IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    Добро утро, спекуланти!

    Ще ги почваме ли?
    Е ние не сме спирали досега. Който не играе не печели!
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Не съм съгласен и лихвените нива потвърждават, че сделката е успешна.
      Ако през септември, лихвените проценти можеше да са с 0,5 или 1 % надолу, каква успешност потвърждават постигнатите лихвени нива ?

      Това, че лихвата е по-добра от предните емисии, не означава автоматично че е (достатъчно) успешна....

      Междудругото тук хората са го написали много добре, и без излишна ГЕРБ-ерска еуфория, която вероятно ще гледаме днес:

      ...Успех, но с резерви

      "Финансисти определиха резултата като успешен за България, но не крият изненадата си от това, че правителството не изпълни първоначалните си намерения да вземе заемите на два пъти през годината. Според тях, ако дългът беше взет чрез стандартизирани емисии обем от по 1.5 - 2 млрд. евро през пролетта и есента, можеше да се постигнат и още по-изгодни условия."


      ...

      "Подобни съмнения изказват и други колеги от дилърските отдели на банките, според които половината от дълга можеше да се пласира през септември. И тогава щеше да продължава програмата на Европейската централна банка по изкупуване на правителствени облигации, а Федералният резерв на САЩ вече обяви, че няма да предприема повишение на основните лихви до края на годината, тоест обстановката е предвидима и щеше да продължи да е благоприятна."


      Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Ако си толкова сигурен, не се хващай на бас, еми зареждай платформата и почвай да спекулантстваш.
      Добра идея междудругото, само ми каже как да го "отиграя" ?

      Коментар


      • Всички вярваме и се надяваме през следващите няколко години да има ръст.Нали затова сме на БФБ. Въпроса е дали след 2-3-5-7години...Ами зависи от много фактори, но не на последно място от такива като Черешаря, които вместо да привличат инвеститорите ги гонят.За мен е положителна стъпка, че ще отменят глупавия и вреден закон за АДСИЦ.., но ме безпокои липсата на така обещаните реформи..и липсата на реална икономическа програма за инвестиции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от swot Разгледай мнение
          Зарибяваш За да продаваш ... Виж че няма оборот няма желание няма чужденци нито пф са ясни нито гърците са ясни ... До лятото няма мърдане освен ако не стане и по зле
          Нямам сметка да зарибявам понеже не продавам! На мен не ми пука за 10%-20% печалба/загуба бе човек. Ако продам нещо веднага купувам нещо друго. Вярвам че ще има огромни ръстове в следващите няколко години и разни малки врътки не са за мен.


          Успех на всички! Не е препоръка!

          Коментар


          • Добро утро, спекуланти!

            Ще ги почваме ли?

            Коментар


            • Зарибяваш За да продаваш ... Виж че няма оборот няма желание няма чужденци нито пф са ясни нито гърците са ясни ... До лятото няма мърдане освен ако не стане и по зле

              Коментар


              • Заемът бе изтеглен на три транша, с падежи след 7, 12 и 20 години, при доходност съответно 2.17%, 2.73% и 3.26%, по предварителни данни към 17:30 ч. в четвъртък.


                Браво!!! 3.26% за 20 години!!! това се казват лихви при нашият рейтинг в момента. Международните инвеститори показаха ГОЛЯМО доверие в България!

                Сложи се край на всякакви спекули за ликвидни проблеми на държавата и сега е време да се ИНВЕСТИРА!!! Да почват да строят на макс и да засилят икономиката и да пада безработицата.

                Много добра новина за БФБ! Успех!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                  Лично според мен, емисията днес бе лоша идея и с недобри параметри.

                  1.) Мога да се хвана на бас, че след 3 или 6 месеца, постигнатите лихвени нива щяха да са още по-ниски, тъй като:
                  Не съм съгласен и лихвените нива потвърждават, че сделката е успешна. Винаги може и повече, но имай предвид, че ЕЦБ не се консултира с Бойко или черешаря преди да взима решения. Освен това очевидно пазарите реагираха преди ЕЦБ да вземе така заветното си решение.
                  Ако си толкова сигурен, не се хващай на бас, еми зареждай платформата и почвай да спекулантстваш.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                    Лично според мен, емисията днес бе лоша идея и с недобри параметри.

                    1.) Мога да се хвана на бас, че след 3 или 6 месеца, постигнатите лихвени нива щяха да са още по-ниски, тъй като:
                    * Най-важното е, че направиха емисията в месеца, в който започнаха количествените улеснения от ЕЦБ. След няколко месеца на пазара щеше да има много повече пари, които щяха да си търсят мястото.
                    * Бюджета на България бе заложен много песимистично, като видно от резултатите от януари-февруари'2015, се движим доста добре в приходната част, така че макроикономическите параметри на страната щяха да са доста по-приятни за гледане след няколко месеца, което вероятно щеше допълнително да намали търсената рискова надбавка;

                    2.) Не виждам защо трябваше да се набира на практика 100 % от планирания дълг за годината още сега ? (доколкото четох май сме набрали 3,1 млрд. EUR). В крайна сметка, планираните разходи за годината вероятно са сравнително равномерно разпределени, така че не знам защо се отказаха от планът да се излезе 2 пъти на дълговия пазар (второто планирано излизане трябваше да е мисля че през Септември).

                    Според мен спокойно можеше при текущите цени да се наберат примерно 30-50 % от планирания за годината дълг, а останалата да се вземе при по-ниска цена след няколко месеца, когато Европа наистина ще е наводнена с пари...
                    И тъй като наистина си блъскам главата защо беше цялото това бързане да се вземе почти целия планиран за годината дълг толкова рано, ето и моите предположения:
                    1.) Както казах приходната част на бюджета се движи наистина много добре и доста над очакванията. С тия темпове, реално дефицита на България за 2015 г. би бил доста по-малък от заложения и реално можеше да минем годината с по-малко заеми !

                    Сега обаче заемът вече е взет, като увеличените приходи над бюджетните нива на практика ще формират един вид "излишък", който ще се харчи на воля от управляващите !


                    2.) Някой ще вземе едни комисионни, затова че някои инвеститори се уредиха с добра доходност в условията на рязко спадащи лихви в Европа и вероятно при цени, за които след няколко месеца само ще може да мечтае !

                    Моите 50 cents....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      Лично според мен, емисията днес бе лоша идея и с недобри параметри.

                      1.) Мога да се хвана на бас, че след 3 или 6 месеца, постигнатите лихвени нива щяха да са още по-ниски, тъй като:
                      * Най-важното е, че направиха емисията в месеца, в който започнаха количествените улеснения от ЕЦБ. След няколко месеца на пазара щеше да има много повече пари, които щяха да си търсят мястото.
                      * Бюджета на България бе заложен много песимистично, като видно от резултатите от януари-февруари'2015, се движим доста добре в приходната част, така че макроикономическите параметри на страната щяха да са доста по-приятни за гледане след няколко месеца, което вероятно щеше допълнително да намали търсената рискова надбавка;

                      2.) Не виждам защо трябваше да се набира на практика 100 % от планирания дълг за годината още сега ? (доколкото четох май сме набрали 3,1 млрд. EUR). В крайна сметка, планираните разходи за годината вероятно са сравнително равномерно разпределени, така че не знам защо се отказаха от планът да се излезе 2 пъти на дълговия пазар (второто планирано излизане трябваше да е мисля че през Септември).

                      Според мен спокойно можеше при текущите цени да се наберат примерно 30-50 % от планирания за годината дълг, а останалата да се вземе при по-ниска цена след няколко месеца, когато Европа наистина ще е наводнена с пари...
                      Може Горанов да си има приказка с Варуфакис
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Лично според мен, емисията днес бе лоша идея и с недобри параметри.

                        1.) Мога да се хвана на бас, че след 3 или 6 месеца, постигнатите лихвени нива щяха да са още по-ниски, тъй като:
                        * Най-важното е, че направиха емисията в месеца, в който започнаха количествените улеснения от ЕЦБ. След няколко месеца на пазара щеше да има много повече пари, които щяха да си търсят мястото.
                        * Бюджета на България бе заложен много песимистично, като видно от резултатите от януари-февруари'2015, се движим доста добре в приходната част, така че макроикономическите параметри на страната щяха да са доста по-приятни за гледане след няколко месеца, което вероятно щеше допълнително да намали търсената рискова надбавка;

                        2.) Не виждам защо трябваше да се набира на практика 100 % от планирания дълг за годината още сега ? (доколкото четох май сме набрали 3,1 млрд. EUR). В крайна сметка, планираните разходи за годината вероятно са сравнително равномерно разпределени, така че не знам защо се отказаха от планът да се излезе 2 пъти на дълговия пазар (второто планирано излизане трябваше да е мисля че през Септември).

                        Според мен спокойно можеше при текущите цени да се наберат примерно 30-50 % от планирания за годината дълг, а останалата да се вземе при по-ниска цена след няколко месеца, когато Европа наистина ще е наводнена с пари...

                        Коментар


                        • 10-Y при доходност 2,8% доколкото разбрах

                          Коментар


                          • Преди време писах тук че в момента се натискат да ни кредитират и лично за мен кътването на рейтинга ни до боклук беше един от инструментите на кредиторите ни да вземат високи пазарни лихви .Разбира се и нашите се раздадоха за тази ситуация .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                              Съгласявам се, че ако сравним лихвата на Велчевите облигации, които бяха вече платени с лихвата на нови облигации, които тепърва ще се теглят и ще се плащат от 2016 тататък по купони, може да се стигне до разлика в пъти. Изказването ти обаче звучеше по-общо - като за дългова тежест.

                              По дълговата тежест - на фона на задаващи се неотменими нови дефицити, брутната тежест неминуемо ще се увеличи, няма да се намали.

                              Грешката е вярна!
                              Уважението остава,
                              Поздрави
                              На велчев са изплатени още януари....
                              Сега се плащат на дянков ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                                Съгласявам се, че ако сравним лихвата на Велчевите облигации, които бяха вече платени с лихвата на нови облигации, които тепърва ще се теглят и ще се плащат от 2016 тататък по купони, може да се стигне до разлика в пъти. Изказването ти обаче звучеше по-общо - като за дългова тежест.

                                По дълговата тежест - на фона на задаващи се неотменими нови дефицити, брутната тежест неминуемо ще се увеличи, няма да се намали.

                                Грешката е вярна!
                                Уважението остава,
                                Поздрави
                                Поздрави Начев .

                                Коментар

                                Working...
                                X