IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Правителството би трябвало да спре тези сделка като заплаха за националната сигурност. Не може в страна от НАТО човек на Путин да държи телекомуникации и радиовълни.
    Хахаха , а в момента кой държи тая компания !?

    Коментар


    • Правителството би трябвало да спре тези сделка като заплаха за националната сигурност. Не може в страна от НАТО човек на Путин да държи телекомуникации и радиовълни.

      Коментар


      • Купувачът на Виваком купил още 5 фирми в България

        24 Март 2015 11:13

        Инвестиционната група LIC33, която обяви, че е купила "Виваком", е придобила още 5 фирми в България.

        Това са НУРТС, военната фирма Авионамс, пипълметричната агенция ГАРБ, мултиплекса "Фърст Диджитал" и "Дунарит", се казва в материалите, раздадени за пресконференцията на групата инвеститори днес.

        Групата е закупила 43% от Виваком, 100% от НУРТС, 91% от Дунарит, 91% от Авионамс и 100% от Фърст диджитъл. За Гард дял не е посочен./24 часа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Институционалните се опитват да търгуват рационално, но на практика вървят с месеци след събитията- гледат резултатите след като са се случили, а не след като се появят сигнали, че може да се случат. Това не е рационално, а страхливо поведение от типа "аз си знам, че съм хилав, затова не се отварям много за да не ме бият". Ако наистина са хилави може и да мине за рационално.
          Спекулантите- има едни 10-20 души, които търгуват за 10% и те отговарят на описанието ти. Повечето са женени за акциите си и чакат да стане чудото, което няма да стане така, както им се иска. И евентуално има още едни 20-30 души, които правят някакви пари от глупостите на всички останали.
          То нямат друг избор освен да вървят след събитието. Както писах преди няколко дена липсата на адекватни и що годе точни консенсусни прогнози прави търгуването на база очаквания доста рисковано.

          А да наистина голяма част от ритейл инвеститорите на БФБ са женени за акциите си. Да се чуди човек защо разводите по принцип са скъпи, ама продажбите са лесни, бързи и евтини

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            А най-странното ми е че очевидно институционалните инвеститори в България търгуват рационално, т.е. гледат резултати, растежи печалби. Поне така изглежда като се вижда как пазара ни в общи линии се движи спрямо тези резултати.

            Обаче спекулантите го удрят на хазарт. Не се усещат кога пазара ще пада, често не се усещат и кога ще расте. Стоят с изрисувани мишени на гърба и чакат институционалните да ги отстрелват. И по пътя надолу като им продават скъпи акции и по пътя нагоре като им прибират евтино акциите.
            Институционалните се опитват да търгуват рационално, но на практика вървят с месеци след събитията- гледат резултатите след като са се случили, а не след като се появят сигнали, че може да се случат. Това не е рационално, а страхливо поведение от типа "аз си знам, че съм хилав, затова не се отварям много за да не ме бият". Ако наистина са хилави може и да мине за рационално.
            Спекулантите- има едни 10-20 души, които търгуват за 10% и те отговарят на описанието ти. Повечето са женени за акциите си и чакат да стане чудото, което няма да стане така, както им се иска. И евентуално има още едни 20-30 души, които правят някакви пари от глупостите на всички останали.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
              Доскоро и аз имах доста долари и ги изчистих до цент.
              На върха ли?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Гледаш ти, ама нещо не довиждаш...

                Всеки прост $ депозитарин се надсмива на бфб биците с розовите цайси....
                Никой на никого не се надсмива,защото инвеститорите са едни и същи,просто сменят
                пазара.Доскоро и аз имах доста долари и ги изчистих до цент.

                Коментар


                • А най-странното ми е че очевидно институционалните инвеститори в България търгуват рационално, т.е. гледат резултати, растежи печалби. Поне така изглежда като се вижда как пазара ни в общи линии се движи спрямо тези резултати.

                  Обаче спекулантите го удрят на хазарт. Не се усещат кога пазара ще пада, често не се усещат и кога ще расте. Стоят с изрисувани мишени на гърба и чакат институционалните да ги отстрелват. И по пътя надолу като им продават скъпи акции и по пътя нагоре като им прибират евтино акциите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                    Аз пък виждам,че долара започна да пада и тези които са ги държали тъсят алтернатива
                    в акции,суровини и имоти.Това е положението.
                    Гледаш ти, ама нещо не довиждаш...

                    Всеки прост $ депозитарин се надсмива на бфб биците с розовите цайси....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Е не е така. Вижда се това което излиза като резултати. Ако някой вижда нещо друго значи не вижда реалността.
                      Аз пък виждам,че долара започна да пада и тези които са ги държали тъсят алтернатива
                      в акции,суровини и имоти.Това е положението.

                      Коментар


                      • Е добре като говорихме това преди ти успя да кажеш, колко, три компании с ръст на печалбите Само 3 ми всичко останало.

                        Коментар


                        • Има и от двата вида компании. Песимиста търси куците за да си докаже, че не трябва да бъде на пазара, а оптимиста търси добрите в които да инвестира и да направи пари. Всичко е въпрос на мотивация.

                          Коментар


                          • Е не е така. Вижда се това което излиза като резултати. Ако някой вижда нещо друго значи не вижда реалността.

                            Коментар


                            • Ravnovesie, всеки вижда това което иска да види. Песимиста търси скъпи компании с намаляващи печалби и ги намира. Оптимиста търси компании с бързо растящи печалби на абсурдно ниски коефициенти и пак ги намира. Накрая всеки е доказал теорията си и се чувства щастлив.
                              Интересно ми е какъв коментар би дал за Агрия. Сякаш не се вписва в схемата ти.

                              Коментар


                              • Между 2005 и 2007 печалбите на българските компании растяха с брутални ръстове - това оправдаваше и силния растеж на коефициентите и от тук на цените на акциите.

                                Сега печалбите падат това оправдава свиване на коефциентите и съответно спад на акциите. Тези мечти как пазара щял да се изстреля ми се струва по-реалистично и по-безопасно да се оставят за други времена с по-добър фундамент

                                Коментар

                                Working...
                                X