IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    По принцип - да, ала не винаги.
    Например комбинацията ми BDCL, MORL, CEFL MLPL при 15% среден дивидент се представи доста по добре от индексите на годишна база. Последното тримесечие - също.
    Доволен съм и не ги барам, надявам се да се сурнат яко при добра пазарна корекция та да допълня по по ниско, смятам да ги вдигна от 10 на 15% от портфейла.
    BDCL: спад от 30 до 22 в рамките на година назад
    MORL: спад от 23 до 20 в рамките на година назад
    CEFL: спад от 30 до 22 в рамките на година назад
    MLPL: спад от 75 до 50 в рамките на година назад

    Дългосрочният инвеститор едва ли е много щастлив от 15% дивидент при това положение.

    Продължавам да твърдя, че високият дивидент (над 10%) обикновено е следствие от скорошен спад в цената. Често следващата стъпка е намаляване на дивидента в парично изражение, за да се нормализира в процентно.

    Коментар


    • Е много ясно,че БФБ е прекалено малка.Американците са свикнали на 20-25% годишен ръст на инвестициите им.... Е разбира се,че и за това се пука балонче от време на време да приравни всичките на разумните 7-8% реални, които по-принцип трябва да се правят от такъв вид инвестиции годишно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
        15-20% дивидент е по-скоро сигнал, че нещо не е наред. .
        По принцип - да, ала не винаги.
        Например комбинацията ми BDCL, MORL, CEFL MLPL при 15% среден дивидент се представи доста по добре от индексите на годишна база. Последното тримесечие - също.
        Доволен съм и не ги барам, надявам се да се сурнат яко при добра пазарна корекция та да допълня по по ниско, смятам да ги вдигна от 10 на 15% от портфейла.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от grimit Разгледай мнение
          Да забелязвамаз ,ако нямаше такива големи такси за чуждестранните пазари щях да си сложа парите на 15-20% дивиденти ама брокерите унищожават печалбата на ниско капиталовите инвеститори.Налага се да обирам каквото мога(ако мога) от нашето лозе
          15-20% дивидент е по-скоро сигнал, че нещо не е наред. Обикновено се получава след силен спад в цената, а не заради мощен ръст на дивидента.
          Това, че тази година ще се раздава дивидент, не е абсолютно никаква гаранция за следващата, особено в България.
          В инвестора можеш да видиш дивидентите за конкретна компания, но не е направено по най-удобния начин.
          За сравнение на показателите на компании в стил google finance и дума не може да става, към момента поне. Би било добре някой да го прави, но явно никой не мисли, че си струва заради 46-имата трейдъри на БФБ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от grimit Разгледай мнение
            Аз Адванса си го купих на много сладка ценичка , искам аз да си взема още 2-3, ама забелязвам тука на нашият пазар постоянното изплащане на дивиденти е много голямо табу.На запад гледам пишат 8% ама знаеш,че следващите поне 5 години ще ги прибираш .Мерси за съвета за след дивидента цена ама ще се въздържа, на БФБ много "вълци от надежда street" има
            Ами купи си жабешки облизвации с 12% лихва - плащана на 6 месеца по 6%.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Да забелязвамаз ,ако нямаше такива големи такси за чуждестранните пазари щях да си сложа парите на 15-20% дивиденти ама брокерите унищожават печалбата на ниско капиталовите инвеститори.Налага се да обирам каквото мога(ако мога) от нашето лозе

              Коментар


              • Първоначално изпратено от grimit Разгледай мнение
                Забелязвам,че някой направи много пари с тия ПИБ, предимно познати на кръчмаря
                Гримицки, банките са много волатилни, дядовото, чувай пАтил. Има константни дивидентоснасящи таргети.

                Коментар


                • Забелязвам,че някой направи много пари с тия ПИБ, предимно познати на кръчмаря

                  Коментар


                  • Аз Адванса си го купих на много сладка ценичка , искам аз да си взема още 2-3, ама забелязвам тука на нашият пазар постоянното изплащане на дивиденти е много голямо табу.На запад гледам пишат 8% ама знаеш,че следващите поне 5 години ще ги прибираш .Мерси за съвета за след дивидента цена ама ще се въздържа, на БФБ много "вълци от надежда street" има

                    Коментар


                    • Да видим Златния лев с колко ще ни зарадва тази година.
                      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Ха-ха-ха.

                        Императорът е №1... като се запозная отблизо с Мишо и Петърчо, тотално ще се спихнете туканка.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Сега ако искаш можеш да си купиш някой и друг Жабок - още са на тънкана - последна сделка - 5.4 кинта.
                            Импе, няма да те разбере детето с твоите термини. Пускай от време на време речника, че на борсичката всеки новак е добре дошъл

                            Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Бинтаджийница - Медика;
                            Бираджийница - Загорка;
                            Любовно послание - М+С;
                            Жабок - София Комерс;
                            Честна игричка - Феър плей;
                            Саламаджийница - Меком;
                            Хесовици - ХЕС;

                            Бимберица (Б) - хилядарка;
                            Килобимберица (КБ) - милионче;
                            Мегабимберица (МБ) - милиард;
                            Гигабимберица - (ГБ) - трилион;

                            Ъръмчх - да;
                            Бльъм - да бе, да;
                            Ърм - ърм;
                            Яхо-о-о-о - това дето стана Шеста-Седма година;
                            Заювец - тоя дето се шубелисва и бяга;
                            Планктон - бетер заювец;
                            Вук - тоя дето гони настървено една акция, колкото и да поскъпва тя (вълча стратегия);

                            Светец - 1 леФче;
                            Разбойник - 2 лв
                            Пънкар - 5 лв;
                            Грозник - 10 лв;
                            Политик - 20 лв;
                            Некадърник - 50 лв;
                            Ревлю - 100 лв;

                            относително пълен Имперски речник.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от grimit Разгледай мнение
                              Целта не е да "обруля" дивидентите и да си тръгна, защото на излизане пък ще ме чакате на -5-6% от цената,та търся добър дивидент да си го прибирам всяка годинка , пък вие се бийте .Благодаря на колегата за линка.
                              Това вече е мъдро: при повечето компании по-добре се откажи от тазгодишният дивидентец тогава и заложи поръчки на следдивидентна цена - ама като мине сборището - при Адванс Терафонд например бих те посъветвал за поръчка на ниво около 2.348 напримерно.

                              Сега ако искаш можеш да си купиш някой и друг Жабок - още са на тънкана - последна сделка - 5.4 кинта.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от grimit Разгледай мнение
                                Целта не е да "обруля" дивидентите и да си тръгна, защото на излизане пък ще ме чакате на -5-6% от цената,та търся добър дивидент да си го прибирам всяка годинка , пък вие се бийте .Благодаря на колегата за линка.
                                проблема е, че като вземеш 3% дивидент, а цената на акцията като падне с 5-6% след това ще разбереш, че ти трябва още поне една година за да си на фитка...

                                Коментар

                                Working...
                                X