IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ravnovesie, в българските акции не са включени очаквания. Цените се движат следварително с малко закъснение. Самият ти си привърженик на тезата, че в България не трябва да се търгува по очаквания. Странно е в момента да се позоваваш на такива.
    Мога да дам пример с Агрия.
    година печалба фоуърд П/Е 12 месеца
    2011 4561 хиляди лева 3,58
    2012 6165 хиляди лева 2,28
    2013 9401 хиляди лева 2,54
    2014 13334 след печалба за 2015 ще имаме фоуърд П/Е към момента трейлинг е 5,5
    след като пазара е толкова умен и има очаквания как не оцени ситуацията предварително.
    Имаме десетки сринали се акции, където отново цената догонваше събитията.
    Така, че очаквания не са включени в акциите. Затова пазара е лесен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      Долното ми напомни един разговор с приятел, също емигрант. Това което се наблюдава при Ташунко е масово за БГ емиганта - постоянно обяснява колко е зле в Бг, колко всичко е ужасно и всичко е ла#$%на.

      Това състояние ние го кръстихме Синдром на Бг емигранта. Та Бг емигранта, понеже не е щастлив в чужбина, трябва да оправдае за пред себе си своето съществуване там. Та точно затова той започва да твърди колко е зле България, за да се почувства самия той по-добре и да оправдае за пред себе си, че решението му за живот там някъде е правилно. Колегата Равновесие по го бива в психологията, може да помогне и да развие и обясни по-добре нещата
      + 1

      Даже и преуспял, носталгията в емигранта остава...
      В 90 % от случаите те са втора категория хора в работата и отношенията между колегите ( Щатите са малко по-добре в това отношение, за разлика от всички европейци...)
      Основната им мотивация е добруването и успеха на децата ..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        И понеже няма да дочакам отговор от 4Д ,да направя прогноза ....днес ще има продажби и не за друго ами това е последния възможен ден да се освободи някой леф преди Великден....
        Утре и в четвъртък ще има качване..... леко....
        И то на ХИМ позициите понеже днес ще се търгуват най мног.о..
        Не е препоръка....
        не прави прогнози, само се излагаш...

        Ето, аз имам по Хим позициите, що не продавам?
        М?? Да не би да не продавам, защото съм си набавил пари за преди, по време на и след празниците по друг начин???

        Коментар


        • И понеже няма да дочакам отговор от 4Д ,да направя прогноза ....днес ще има продажби и не за друго ами това е последния възможен ден да се освободи някой леф преди Великден....
          Утре и в четвъртък ще има качване..... леко....
          И то на ХИМ позициите понеже днес ще се търгуват най мног.о..
          Не е препоръка....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Ташунко, много добре знаеш, че нещата не са еднозначни. Живял съм и в Америка и по Европа, видял съм достатъчно емигрантски живот. Що не кажеш тези стотици хиляди в банката за сметка на какво са? На карането на тирове ХХ-часа на денонощие, невиждане на семейството, ако има такова, нулев социален живот. То като цяло социалния живот на бг емигранта хич го няма. Не много са тия дето успяват да се адаптират. Останалите най-много да докарат до бг кръчмите в Чикаго, дето все едно си в люлинска кръчма с типичния балкано-тарикатски манталитет те зяпат твоите бачкаторчета. Затова ли киснете по бг форумите и в скайп, щото сте много щастливи там емигрантите, а?

            А я кажи на тия тираджийчета като им се скапе здравето поради нездравословния живот, работа по 90 часа на седмица и като нямат застраховка, пък и да имат, дали ще им стигнат тия стотици хиляди в банката да си платят бил-а от болницата?
            Много може да се говори по темата, ама разводняваме тук оптимизЪма
            +!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
              Да не те комплексирам ама тия тираджийчета и бачкаторчета имат в баковите си сметки по няколко стотици хиляди долари.Имам доста такива дето ми карат камионите и понеже аз им плащам знам за какво иде реч.Един въпрос само към теб.Ти като си с камественото образование какви пари правиш на година щото аз с мойто образование в БГ преди 7 г правех 30 000 лв на година?
              Аз поддържам мнението, че е по добре да работиш, като инженер с чиста заплата 1 500лв, отколкото да чистиш клозети за 3 000лв.

              Живот, който се състои в работа по 16 часа на ден, изплащане на 5 кредита... Разходките са през уикенда до хипермаркета, също така до хладилника и тоалетната. Това, че се храниш по-добре от един африканец ли е повод за гордост! Живот на хамстер, който тича в барабанчето и си мисли, че е тръгнал някъде.

              Коментар


              • Декс, не се занимавай, дебела е кратуната. Тези кото са живели по чужбина знаем за какво говорим.

                Коментар


                • Долното ми напомни един разговор с приятел, също емигрант. Това което се наблюдава при Ташунко е масово за БГ емиганта - постоянно обяснява колко е зле в Бг, колко всичко е ужасно и всичко е ла#$%на.

                  Това състояние ние го кръстихме Синдром на Бг емигранта. Та Бг емигранта, понеже не е щастлив в чужбина, трябва да оправдае за пред себе си своето съществуване там. Та точно затова той започва да твърди колко е зле България, за да се почувства самия той по-добре и да оправдае за пред себе си, че решението му за живот там някъде е правилно. Колегата Равновесие по го бива в психологията, може да помогне и да развие и обясни по-добре нещата

                  Коментар


                  • Прав си вожде, нема се занимавам с теб...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      С ккаво се характеризилра нашия преход....
                      Червената партия си направи подпартии и нарой Гербери ,седесари ,царисти и какво ли не...
                      С какво се характеризира Луканов ....направи нашите хора фабриканти...
                      Филип димитров - разруши земеделието и направи градската реституция.....в негова полза...
                      Виденов - при опита си да спаси държавната собственост в икономиката разруши финансовата система...
                      Иван костов-приватизация за един долар...
                      Симеон - довърши приватизацията и продаде всичко що имаше....
                      Станишев- икономиката работеше в строителството и имаше спукан балон....
                      Борисоф- унищожи резерва на държавата и здравната каса...едно полуввин метро струва ли си.... да унищожава с дългове държавата........


                      .
                      Думата, която характеризира всички тези комунисти (без царя), e: манталитет.
                      Комунистически манталитет.
                      Българският комунистически селски манталитет е, да рушиш, да не уважаваш собствеността и да я рушиш. Ако нямам аз и ти няма да имаш... Комунизъм..
                      Е за тва ви бият и забраняват из цел свет, щот сте сбъркани и пречите на живота.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Вожде, има една пирамида на маслоу не е лошо да се ориентираш по нея Както казах "американски мИчти" не ма интересуват. И да добавя глей си там обама, пък с нас не се занимавай... Да те светна, тъй като черните отдавна ги освободиха от робството, сега новите роби са такива като теб, само дето не го осъзнавате. Докарани от цял свят да робуват на стандарта мИчтите и банковата си сметка ...
                        Интересното е че не аз се занимавам с вас ами вие с мен.Аз не отварям тема за модерното робство.Ако такова го има в Америка какво остава за България.Без да те обиждам ама роб си ти с начина си на живот в България и дребните мечти.Аз заблуди нямам нито тук в Америка нито и където и да е било.Живял съм в БГ ,видял съм що за държава е.Видял съм доста и каквото ми трябва.Просто няма как да ме убедиш че народа живее нормално.Ти като не робуваш на стандарти къде живееш? На село ли живееш? Телевизор имаш ли? Айде да не се правим на по католици от Папата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Този спор е безсмислен. . Пример за липса на обективност поради силни политически пристрастия е Монти.
                          Не знам за мен ама ти си мноооого объркан....
                          само един въпрос
                          Защо се скараха Пеевски ,Василев и Прокопиев....
                          Ами отговора ,ако имаше още какво да се открадне ,щяха да го откраднат заедно ,ама няма и сега си гледат в канчето....
                          Само че при теб реалността ти е от интереса...на батя и сохо също.....
                          Важното е хартииките да растат... даже и без фундамент ....
                          Вчера те попитах кой твой акции са се качили и кой мой са паднали от шест месеца....
                          Няма отговорп и няма да има...но има постове от по 1000 знака глупости....

                          Коментар


                          • dddd не си прав. Винаги може да се спори какво е в цената. Само си помисли - ако инвеститорите са крайни оптимисти, то в цената са вкарали и крайно оптимистични очаквания. Което пък означава че по-вероятния път на акциите е надолу. Защото е по-вероятно реалността да разочарова оптимистични очаквания.

                            В същото време ако всички са песимисти то е по-вероятно фактите да се окажат по-добри от очакванията.

                            Обаче ключовото и при двете неща е не какъв е човек, оптимист или песимист, а какви са му очакванията. На мен например наистина ми е интересно какви очаквания за следващите 3-6 месеца имате оптимистите. Над този период не ме интересува.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                              Да не те комплексирам ама тия тираджийчета и бачкаторчета имат в баковите си сметки по няколко стотици хиляди долари.Имам доста такива дето ми карат камионите и понеже аз им плащам знам за какво иде реч.Един въпрос само към теб.Ти като си с камественото образование какви пари правиш на година щото аз с мойто образование в БГ преди 7 г правех 30 000 лв на година?
                              Ташунко, много добре знаеш, че нещата не са еднозначни. Живял съм и в Америка и по Европа, видял съм достатъчно емигрантски живот. Що не кажеш тези стотици хиляди в банката за сметка на какво са? На карането на тирове ХХ-часа на денонощие, невиждане на семейството, ако има такова, нулев социален живот. То като цяло социалния живот на бг емигранта хич го няма. Не много са тия дето успяват да се адаптират. Останалите най-много да докарат до бг кръчмите в Чикаго, дето все едно си в люлинска кръчма с типичния балкано-тарикатски манталитет те зяпат твоите бачкаторчета. Затова ли киснете по бг форумите и в скайп, щото сте много щастливи там емигрантите, а?

                              А я кажи на тия тираджийчета като им се скапе здравето поради нездравословния живот, работа по 90 часа на седмица и като нямат застраховка, пък и да имат, дали ще им стигнат тия стотици хиляди в банката да си платят бил-а от болницата?
                              Много може да се говори по темата, ама разводняваме тук оптимизЪма

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
                                Много ни забави комунизма ти, изостанахме, нормално е, да има такива неща.
                                С ккаво се характеризилра нашия преход....
                                Червената партия си направи подпартии и нарой Гербери ,седесари ,царисти и какво ли не...
                                С какво се характеризира Луканов ....направи нашите хора фабриканти...
                                Филип димитров - разруши земеделието и направи градската реституция.....в негова полза...
                                Виденов - при опита си да спаси държавната собственост в икономиката разруши финансовата система...
                                Иван костов-приватизация за един долар...
                                Симеон - довърши приватизацията и продаде всичко що имаше....
                                Станишев- икономиката работеше в строителството и имаше спукан балон....
                                Борисоф- унищожи резерва на държавата и здравната каса...едно полуввин метро струва ли си.... да унищожава с дългове държавата........


                                .

                                Коментар

                                Working...
                                X