IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стандартното отклонение на ЦКБ например е над 50% на година за последните 5 години. Дори да го сметнем само за последната година пак идва към 40%. Това прави всичко под 100% ръст част от шума.

    За последните 5 години ЦКБ е завършвала с ръст 23 месеца - следния ръст е бил 13,2%. За същия този период имаме 5 месеца с ръст от над 20%. Само един път този ръст е бил повторен отново с ръст над 20%.

    След ръст от над 20% средния спад през следващите месеци е 27%.

    Всички тези цифри са само от цени затваря на даден месец. Но мисля че добре илюстрират идеята ми. След голям ръст има много по-голяма вероятност от аналогичен спад, отколкото този ръст да се повтори.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
      Равен, 15-20 процента за месец малко ли са?
      За неРавния са малко....Той правеше по толкова на ден от рублата....

      пп На мен и по 10 % на месец ми стигат.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        Равен, 15-20 процента за месец малко ли са?
        Малко са. Това са две три компании чиято историческа волатилност дори в рамките на една година е доста по-висока. Ако една компания със стабилна цена направи 20% а нормално се движи +-10 на година това вече си е тренд нагоре. Ако обаче една компания която се движи +-30% на година и направи +20 това си честа от шума и не показва нищо.

        Коментар


        • Равен, 15-20 процента за месец малко ли са?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
            Може и наивно да звучи но все си мисля че в един момент компаниите на БФБ вкупом ще ограничат укриването на доходи и счетоводни трикове и нещата в един момент ще станат много по-лицеприятни за нас инвеститорите!Момента още не е дошъл но наближава!
            Че те не укриват доходи - те си помпят печалбите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Както не веднъж казвам аз не съм особен песимист за българската икономиката. Песимист съм за БФБ защото оценките на компаниите предполагат много по-добро състояние от наличното или от очакваното такова.
              Може и наивно да звучи но все си мисля че в един момент компаниите на БФБ вкупом ще ограничат укриването на доходи и счетоводни трикове и нещата в един момент ще станат много по-лицеприятни за нас инвеститорите!Момента още не е дошъл но наближава!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                Ти индекса ли гледаш? Що не казваш че отделни акции направиха по 15-20 процента
                щот няма значение че отделни са направили 15-20. Когато тренда е надолу човек никога не знае дали пък не е купил на върха. И това че нещо е направило +20 не означава че няма да направи -30 следващия месец.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Кой е сбъркал тренда е надолу още. Тези 5% на плюс за месец са смешни като причина че вече сме нагоре.
                  Ти индекса ли гледаш? Що не казваш че отделни акции направиха по 15-20 процента само за месец
                  Last edited by SOFIX; 01.04.2015, 20:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    Абе гьонсурати поне малко се спрете бе! Вие и срам нямате! Толкова ли е трудно да си признаете, че сбъркахте в прогнозите си?! 100 теории измислихте, ама не си признавате. Това било така, онова било онака, пък третото хем било, хем не било
                    Кой е сбъркал тренда е надолу още. Тези 5% на плюс за месец са смешни като причина че вече сме нагоре.

                    Коментар


                    • До всички мечки

                      Абе гьонсурати поне малко се спрете бе! Вие и срам нямате! Толкова ли е трудно да си признаете, че сбъркахте в прогнозите си?! 100 теории измислихте, ама не си признавате. Това било така, онова било онака, пък третото хем било, хем не било

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Тарикатите чакат 20% движение за да се потвърди тренд и тогава влизат ....
                        Тарикатите чакат банките да тръгнат.......иначе с един купувач който мина през ссв , хим малко газ , холдинг варна и сега какво глдам алианц го няма бъдеще с млко неговите, чичо оги не е активен СКоро ще пробиете продавачите при бтх и при гагарин до плюс 25% и после какво......не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Или с други думи казано - може да се получи фискален дефицит, който правителството не иска. Но няма как да се получи фискален излишък който правителството не иска. То винаги може да похарчи този излишък.
                          Като знаем ефективността на публичните разходи у нас, то бюджетният излишък е добра новина. Ако и ръстът на приходите е вследствие на изстветляване на част от икономиката, то това също е добра новина. Ограничаването на бюджетните разходи също е добра новина, защото това означана финансова стабилност и по-ниска цена на външния ресурс.

                          За жалост, аз съм песимист, че бюджетът ще завърши на плюс в края на годината. Най-вероятно ще завърши на дефицит в размер на 2,7%-2,8%, като управляващите, че отчетат това като голям успех, спрямо 3,7% през 2014г.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Тарикатите чакат 20% движение за да се потвърди тренд и тогава влизат ....
                            Е да ама някой продадоха вече

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение
                              Пак се успокояваш сам,вчера беше преоценка а ...днес да изчакаме до утре
                              Тарикатите чакат 20% движение за да се потвърди тренд и тогава влизат ....
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                нали трябва да си продам акциите ....та затова мълча...
                                Нема увеличено потребление.....
                                нема пари в държавата...за инвестиране..
                                Просто местните и държавните данъци се приемат вместго от март ,тази година от февруари.....
                                Ако не виждате разликата ,ще я видите следващото тримесечие....
                                Аиде софикс 530....хайрлия да е...но без оссновните компании ....няма да стане....
                                Само с Тимуровци и спекуланти .......
                                Скоро ССВ и ХИМ ще направят тяхното и ще ги подпрат продавачите ,но другите и за там трябват пари....
                                Е ти като продадеш кибик ли ще станеш.Еи там са парите

                                Коментар

                                Working...
                                X