IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дългосрочни инвестиции на БФБ.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Равновесието - гледам - Чесънчето на загуба, а аз не обичам губещи работи. Може би оттам моята антипатия.
    37 милиона печалба за 9 месеца и 44 милиона амортизации

    131 милиона кеш в баланса като го увеличават с 64 милиона
    588 милиона собствен капитал
    90 милиона дългосрочен дълг и общо 215 милиона дълг. Което съотношение на дълг към собствен капитал за ютилити е доста ниско.

    Генератор на пари

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
      Тя и БФБ е монопол ама...

      А за ЧЕЗ и аз мисля като теб.
      Ми аз да ти кажа и за БФБ почнах да се замислям да си взема малко. Просто там не съм достатъчно сигурен че е дошъл момента на обръщането.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Равновесието - гледам - Чесънчето на загуба, а аз не обичам губещи работи. Може би оттам моята антипатия.
        Къде видя загуба? Да не си почнал с алкохола от сутринта?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
          Прости им Бобане, те не знаят какво правят!
          Притежателите на български акции нямат мъдростта и знанията на тези, които не ги купуват въобще
          Сега примерно ако направят сплит и да запознат да дават дивидент, както някои колеги отбелязаха, може даже и първи да станат, защото мажоритарят започва на чисто без да излъгал с нищо а даже напротив ще е дал неочаквани от него неща...
          Колкото до Корпоративна, тя явно е добра инвестиция за мажоритара и, но все още няма достатъчно доказателства че е добра и за миноритарните инвеститори плюс финансовите акции все още не са на мода ...
          BigBear,
          почва и теб да те влече масата ,като нас и да ставаш от инвеститор в спекулант...
          Корпоративна банка ,няма да има бърза печарба ,но няма и загуба защото мажо си крепи акцията ,даде дивидент мисля 5 лв на акция получих преди БНБ да резне излизането на кеш от банките ... Вече пет години криза във финансите и тези който са заложили там ,колко са загубили....
          Арабите май купуваха доста над сегашните цени и май ще купуват още повече....
          ако е успешно увеличението. 200-500 К от мустака и може да отиде и на 150 лв...ако пожелае... Така че декември ,януари за КОРП ще е важен момент...
          Чез разпределение Б-я...
          Ами много суперлативи и нищо насреща...
          Някой да си купи акция на вторичният пазар на Разпределението а на Продажбите едва минаха минималните ..
          прекараха на търга някой а друг има поръчки и търси няколко бройки акции и като ги намери ще се скъсат от продажби....
          Цените са за минимална ,но е бутикова и като мине търсенето защото е модно да имаш ...
          Дългосрочно ама има и по дългосрочни с по голяма очаквана печалба...
          Слабо ликвидна и нищо добро за притежателите и в близката година....освен ако дадат чехите дивидент на майката ...

          Коментар


          • Равновесието - гледам - Чесънчето на загуба, а аз не обичам губещи работи. Може би оттам моята антипатия.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              ЧЕЗ се оказа единственото ЕРП, което ще остане публично. А защот да е подходящо за дългосрочна инвестиция.
              - естествен монопол - аз поне много обичам монополите.
              -Майката е публична на два пазара, и на двата има добър имидж - не виждам защо за дребни стинки за тях - каквото е българското им дружество да си развалят имиджа и на майката.
              -Продаде се относително евтино. Т.е. коефициентите и към момента са доста близки до средните за пазара ни, което пък дава възможност да се печели и от ръста на пазара. Рисковата премия при нея е все още като на спекулативна акция.
              -Гарантирана рентабилност по закона за енергетиката. малко йезуитски е обяснено там как се смята тази рентабилност, но все пак няма друго дружество на борсата, на което цените да му се качват административно, за да бъде на печалба.
              -Нисък дълг и достатъчон кеш

              Неизвестни
              -дивидентната политика - аз поне се надявам да прилагат и в българия дивидентната политика на майката. Т.е. към половината печалба да отива за дивиденти. За съжаление няма никаква информация за това, но ако действат по този начин определено ще бъдат прекрасна за дългосрочно държане.
              -хаоса с ВЕИ, надявам се тази каша, както я определят Капитал да почне постепенно да се пооправя. Очевидно сегашното състояние не е устойчиво.

              В крайна сметка минусите са много близки до тези на почти всички български компании търгувани на борсата ни. Дори и Софарма не си удържаха на думата за процент от печалбата за дивидент.

              А плюсовете - е в действителност няма друга подобна компания на борсата ни.
              Тя и БФБ е монопол ама...

              А за ЧЕЗ и аз мисля като теб.

              Коментар


              • ЧЕЗ се оказа единственото ЕРП, което ще остане публично. А защот да е подходящо за дългосрочна инвестиция.
                - естествен монопол - аз поне много обичам монополите.
                -Майката е публична на два пазара, и на двата има добър имидж - не виждам защо за дребни стинки за тях - каквото е българското им дружество да си развалят имиджа и на майката.
                -Продаде се относително евтино. Т.е. коефициентите и към момента са доста близки до средните за пазара ни, което пък дава възможност да се печели и от ръста на пазара. Рисковата премия при нея е все още като на спекулативна акция.
                -Гарантирана рентабилност по закона за енергетиката. малко йезуитски е обяснено там как се смята тази рентабилност, но все пак няма друго дружество на борсата, на което цените да му се качват административно, за да бъде на печалба.
                -Нисък дълг и достатъчон кеш

                Неизвестни
                -дивидентната политика - аз поне се надявам да прилагат и в българия дивидентната политика на майката. Т.е. към половината печалба да отива за дивиденти. За съжаление няма никаква информация за това, но ако действат по този начин определено ще бъдат прекрасна за дългосрочно държане.
                -хаоса с ВЕИ, надявам се тази каша, както я определят Капитал да почне постепенно да се пооправя. Очевидно сегашното състояние не е устойчиво.

                В крайна сметка минусите са много близки до тези на почти всички български компании търгувани на борсата ни. Дори и Софарма не си удържаха на думата за процент от печалбата за дивидент.

                А плюсовете - е в действителност няма друга подобна компания на борсата ни.

                Коментар


                • Ърм.

                  Пръвите три места са неизненадващи - хората с право вярват на г-н Донев и могъщото Любовно послание и на Атерката.
                  Не мога да разбера каква е тая мания по Чесъчетата - аз досега не съм видял нито една смислена причина да си купя поне едно чесънче, явно заради дебютът на борсата тази акция е на мода. Седмото място на Булленд също е приятна изненада за мен. Въобще от пръвите 10 комрпании, аз присъствам в шест.
                  От другите мои - Честната игричка ясно, можеше да е по-напред - Жабокът - просто задължително би трябвало да е в десетката (хора - от Шеста година папаме там яко дивидент, вий това проспахте го ли?), учудващо е присъствието на Медика - дето още догодина по туй време може вече да е погълнато от Софарма. Софарма Имоти би трябвало да е по-напред - след 5 години тъкмо от него ще се печели сосно.
                  И къде по дяволите е ХЕС - компания, която цака дивидент неотклонно, година след година, откак въобще е публична компания? - Отсъствието и за сметка на някакви съмнителни Чесънчета и други акции (че дори и саламаджийницата и предвидените за излапване от Чичо Оги Медика и Унифарм) е просто смехотворно.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Ако ще е дългосрочна 5 годишна инвестиция, която малко хора в момента от форума биха си представили без да пипат, то бих избрал всяка друга банка на БФБ, но не и КОРП- при тези нива какви ли скокове може да ти направи. За Химимпорт по те разбирам, но за КОРП не. И какво им е лошото на МЦХ или СФАРМ,ПИБ. Явно много политическа и консервативна им стои на рисковите играчи КОРП, а и дивиденти вече нема
                    Киро нищо лошо не съм казал за тези дружества...Хидравлик,Фарм или ПИБ....просто ми е странно да се сравняват несравними неща....както и да е...Мисля,че ме разбрахте...

                    Лека вечер....Тази вечер ще се видим с едно приятелско семейство на кръчма.Ако знаете мъжът как пие....Не ми се мисли за утре как ще се чувствам

                    Поне днес попрочетох няколко отчета,че се бях бая откъснал

                    Лека вечер

                    Коментар


                    • Ако ще е дългосрочна 5 годишна инвестиция, която малко хора в момента от форума биха си представили без да пипат, то бих избрал всяка друга банка на БФБ, но не и КОРП- при тези нива какви ли скокове може да ти направи. За Химимпорт по те разбирам, но за КОРП не. И какво им е лошото на МЦХ или СФАРМ,ПИБ. Явно много политическа и консервативна им стои на рисковите играчи КОРП, а и дивиденти вече нема

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Бобане писал си сигурен за КОРП- да засега , но както казва ПИБ ако се изтеглят държавните пари пак ли ще е така.Аз например търся не самосигурноста , но и възвращаемост и печалба. За сигурни такива са и ДЦК и тлъстите депозити, но за там други хора да ти обяснят.Да БИГ е прав има мода и в акциите и тя е свързана с очакванията и нагласите. Не бих бързал да правя изводи за нивото на сгрешилите според тебе. Да не се окажат после прави- нито и за другите- ние търсим едно а някои друго. Да не забравяме , че в тези времена на пазара са останали почти само рисковите играчи със здрави топки и опитВ този аспект така критикуваната от тебе Меком, където на 2 пъти правих не лоши врътки, колкото и да е лоша преди дни имаше продажба за милиони акции по 0,12лева. Сега да си представим , че рисковите играчи си мислят така- ами ние за 2 години да стигнем до тази цена- това ни е по 2 и по 2.Това дали могат да си го мислят за КОРП как мислиш- същото е положението и със Фонд имоти сигурно.Ти не помниш но когато Илия Павлов беше жив също беше много сигурен и беше държава в държавата.Това да ти прилича на нещо сигурно..
                        Киро,тук говорим за дългосрочна инвестиция....а не за "врътки".Е и аз изкарах някой лев от Мекома.....ама да инвестирам в компания с хоризонт 5г....която не е публикувала отчет ,умряха и добичетата от глад....и я пишат по медиите ,че продава развалено месо и колбаси....и че по последен отчет активите и са една гола репутация....Мерси...Да не говорим за собствениците и....Затова се учудих,че анкетираните приравняват Меком и Корп....а за Фонд имоти пък не ми се говори....за тях имам сигурно в пъти повече инфо.Както и да е....За мен е показателно,че каквато и анкета да се пусне....тя показва кой в какво си е сложил парите и се надява да се вдигне неговата акция.
                        Нее препоръка за покупко-продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • Бобане писал си сигурен за КОРП- да засега , но както казва ПИБ ако се изтеглят държавните пари пак ли ще е така.Аз например търся не самосигурноста , но и възвращаемост и печалба. За сигурни такива са и ДЦК и тлъстите депозити, но за там други хора да ти обяснят.Да БИГ е прав има мода и в акциите и тя е свързана с очакванията и нагласите. Не бих бързал да правя изводи за нивото на сгрешилите според тебе. Да не се окажат после прави- нито и за другите- ние търсим едно а някои друго. Да не забравяме , че в тези времена на пазара са останали почти само рисковите играчи със здрави топки и опитВ този аспект така критикуваната от тебе Меком, където на 2 пъти правих не лоши врътки, колкото и да е лоша преди дни имаше продажба за милиони акции по 0,12лева. Сега да си представим , че рисковите играчи си мислят така- ами ние за 2 години да стигнем до тази цена- това ни е по 2 и по 2.Това дали могат да си го мислят за КОРП как мислиш- същото е положението и със Фонд имоти сигурно.Ти не помниш но когато Илия Павлов беше жив също беше много сигурен и беше държава в държавата.Това да ти прилича на нещо сигурно..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Ми тогава защо си натоварил колата с компанията с най голям спад ?
                            Пък при мустака ни най малко не ми иде на ум за дългосрочност.
                            Освен за спекулка - за друго не.
                            Днес е добре, утре като се сменят политиките и ще е в немилост.
                            Пък и с араби щом те кефи да правиш бизнес, ОК, няма лошо
                            Пип ще карам подред


                            Ако визираш ХИМа ,...че съм се натоварил....да така е....но се натоварих при мноооого ниски нива.Не ,че не може да спадне повече,но за мен основната причина за мспада там е излизането на голям акционер.Както и да е.Но забележи...тук говорим за дългосрочна инвистиция.Аз по принцип съм по-скоро спекулант....и такива да чакам една година за 20%...дивидент...ми е смешноНо забележи тук говорим за дългосрочна 5г инвестиция.Ако тази анкета беше направена преди 5г....сега АТЕРА и КОрп ...ЕЛАРГ щяха ако не са донесли печалба ,поне са на малка загуба...може и да грееша,по спомен.Защото за мен инвестиция е по-скоро сигурност и стабилност...от колкото печалба.

                            Само ще ти кажа,че и при старото правителство и при това ЦВ си има позиции...Даже ББ показа,че държавните пари са там....ама не ги мръдна...Тези ,които имат много пари се имат с всички полит.партии.......Това не е проблем....

                            Ама да са наравно (почти) за дългосрочна инвестиция МЕКОМ и КОРП....е меко казано СМЕшНО....Знаеш ли Пип...ако Меком фалира(примерно)...повечето хора в БГ няма и да разберат.....Но ако само слух ....или лек трус във финансите на Корп излезе наяве,не само банковата система...а и цялата БГ може да отиде по дяволите.

                            ...а да не говорим за такива "колоси" като Фонд имоти...ама за тях не ми сеприказва,че ...потънали в борчове...ама са дългосрочна инвестиция
                            Ама както и да е....
                            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              Много интересна класация....

                              Най-странното за мен е ,че компанията с най-малък спад от върха си....с един от най-сериозните Мажовци,който едва ли не изкупи каквото има читаво да се продава в БГ,с ъс съакционер латарски фонд,който ако реши ще купи и цялата банкова система....и не ми се изброява повече....

                              ...е поставена на 50то място...

                              50 ТБ Корпоративна търговска банка АД

                              )
                              Ми тогава защо си натоварил колата с компанията с най голям спад ?
                              Пък при мустака ни най малко не ми иде на ум за дългосрочност.
                              Освен за спекулка - за друго не.
                              Днес е добре, утре като се сменят политиките и ще е в немилост.
                              Пък и с араби щом те кефи да правиш бизнес, ОК, няма лошо

                              Коментар


                              • Прости им Бобане, те не знаят какво правят!
                                Притежателите на български акции нямат мъдростта и знанията на тези, които не ги купуват въобще
                                За мен интересни са първите и последните в класацията, средата винаги е сива зона. Другото което е интересно е промяната в настроенията и очакванията.

                                Не виждам тълпа от инвеститори също, даже напротив интереса към борсата пада. Сега като приключи приватизационната вълна отново се връщаме в ледниковия период.
                                Има го ефекта на модерните акции - Меком примерно е в класацията заради вторичната търговия на мажоритарния пакет които мина през пазара на 2 ст и все пак имаше инвеститори които спечелиха а други все още се надяват да спечелят и от спекуланти станаха дългосрочни инвеститори.
                                Подобна модерна акция стана и ЧЕЗ, но надавам се с обратен знак, там пак се влезе спекулативно в първия ден и след търга болшинството помисли че са станали отново дългосрочни инвеститори и на някои не им издържаха нервите. Затова и ЧЕЗ отиде на 4 място в класацията като дългосрочна инвестиция. Но ЧЕЗ е компания с потенциал да влезе във всички индекси и 100 мил. дори за БФБ се намериха бързо за нейните акции.
                                Сега примерно ако направят сплит и да запознат да дават дивидент, както някои колеги отбелязаха, може даже и първи да станат, защото мажоритарят започва на чисто без да излъгал с нищо а даже напротив ще е дал неочаквани от него неща...
                                Колкото до Корпоративна, тя явно е добра инвестиция за мажоритара и, но все още няма достатъчно доказателства че е добра и за миноритарните инвеститори плюс финансовите акции все още не са на мода ...
                                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X