IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
    А според мен би трябвало да имаш .
    Но нямам на БФБ ми е доста по тегаво и то незащото мисля че ще си изгубя парите а защото е супер тромава и в общи линии 80% от времето единственото което реализирам е пропусната доходност от друго място. Ако не очаквам ясен тренд нагоре не виждам защо да си успивам парите на БФБ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Аз съм на 110/10 в акции 110 дълги 10 къси. Говоря за лимита ми в България. Аз си разделям портфейла на лимити и всяка отделна част си я управлявам различно. В нормална обстановка съм на 10% в България към момента съм на 2%. И държа кеш за България още 3% ако все пак не съм прав и изведнъж нещата почнат бързо да се подобряват - в което все пак не вярвам.

      За запад честно казано нямам особени притеснения. Това ТБТ дето го държа за хедж би трябвало да избие към половината от загубите при биотехнологиите при корекция от вдигане на лихвите. А всяка друга корекция няма как да е нещо особено.

      Гледаш десетгодишните американки облигации ако има последователни спадове на пазара им съчетани с вдигане на лихвите значи нещата може и да станат сериозни. Ако има корекция без тренд нагоре при лихвите е шум и не си заслужава да и се обръща внимание.
      А според мен би трябвало да имаш .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Имам. Нормалния ми лимит за БФБ е 10% сега е 2%. Към момента не мисля да го правя по-малко.


        И 200 000 лв са нещо за БФБ....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Имам. Нормалния ми лимит за БФБ е 10% сега е 2%. Към момента не мисля да го правя по-малко.
          Сега съм по-спокоен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Равен, стига си увъртал нещата!

            Имаш или нямаш БГ акции?
            Имам. Нормалния ми лимит за БФБ е 10% сега е 2%. Към момента не мисля да го правя по-малко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Страхът от мечи пазар на БФБ е силен и обективно свързан с нагласите за такъв отвъд океана. Вярно е, че вълните от спадовете на NYSE няма да пътуват с месеци докато стигнат бреговете ни - както се случи през 2008....
              Като добавим и страхът от GREXIT се получава убийствена атмосфера за търговия...
              Накрая остават най-смелите или най-глупавите.
              Според мен страхът е вече калкулиран в цените .... какъв шаблон
              Аз лично съм на 95% в акции, .....оставил съм си само джобни за да мога да преживея година -две
              Аз съм на 110/10 в акции 110 дълги 10 къси. Говоря за лимита ми в България. Аз си разделям портфейла на лимити и всяка отделна част си я управлявам различно. В нормална обстановка съм на 10% в България към момента съм на 2%. И държа кеш за България още 3% ако все пак не съм прав и изведнъж нещата почнат бързо да се подобряват - в което все пак не вярвам.

              За запад честно казано нямам особени притеснения. Това ТБТ дето го държа за хедж би трябвало да избие към половината от загубите при биотехнологиите при корекция от вдигане на лихвите. А всяка друга корекция няма как да е нещо особено.

              Гледаш десетгодишните американки облигации ако има последователни спадове на пазара им съчетани с вдигане на лихвите значи нещата може и да станат сериозни. Ако има корекция без тренд нагоре при лихвите е шум и не си заслужава да и се обръща внимание.

              Коментар


              • Равен, стига си увъртал нещата!

                Имаш или нямаш БГ акции?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Софикс 400.
                  Страхът от мечи пазар на БФБ е силен и обективно свързан с нагласите за такъв отвъд океана. Вярно е, че вълните от спадовете на NYSE няма да пътуват с месеци докато стигнат бреговете ни - както се случи през 2008....
                  Като добавим и страхът от GREXIT се получава убийствена атмосфера за търговия...
                  Накрая остават най-смелите или най-глупавите.
                  Според мен страхът е вече калкулиран в цените .... какъв шаблон
                  Аз лично съм на 95% в акции, .....оставил съм си само джобни за да мога да преживея година -две
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • За последната година има само две печеливши позиции от Софикс. МСХ и Холдинг Нов Век
                    За последните 3 месеца, когато все пак се образува някаква подкрепа има само една позиция с ръст над 10% неохим - не знайно защо. Аз до тази компания не бих се докоснал. Всичко друго на плюс е под 6%

                    Очевидно инерцията е надолу. Средносрочния тренд също е надолу. Компаниите са скъпи - според мен - а в цените им са вкарани оптимистични очаквания които не се осъществяват. Личното ми мнение е че потенциала за нагоре е силно ограничен. Този за надолу е много по голям - в средносрочен период.

                    И така какво се получава - бъркам и пазара бавно върви нагоре и в последствие новините се оказват по-добри и пазара тръгва по-бързо нагоре. да пропусна 5-10% от движението. Но това е въпрос на тримесечия, не на дни. Т.е. ще има време да се влезе ако фундамента и настроенията се променят.

                    Или съм прав. Ако съм прав следва или дълга консолидация. Ако няма продавачи на по-ниски цени. От което нищо не губя. Като се променят новините ще мога да влеза близо до настоящите цени. Или един хубав спад до като оптимистичните очаквания, които в момента са вкарани в цените станат реалистични. тогава печеля.

                    В крайна сметка е 1/2 печалба-загуба на подобна стратегия. Като пропусната печалба е ограничена и по -малка от възможната загуба. По мои очаквания

                    При такива шансове не виждам причина аз да съм си запълнил лимита с акции. Напротив нормалното е да съм на 30% в акции от лимита ми. Аз като съм малко по-рисков съм свалил това до 20%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Няма повече Сега чакам сгъбясването.
                      Само да '' вържа '' това мнение

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                        Стига, бе! Ти ще ми докараш много безсънни нощи с тези писаници
                        Е то това е само 20% под сегашните цени. Я виж във форекс темите какво става стопове на дей трейдинг, които ако изгорят си губят по 10% от сметката.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Софикс 400.
                          Стига, бе! Ти ще ми докараш много безсънни нощи с тези писаници

                          Коментар


                          • Софикс 400.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Равен, хвърли ли си хартиите или имаш още за мятане?
                              Няма повече Сега чакам сгъбясването.

                              Коментар


                              • Равен, хвърли ли си хартиите или имаш още за мятане?

                                Коментар

                                Working...
                                X