IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

    не е толкова далече това време .............. средата на март 2017 е след 3 месеца...
    И ще настъпи мълчанието на агнетата - всички на суджук. Мекомски. Местните "инвеститори" визирам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

      Ще дойдат времена, когато индексът ще съдържа повече на брой компании, ще има повече ликвидност и тогава ще се справяме по-лесно с ограниченията.

      Поздрави, Николай
      Г-н Василев
      За пореден път Ви питам - водите ли разговори за промяна на правилата за определяне на индексите на БФБ или това са някакви инсинуации ?
      Според мен има нужда от промяна ,защото 1 от причините за проблемите Ви с ликвидноста е и правилника изработен на тъмно в нечия полза.
      Но дали ще станем свидетели на поредната клиентелистка промяна или ще се приемат нови прозрачни и справедливи критерии , които ще спомогнат за подобряване имиджа на БФБ , а от там и за привличане на нови емитенти и инвеститори ?
      Last edited by vale1; 16.12.2016, 18:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
        Ще дойдат времена, когато индексът ще съдържа повече на брой компании...
        не е толкова далече това време .............. средата на март 2017 е след 3 месеца...
        НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение

          Г-н Василев, пасивният фонд копира точно определен портфейл. В случай, че инвеститорите ви не знаят каква е точната структура, то за тях фонда е активен. Лично аз ви пожелавам най-искренно успех. В продължение на две години ревах по форума, че ни трябва търгуем индекс и къси и маржин по всичките му компоненти. Видимо с появата на експат се видя, че пазара е имал нужда от такъв продукт. Недоразумението идва от това, че участниците на пазара очакваха да получат пасивен фонд репликиращ Софикс а виждат нещо като активен фонд търгуващ с компании от индекса. В това няма лошо. Вижда се, че инструмента е много полезен, но е добре да се изясни ситуацията. Наистна се надявам да се справите с двойното листване и увеличението на активите. Това, което може да ви отличи от десетките договорни фондове е пасивността. При нея няма място за маркет тайминг и сток пикинг.
          Уважаеми ДДДД,

          Да направи пасивен ЕТФ върху S&P 500 всяка голяма световна фирма може. Те го правят не само с физическа репликация, а и с деривативи, със суапови операции и др.
          Много е трудно това да стане в ЦИЕ и затова само в Полша са успели, като (!) изобщо не инвестират в голяма част от компаниите в съответния индекс. И ние търгуваме а акциите на техния фонд и досега не сме се оплакали, че не ни харесва. И никой не ги нарича активен фонд.
          Отново казвам, че нашият фонд не е спринтова дисциплина, а маратонско бягане. Ще дойдат времена, когато индексът ще съдържа повече на брой компании, ще има повече ликвидност и тогава ще се справяме по-лесно с ограниченията.

          Поздрави, Николай

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sylver88 Разгледай мнение
            Гледам, че вчера са поръчали 230К за обратно изкупуване, онзи ден мисля че към 100К изкупиха обратно. Май нещо се изтеглят част от инвеститорите. Дано след нова година има нова вълна и Софикс да дръпне нагоре.
            Ноуп, това са 190К + 40К нови и са в сетълмент, затова ги виждаш така като 230К

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              Баси, аз си мислех, че всички тук са за та.ак или за да дават простор за изява на логореята си/и двете са начин да изглеждаш по-умен поне пред себе си /, а то имало и истински рицари
              Защо със сарказъм подхождаш към човекът? Изразил е своята гледна точка. Ти сам решаваш от кои си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


                При повече от 2 акции на ЧЕЗ, купени преди 6 месеца, накак си "сърце юнашко", не ми дава да си затрая..... На БФБ губим и печелим...
                Основната ми работа в този форум е да предпазвам форумците от напразни надежди и калпави мажовци....


                Баси, аз си мислех, че всички тук са за та.ак или за да дават простор за изява на логореята си/и двете са начин да изглеждаш по-умен поне пред себе си /, а то имало и истински рицари

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Работа във фонда ли си търсиш......?
                  Не измествай темата. Не подхождай с ирония. Отговорът е: Не си търся работа във фондът.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                    В постът си единственото име, което съм си позволил да напиша е на г-н Николай Василев. Всеки може да се оприличи с каквото си пожелае.
                    Работа във фонда ли си търсиш......?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Хип, хип...ураааа !!
                      Аплаузи, поклон и музиката свири туш...

                      пп Аз като едно "злобно същество", направо получовек, само ще вметна, че м-р Василев не е загубил нищо в Меком ( така си мисля...). Той само направи реклама, застана с името си и продаде основния пакет на един друг специалист ( по фалити на банки ). Ние бяхме за пълнеж....
                      Колкото и да ти е чудно и аз искам фонда да успее !

                      пп Сяя, "злобни същества ", мога да преглътна, но и " бедни " ми идва в повече....

                      При повече от 2 акции на ЧЕЗ, купени преди 6 месеца, накак си "сърце юнашко", не ми дава да си затрая..... На БФБ губим и печелим...
                      Основната ми работа в този форум е да предпазвам форумците от напразни надежди и калпави мажовци....

                      Успех !
                      Сподели само % печалба за колко време, за да се поуча от теб. Не се шегувам с теб. Не подхождам с ирония, а с респект към теб за постигнатият резултат. Разбира се , само и единствено, ако ти решиш! Успех!

                      Коментар


                      • В постът си единственото име, което съм си позволил да напиша е на г-н Николай Василев. Всеки може да се оприличи с каквото си пожелае.

                        Коментар


                        • Хип, хип...ураааа !!
                          Аплаузи, поклон и музиката свири туш...

                          пп Аз като едно "злобно същество", направо получовек, само ще вметна, че м-р Василев не е загубил нищо в Меком ( така си мисля...). Той само направи реклама, застана с името си и продаде основния пакет на един друг специалист ( по фалити на банки ). Ние бяхме за пълнеж....
                          Колкото и да ти е чудно и аз искам фонда да успее !

                          пп Сяя, "злобни същества ", мога да преглътна, но и " бедни " ми идва в повече....

                          При повече от 2 акции на ЧЕЗ, купени преди 6 месеца, накак си "сърце юнашко", не ми дава да си затрая..... На БФБ губим и печелим...
                          Основната ми работа в този форум е да предпазвам форумците от напразни надежди и калпави мажовци....

                          Успех !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                            На мен прилаганата тактика на управление на фонда си е супер точна .
                            Не разбирам претенциите за създаване на продукта в двата месеца - АБСУРДНО е да се очаква такъв резултат в конфигурацията на фонда. Радостното е го има и че се изгражда. Дайте му необходимото време - поне 1/2 от това което Ви е било на Вас необходимо - да преминете от теорията към практическото прилагане и нагласа към пазара! Ще кажя само ГоуууГоууГоууууу ... и не харчете кеша дор не влезе следващия;-той е Вашата упора -той е вашта Висотааа !
                            И това го разбра за два месеца......
                            В историята на Инвестора има теми за управлението на сертификати по Софикс ..в периода 2006/7 г. бяха много актуални както тази сега.....
                            Лично там съм викал да живее фонда който качи Златни пясъци на 16 лв.....и до отвори още сертификати ....
                            Лошото е че офцете на борсата се увеличават с времето вместо да намаляват...
                            това е може би, че липсва памет и история......
                            нищо лично....важно е момента....

                            Коментар


                            • Гледам, че вчера са поръчали 230К за обратно изкупуване, онзи ден мисля че към 100К изкупиха обратно. Май нещо се изтеглят част от инвеститорите. Дано след нова година има нова вълна и Софикс да дръпне нагоре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                На мен прилаганата тактика на управление на фонда си е супер точна .
                                Не разбирам претенциите за създаване на продукта в двата месеца - АБСУРДНО е да се очаква такъв резултат в конфигурацията на фонда. Радостното е го има и че се изгражда. Дайте му необходимото време - поне 1/2 от това което Ви е било на Вас необходимо - да преминете от теорията към практическото прилагане и нагласа към пазара! Ще кажя само ГоуууГоууГоууууу ... и не харчете кеша дор не влезе следващия;-той е Вашата упора -той е вашта Висотааа !
                                ФОНДЪТ е най-хубавото нещо за последните близо три години. ПРЕКРАСЕН е! В този живот най-мразя иронията и подигравката и начинът на мислене " не е важно аз да съм добре , а Вуте да е зле" .Някои хора ( т.е. те не са хора, а злобни същества ) се подиграват с вас покрай неуспехът с Меком. Всеки прави грешки, важното е човек да се поучи от тях и да продължи напред. Това е присъщо на хора , които са вечно недоволни, не са успели да постигнат нищо в живота, това са хора дето не търсят причината за собственият си неуспех в себе си, а си намират оправдание ,чрез другите. Тези хора ще си останат такива. Просто не им обръщайте внимание. Те така се самоизяждат и не знаят какво зло си причиняват ( "Човек сам такова зло може да си причини, че ако се събере цяло село не може да измисли толкова голямо зло." ). Не ми е ясно защо недоволствате от ФОНДЪТ! Какво искате? Да ви запознава с всяка своя ежеминутна стъпка ли? За толкова години труд на БФБ и четене не намерих един да го прави, така че не го искайте. И накрая:
                                Г-н Николай Василев,
                                моите поздравления за МАЩАБНОТО начинание. Бъдете първо здрав, щастлив и ви пожелавам такъв УСПЕХ, че и вие да останете впечатлен от мащабите, които сте постигнал. Вие имате цел. Гонете я, постигнете я и надскочете себе си. Това нещо не е химера. Може да се случи. Зависи от социално икономическите условия в които живеем. Използвайте момента, че индексът СОФИКС е смачкан от 2007г. до сега. Всички ни изпреварват. България е най- бедната страна в Европа. Използвайте средата, моментът, всичко!
                                УСПЕХ, УСПЕХ, УСПЕХ ВИ ЖЕЛАЯ!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X