IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Пазара никога не чака всички да напълнят. Нали някой трябва да купува по пътя нагоре и да подхранва ръста... друг пък трябва да нарисува новия връх.. за всичко си има хора

    Бляновете за 400 точки пък, ще угаснат като минам над 600, а сегашните мечоци ще се запишат в бичите редици със стара дата
    Точно казано, с други думи всеки си има своя прогноза, която излезе по-точна във времето той ще спечели, която се размине носи пропуснати ползи или направо загуби.
    Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Цяла година какво прави,защо не зареди?
      Пазара никога не чака всички да напълнят. Нали някой трябва да купува по пътя нагоре и да подхранва ръста... друг пък трябва да нарисува новия връх.. за всичко си има хора

      Бляновете за 400 точки пък, ще угаснат като минам над 600, а сегашните мечоци ще се запишат в бичите редици със стара дата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
        За къде бързате, бе серсеми? Пълнете сега и после ъпвайте.
        "Бъдете алчни когато другите се страхуват, ..........."
        Цяла година какво прави,защо не зареди?

        Коментар


        • За къде бързате, бе серсеми? Пълнете сега и после ъпвайте.
          "Бъдете алчни когато другите се страхуват, ..........."
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Ще изсечем гората, за да няма мечки....

            Коментар


            • Uppp на кой колкото му е на сърце
              Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

              Коментар


              • Добро утро, спекуланти!

                Ще ги налагаме ли с голЕмата сопа?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                  Минем ли веднъж нивото SOFIX 530 и останем ли отгоре поне седмица ще видиш че и равния ще обърне палачинката както и шапката да не му пречи на рогцата.
                  не знам дали равния ще обърне палачинката, но минем ли 530-550 при софикса ще се получи едно много бързо ускорение което ще е много приятно за повечето във форума

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    За последните 3 месеца, когато все пак се образува някаква подкрепа има само една позиция с ръст над 10% неохим - не знайно защо. Аз до тази компания не бих се докоснал. Всичко друго на плюс е под 6%
                    дъното се образува в края на миналия и началото на този месец, а ти сравняваш сега цените с тези от от преди 3 месеца когато имаше някакъв плах опит за повишения

                    за последните 3-4 седмици до днес си изпуснал едни приятни 15-20%

                    докато хората търгуват на БФБ ти седиш и пишеш във форума колко е зле положението

                    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    На Софикс 400 Може и на 500 ако нещата почнат да се подобряват фундаментално. Но 400 изглежда по реалистично.
                    разбира се, че софка може да отиде и на 400 пункта, може да върне и на 300 пункта, може и по-надолу да слезе

                    как оценяваш шансовете в проценти това да се случи през следващите 2-3 месеца ............. напиши направо, ако искаш:

                    софикс 250 или по-нисък ---- вероятност ,,,%

                    софикс 300 ---- вероятност ,,,%

                    софикс 400 ---- вероятност ,,,%

                    софикс 450 ---- вероятност ,,,%

                    софикс 500 ---- вероятност ,,,%

                    софикс 550 ---- вероятност ,,,%

                    софикс 600 или по-висок ---- вероятност ,,,%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      На Софикс 400 Може и на 500 ако нещата почнат да се подобряват фундаментално. Но 400 изглежда по реалистично.
                      По принцип нещата няма как да се оправят фундаментално преди да се сринат фундаментално. Затова 400 изглежда не само реалистично, но и здравословно. Ала нека не разваляме бичия хатър.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                        Минем ли веднъж нивото SOFIX 530 и останем ли отгоре поне седмица ще видиш че и равния ще обърне палачинката и както и шапката да не му пречи на рогцата.
                        Тцъ. Аз за ПЕ 17 искам поне 10% ръст на печалби. При стагниращи печалби над ПЕ 15 не съм склонен да купувам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Прочетох равновесие и някак си ми стана много спокойно. Напоследък няма сериозно предлагане и пазара се е поизчистил. Гледам как равновесие обяснява как е разпродал всичко и няма какво повече да продава. Приемам го като събирателен образ на мечките. Сякаш заклещените в акции през последните месеци успяха на да продадат каквото имаха и сега са на кеш и гледат. Явно съпротива може да се появи само от вземане на печалби, защото продаващите на пожар вече успяха да развържат. Интересно при какви нива ще започне профит тейкинга на биковете и дали новите пари ще превишават излизащите. Интересно ми е и кога мечките ще почнат да слагат рогата.
                          Минем ли веднъж нивото SOFIX 530 и останем ли отгоре поне седмица ще видиш че и равния ще обърне палачинката както и шапката да не му пречи на рогцата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Интересно при какви нива ще започне профит тейкинга на биковете и дали новите пари ще превишават излизащите. Интересно ми е и кога мечките ще почнат да слагат рогата.
                            На Софикс 400 Може и на 500 ако нещата почнат да се подобряват фундаментално. Но 400 изглежда по реалистично. Все ми се струва че нещата първо ще станат по-зле преди да станат по-добре. Има още доста спадове на печалби да излизат следващите тримесечия.

                            А иначе че няма голям натиск от продавачи е очевидно. Но натискът от купувачи е още по слаб и тренда на БФБ вече 9 месеца си е надолу. Тези 6% от дъното са смешни не показват нищо друго освен че липсват крайно негативни настроения. Което всъщност си е ок и за мен. Каквото ни е мудна борсата ако има и краен негативизъм ръста щеше да се отложи година, две.

                            Коментар


                            • Прочетох равновесие и някак си ми стана много спокойно. Напоследък няма сериозно предлагане и пазара се е поизчистил. Гледам как равновесие обяснява как е разпродал всичко и няма какво повече да продава. Приемам го като събирателен образ на мечките. Сякаш заклещените в акции през последните месеци успяха на да продадат каквото имаха и сега са на кеш и гледат. Явно съпротива може да се появи само от вземане на печалби, защото продаващите на пожар вече успяха да развържат. Интересно при какви нива ще започне профит тейкинга на биковете и дали новите пари ще превишават излизащите. Интересно ми е и кога мечките ще почнат да слагат рогата.

                              Коментар


                              • За мен основния риск на запад е вдигането на лихвите. Аз съм се хеджирал срещу него. Другия вариант е Гърция да предизвика зараза. Това не ми е проблем просто ще пусна къси на някой индекс.

                                В България от друга страна имам два вариант на действия, да стоя в акции или да не стоя в акции. Няма как да се хеджирам за очакван спад. Няма как да печеля от просто стоене в акции. Чакай и се надявай. А мен този начин на игра не ме кефи.

                                Коментар

                                Working...
                                X