IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

    Ами като разбираш, за какво се правиш на човек който няма представа какво говори от 2 седмици!
    Ами фонда ги върши такива...
    Не разбрах ,фонда с пасивно или активно управление....?
    Ще следва ли индекса и теглото или няма..
    Ако е пасивен защо 50 дни нищо не прави за да балансира ...
    Защо чака 60 ден да го сложат на колене след 60 дни.....в пет ,шест позиции позиции...
    Това ми прилича на стария виц за колелото , сина попитал Бащата ..
    татко ще ми купиш ли колело........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

      Важното е че имаха смелостта да го направят, а че ще трябва в известна степен да се нагаждат към условията на пазара ни им е било ясно преди да го стартират! Очаквано е, че не всичко ще е като на теория на БФБ!
      смелост? ти на борсата емоции или пари търсиш?
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

        Повече чети , по-малко мисли.
        +1

        Изисквания за ликвидност
        Структурата на активите и пасивите на Борсово търгувания фонд трябва да отговаря и на следните изисквания:  Не по-малко от 70 на сто от инвестициите в активи по чл. 38, ал. 1 от ЗДКИСДПКИ трябва да бъдат в активи с пазарна цена, част от Референтния индекс;  Не по-малко от 5 на сто от активите трябва да са парични средства, ценни книжа, инструменти на паричния пазар или други платежни средства
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

          Съгласен съм, но това трябва да се мисли преди да се направи ETF а не сега.
          Важното е че имаха смелостта да го направят, а че ще трябва в известна степен да се нагаждат към условията на пазара ни им е било ясно преди да го стартират! Очаквано е, че не всичко ще е като на теория на БФБ!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

            Инта, какъв е въпросът?
            Индексът се съставя от БФБ, ние го приемаме такъв, какъвто е.
            Всички имаме интерес да има повече читави компании на борсата и повече такива в индекса.
            Н

            Въпросът е , какво време - процедурно би отнела една такава желана от Вас промяна?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

              Няма ликвидност, трудно се получава това на нашия пазар с определени компании!
              Съгласен съм, но това трябва да се мисли преди да се направи ETF а не сега.
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                Повече чети , по-малко мисли.
                Приемам забележката!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                  Кеша мисля че не може да е под 10% от активите!
                  Повече чети , по-малко мисли.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nyankov Разгледай мнение

                    ETF-ът няма мандат да купува "евтино" или "скъпо", а да репликира максимално близко структурата на индекса. Това е пасивен фонд. Ако има постъпления на първичен пазар - те трябва да се харчат в акции от индекса. Ако стоят дълго време в кеш, портфейлът на фонда ще се отдалечи много от индекса - при качващ се пазар ще изостава, а при падащ ще го изпреварва. Но това не е идеята и мандатът на пасивните индексни фондове.
                    да сравним това със сегашната ситуация

                    пп това е от 08.11 цитирано
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                      6% процента повече, на общите активи си е цифра и то голяма!
                      И какво общо има преструктурирането на индекс - продаваш едни активи и купуваш други . фонда ПАСИВЕН
                      Няма ликвидност, трудно се получава това на нашия пазар с определени компании!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                        В мамента е 16% и предстоящо преструктуриране на индекса! Напълно удачно изглежда!
                        6% процента повече, на общите активи си е цифра и то голяма!
                        И какво общо има преструктурирането на индекс - продаваш едни активи и купуваш други . фонда е ПАСИВЕН

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                          Тъй де
                          В мамента е 16% и предстоящо преструктуриране на индекса! Напълно удачно изглежда!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                            Кеша мисля че не може да е под 10% от активите!
                            Тъй де

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              имаме едни очаквания за фф на едни компании?!

                              знаеш ли, явно двамата с теб май разбираме различно понятието пасивно управление. ако изчакват защото очакват да се увеличи, това на мен си ми звучи като напълно активно управление

                              така и не отговори защо пазят сухото. мога да ти намеря назад в темата как янков беше казал че нямало да държат мн кеш
                              Кеша мисля че не може да е под 10% от активите!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                За това и питам, едно общо виждане за развитието на кап. пазар минаващо през увеличеване броя на компаниите - възможно ли е ?
                                Ники Василев не смее да затвори въпроса ми.
                                Инта, какъв е въпросът?
                                Индексът се съставя от БФБ, ние го приемаме такъв, какъвто е.
                                Всички имаме интерес да има повече читави компании на борсата и повече такива в индекса.
                                Н

                                Коментар

                                Working...
                                X