IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • и днес сме гола вода

    Коментар


    • Ееее добре, има някой все пак дето е на пазара и гледа отчети Примерът с добрия отчет на Емка дано е заразителен

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        ПС Ай стига сме спамили тука, че сега феновете на великата домашна сергия ще се разлютят...
        Щях да кажа "защо бе хора, 'спамете' на воля, темата за оптимизма е обширна" , но като се зачетох в заглавието на темата - наистина така пише - оптимизма трябва да се отнася за бфб
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
          Това с тия диаманти директно е тръгнало към $5 като гледам.

          Нямам препоръка
          Може,ма надали аче на 10 има здрав съпорт, ма карай - вола да има.
          Проблема не му е това, а че обикновената кокошка де харесва диаманти хабер си няма кой е естествен и кой изкуствен, а последните и по качества са същите, само дето доста по евтини идват...

          ПС Ай стига сме спамили тука, че сега феновете на великата домашна сергия ще се разлютят...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            Ми аз си почивам ( в отпуск съм) и се чувствам много добре
            На Испания ли си вече ? Как е там, мацките бива ли ги
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Това с тия диаманти директно е тръгнало към $5 като гледам.

              Нямам препоръка
              Custodite sortem vestram

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                Супер, pipbel Под слънцето има място за всички! Успех в твоите инвестиции ти желая!

                п.п. откровено нямам физическата възможност да следя безкраен брой компании, но ЕВ/ЕБИТДА 1 ... не съм го поглеждал това дружество, но бих казал - има нещо гнило в Дания
                Тенкс, на тебе тоже, импонираш ми като валю колега с разумни мнения....



                Верно има проблем, ма не е Дания, на 1 от най опасните места им е бизнеса на тия канадци, Еритрея...затова и маркета толкова ги подценява.
                Дори под 1 им е яхуто ев/ебитда..
                http://finance.yahoo.com/q/ks?s=NSU+Key+Statistics

                Иначе са топ лоу кост при медта и най профитабилните от всички копачи.Мината им там е супер. Скоро обаче ще преминават от мед на цинк и в тоя транзиторен период като им паднат малко печалбите ако маркета я запрати доста надоле - ще стана съзнателно от спекулант инвеститор.
                Червиви са от кеш и се оглеждат за продобивки в по сейфти локации...току виж и при нашите оловноцинковици тука пъкнали с оферти...

                Пък като казах канадци - има и такива де си работят и у тях си, растежни са и пак си се търгуват на 2.2 ев/ебитда в момента...например:
                http://finviz.com/quote.ashx?t=DDC&ty=c&ta=0&p=m

                Света е голям, възможности много...
                Last edited by pipbel; 22.07.2015, 23:13.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Там бате не се поплюва.......няма ликвидност и с дребни бройки до 100 лв може да го качи...За мен е интересен шестмесечния на Гагарин...ако даде пак добър отчет ще си имаме ракета...?
                  Гагаринци са добри.
                  Дори чичо греъм ми позволи наскоро да вляза.
                  Проблема там обаче е дебел, КОЙ ли е....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Ако ти и архитекта си вземете няколко месеца почивка нивото на форума ще скочи значително с изчезване на малоумниците и пианиците.........
                    ?
                    Ми аз си почивам ( в отпуск съм) и се чувствам много добре

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                      ти си жив за оплакване!
                      Ако ти и архитекта си вземете няколко месеца почивка нивото на форума ще скочи значително с изчезване на малоумниците и пианиците.........
                      ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Там бате не се поплюва.......няма ликвидност и с дребни бройки до 100 лв може да го качи...За мен е интересен шестмесечния на Гагарин...ако даде пак добър отчет ще си имаме ракета...?
                        ти си жив за оплакване!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Какво стана днес с с Холдинг Варна, защо толкова падна.Нали не е раздута и няма дивиденти
                          Там бате не се поплюва.......няма ликвидност и с дребни бройки до 100 лв може да го качи...За мен е интересен шестмесечния на Гагарин...ако даде пак добър отчет ще си имаме ракета...?

                          Коментар


                          • Какво стана днес с с Холдинг Варна, защо толкова падна.Нали не е раздута и няма дивиденти

                            Коментар


                            • Супер, pipbel Под слънцето има място за всички! Успех в твоите инвестиции ти желая!

                              п.п. откровено нямам физическата възможност да следя безкраен брой компании, но ЕВ/ЕБИТДА 1 ... не съм го поглеждал това дружество, но бих казал - има нещо гнило в Дания

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Доста добре тръгват отчетите с ЕМКА
                                Ръст на приходи за второ тримесечие с 20.33%, ръст на печалбата с 85.84% и ръст на ЕБИТДА с 33.06%.

                                П/Е 10.50 и ЕВ/ЕБИТДА 5.75
                                Дотук добре
                                Тц, слаба ракия е това.

                                Например преди малко пак си купих невсуна, вече 3 пъти го шиткам над 4$ последната година.
                                Сосен дивидент докато чака човек, 2/3 от капа е кеш и грам дълг няма.
                                ЕВ/Ебитда 1.00

                                А за цитираните от тебе мултипъли ( при това с по ниско рв и по висок дивидент) си правя по безрисково от емка портфейлче от 7 ЕМ етф ( hao rsxj brf scif epol,egpt, ewy)
                                Растежа им със сигурност ще е по голям от нашия и следващите 10 години.

                                Коментар

                                Working...
                                X