IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от KATANA 4 APOCALYPtos HEAD
    Ако нещо не ти изнася, ставам трол, така ли?

    Май ще теглиш ножа на форума...
    Излезна от землянката с поредния си ник ,нали...

    Ако форума имаше модератор ,всичките ти никове щяха да са предали богу дух.....
    А ножа на форума го теглиха такива като теб и онзи отдолУ и такива като полки....
    Стига внимание на форумните лузъри и тролове....
    чао....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      От трите сценария най-здравословния е сега де се получи корекцията и след това да се открие пътя за растеж. При всички останали случай не си заслужава да се влиза в момента в България.
      Да. Стигам до абсолютно същия извод, но не по икономически причини.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Моя хоризонт за влизане е 6 месеца до година и възможност за развитие 3-5 години. Т.е. влизам в позиции ако очаквам нещо да се случи, някакъв катализатор да се появи следващите 6 месеца - до година и ако смятам че това ще продължи поне 3 до 5 години.

        Аз съм на 90% убеден че следващите 6 месеца нищо хубаво няма да се случи в България.
        Ще ти дам храна за ума:
        1. тази година в ЕС ще си подреждат къщичката:
        - с Украйна - най-вероятно ще им замразят амбициите...
        - решават въпроса с Гърция - компромис 2.0 или EXIT
        - решават въпроса с дефлацията - ако трябва увеличават печатарката
        - ще обърнат по-сериозно внимание и на изоставащите (напр. БГ), за да не станат двойкаджии като маляките ...
        2.следващата година ще има влакче на ужасите - избори в САЩ, дългоочакваното вдигане на лихвите, рефИрендум в UK ....
        Така, че трябва да смениш стратегията- мисли си за тази година като по-добрата от следващите две-три .
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ето за сравнение коефициенти на румънските основни компании към вчера

          http://www.iebatrust.ro/images/FIS_1...%20Monitor.pdf
          През каква платформа търгуваш на румънската борса?

          Коментар


          • Ето за сравнение коефициенти на румънските основни компании към вчера

            http://www.iebatrust.ro/images/FIS_1...%20Monitor.pdf

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Можем ли да приемем, че в Румъния този процес вече е започнал? Там растежа е 4,2 процента на годишна база през първото тримесечие? Какво трябва да видиш тук за да приемеш, че вече е започнало?
              Имаш добри макроикономически познания и широк поглед в тази сфера. Обаче често пренебрегваш редица странични фактори. За това вече сме си говорили, когато представяше обосновани теоретични модели за развитието в близките месеци. За да си отговориш сам на въпроса е необходимо само да не пренебрегваш разликата между Румъния и България през последната половин-една година. Една госпожа съвсем наскоро си ги каза нещата едно към едно. Точно това трябва да видя тук, за да приема, че нещата вече започват да се случват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Можем ли да приемем, че в Румъния този процес вече е започнал? Там растежа е 4,2 процента на годишна база през първото тримесечие? Какво трябва да видиш тук за да приемеш, че вече е започнало? Възможно ли е да се приеме с достатъчна степен на увереност, че даден процес е започнал, когато факторите, които го обуславят са се случили и след съответният лаг от време биха дали очакваният резултат? Да се вземе позиция след промяната на факторите, които обуславят дадено събитие, преди то да се случи изпреварващо или изоставащо действие е? Необходимо ли е да чакаме да се случи самото събитие за да сме сигурни в него?
                Малко отклонение, което не е съвсем за темата. От известно време си мисля, че спекулантите които купуват дългосрочни европейски ДЦК на нулеви лихви поради програмата за изкупуване на ЕЦБ в действителност не разбират какво правят. Те си мислят, че играят със Драги, но в действителност залагат на негов провал. Той каза, че целта е да се постигне инфлация близка до 2 но не повече от 2 процента. Следователно при негов успех немските ДЦК би трябвало да са с доходност близка до 2 процента. Тоест всички които купуват немски десетгодишни облигации на 0,60 са убедени, че Драги ще се провали.
                В Румъния процеса започна миналата година. Но пазарът им все още реагира така все едно че не е започнал. Коефициентите на практика са 30 до 50% по-ниски от българските, печалбите растят прекрасно, но акциите също растят само с темпа на печалбите без да се получава експанзия на коефициентите.

                За това поне към момента аз намирам румънския пазар прекрасен за инвестиране, а българския скъп- туксе получи експанзия на коефициентите преди печалбите да почнат да растят. Така че реално това което ще последва в българия са три възможни сценарии -
                1, мижав растеж, при който печалбите растят ускорено, а цените едвам едвадо като печалбите не наваксат коефициентите. Този процес може да продължи години ако се тръгне по този път.
                2.спад - за да станат коефициентите нормални и след това вече може да се получи растеж, когато печалбите вземат да растят
                3. Ръст сега водещ до допълнителна експанзия на коефициентите, което обаче ще е пирова победа, тъй като след като печалбите не отговорят на тази екстра експанзия на коефициентите няма да се разминем с корекция от 20-30% а директно със спад от 40-50% когато стане ясно че очакванията и съответно коефицентите са прекалено завишени.

                От трите сценария най-здравословния е сега де се получи корекцията и след това да се открие пътя за растеж. При всички останали случай не си заслужава да се влиза в момента в България.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  къде се изгуби....
                  най обичам когато ни заливат лоши новини ,да се появи някой като теб и да каже ,това което виждате отвън не е истина ,истината е това което аз ви казвам..... и то ще стане до 100 години.....
                  А на твоите прогнози за ЦКБ 60 стотинки и Хим левче след колко години ще им се отвори парашута. Първите 3-4 пъти преди 6, 12 и 18 месеца не позна.. Може пък следващите 8-9 пъти за период от 400 години да познаеш. По-добре не прави прогнози, защото е смешно накрая.. Всъщност - прави, но да знаеш, че ти се смеем.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Моя хоризонт за влизане е 6 месеца до година и възможност за развитие 3-5 години. Т.е. влизам в позиции ако очаквам нещо да се случи, някакъв катализатор да се появи следващите 6 месеца - до година и ако смятам че това ще продължи поне 3 до 5 години.

                    Аз съм на 90% убеден че следващите 6 месеца нищо хубаво няма да се случи в България.
                    За това съм сигурен ,проблема е нещо лошо да не се случи в България....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      В дългосрочен план съвпада. Иначе аз смятам че още не започнал този процес. И не съм убеден че ще започне следващите година две.
                      Можем ли да приемем, че в Румъния този процес вече е започнал? Там растежа е 4,2 процента на годишна база през първото тримесечие? Какво трябва да видиш тук за да приемеш, че вече е започнало? Възможно ли е да се приеме с достатъчна степен на увереност, че даден процес е започнал, когато факторите, които го обуславят са се случили и след съответният лаг от време биха дали очакваният резултат? Да се вземе позиция след промяната на факторите, които обуславят дадено събитие, преди то да се случи изпреварващо или изоставащо действие е? Необходимо ли е да чакаме да се случи самото събитие за да сме сигурни в него?
                      Малко отклонение, което не е съвсем за темата. От известно време си мисля, че спекулантите които купуват дългосрочни европейски ДЦК на нулеви лихви поради програмата за изкупуване на ЕЦБ в действителност не разбират какво правят. Те си мислят, че играят със Драги, но в действителност залагат на негов провал. Той каза, че целта е да се постигне инфлация близка до 2 но не повече от 2 процента. Следователно при негов успех немските ДЦК би трябвало да са с доходност близка до 2 процента. Тоест всички които купуват немски десетгодишни облигации на 0,60 са убедени, че Драги ще се провали.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                        В дългосрочен план няма как да има две мнения по въпроса. Иначе това, което ти във времето очакваш до година-две, аз смея да не го ограничавам във времето, а в събитията, които е необходимо да се случат. Може да тръгнем в правилната посока след 3 месеца, а може да си стоим на това дередже и с години. Засега първото за мен изглежда много невероятно.
                        Моя хоризонт за влизане е 6 месеца до година и възможност за развитие 3-5 години. Т.е. влизам в позиции ако очаквам нещо да се случи, някакъв катализатор да се появи следващите 6 месеца - до година и ако смятам че това ще продължи поне 3 до 5 години.

                        Аз съм на 90% убеден че следващите 6 месеца нищо хубаво няма да се случи в България.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Имаме голямо сходство в мисленето. разликата е, че според мен процеса вече е стартирал и набира скорост а ти чакаш потвърждение. Двамата виждаме раздвижване, което според мен е устойчиво, ускоряващо и самоподдържащо се, но според теб е рано да се каже и затова е по-добре да се изчака. До колко съм те разбрал правилно?
                          Това е абсурдно, тази година е силна основно по конюнктурни причини. Ще направим 3 % ръст, а до година-две като се люшне обратно Европа и паднем обратно на 1 %? Процесите, за които говори Равновесие ще стартират едва след като Европа тръгне стабилно нагоре, а това не става с КУ, трябват сериозни катализатори, които да засилят потреблението.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            В дългосрочен план съвпада. Иначе аз смятам че още не започнал този процес. И не съм убеден че ще започне следващите година две.
                            В дългосрочен план няма как да има две мнения по въпроса. Иначе това, което ти във времето очакваш до година-две, аз смея да не го ограничавам във времето, а в събитията, които е необходимо да се случат. Може да тръгнем в правилната посока след 3 месеца, а може да си стоим на това дередже и с години. Засега първото за мен изглежда много невероятно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Имаме голямо сходство в мисленето. разликата е, че според мен процеса вече е стартирал и набира скорост а ти чакаш потвърждение. Двамата виждаме раздвижване, което според мен е устойчиво, ускоряващо и самоподдържащо се, но според теб е рано да се каже и затова е по-добре да се изчака. До колко съм те разбрал правилно?
                              къде се изгуби....
                              най обичам когато ни заливат лоши новини ,да се появи някой като теб и да каже ,това което виждате отвън не е истина ,истината е това което аз ви казвам..... и то ще стане до 100 години.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Имаме голямо сходство в мисленето. разликата е, че според мен процеса вече е стартирал и набира скорост а ти чакаш потвърждение. Двамата виждаме раздвижване, което според мен е устойчиво, ускоряващо и самоподдържащо се, но според теб е рано да се каже и затова е по-добре да се изчака. До колко съм те разбрал правилно?
                                В дългосрочен план съвпада. Иначе аз смятам че още не започнал този процес. И не съм убеден че ще започне следващите година две.

                                Коментар

                                Working...
                                X