IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    доживях Стандарт да ме съветва: 2016: Инвестирайте в акции и имоти
    Щом вестниците на детето чудо ни съветват да го правим, значи трябва. Дори не го подлагам на съмнение. Основна цела на 2016: запазване на капитала и малки печлаби. Предлагам Шиши да листне Lafka на борсата.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • доживях Стандарт да ме съветва: 2016: Инвестирайте в акции и имоти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
        Аз съм оптимист - към края на март може и да видим някакво покачване на индексите. А за първите три месеца - каквото е било до сега, а именно бавен и системен спад.
        този сценарий е прекалено предвидим...пък и миналата година така е станало...но все пак знае ли човек
        "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Тук стана концерт по желание.Дяда Монти продал тук таме ,посъбрал малко кешец
          на 28 12.и сега гледа да влезе при Тимурите ама ако може 3-5% отдоле за да не
          се мине.Тук взе да ни баламосва и пак да бърка играта.
          ами нормално като всеки инвеститор се опитва да купи на възможно най-ниска цена...в последствие пък ще търси възможност да разпродаде на възможно най-високата....всичко си е в реда на нещата....а пък и тези 82% кеш трябва да се наместят някъде
          според мен ще има UP UP и то явно не само според мен
          Не е Препоръка!!!
          Last edited by absd; 03.01.2016, 23:37.
          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

          Коментар


          • Аз съм оптимист - към края на март може и да видим някакво покачване на индексите. А за първите три месеца - каквото е било до сега, а именно бавен и системен спад.

            Коментар


            • Тук стана концерт по желание.Дяда Монти продал тук таме ,посъбрал малко кешец
              на 28 12.и сега гледа да влезе при Тимурите ама ако може 3-5% отдоле за да не
              се мине.Тук взе да ни баламосва и пак да бърка играта.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Това е повърхностно твърдение неподкрепено от факти. Чувам го от няколко години и все не се случва. Аз мога да кажа следното: нито една криза не е била предсказана успешно, една година по-рано, от големите институции. Няма никакъв точен алгоритъм за времето между две кризи. Това, което казваш звучи като заклинание. Криза може да дойде по всяко време без значение кога е била предходната. Важното е да знаеш какво да следиш за да не останеш изненадан. Добре е да знаеш какво може да предизвика конкретната криза, след какъв лаг от време въпросният фактор ще я предизвика за да можеш да излезеш навреме. В противен случай отказвайки да поемеш премерен риск може да пропуснеш цялото възходящо движение.
                Тези дни бях на планина и си говорихме с обикновени хорица незанимаващи се с финанси. Опитах се да им обясня, че работата ми е да нося риск. Той трябва да бъде премерен и да си заслужава. За тяхно съжаление те непрекъснато носят риск, но не го съзнават. Та за мен опасен е само носъзнатият и непремерен риск. Естествено човек винаги е уязвим от черен лебед. За съжаление не само на финансовите пазари. Днес на 50 метра пред мен занесе една кола и се блъсна в друга движеща се в насрещното. Един човек с комоцио, малко кръв по главите на двама човека и размазани коли. Може да се случи по всяко време.
                Та идеята ми беше, че трябва да се оценява правилно риска и доходността, а в твоето твърдение нямаше такива оценки а само неверни заклинания за точна цикличност от 10 години. Освен това следващата криза няма да ми е първата. Оцелях през 2008 и научих доста неща. Но винаги има какво още да научиш и какво да се обърка. Не го забравям. За сега.
                +1
                много точно и добре обосновано мнение което прочетох с интерес.Желая ти да имаш възможността да приложиш написаното и успешна година в трейдинга
                "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  лошото че идва следващата финансовата криза.....на всеки 10 годинки има такава....
                  тогава знаеш ли как гледахме ние през 2008 г. ДАХ и ДАУ....
                  Това е повърхностно твърдение неподкрепено от факти. Чувам го от няколко години и все не се случва. Аз мога да кажа следното: нито една криза не е била предсказана успешно, една година по-рано, от големите институции. Няма никакъв точен алгоритъм за времето между две кризи. Това, което казваш звучи като заклинание. Криза може да дойде по всяко време без значение кога е била предходната. Важното е да знаеш какво да следиш за да не останеш изненадан. Добре е да знаеш какво може да предизвика конкретната криза, след какъв лаг от време въпросният фактор ще я предизвика за да можеш да излезеш навреме. В противен случай отказвайки да поемеш премерен риск може да пропуснеш цялото възходящо движение.
                  Тези дни бях на планина и си говорихме с обикновени хорица незанимаващи се с финанси. Опитах се да им обясня, че работата ми е да нося риск. Той трябва да бъде премерен и да си заслужава. За тяхно съжаление те непрекъснато носят риск, но не го съзнават. Та за мен опасен е само носъзнатият и непремерен риск. Естествено човек винаги е уязвим от черен лебед. За съжаление не само на финансовите пазари. Днес на 50 метра пред мен занесе една кола и се блъсна в друга движеща се в насрещното. Един човек с комоцио, малко кръв по главите на двама човека и размазани коли. Може да се случи по всяко време.
                  Та идеята ми беше, че трябва да се оценява правилно риска и доходността, а в твоето твърдение нямаше такива оценки а само неверни заклинания за точна цикличност от 10 години. Освен това следващата криза няма да ми е първата. Оцелях през 2008 и научих доста неща. Но винаги има какво още да научиш и какво да се обърка. Не го забравям. За сега.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    аз знам, че няма да ме обидиш, защото аз никога нне съм бил гаден с теб!
                    Съгласен ли си с написаното от мен? Е мисля че СФАРМ се развива отлично и е въпрос на време да се отпуши. И аз се разочаровах тогава - и го казах във форума(винаги съм бил честен).
                    Но оцеляват тези които могат да се адаптират към промените - аз не мога, но явно е че Донев е от оцеляващите! Щом го е решил - явно е било нужно.
                    Поздрави!
                    ще трябва да го видя аз този трейдинг щом го толкова предлагате....
                    Иначе чичо Оги се заиграва с политиката и как го виждаш че е добре изведнъж с двата крака се е похарчил за нещо....
                    Аз също споделям мнението ,че за да тръгне борсата трябва да тръгне Флагмана и чужди инвеститори а той го е издал багажа а инвеститори нет... засега....

                    Коментар


                    • Много изостана нашата борсичка, при тия пачки, дето ги правят компаниите, цените трябва да са двойни.
                      Обаче , ей богу (както казва Батков), ей богу, ей богу - не знам защо е така.

                      Коментар


                      • Брей каква веселба пада тук

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Ravnovesie, има логика в това, което казваш. Вероятно повечето осъзнават в каква игра влизат, но се надяват да излязат навреме. За съжаление изход има само за много малка част от тях. Тогава най-сух излиза най-бързият а ПФ са тромави институции. Идват интересни времена.
                          лошото че идва следващата финансовата криза.....на всеки 10 годинки има такава....
                          тогава знаеш ли как гледахме ние през 2008 г. ДАХ и ДАУ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            видя ли нещо обидно към теб в поста...
                            става въпрос за онова интервю за дивидента на чичо Оги във Варшава ....
                            нещо не се спазва ,лъже ли .... или каква истината....
                            аз знам, че няма да ме обидиш, защото аз никога нне съм бил гаден с теб!
                            Съгласен ли си с написаното от мен? Е мисля че СФАРМ се развива отлично и е въпрос на време да се отпуши. И аз се разочаровах тогава - и го казах във форума(винаги съм бил честен).
                            Но оцеляват тези които могат да се адаптират към промените - аз не мога, но явно е че Донев е от оцеляващите! Щом го е решил - явно е било нужно.
                            Поздрави!

                            п.п. ами те са една икономическа зона и там е купил апттеки със завод - така че няма лошо, там е намерил вратичка за Русия

                            Коментар


                            • Ravnovesie, има логика в това, което казваш. Вероятно повечето осъзнават в каква игра влизат, но се надяват да излязат навреме. За съжаление изход има само за много малка част от тях. Тогава най-сух излиза най-бързият а ПФ са тромави институции. Идват интересни времена.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                въпреки модито успях да прочета поста ти. СОФАРМА според мен е много повече от това което беше, тя има нов супер модерен завод, който само чака нови пазари(които при фармацията не се отварят за 1-2дни), за да заработи яко. Софарма погълна в себе си Севто, Момата и почти Медика, Софарма притежава вериги от аптеки в прибалтика и завод в Беларус, така че чичо О се позиционира доста добре и само чака момента за лъвския скок! Да мениджмънта предвидиха рязък спад в приходитте и задържаха кеш в компанията - за да е стабилна, не виждам кое от горните ги приравнява с мутрите? Но жив и здрав - ще видим аз със мойте СФАРМ или ти с твоя кеш ще се представиш по-добре т.г. - СТАРТ?

                                видя ли нещо обидно към теб в поста...
                                става въпрос за онова интервю за дивидента на чичо Оги във Варшава ....
                                нещо не се спазва ,лъже ли .... или каква истината....

                                П.П. И защо му е този завод в беларус а не в Русия...
                                Last edited by Монти; 03.01.2016, 21:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X