IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЗДРАВЕЙТЕ,
    от известно време се чудя, дали, но все пак реших да изкажа мнението си:

    1. имам в пакета си 5 от 15-те акции на SOFIX индекса, чийто сумарен обем е около 50 % от моя пакет;
    2. поради семейна необходимост сега следвам стратегия "бавно изпускане на парата след достигане на целевата рентабилност". Поради това сегашните действия на EXPAT фонда са ми от голяма полза и им БЛАГОДАРЯ; Ако започнат да продават някои от позициите от индекса, аз ще се адаптирам.
    3. каквито и интереси да имат отделните "инвеститори" и/или "спекуланти" на БФБ мисля, че всеки един от нас трябва да има премерени изказвания към ЕXPAT фонда в духа на доброжелателен НЕУТРАЛИТЕТ, а не в духа на ЗАЯЖДАНЕ;

    4. надявам се също, Модераторът ако има такъв във форума, да бъде МОДЕРАТОР?

    Професорът
    P.S. Мнението ми е единствено да спазваме доброжелателен неутралитет, МОЛЯ ВИ!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      г-н Василев, явно ви извикаха на вечеря точно за моя въпрос, да опитам пак:
      Утре влизаме във втората "празнична" половина от последния месец на годината, та надявате ли се все още на подкрепа от останалите големи на БФБ?
      Защо Лондон точно пред брекзит и всички негативи след него? Надявате се БГ общността там да покаже носталгия? Останах с впечатление че г-н Янков бе по-навит за Германия....


      отговора може и на лични
      В Лондоня има най-много балък на кватратен милиметър.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Г-н Василев
        Това че увеличавате делът си в ЦКБ през пазара(а сам заявихте че сте го държали нисък по други причини), значи ли че останалите ПФ са отказали да Ви подкрепят?
        Защо Лондон?
        Благодаря и най-искрено ви желая успех!
        г-н Василев, явно ви извикаха на вечеря точно за моя въпрос, да опитам пак:
        Утре влизаме във втората "празнична" половина от последния месец на годината, та надявате ли се все още на подкрепа от останалите големи на БФБ?
        Защо Лондон точно пред брекзит и всички негативи след него? Надявате се БГ общността там да покаже носталгия? Останах с впечатление че г-н Янков бе по-навит за Германия....


        отговора може и на лични
        Last edited by tony1975; 14.12.2016, 18:33.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

          Първо, дребна позиция, вероятно, е всяка, която има тегло под 5% в индекса - с нея не трябва да се съобразяват, когато решават таргет експозициите на фонда, така че да се впишат в законовите лимити.
          Второ, 2-та месеца, за които стана дума, са оставащия срок от законово предвидените 6 месеца от датата на лиценза, които са им дадени за да приведат портфейла в съотвствие са нормативната уредба.
          Дали преди сто години са дадени трилиони за Трейс няма никакво значение - в момента това е компанията с второто най-ниско тегло в индекса.
          Конкретика означава да ти даде парите в ръката, а за това трябва да се потрудиш сам.
          + 101

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            ?????
            Господин Василев ,
            Как определяте една позиция дали е едра и дребна и коя е едра и коя е дребна в Софикс според вас....
            Относно горния отговор забелязваш Витиеватос или йезуитски отговор.
            Какво ще видим до два месеца /един вече изтече/ според правилника а не след няколко месеца и посоката е да се попълнят или да не се попълнят...
            Какво казвате точно за тези "дребни" позиции....
            За мен трасе не е дребна позиция защото при записването през 2007 г. се събраха билиони левове...
            Моля конкретика.
            Поздрави!
            Първо, дребна позиция, вероятно, е всяка, която има тегло под 5% в индекса - с нея не трябва да се съобразяват, когато решават таргет експозициите на фонда, така че да се впишат в законовите лимити.
            Второ, 2-та месеца, за които стана дума, са оставащия срок от законово предвидените 6 месеца от датата на лиценза, които са им дадени за да приведат портфейла в съотвствие са нормативната уредба.
            Дали преди сто години са дадени трилиони за Трейс няма никакво значение - в момента това е компанията с второто най-ниско тегло в индекса.
            Конкретика означава да ти даде парите в ръката, а за това трябва да се потрудиш сам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Г-н Василев, считате ли, че има конфликт между стремежа да държите спекулантите на тъмно и политиката на прозрачност към вложителите? Как успявате да съчетаете двете? Спазването на ограничението за което говорите, не повече от 40 процента в компании с тегло над 5 процента не създава ли портфейл значително различаващ се от софикс? Опита да се слгоби портфейл с различна структура не превръща ли фонда от пасивен в активно управляван? Пазенето в тайна на въпросната структура от спекулантите не поставя ли инвеститорите в фактическа неизвестност какво купуват? Правилно ли е в този случай ЕТФа да ползва и различни бенчмаркове освен Софикс за сравняване на резултатите си?
              Уважаеми ДДДД,
              Не ни е цел да държим спекулантите на тъмно. Напротив, ние уважаваме спекулантите, защото те са душата на капиталовия пазар.
              Политиката ни е да сме максимално прозрачни. ВСЕКИ ДЕН публикуваме портфейла на фонда, както и броя записани дялове и т.н. Кой друг фонд прави това?
              Е, няма да казваме какви акции искаме да купим този следобед...
              По отношение на кеша - имаме ограничението от 40% по европейска директива, от което няма мърдане, засега. Не можем да имаме 0% кеш и да репликираме индекса на 100% и това е.
              Правим, каквото можем.
              Поздрави, Николай

              Коментар


              • Монти, човека каза, че нищо няма да каже, ти го молиш за конкретика

                Коментар


                • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                  Монти,
                  Помолих да ме питате за по-дребните позиции след няколко месеца, но не можем да бъдем сигурни в каква посока ще е моят отговор.
                  Да изчакаме.
                  Поздрави, Н
                  ?????
                  Господин Василев ,
                  Как определяте една позиция дали е едра и дребна и коя е едра и коя е дребна в Софикс според вас....
                  Относно горния отговор забелязваш Витиеватос или йезуитски отговор.
                  Какво ще видим до два месеца /един вече изтече/ според правилника а не след няколко месеца и посоката е да се попълнят или да не се попълнят...
                  Какво казвате точно за тези "дребни" позиции....
                  За мен трасе не е дребна позиция защото при записването през 2007 г. се събраха билиони левове...
                  Моля конкретика.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                    Благодаря Ви за отговора но мисля, че не сте ме разбрали. Аз имах предвид че го разбирам точно както го обяснявате за 5те %, и после в по-късен коментар уточнихте че ще има 4 около 10% и другите малко под 5% за да може правилото да не се нарушава. Което съвпада и с моите разбирания.

                    За сетълмента попитах понеже в началото на Декември при публикуване на бюлетините имаше едни 40к дяла заявени за закупуване и стояха в сетълмент поне 4-5 поредни дни в бюлетините. Може да е било грешка при публикуването на инфото на сайта.

                    Благодаря още веднъж и успех, всички се надяваме да се случат нещата.
                    Ясно, Петър.
                    За онези 40 х. може да е закъснял сетълмънтът.
                    Хубав ден!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                      Взели са да дават инфо по емисии чак след сетълмънт, т.е. тези цифри са за преди 2 дни.
                      Това пък откога? На луди ще ни направят, през ден си променят нещо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Същото е моето предположение...
                        Да продадат малко акции и да търсят по нисък вход....
                        А ние ще купуваме ,поне тези който имаме кеш...
                        Василев ме покани след месец да видя балансировката на няколко дребни позиции....трасе ,холдинг Варна и Хика...
                        Така че тогава ще са тип топ по негов замисъл..
                        Вярвам му.....за сега.....
                        Монти,
                        Помолих да ме питате за по-дребните позиции след няколко месеца, но не можем да бъдем сигурни в каква посока ще е моят отговор.
                        Да изчакаме.
                        Поздрави, Н

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                          пълно физическо репликиране на индекс

                          Моля те като пишеш такива мнения, слагай едно +18 години, че много сексуално стана. ще ти изтрият мнението ей!
                          Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                          Коментар


                          • Като гледам наредените по-големи оферти продава на Холдинг Варна, са точно бройките на фонда

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Същото е моето предположение...
                              Да продадат малко акции и да търсят по нисък вход....
                              А ние ще купуваме ,поне тези който имаме кеш...
                              Василев ме покани след месец да видя балансировката на няколко дребни позиции....трасе ,холдинг Варна и Хика...
                              Така че тогава ще са тип топ по негов замисъл..
                              Вярвам му.....за сега.....
                              Може би фонда играе напреки на очакваната логика ... Аз също играя така и съм ок .... макар понякога съня ми да се губи ...

                              Монти, пак ли се буташ в неликвидни ...
                              Един приятелски съвет: нарушаваш основно правило при инвестирането гласящо "никога не се влюбвай в определена акция" ...
                              което в твоя случай трябва да гласи "никога не мрази определена акция ако тя може да е печеливша за теб "
                              Ти си знаеш за кои става въпрос ....
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Малко предположения и от мен :
                                - тези, които се опитват да прИпечелят и да се изхранят от борсата ще продават на сегашните нива ... следващите два-три дни
                                Понеже доматените сърца се броят на пръсти , то едва ли ще успеят да свалят цените ...
                                После отново ръст до ... това ми избяга в съня ...
                                .... някои ще спечелят , някои ще загубят
                                Аз си имам таргети, и когато позицията свети в ярко зелено не бързам да продавам ... щото някои ралита се падат средно на 5 г веднъж....
                                Същото е моето предположение...
                                Да продадат малко акции и да търсят по нисък вход....
                                А ние ще купуваме ,поне тези който имаме кеш...
                                Василев ме покани след месец да видя балансировката на няколко дребни позиции....трасе ,холдинг Варна и Хика...
                                Така че тогава ще са тип топ по негов замисъл..
                                Вярвам му.....за сега.....

                                Коментар

                                Working...
                                X