиране на индекс.
                Last edited by znae6t; 14.12.2016, 09:58.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                  Ако намалиш предположенията си , ще си по ориентиран

                  Предположенията са велико нещо , човек прави предположения с две цели или да бъдат оборени или да бъдат потвърдени
                  Е прочети предположенията ми...
                  Първото беше че ще се скрият......за сега го уцелих..
                  Второто е че чакат пари ,но май не ги дочакаха...
                  Третото е че требва да продават за да балансират.....
                  Четвъртото е че срока е месец ама те ще се разтакават....
                  А не им се иска да е така ситуацията ,вместо ние да сме донори ,те да са донор на спхекулантите.........

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                    абе пиич...
                    тука всички драскат да изкопчат неква информация, на чиято база да знаят да купуват ли, да продават ли, кога, колко...
                    на задаващите въпроси изобщо не им пука за фонда. в интерес на истината в това няма абсолютно нищо лошо. щото и на фонда изобщо не му пука за мишките. при наща симулацийка за борсичка ако изведнъж дойдат още двайсе милки това е все едно в УСА да ги залее цунами от 1-2 трилиона на техния пазар. и щот такава сума няма там кой да извади, там такива фондчета ги ядат сутринта на ставане преди закуска. А тука 20 милки ще качат великите сини чипове с още 20% без да се замислиш.

                    И ако не се появят тез 20 милиона сега всеки кърши пръсти (който е ял дървото) и си вика - дали няма да се повтори март 2014? Индекса стигна 620 и след това залезе. Дали това не е връх? И после през 2017 да се точи като сопол в диапазона 400-500, както направи почти цялата 2016 година. Ей за тва е всичко и всеки слухти, задава активно въпроси... И ората са прави - пазят си паричките. то за кво мислиш, че и аз влизам в таз тема и чета? Ми то 2/3 от мненията са по-скоро за Уикенд, ама четем...щото между редовете има и важни неща. те така.
                    +1 това е най-смисления пост за последните дни/седмици.

                    Гледаш, четеш и си формираш мнение.
                    Странното на ситуацията сега е че хем индекса не е много висок хем страховете нарастват, а не алчността. И има логика. Като си бил на борсата при 1900 и (за съжаление) си бил и на 260 се добива навика да внимаваш. Като цяло акциите, на които съм имал най-голямо доверие са водили до лоши резултати. Реших да работя с таргети и това има положителен ефект. Рядко влизам да погледна какво се случва по вереме на сесията. Това също помага, а и то в последните години нямаше смисъл да се виси.
                    Сега фонда докара ликвидност и това е сериозен положителен ефект. Започва да има смисъл и от стоп-ове. Иначе на него не би трябвало да му дреме за стойнистта на индекса (освен като генератор на кандидат инвеститори).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                      Много странно, Доверие са ултра консервативни и вероятно с инвестициите в рудодобивни компании в Канада и тази година ще отбелеват яка загуба!
                      За мене има само 2 пенсионнии фонда и това са ING и Allianz /не е препоръка/
                      Що се касае до Експат фонда, аз не виждам записване, поне не и обявено на сайта им, но доколкото са оплетени в мистерия, това не ме учудва!
                      По-интересно е защо фондът, т.е. мениджърите на Експат правят 5% ръст на фонда за периода, за който СОФИКС букна 16%???
                      Това е твърде разочароващо, ако се сравнява индекса с ETF-а, да не говорим за отделни позиции. Излиза, че е абсольтно прахосване на време и ресурс да се дават пари на тези хора и то без да калкулираме таксата от 2% на входа и изхода, както и мениджмънт таксата от 1.5% годишно!?!?!
                      Най-тъпото е че и Никола и Николай бяха много активни във форума да ни обясняват ползите за инвеститорите до момента, в който "легнаха" върху едни 22 милиона лева и сега тишина в мрака!
                      Много ми прилича на сценария - до изборите иха, после тиха
                      Как не те домързя, да напишеш толкова глупости?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                        Уважаеми Алее,

                        Не виждам защо да отговаряме на този въпрос и какво значение има. Вече сме отговорили нещо по темата.

                        Поздрави, Н
                        Благодаря за отговора г-н Василев!
                        Наистина не е важно. Просто се опитах да търся аналогии с други фирми и фондове, в които имам участие. Там имам идея кой, как и в какво участва, кога и колко е купил и продал, дори и ако не е видно от пръв прочит, информация се намира.
                        С Уважение и успех в бъдеще!
                        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                        Коментар


                        • Петре , продухай тия парични %ти през останалите и .... си готоФ
                          Парични наличности и вземания 5,374,047 0.00% 20.99%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                            Здравейте, Петър.

                            Ако не съм разбрал всичките въпроси, моля да уточните отново.
                            Сетълмънтът на всички покупки и продажби е Т+2.
                            Правилото за 40% е: сумата на всички позиции с тегло над 5% не трябва да надвишава 40%. Не е с тегла над 10%, както може би сте помислил. Т.е. не е проста работа.
                            Нямаме срок да купуваме акции и не сме длъжни да изхарчим парите.
                            Има ЕТФ-и на по-големи държави, които от 90 позиции в индекса са инвестирали само в 50-60. Не са длъжни и смятат това за достатъчно. Ние имаме всичките 15.

                            Поздрави, Николай
                            Благодаря Ви за отговора но мисля, че не сте ме разбрали. Аз имах предвид че го разбирам точно както го обяснявате за 5те %, и после в по-късен коментар уточнихте че ще има 4 около 10% и другите малко под 5% за да може правилото да не се нарушава. Което съвпада и с моите разбирания.

                            За сетълмента попитах понеже в началото на Декември при публикуване на бюлетините имаше едни 40к дяла заявени за закупуване и стояха в сетълмент поне 4-5 поредни дни в бюлетините. Може да е било грешка при публикуването на инфото на сайта.

                            Благодаря още веднъж и успех, всички се надяваме да се случат нещата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Мойто предположение е към края на годината да трампят ИХБГ срещу Стара планина и хика....от алианц..
                              Не е препоръка....


                              Ако намалиш предположенията си , ще си по ориентиран

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

                                Идеята на пасивен фонд не е да създава доходност. Той трябва да следва бенчмарка 1 към 1. Управляващото дружество не носи отговорност за поведението на бенчмарка. Тоест на ЕТФа не трябва да му пука дали акционерите му печелят или губят а дали успява да прехвърли върху тях движението на бенчмарка. Другото е активно управление.
                                +1

                                Коментар

                                Working...
                                X