IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Къси се отварят и се затварят бързо. Не се правят къси като седя и чакам някой си да ми намери някъде си акции. Като видя че нещо е скъпо трябва да мога да продам веднага, като реша че вече може да не е, трябва да мога да закрия късета веднага. Ако стане издънка отново ми трябва бърза продажба.

    До сега съм шортил десетки компании - и то при бичи тренд на пазарите им . Мислиш ли че ме шубе да шортя борса с тренд надолу от една година дето половината и компании от централните и индекси вървят към фалит или поне към маргинализиране
    ти нямаш топки да обявиш кои компании си мислиш, че ще шортиш .................... сега си се взел на мъж да се правиш колко много компании си шортил при бичи тренд

    ай стига се излага вече

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      добре де теб не те ли притесняват слуховете за фалит на Гърция и Украйна ..
      И какво следва за нашия банков сектор.... от това...
      Не е ли по добре да си купим долари и франкове....
      те долари се купуваха в началото на година , но на други нива ............... сега само мисирките купуват защото дянков е казал по телевизията...

      украйна като фалира как ще се отрази това на банковата система в България??? .................. по никакъв начин

      за гърция ще говорим по-нататък

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Добре дошъл Горанов
        Искам да ти кажа ,че парите играят на друго място пък ти чакай някой да ти купи шитовете.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
          хайде още един си намери причина да не скъсява ................... преди 5 минути искаше да скъсява, но сега му минал мерака ...................... много бързо се изхвърли, мисирко...

          мераклии по форума много ................ но нито един не иска да сложи някакъв лев за да защити "убежденията си"
          Къси се отварят и се затварят бързо. Не се правят къси като седя и чакам някой си да ми намери някъде си акции. Като видя че нещо е скъпо трябва да мога да продам веднага, като реша че вече може да не е, трябва да мога да закрия късета веднага. Ако стане издънка отново ми трябва бърза продажба.

          До сега съм шортил десетки компании - и то при бичи тренд на пазарите им . Мислиш ли че ме шубе да шортя борса с тренд надолу от една година дето половината и компании от централните и индекси вървят към фалит или поне към маргинализиране

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Не знам дали им е разрешено да си дават акциите под наем. Макар че не виждам някаква пречка - все пак могат да продават, могат да правят репа.
            Като каза репа- да си чул някой ДФ да сключва репо сделки, нали уж им е позволено, а от депозити не могат да докарват почти нищо вече?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
              Аз пък бих предпочел да изтъргувам няколко тона череши и ягоди през два лева печалба,
              отколкото да се надлъгвам за някакви си хартишки през 20-30ст,които евентуално могат
              и да паднат.
              Добре дошъл Горанов

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                хайде още един си намери причина да не скъсява ................... преди 5 минути искаше да скъсява, но сега му минал мерака ...................... много бързо се изхвърли, мисирко...

                мераклии по форума много ................ но нито един не иска да сложи някакъв лев за да защити "убежденията си"
                добре де теб не те ли притесняват слуховете за фалит на Гърция и Украйна ..
                И какво следва за нашия банков сектор.... от това...
                Не е ли по добре да си купим долари и франкове....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Предпочитам анонимни трансакции - т.е. да имам вземане даване само с посредника ми. Иначе наистина късите са един прекрасен начин за печалба на тези, които имат акции. И аз моите дългосрочни позиции бих ги давал за къси ако печеля нещо от тях.
                  Аз пък бих предпочел да изтъргувам няколко тона череши и ягоди през два лева печалба,
                  отколкото да се надлъгвам за някакви си хартишки през 20-30ст,които евентуално могат
                  и да паднат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Мдааам, а какво мислят пенсионните фондове по въпроса? На тях са им вързани 5% от всяка вноска. Стига им
                    И акции могат да дават, и опции да пишат, ама **рец
                    Не знам дали им е разрешено да си дават акциите под наем. Макар че не виждам някаква пречка - все пак могат да продават, могат да правят репа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      От теб нищо не искам аз със мошеници нямам нищо общо......
                      блокирването на пари е в твоята специалност.....
                      А и някой проби акцията до ,35 стинки.... следващата цел е 30 -33 ст и не си струва....
                      не е препоръка....
                      хайде още един си намери причина да не скъсява ................... преди 5 минути искаше да скъсява, но сега му минал мерака ...................... много бързо се изхвърли, мисирко...

                      мераклии по форума много ................ но нито един не иска да сложи някакъв лев за да защити "убежденията си"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Предпочитам анонимни трансакции - т.е. да имам вземане даване само с посредника ми. Иначе наистина късите са един прекрасен начин за печалба на тези, които имат акции. И аз моите дългосрочни позиции бих ги давал за къси ако печеля нещо от тях.
                        Мдааам, а какво мислят пенсионните фондове по въпроса? На тях са им вързани 5% от всяка вноска. Стига им
                        И акции могат да дават, и опции да пишат, ама **рец

                        Коментар


                        • А за лихвата - един от начините ми да избирам какво да скъсявам е точно това да ми искат някаква лихва за това. Значи има търсене за скъсяване. Само дето обикновено не се навивам над 3-4% 10-12% лихва вече предполага възможен шорт скуиз

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Хахаха - да не ме е кълвала чавка че да скъсявам по този начин. Утре ще си ги поискаш обратно аз ще трябва да затварям на загуби. Къси се правят ако има достатъчен пул че да съм сигурен че няма да ми поискат акциите обратно.
                            лимита по обезпечението като го занулиш .................. няма кой да те чака

                            ----------------------

                            дай да те видим какъв си майстор на късите и колко силна ти е вярата в тях

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Аз няма да си ги искам обратно стига да договорим някакъв разумен срок, но пък ще си искам 12 % годишно- и без това борсата не расте, трябва да се печели от нещо
                              Предпочитам анонимни трансакции - т.е. да имам вземане даване само с посредника ми. Иначе наистина късите са един прекрасен начин за печалба на тези, които имат акции. И аз моите дългосрочни позиции бих ги давал за къси ако печеля нещо от тях.

                              Коментар


                              • Като гледам, може да се заформи някоя сделчица

                                Коментар

                                Working...
                                X