IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    По тази логика ако Алкомет или Софарма трейдинг влезнат,може и тях да не купуват щото видиш ли след шест месеца може пак някое от тях да излезне,няма гаранция как ще се променят пазарните обстоятелства.А това че не купуват Холдинг Варна заради ликвидност също ми е странно,ами той Алкомета няма да е кой знае колко повече ликвиден .....тогава и него ли няма да купуват..?Не прилича на пасивно управление
    Колеги,
    Когато коментирате нещо за активно и пасивно управление, моля да посмятате на тема ограничението от 40%. Тогава ще видите, че не може да инвестираме 95% от парите в акции, без да стигнем докъм 70% вместо 40%.
    Поздрави, Н

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      Това също би било интересно да разберем....
      Колеги, няма слух за купуване в полза на някого. Не разбирам какво е това и няма такова нещо. Н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Проблема е че разбирам това което казваш но не разбирам бързината с който се набиха в скъпи акции а сега изчакват....
        Това поражда слухове за спекулативна насоченост на фонда....
        Ще изчакаме до 29 март и ще се види дали е верен и другия слух за купуване в полза на дадени ПФ...
        Това също би било интересно да разберем....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

          Липсва му трейс и холдинг варна, защото първото е по-вероятно да напусне индекса, а второго няма ликвидност! Как да купи Холдинг Варна като няма акции! Може да очакват че ФФ на ИХб и БРЕФ ще се увеличи! Над 11% имат, но в 6-мес период ще ги приведат в норма! Ако Алкомет или Соф. трейдинг влезнат и има ликвидност не виждам какво ще им пречи!
          По тази логика ако Алкомет или Софарма трейдинг влезнат,може и тях да не купуват щото видиш ли след шест месеца може пак някое от тях да излезне,няма гаранция как ще се променят пазарните обстоятелства.А това че не купуват Холдинг Варна заради ликвидност също ми е странно,ами той Алкомета няма да е кой знае колко повече ликвиден .....тогава и него ли няма да купуват..?Не прилича на пасивно управление

          Коментар


          • Пази си нервите пич, не можеш да се контролира вече а спекулант го раздаваш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
              Даже недоумявам че се намират хора да отговарят на въпросите !!!!
              А аз недоумявам , че е пълно с хора с комплекси ,който се мъчат да ги избиват с пряка или непряка конфронтация....
              За доказване на оборот има само един начин ...бас и пари при нотариус .
              Всичко друго е комплекси....
              А това какво ти недоумяваш си е проблем на твоето умствено развитие....

              Коментар


              • По темата с фонда хвърлям по едно око и не вдявам постоянните ви критики. Нямам дялове тук по две основни причини: предпочитам да си движа парите сам и не ме кефи следването на индекс, с др. думи не е за мен тази работа поне за сега. Въпреки това мисля за всички е по-добре да има нови продукти и подкрепям хората които полагат усилия да развиват БФБ. Ма сега какво били направили, какво не били направили какво трябвало да направят и какво не , па какви грешки допускали в миналото, па как ще ги повторят в бъдещето и т.н. е една типично нашенска позиция за българина в казана и защо няма дявол да го пази. Всеки си има по нещо в главата и като прецени да купува като прецени да продава, риска и печалбата са си лични, ако фонда успее е добре и за имащите и за гледащите. Самият факт, че се включват и отговарят пак е нещо позитивно. В тази връзка успех от мен и по - малко камъчета по пътя.
                Без препоръки

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                  А има ли значение за въпроса ми....
                  Разбира се, че има! На лъжлив въпрос какъв отговор очакваш да получиш?

                  Коментар


                  • Даже недоумявам че се намират хора да отговарят на въпросите !!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                      Казваш 500 пъти по-малко - от НСА или от кеша? И с 52К или с 8К направи оборот 70К за по-малко от месец?
                      А има ли значение за въпроса ми....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Господин Василев ,
                        Без да се обиждате ,но последния месец какво правихте на БФБ/ не вие лично но вашия фонд и десетките му служители,който предполагам получават заплата / , без да наблягаме на сайта , който е приемлив,но таблиците и данните са важни.. ...
                        През януари аз със 500 пъти по малко средства имам над 70 К оборот...
                        А вие....
                        Не смятате ли че от фактор на БФБ вече сте един от хилядите наблюдатели ....
                        това ли е целта на фонда ...
                        Поздрави!
                        Казваш 500 пъти по-малко - от НСА или от кеша? И с 52К или с 8К направи оборот 70К за по-малко от месец?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение
                          Момчета и момичета, аз пък си мисля, че ако не бяха ПФ да налеят кеш фонда щеше да си е в стартово положение! А за да се вложат пари от ПФ им е обещано нещо, какво ???? само Николаевците и ПФ си знаят.
                          Също мисля, че всички от фонда се надяват хорицата да си извадят спестяванията от банките и да ги вложат в акцийки, да ама нееее, поне за сега .
                          ЕТФ е хубаво нещо, но нашата борсичка още не е дорасла за такова нещо, това си мисля и други такива а сега

                          А сега подкрепете Гришата, че мача е напрегнат!
                          Много си е дорасла борсата, но това тук не е ЕТФ А Салами 2, поредния проект на Никиту.

                          Коментар


                          • Момчета и момичета, аз пък си мисля, че ако не бяха ПФ да налеят кеш фонда щеше да си е в стартово положение! А за да се вложат пари от ПФ им е обещано нещо, какво ???? само Николаевците и ПФ си знаят.
                            Също мисля, че всички от фонда се надяват хорицата да си извадят спестяванията от банките и да ги вложат в акцийки, да ама нееее, поне за сега .
                            ЕТФ е хубаво нещо, но нашата борсичка още не е дорасла за такова нещо, това си мисля и други такива а сега

                            А сега подкрепете Гришата, че мача е напрегнат!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                              На нашата борса ти трябва и смелост за да правиш пари!
                              помня много смели хора през 2007-ма дето спряха да пишат в този форум.

                              има смели пилоти и има и стари пилоти. но няма стари смели пилоти
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                                смелост? ти на борсата емоции или пари търсиш?
                                На нашата борса ти трябва и смелост за да правиш пари!

                                Коментар

                                Working...
                                X