IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
    Днес е преоценка....
    Утре ще го мислим ако си прав...
    Пак се успокояваш сам,вчера беше преоценка а ...днес да изчакаме до утре

    Коментар


    • Печалбата на банковата система към 1 март е 196 млн. лв. - с 47 млн. лв. повече в сравнение с първите два месеца на 2014 г.

      През февруари ликвидните активи нарастват и коефициентът на ликвидност се повишава до 32.85%. Натрупаната обезценка на кредитите и вземанията към края на месеца е 110 млн. лв. и е сходна с отчетената година по-рано, става ясно от статистиката, водена от БНБ.

      Общата сума на активите се увеличава през февруари с 307 млн. лв. През месеца в резултат на трансформация на активи се увеличават паричните наличности, салдата в централни банки и другите влогове.

      Нарастването на привлечените средства през месеца се дължи на растежа на депозитите на граждани и домакинства с 331 млн. лв.

      В края на февруари балансовият капитал на системата е повече от 11 млрд. лв. През месеца той се увеличава с 89 млн. лв., което се дължи основно в резултат от повишената печалба.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Не си прав. Може. Всички ми скочихте миналата година когато очаквах повишение в потреблението. Бюджета се пълни от потребление. Когато растежа му се ускорява всички са изненадани. Пък и никой не е очаквал някой в България да се бори с контрабандата. Много ми е интересно дали ще успеят да сложат измервателни уреди на тръбите на Лукойл.
        Последно ръста на приходите добра или лоша новина е?

        нали трябва да си продам акциите ....та затова мълча...
        Нема увеличено потребление.....
        нема пари в държавата...за инвестиране..
        Просто местните и държавните данъци се приемат вместго от март ,тази година от февруари.....
        Ако не виждате разликата ,ще я видите следващото тримесечие....
        Аиде софикс 530....хайрлия да е...но без оссновните компании ....няма да стане....
        Само с Тимуровци и спекуланти .......
        Скоро ССВ и ХИМ ще направят тяхното и ще ги подпрат продавачите ,но другите и за там трябват пари....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Или с други думи казано - може да се получи фискален дефицит, който правителството не иска. Но няма как да се получи фискален излишък който правителството не иска. То винаги може да похарчи този излишък.
          Не си прав. Може. Всички ми скочихте миналата година когато очаквах повишение в потреблението. Бюджета се пълни от потребление. Когато растежа му се ускорява всички са изненадани. Пък и никой не е очаквал някой в България да се бори с контрабандата. Много ми е интересно дали ще успеят да сложат измервателни уреди на тръбите на Лукойл.
          Последно ръста на приходите добра или лоша новина е?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Долавям плах оптимизъм.
            Както не веднъж казвам аз не съм особен песимист за българската икономиката. Песимист съм за БФБ защото оценките на компаниите предполагат много по-добро състояние от наличното или от очакваното такова.

            Коментар


            • УФ
              Не-заслужил инвеститор

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Но сега нещата отново са що годе нормални и не виждам защо се учудвате че се получават излишъци.
                Долавям плах оптимизъм.

                Коментар


                • Или с други думи казано - може да се получи фискален дефицит, който правителството не иска. Но няма как да се получи фискален излишък който правителството не иска. То винаги може да похарчи този излишък.

                  Коментар


                  • Съвсем обективен съм си. Българското министерство на финансите има традиция от десетилетия да бърка в прогнозите си. Личното ми мнение е че го прави съвсем нарочно. По този начин например може да провежда рестриктритивна политика без това да преминава като политика през парламента. Това го правеше Царя, правеше го Станишев. После при Бойко Дянков всякакви прогнози му бяха извън възможностите. Но сега нещата отново са що годе нормални и не виждам защо се учудвате че се получават излишъци. Ако правителството не иска да има излишъци, то няма да има излишъци. Единствения вариант да се получават е ако това е желанието.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      ... Направо ми е чудно до каква липса на обективност може да доведе омразата. ...
                      Сега разбираш ли защо го наричам раЗновесен със главно З

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        И какво от това. Отново, както го казах и вчера държавата взима повече отколкото дава.
                        Да се съсредоточим на важните неща. На какво се дължи огромният ръст на приходите. Данъците не са повишавани. След това ще разгледаме и разходната част за да видим дали извода ти е логичен.
                        Моята теория е: Първо имаме ръст на базата върху която се събират данъци. Потреблението и доходите са нараснали. Тоест икономиката расте. Второ бюджета има огромно подобрение в борбата с контрабандата. В резултат приходите растат с 18 процента. Това е много добре.
                        По отношение на разходната част е рано да се прецени дали ще завърши балансиран, с излишък или дефицит. За сега разходната част е без изменение. Да предположим, че приходите продължат да растат с този темп от 18 процента. Това означава огромен ръст на икономиката и нищожната ликвидност, която е изтеглена дори няма да му повлияе. Всички които не сме коне с капаци знаем, че в момента системата е свръхликвидна. Отделно заема беше външен и до края на годината бюджета ще влива ликвидност с падежи на емисии ДЦК. От това което говориш излиза, че се притесняваш, че заради държавният бюджет ръста на БВП ще спадане от 4,5 на 4,2 процента примерно. Като разглеждаш това като катастрофа. Направо ми е чудно до каква липса на обективност може да доведе омразата. Но дори и да приемем, че бюджета е на излишък с 250 милиона към края на годината, то вероятно погашенията по вътрешен дълг ще превишават с по-голяма сума новите заеми. Така бюджета пак ще е влял пари в системата и няма да е рестриктивен. Ще ме накараш да се ровя сега в падежните дати на ДЦК.

                        Коментар


                        • Приходите в началото на годината расте от акциза ........Ако н се продадат купените бандероли в края на годината се връща..... независимо от това оптимизъм има, въпреки, че бюджета едва ли ще дръпне дивидент от сдържавните компании, както беше при дянков..... Е все пак нека има оптимизъм......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            И какво от това. Отново, както го казах и вчера държавата взима повече отколкото дава.
                            Ти популист като боко да не мислиш, че ще държи бюджета на излишък дълго?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                              Че те разходите от миналата година растат, просто приходите са доста повече в резултат на ръста на икономиката.
                              И какво от това. Отново, както го казах и вчера държавата взима повече отколкото дава.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Е колко пъти да го обяснявам. Държавата провежда рестрективна политика, която намалява икономическата активност. Води до дефлация, увеличение на безработицата и така нат.
                                Че те разходите от миналата година растат, просто приходите са доста повече в резултат на ръста на икономиката.

                                Коментар

                                Working...
                                X