IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

    За първите две, разбира се че е лошо, при положение че напускат индекса, за вторите - те си купуват!
    ???
    Това откъде го знаеш или само си измисляш (манипулираш ) ????

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

      За първите две, разбира се че е лошо, при положение че напускат индекса, за вторите - те си купуват!
      От повече от месец не са купували ХИКА а стара планина поне от 20 дни....
      Та те нищо не купуват....
      Следващият въпрос е аз оптимист ли съм като пледирам за предвидимост на фонда и качването на цените на акциите или песимист понеже оплювам фонда който е движеща сила последните 20 дни на индекса....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Лошо ли е да се купува Холинг Варна , Треис груп ,Хика , Стара планина и т.н от фонда ...
        Усещате ли следващия ми въпрос....
        Не съм се смял както днес поне от седмици....
        ХВАР и ХИКА изобщо не трябваше да купуват заради ликвидността там, евентуално трябваше да влизат единствено при по-сериозно предлагане на ниски цени. Друга грешка, която допуснаха е, че забавиха покупките на ЦКБ и Монбат, там трябваше да са по-агресивни в началото, а не да догонват цената. Трейс е отделен проблем, но за мен каквито и "предположения" да имат за бъдещото съдържание на индекса, ако има достатъчно предлагане на текущи цени, трябваше да репликират настоящия му състав.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Лошо ли е да се купува Холинг Варна , Треис груп ,Хика , Стара планина и т.н от фонда ...
          Усещате ли следващия ми въпрос....
          Не съм се смял както днес поне от седмици....
          За първите две, разбира се че е лошо, при положение че напускат индекса, за вторите - те си купуват!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

            Какъв е този въпрос ЗАЩО били излезнали, ми ЗАЩО са купили! ХАХАХА! Сигурно са продали, защото след като са реализирали една успешна инвестиция, са решили да я затворят, защото са със сравнително къс хоризонт, за разлика от ПФ, които държат, техния хоризонт е дълъг!
            Лошо ли е да се купува Холинг Варна , Треис груп ,Хика , Стара планина и т.н от фонда ...
            Усещате ли следващия ми въпрос....
            Не съм се смял както днес поне от седмици....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Доста хора от влезлите в първите два милиона май излезнаха...
              Защо ?
              такива въпроси трябва да се разискват...
              Какъв е този въпрос ЗАЩО били излезнали, ми ЗАЩО са купили! ХАХАХА! Сигурно са продали, защото след като са реализирали една успешна инвестиция, са решили да я затворят, защото са със сравнително къс хоризонт, за разлика от ПФ, които държат, техния хоризонт е дълъг!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Монти проблема му е, че не му купуват Хиката на 5,50 и Хвар на 35 лева.. това е цялата драма.. че да може да се прави на играч
                Ето общото към частното ...
                Едно си баба зна е и едно си бае....
                Меком какво ти говори.....и там ли нещо не съм си продал...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Монти, това е проблем на фонда, не наш. Той, като частен субект има ангажименти САМО към регулиращите органи да спазва правилата /нещо, което Н. Василев обясни поне 3 пъти, че го правят/ и към своите участници - чисто морален ангажимент. След като вторите стоят, значи ги устройва и проблем няма. Оттам-нататък да се обсъжда от външни лица /като мен и теб/ какво купили, какво не продали е нахално в моите очи. Това е все едно аз да ти държа сметка на теб защо не си ми купил Химимпортите на 2,80 лв. примерно. Да ти обяснявам как всички сме щели да станем по-добре ако го направиш и всякакви други философстваници в продължение на 20 страници. Не съм с лоши чувства, знаеш. Просто мнение от друга гледна точка.
                  15%,
                  Той казва ...., ти приемаш неговите думи за верни така ли а случая Меком ,ами той си измени поне вижданията през последните месеци поне три пъти , включително и за нови постъпления - Тони беше прав за поста си.........
                  Никакво съмнение ли няма...
                  Ами Корп беше банка на годината преди фалита.....
                  Ако видиш че някой предлага кашкава за продажба а стоката е растителен кашкавал...
                  Ще си затраеш ли , че не си купил , че знаеш това и искаш да има още прекарани , че не те интересува , че само към контролните органи и към прекараните си клиентите има отговорност .

                  Коментар


                  • А при какви условия ще има нови постъпления във фонда? Ако действаха изцяло механично цените вече щяха да са твърде високи за да са привлекателни за нови инвеститори. Ако пък Софикс не беше тръгнал да катери никой нямаше да погледне към фонда... Това, което правят, е просто опит да управляват процесите и скоростта, с която се движат, което си е доста мръсна и несигурна работа, но за да го правят вероятно имат достатъчно добра причина, а такава могат да бъдат само бъдещите записвания. Това, разбира се, не значи, че не може да не съм прав и да се случва нещо съвсем друго

                    Коментар


                    • Монти проблема му е, че не му купуват Хиката на 5,50 и Хвар на 35 лева.. това е цялата драма.. че да може да се прави на играч

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Доста хора от влезлите в първите два милиона май излезнаха...
                        Защо ?
                        такива въпроси трябва да се разискват...
                        Монти, това е проблем на фонда, не наш. Той, като частен субект има ангажименти САМО към регулиращите органи да спазва правилата /нещо, което Н. Василев обясни поне 3 пъти, че го правят/ и към своите участници - чисто морален ангажимент. След като вторите стоят, значи ги устройва и проблем няма. Оттам-нататък да се обсъжда от външни лица /като мен и теб/ какво купили, какво не продали е нахално в моите очи. Това е все едно аз да ти държа сметка на теб защо не си ми купил Химимпортите на 2,80 лв. примерно. Да ти обяснявам как всички сме щели да станем по-добре ако го направиш и всякакви други философстваници в продължение на 20 страници. Не съм с лоши чувства, знаеш. Просто мнение от друга гледна точка.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4f4
                          Че кое му е смешното, разбира се че ще продаде и Трейс и ХВ, за какво са му като най-вероятно ще излезнат от индекса!
                          ++
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                            Задачата на фонда е максимално да се доближи до движенията на СОФИКС, но и да минимизира своето влияние върху тези движения. От тази гледна точка повечето от действията им са оправдани, но има и част, която изглежда странна. Личното ми усещане е, че умишлено се опитват да изглеждат непредвидими за обикновените спекуланти, което е негативно в краткосрочен аспект за пазара, но поне за мен е доста позитивно средносрочно.
                            Може да е позитивно само ако има нови постъпления във фонда.....

                            Вале ли писа в момента останалите вложителите са над 95 % ПФ....

                            Доста хора от влезлите в първите два милиона май излезнаха...
                            Защо ?
                            такива въпроси трябва да се разискват...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              Задачата на фонда е максимално да се доближи до движенията на СОФИКС, но и да минимизира своето влияние върху тези движения. От тази гледна точка повечето от действията им са оправдани, но има и част, която изглежда странна. Личното ми усещане е, че умишлено се опитват да изглеждат непредвидими за обикновените спекуланти, което е негативно в краткосрочен аспект за пазара, но поне за мен е доста позитивно средносрочно.
                              +1
                              Ама "спекуланта" не вдява.
                              Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Лошото е че изчезна придвидимоста на фонда.
                                Задачата на фонда е максимално да се доближи до движенията на СОФИКС, но и да минимизира своето влияние върху тези движения. От тази гледна точка повечето от действията им са оправдани, но има и част, която изглежда странна. Личното ми усещане е, че умишлено се опитват да изглеждат непредвидими за обикновените спекуланти, което е негативно в краткосрочен аспект за пазара, но поне за мен е доста позитивно средносрочно.

                                Коментар

                                Working...
                                X