IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Извинявайте че се намесвам но...слушам ви, гледам ви, чета ви и искам да задам само един въпрос...

    Дайте ми поне една основателна причина да инвестирате парите си в БФБ вместо да направите това в Европа, Америка или Азия.

    Благодаря.

    Питам от любопитство. Защото аз на която и за която причина да се сетя и мога да дам 5 аргумента против тази проичина...но е възможно да бъркам тъй като нямам ниаккъв опит или желание за такъв към пазар като България.
    Елементарно е - ценово равнище. Българското ценово равнище е на 40% от европейското. При конвергенция на икономиката това ще доведе до по-висока инфлация и съответно по-голям номинален растеж. По-висок номинален растеж по-висок ръст на цените на активите. Фиксиран курс на лева така че реално в евро растежа ще е доста значим. Доста голяма вероятност и да се балонизират и то за дълго време.

    В Европа с най-ниско ценово равнище са Сърбия, Румъния и България. Има сериозен шанс следващите 20 години това да са и най-бързо растящите пазари. Чист натиск от страна на чиста икономика. В Сърбия инвестициите са доста тегави - меко казано. Но в българия и румъния си е ок. Аз заради това гледам и в двете държави да държа по около 10% по принцип.

    Проблемът е че още го няма този номинален растеж и не се знае какво ще се случи преди да тръгне.

    Коментар


    • Извинявайте че се намесвам но...

      Извинявайте че се намесвам но...слушам ви, гледам ви, чета ви и искам да задам само един въпрос...

      Дайте ми поне една основателна причина да инвестирате парите си в БФБ вместо да направите това в Европа, Америка или Азия.

      Благодаря.

      Питам от любопитство. Защото аз на която и за която причина да се сетя и мога да дам 5 аргумента против тази проичина...но е възможно да бъркам тъй като нямам ниаккъв опит или желание за такъв към пазар като България.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Поздравления за Гетов, поел е по-голям риск, държейки само една акция, който се е отплатил към момента. Въпреки спада на портфейла ми от последните 3 седмици той все още е на плюс за 2015 година. За съжаление не е това, което трябваше. По-интересното е, че "мечките", без Гетов, са на загуба...
        Да ти кажа честно не съм калкулирал да стане така. За 2015 г. щях да се радвам на една нула. Може би накрая и така ще стане. Интересно е обаче как може да се види една стратегия коренно различно по отношение на риска. Аз си мисля, че съм поел най-малко риск от всички. Стратегията ми е определено дефанзивна. Мислех си, че ако стане това, което си мисля, то мога да изляза от борсата с едно телефонно обаждане. В същото време вярвам, че моят кон е един от най-стабилните в момента и ще покаже мускули при евентуален спад. Другите ми варианти бяха Агрия и Биовет, които основно поради ликвидност отпаднаха. Оказа се, че и те щяха да ми донесат доходност доста над средната. Мисля, че от широко портфолио се излиза мудно и това води с времето до по-големи загуби. Особено ако бъдем изправени в паническа ситуация като тази отпреди една година. Това са ми аргументите, ако аз позная.
        Ако ти познаеш, то ще имаш предимството, че си в акции преди аз да съм изградил ударно портфолио. Т.е. аз ще изтърва първите около десетина процента от ръстта, в редки случаи до 15 %. Колко точно зависи от бързината на решенията, а слава богу имам способността да вземам доста бързи решения. Тези 10-15% обаче ги компенсирам от това, че инвестирам в горещите позиции, докато капиталът на широкото портфолио спи поне в 1/3 от състава си.
        В резюме мисля, че и при спад, и при ръст съм по-бърз и гъвкав. При спад това ми носи ползи, докато при ръст в най-лошия случай няколко процента пропуснати ползи. Затова ви се чудя на биковете защо ги стискате тези акции във времена като тези. Като поне още известно време винаги може да си ги купите. По простата причина, че никъде предлагането не е видимо изтъняло. Почнете да ги въртите пък ще видите как ще се вдигне ликвидността и ще настане купона.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
          Както преди се е в паника
          Не се изказваш точно.Не съм в паника а в темата за паниката за да ви я припомням .Прави разлика.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Абе какво стана с вождът от Чикаго,отдавна не съм чувал заклинанията му?
            Гледам играта драги и забелязвам че биците много изнервени.Изглежда че са се нагълтали с тиня .Няма страшно те са оптимисти и ще си стискат артиите.Забелязал съм че тези които са се накълвали и треперят са най-големите оптимисти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              По същия начин го бяха метнали Равния една сурия бици при пиб-а преди годинка...ма оттогава артията над 40% надоле и не спира..

              Само си търси неприятности, колко му е да извика кат хората UP 1000 и никой няма да му се кара..
              Викаш колко му е да се присъедини към пишмян оптимистите дето хем им се свива сърчицето хем ги е страх да продадат на загуба да не после да изтърват бързия влак от Елхово .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Аз уважавам Равновесие, но по отношение на ПИБ изписа много глупости. Причината е, че има предубеждения и не чете отчетите им. Последното за което не исках да влизам в дълъг спор беше, че те обезценявали по-малко от средното за банковата система. Това не е вярно и при тях обезценките са за малко над средното. Дали трябва да има още е друг въпрос, който ние няма как да знаем, но цялата му концепция беше изначално грешна. Цената пада поради външна целенасочена кампания срещу банката, която беше трудно за предсказване събитие.
                Отделно мога да спомена, че българските ми активи се справят по-добре от неговите и по-зле от тези на Гетов. Направих твърде голяма диверсификация с много широк портфейл, което леко свали доходността. От днешна гледна точка го възприемам като грешка, която ще отстраня и ще покача леко концентрацията. Поздравления за Гетов, поел е по-голям риск, държейки само една акция, който се е отплатил към момента. Въпреки спада на портфейла ми от последните 3 седмици той все още е на плюс за 2015 година. За съжаление не е това, което трябваше. По-интересното е, че "мечките", без Гетов, са на загуба. Уж ние биковете трябваше да сме идиотите пък сме на малка печалба за 2015. На този етап е далеч от минималните 30 процента годишно, но имаме още седем месеца за наваксване. И това ще стане. Айде лека.
                Като не вярвам на отчети не ги чета Или по-скоро ги чета до момента в който реша че не им вярвам.

                Аз съм на минус от акциите ми в България. Тези -5% на минус са -5% върху 3% от активите ми. Останалите ми 97% са ми малко над 26% нагоре от началото на годината. 26% на 7% които би трябвало да са в България но не са.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  По същия начин го бяха метнали Равния една сурия бици при пиб-а преди годинка...ма оттогава артията над 40% надоле и не спира..

                  Само си търси неприятности, колко му е да извика кат хората UP 1000 и никой няма да му се кара..
                  Аз уважавам Равновесие, но по отношение на ПИБ изписа много глупости. Причината е, че има предубеждения и не чете отчетите им. Последното за което не исках да влизам в дълъг спор беше, че те обезценявали по-малко от средното за банковата система. Това не е вярно и при тях обезценките са за малко над средното. Дали трябва да има още е друг въпрос, който ние няма как да знаем, но цялата му концепция беше изначално грешна. Цената пада поради външна целенасочена кампания срещу банката, която беше трудно за предсказване събитие.
                  Отделно мога да спомена, че българските ми активи се справят по-добре от неговите и по-зле от тези на Гетов. Направих твърде голяма диверсификация с много широк портфейл, което леко свали доходността. От днешна гледна точка го възприемам като грешка, която ще отстраня и ще покача леко концентрацията. Поздравления за Гетов, поел е по-голям риск, държейки само една акция, който се е отплатил към момента. Въпреки спада на портфейла ми от последните 3 седмици той все още е на плюс за 2015 година. За съжаление не е това, което трябваше. По-интересното е, че "мечките", без Гетов, са на загуба. Уж ние биковете трябваше да сме идиотите пък сме на малка печалба за 2015. На този етап е далеч от минималните 30 процента годишно, но имаме още седем месеца за наваксване. И това ще стане. Айде лека.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Чак -20% на ден май не си спомням, ама имаше някакви поредни дни с по -10% и малко отгоре.
                    В интерес на истината 80% от всички пари, които изгубих на БФБ през 2008-2009 ги загубих в 2 поредни дни.

                    Коментар


                    • Чак -20% на ден май не си спомням, ама имаше някакви поредни дни с по -10% и малко отгоре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                        А пък аз на майтап съм 20% отгоре тази година.
                        И ти си една мечка ... навремето какви мечки имаше ехееее ...... с по - 20% ....
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
                          Добър профит колега !

                          Поздравления !
                          И това само от днес ....
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fordi
                            Новобранецът ,аз съм +0,64/25,05,2015г/.от нова година до сега.
                            А пък аз на майтап съм 20% отгоре тази година.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                              Айде оптимстите ....
                              Добър профит колега !

                              Поздравления !
                              Last edited by vankel; 25.05.2015, 21:36.

                              Коментар


                              • Айде оптимстите ....
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X