IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    А така

    Поръчка за издаване на 1 млн. нови дяла получи борсово търгуваният индексен фонд върху SOFIX от чуждестранен институционален инвеститор



    20.02.2017

    Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF получи поръчка на първичен пазар от чуждестранен институционален инвеститор за издаване на 1 млн. нови дяла. Индексният фонд с борсов код BGX ще достигне по този начин над 27 милиона лева стойност на активите.

    Управляващото дружество на фонда води разговори за приобщаването и на други чуждестранни инвеститори към този важен за българския капиталов пазар проект. Предстоящото листване на инструмента на London Stock Exchange ще допринесе за активизирането на тези процеси.
    +1 тъкмо да го кача!!!
    БРАВО!

    Коментар


    • А така

      Поръчка за издаване на 1 млн. нови дяла получи борсово търгуваният индексен фонд върху SOFIX от чуждестранен институционален инвеститор



      20.02.2017

      Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF получи поръчка на първичен пазар от чуждестранен институционален инвеститор за издаване на 1 млн. нови дяла. Индексният фонд с борсов код BGX ще достигне по този начин над 27 милиона лева стойност на активите.

      Управляващото дружество на фонда води разговори за приобщаването и на други чуждестранни инвеститори към този важен за българския капиталов пазар проект. Предстоящото листване на инструмента на London Stock Exchange ще допринесе за активизирането на тези процеси.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
        Един от основните постолати на пазарите е информацията да е достъпна за всички. Манипулирането е наказуемо освен тук в БГ. Длъжни са да оправят заблуждаващата информация в проспекта си което е първо.
        Уважаеми Пректикал,

        Публичната ни информация е достъпна за всички. Ако има друго БГ публично дружество с по-добра информация, моля да ни го покажете, за да предоставяме повече информация от тях.
        Думата манипулиране не я приемам. Ако нямате какво да кажете, не я споменавайте.
        Нямаме заблуждаваща информация в проспекта. Там много ясно е написано, че спазваме всички законови ограничения. Което сме коментирали и около 100 пъти в този форум.
        Явно не сте чели проспекти на много ЕТФ-и по света, за да видите те дали са перфектни.
        Успех. Н
        Last edited by NikolayVassilev; 20.02.2017, 18:12.

        Коментар


        • Както върви дискусията ще взема да се съглася с критикарите ...
          Два пъти написах нещо и два пъти коментара не беше изтрит , но беше редактиран ... от бай X_Y
          ....направо се чудя как са оставили на работа .моди с такива обноски и име

          Радане, ти ли си ?
          Last edited by Protokol; 20.02.2017, 17:32.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Last edited by abc; 20.02.2017, 18:03.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
              Значи не сте купили, ясно. Че то и от лотарията не можеш да спечелиш без да купиш билетче, а това е борса, господа. Трябва да инвестираш, ако искаш да спечелиш!

              Ако имате сериозни аргументи срещу фонда - има си органи, сигнализирайте ги - КФН, Главния прокурор... Реципрочно - г-н Василев, ако коментарите и квалификациите по адрес на фонда не отговарят на фактите и са клеветнически - очаквам да се защитите и да сложите край на тази не съвсем чистичка дискусия! Ако не го направите, и аз ще започна да си мисля, че има нещо...
              Но не като ги каните на разговор "на четири очи" - това създава предпоставки за корупция!

              Коментар


              • Значи не сте купили, ясно. Че то и от лотарията не можеш да спечелиш без да купиш билетче, а това е борса, господа. Трябва да инвестираш, ако искаш да спечелиш!

                Ако имате сериозни аргументи срещу фонда - има си органи, сигнализирайте ги - КФН, Главния прокурор... Реципрочно - г-н Василев, ако коментарите и квалификациите по адрес на фонда не отговарят на фактите и са клеветнически - очаквам да се защитите и да сложите край на тази не съвсем чистичка дискусия! Ако не го направите, и аз ще започна да си мисля, че има нещо...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                  Един от основните постолати на пазарите е информацията да е достъпна за всички. Манипулирането е наказуемо освен тук в БГ. Длъжни са да оправят заблуждаващата информация в проспекта си което е първо.
                  ..
                  Относно тази жлъч, дето си изплюл горе - къде беше , когато индексите катериха при царя ?
                  Ако не си ме разбрал да попитам другояче - га яде кюфтетата не рива ...
                  Last edited by X_Y; 20.02.2017, 15:47.
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Хайде стига с този клон....
                    Ако БФБ се крепи на един клон, по добре да се чупи дорде е време.....
                    Щото иначе след време ще падне дървото, барабар със всички маймуни на него....

                    Коментар


                    • Един от основните постолати на пазарите е информацията да е достъпна за всички. Манипулирането е наказуемо освен тук в БГ. Длъжни са да оправят заблуждаващата информация в проспекта си което е първо.
                      Last edited by X_Y; 20.02.2017, 15:47.

                      Коментар


                      • Към този момент платформата ми показва + 8,22% по BGX. Вие колко искате да спечелите от него, че не сте доволни? А въобще купили ли сте? Защото ако и не притежавате акции на фонда, писанията ви приличат на опити за изнудване. Режете клона, както каза maretoff!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                          Май и ти и Монти объркахте темата! Фиктивните сделки са на Експат, НЕ на пенсионните фондове! Подкрепям идеята за по-висока доходност, че то и аз ще съм пенсионер някой ден /ако доживеем, че както я качват до 70 ще се работи/, но как да "подкрепят" пенсионните фондове пазара, като той стана за 5 лева маркет кап целия, а техните активи растат с милиони на година? В какво да се инвестира? Ето затова си мисля, че пен. фондове инвестираха във фонда, но май объркаха, защото това не ги експоузва към СОФИКС, а ги експоузва към номерата и финансовата комбинаторика и игрички на Ники Василев и Никола Янков, което си е друго!?!?!?
                          Ни съ експоузвай толкова, че ша настиниш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                            Аз господа не мисля да пиша до КФН( защото са комбина) а да пиша в Лондон относно заблуждението което правите и порочните ви практики.То не мисля,че бихте хванали някой баламурник там,но знае ли човек. Щом е българска работата и са замесени бивши политици, работата и келепира е ясен.
                            Боже, колко мъка има по тоя свят...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              Ако някой ти дава салам, значи има салам. Ако някой праща писма- значи няма салам...
                              Мисля, че е време да спрем да режем клона на който седим и да гледаме напред.
                              Успех на всички инвеститори!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                                Въх недей....
                                Ще изтриеш 20 % от ръста на БФБ....( може би...)
                                Ако споменеш и Меком, отидоха още 10 %....

                                пп Бах маа му...Тъкмо 100 млн ( лв, евра, паунди....) тръгнаха към БФБ и едно писмо ги спря ( и един салам, дее) ....Язък....
                                Ако някой ти дава салам, значи има салам. Ако някой праща писма- значи няма салам...

                                Коментар

                                Working...
                                X