IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

    Абе, аз и за Закона за транслитерацията бих те питал, но като те гледам как си си написал името се отказвам.
    Не се връзвай!
    Поздрави!
    Уважаеми Наивник,

    Тук се развеселих и сте прав. Пиша си името за съжаление така, както ми издадоха първия международен паспорт през 1990 г. и както са ми дипломите. Не давам добър пример и този ми грях е по-голям...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение
      Относно компанията за месо.

      Уважаеми Профит и други участници във форума,

      Отдавна се колебая как да постъпя с многократните въпроси по темата за месото. Много пъти изпитвах порив да взема да напиша много детайли по този казус. Но в крайна сметка реших следното:
      - Форумът е озаглавен Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF. Това е достатъчно актуална и значима тема. Ако започнем да пишем по всички други въпроси, това няма да е полезно.
      - Компанията за месо е тема отпреди 5-6 години. Този казус е един от най-незначимите, с които съм се занимавал през живота си в различни качества и може би не попада в Топ 100. Ако това е най-големият проблем, значи трябва да съм спокоен. Чудя се защо никой не се сети да спомене приватизацията на БТК (2004) и листването й на борсата (2005), създаването на индекса Warburg Sofia Index (1997) - далеч преди да има SOFIX и т.н. Може би повечето хора са доста млади, за да помнят.
      - Форумът също така не трябва да се занимава с конкретен човек - не заслужавам такова внимание и си имам достатъчно друга работа. След няколко седмици (не съм сигурен за дата) ще е готова новата визия на нашия сайт. Препоръчвам да се запознаете с биографиите на младите ни и изключително талантливи колеги. С тях би се гордяла всяка компания и те ще бъдат много по-интересни за капиталовия пазар през следващите години.
      - Все пак, не бягам от темата и имам какво да кажа, но не тук. Ще отговоря на всеки от вас, който ми пише на nikolay.vassilev@expat.bg. Няколко от вас вече го направиха и за мен беше удоволствие да се запозная с тях лично.

      С това считам въпроса за затворен. Желая ви успех в търговията с финансови инструменти. Дано този форум е активен още много години, което означава, че ЕТФ-ът върви напред.

      Поздрави, Николай
      Абе, аз и за Закона за транслитерацията бих те питал, но като те гледам как си си написал името се отказвам.
      Не се връзвай!
      Поздрави!

      Коментар


      • Благодаря за отговора, г-н Василев. Ще ви пиша и на мейла, но личното ми мнение е, че е хубаво обществеността да знае защото проблемите се решават като се говори за тях.

        Поздрави
        Keep going ...

        Коментар


        • Относно компанията за месо.

          Уважаеми Профит и други участници във форума,

          Отдавна се колебая как да постъпя с многократните въпроси по темата за месото. Много пъти изпитвах порив да взема да напиша много детайли по този казус. Но в крайна сметка реших следното:
          - Форумът е озаглавен Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF. Това е достатъчно актуална и значима тема. Ако започнем да пишем по всички други въпроси, това няма да е полезно.
          - Компанията за месо е тема отпреди 5-6 години. Този казус е един от най-незначимите, с които съм се занимавал през живота си в различни качества и може би не попада в Топ 100. Ако това е най-големият проблем, значи трябва да съм спокоен. Чудя се защо никой не се сети да спомене приватизацията на БТК (2004) и листването й на борсата (2005), създаването на индекса Warburg Sofia Index (1997) - далеч преди да има SOFIX и т.н. Може би повечето хора са доста млади, за да помнят.
          - Форумът също така не трябва да се занимава с конкретен човек - не заслужавам такова внимание и си имам достатъчно друга работа. След няколко седмици (не съм сигурен за дата) ще е готова новата визия на нашия сайт. Препоръчвам да се запознаете с биографиите на младите ни и изключително талантливи колеги. С тях би се гордяла всяка компания и те ще бъдат много по-интересни за капиталовия пазар през следващите години.
          - Все пак, не бягам от темата и имам какво да кажа, но не тук. Ще отговоря на всеки от вас, който ми пише на nikolay.vassilev@expat.bg. Няколко от вас вече го направиха и за мен беше удоволствие да се запозная с тях лично.

          С това считам въпроса за затворен. Желая ви успех в търговията с финансови инструменти. Дано този форум е активен още много години, което означава, че ЕТФ-ът върви напред.

          Поздрави, Николай

          Коментар


          • Честно казано нямам мнение и се опитвам да си формирам такова. За да го направя задавам въпроси.
            Keep going ...

            Коментар


            • Та какво става с фонда на Еxpat Capital, какво би станало, ако съставът на Sofix се увеличи на 20 позиции, например, това ни интересува?
              МОДЕРАТОРЪТ, вършете си работата. Ако трябва пуснете и рубрика "ИЗ СПОМЕНИТЕ НА СПЕКУЛАНТИТЕ - МИЛИОНЕРИ НА БФБ", виждате че има и такива, които искат катедра за изявяване ...

              Професорът

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                Професоре, питам напълно нормално без грам злоба и доверието е изключително важно в инвестирането, а доверието е пряко свързано с морала.

                Поздрави
                Не съм професорът, но да отговоря с въпрос - инвестицията по подразбиране е задължителна или е доброволен акт? Всеки има глава на раменете и може да взима решения. Ако смяташ, че тук моралът го няма можеш да отидеш другаде, където го има в излишък.
                Поздрави!
                Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                  ПОВТАРЯМ, има ли Модератор, да управлява дискусията във Форума? Тук обсъждаме фонда на Еxpat Capital, но отново някои господа въртят латерната "Меком". Спрете моля Ви, това е безобразие.

                  Аз спекулирах на борсата и загубих около 400 лв. от Меком. Забравил съм го, защото спечелих по него време от "Девин" и "Каолин" мисля, няколкократно повече .......

                  Господа, пуснете тема за загубите си от Меком, Ваши и на роднините и приятелите си. Но, за бога, престанете да злобеете? Изпразнете се някъде ..............

                  Не е препоръка за търговия, МОДЕРАТОРЪТ - спрете злобата и хулите ....

                  Професорът!
                  Професоре ,темата за Меком е част от историята на борсата и не е от най-приятните.
                  Вероятно си прав ,че едва ли е тука мястото за обсъждане , но според мен трябва да продължи да се припомня с цел в бъдеще да не се допускат повече такива истории.
                  Определено смятам ,че главния виновник е Стефан райчев ,но за съжаление едва ли ще му потърсена наказателна отговорност.
                  И тук определено е интересен момента със закъснението на г-н Василев за последното ОСА на дружеството.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                    ПОВТАРЯМ, има ли Модератор, да управлява дискусията във Форума? Тук обсъждаме фонда на Еxpat Capital, но отново някои господа въртят латерната "Меком". Спрете моля Ви, това е безобразие.

                    Аз спекулирах на борсата и загубих около 400 лв. от Меком. Забравил съм го, защото спечелих по него време от "Девин" и "Каолин" мисля, няколкократно повече .......

                    Господа, пуснете тема за загубите си от Меком, Ваши и на роднините и приятелите си. Но, за бога, престанете да злобеете? Изпразнете се някъде ..............

                    Не е препоръка за търговия, МОДЕРАТОРЪТ - спрете злобата и хулите ....

                    Професорът!
                    Уважаеми Професоре,
                    Загубите ми от Меком са около 10 пъти по-малки от нормалните ми дневни загуби и печалби на пазарите и около 100 пъти от максималните такива.
                    Въпросът е принципен.
                    Та какво стана с Меком?

                    Коментар


                    • Професоре, питам напълно нормално без грам злоба и доверието е изключително важно в инвестирането, а доверието е пряко свързано с морала.

                      Поздрави
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • ПОВТАРЯМ, има ли Модератор, да управлява дискусията във Форума? Тук обсъждаме фонда на Еxpat Capital, но отново някои господа въртят латерната "Меком". Спрете моля Ви, това е безобразие.

                        Аз спекулирах на борсата и загубих около 400 лв. от Меком. Забравил съм го, защото спечелих по него време от "Девин" и "Каолин" мисля, няколкократно повече .......

                        Господа, пуснете тема за загубите си от Меком, Ваши и на роднините и приятелите си. Но, за бога, престанете да злобеете? Изпразнете се някъде ..............

                        Не е препоръка за търговия, МОДЕРАТОРЪТ - спрете злобата и хулите ....

                        Професорът!

                        Коментар


                        • Г-н Василев,

                          Убедих се, че моралът и качествата на хората, които управляват компаниите е водещ фактор за това дали си заслужава да инвестирам в дадена акция. Давам си сметка, че доверие се печели трудно, а се губи лесно. Гледал съм ваши интервюта и съм чел ваши статии и ми харесват възгледите ви, но до моралът ви ми е трудно да достигна. Бил сте министър и там сигурно се преминава през някаква цедка, но тук само мога да спекулирам защото не съм запознат с тези процеси. Отделих време да прочета доста от коментарите ви в темата за Меком (адмирирам факта, че не сте ги изтрили) и там се набива на очи мнението ви, че сте препоръчали на роднини и приятели да си купят акции там.

                          Ще ми се да чуя вашата гледна точка относно тази случка и какво се случи с акциите на роднините и приятелите ви. Благодаря ви предварително и поздрави!
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                            Уважаеми Вале,
                            И да имаме някога разговори, няма да е редно да клюкарим в този форум. Ако Вие имате виждания по темата, можете да ги споделите с борсата.
                            Успех и поздрави, Николай
                            Благодаря за отговора,но не смятам ,че това е клюкарене по форума.
                            Това е тема ,която засяга не само ЕТФ-а , а цялото бъдеще на БФБ.
                            И е редно да е обсъдена с всички участници на пазара с цел да се вземат под внимание повече мнения за да се изработят възможно най - добрите ,справедливи и дългосрочни правила .
                            Ясно е ,че крайното решение ще го вземе ръководството на БФБ.
                            Last edited by vale1; 16.12.2016, 20:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                              Г-н Василев
                              За пореден път Ви питам - водите ли разговори за промяна на правилата за определяне на индексите на БФБ или това са някакви инсинуации ?
                              Според мен има нужда от промяна ,защото 1 от причините за проблемите Ви с ликвидноста е и правилника изработен на тъмно в нечия полза.
                              Но дали ще станем свидетели на поредната клиентелистка промяна или ще се приемат нови прозрачни и справедливи критерии , които ще спомогнат за подобряване имиджа на БФБ , а от там и за привличане на нови емитенти и инвеститори ?
                              Уважаеми Вале,
                              И да имаме някога разговори, няма да е редно да клюкарим в този форум. Ако Вие имате виждания по темата, можете да ги споделите с борсата.
                              Успех и поздрави, Николай

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Баси, аз си мислех, че всички тук са за та.ак или за да дават простор за изява на логореята си/и двете са начин да изглеждаш по-умен поне пред себе си /, а то имало и истински рицари
                                Басии....ще пораснеш, ще разбереш.....
                                ...............................
                                Last edited by 4i40; 17.12.2016, 09:35.

                                Коментар

                                Working...
                                X