IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • спекуланте, забравих да допълня, че става въпрос за мобилната платформа, сори

    преди да я променят беше по-грозно изглеждаща, по-тромава и не ми запомняше правилно нещата, откакто я промениха е с по-готин дизайн и имам чувството, че и по-бърза.. уви като съм на работа не мога да си инсталирам сертификата за платформата и ми се налага да ползвам мобилната версия... но тази промяна ми направи впечатление, работи екипа... наскоро също така са променили на площад Възраждане офиса в София са залепили някакви нови реклами на прозорците.. стараят се хората

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
      Липсата на такава такса беше една от причините да избера Карол...
      Има ли друг голям ИП без такава такса?

      Доколкото знам бенчмарк също я имат
      Еврофинанс
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
        cene, много си прав! малко като плаващи пясъци...

        останалите също сте прави - ако се правят 1-2 сделки (в зависимост от портофейла) се покрива от комисиона и не се дължи това...

        4i40, от как съм тук си решил, че съм мома ама не съм хаха

        Пенко, аз си оставам при Карол, кефи ме отношението, наскоро промениха изгледа на платформата (е вече има 2 месеца май откак го направиха) и няма да ги сменям... а и това го въвеждат едва сега, при другите го е имало отдавна. и както се каза вече - такси си има навсякъде и за всичко - тия 0.05% от акции и 0.5% кеш не са толкова много и отиват за гаранционния фонд...

        та в крайна сметка - всичко е ок и наред, ще се стимулира търговията и ще забогатеем несметно )))))

        no worries
        Какво са променили ,че не забелязвам нищо ново интересно в изгледа.......?
        Last edited by спекуланта; 03.06.2016, 22:53.

        Коментар


        • cene, много си прав! малко като плаващи пясъци...

          останалите също сте прави - ако се правят 1-2 сделки (в зависимост от портофейла) се покрива от комисиона и не се дължи това...

          4i40, от как съм тук си решил, че съм мома ама не съм хаха

          Пенко, аз си оставам при Карол, кефи ме отношението, наскоро промениха изгледа на платформата (е вече има 2 месеца май откак го направиха) и няма да ги сменям... а и това го въвеждат едва сега, при другите го е имало отдавна. и както се каза вече - такси си има навсякъде и за всичко - тия 0.05% от акции и 0.5% кеш не са толкова много и отиват за гаранционния фонд...

          та в крайна сметка - всичко е ок и наред, ще се стимулира търговията и ще забогатеем несметно )))))

          no worries

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
            Липсата на такава такса беше една от причините да избера Карол...
            Има ли друг голям ИП без такава такса?

            Доколкото знам бенчмарк също я имат
            Скоро питах в Бенчмарк именно за тези такси и ми казаха, че ако правиш поне по една сделка в месеца не дължиш такса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
              Penko, става въпрос за нова такса, не за комисион при сключване на сделка... нова такса, която до скоро я нямаше в Карол.. аз съм при тях от миналата година и досега не е имало такова нещо, за това го и написах.
              Липсата на такава такса беше една от причините да избера Карол...
              Има ли друг голям ИП без такава такса?

              Доколкото знам бенчмарк също я имат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                4i40, прав си така е, малко подходих така тип ощипана г-ца, но в крайна сметка дори и с тези такси генерираме по-добри пари отколкото в банките, така че да....

                Penko, става въпрос за нова такса, не за комисион при сключване на сделка... нова такса, която до скоро я нямаше в Карол.. аз съм при тях от миналата година и досега не е имало такова нещо, за това го и написах.
                Ако си 89 набор, сега ти е времето да си ощипана...

                На никой не му е приятно, но дано да излезнем на печалба от играта, та да има смисъл ....
                Тези такси са стари, но досега се покриваха от ИП...За жалост и те са на подводно дишане от години...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                  4i40, прав си така е, малко подходих така тип ощипана г-ца, но в крайна сметка дори и с тези такси генерираме по-добри пари отколкото в банките, така че да....

                  Penko, става въпрос за нова такса, не за комисион при сключване на сделка... нова такса, която до скоро я нямаше в Карол.. аз съм при тях от миналата година и досега не е имало такова нещо, за това го и написах.
                  е не чак толкова лошо ако правиш по няколко сделки на месец най вероятно няма да я плащаш тази такса
                  * Таксите за Гаранционен фонд се изчисляват на годишна база, но се удържат ежемесечно, до 5-то число на месеца следващ месеца на отчитане. При недостатъчна наличност по клиентската подсметка дължимите суми за Гаранционен фонд ще се натрупват и заплащат при постъпване на средства в нея. Клиентите не дължат такса за попечителство и съхранение на ценни книжа и парични средства, ако заплатените комисионни към ИП Карол АД на месечна база надхвърлят двукратния размер на дължимата вноска за Гаранционен фонд.
                  иначе за прехвърляне таксите никъде не са хубави, а и не се знае като се прехвърлиш някъде с какво ще те сюрпризират месец два по-късно
                  с две думи колкото повече мърдаш, толкова по......
                  Last edited by ceneto; 03.06.2016, 21:52.
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • 4i40, прав си така е, малко подходих така тип ощипана г-ца, но в крайна сметка дори и с тези такси генерираме по-добри пари отколкото в банките, така че да....

                    Penko, става въпрос за нова такса, не за комисион при сключване на сделка... нова такса, която до скоро я нямаше в Карол.. аз съм при тях от миналата година и досега не е имало такова нещо, за това го и написах.

                    Коментар


                    • Има ли някой ИП без такса?

                      Коментар


                      • А при банките как е ?
                        Влизаш в банката, пускаш в куче-касичка, отиваш на гишето, пускаш в коте-касичка, видиш шефа на клона, пускаш в прасе-касичка....

                        Внасяш - такса, теглиш - такса, превод - такса, нищо не правиш - пак такса......

                        ИП - тата имат 5-6 сметки в банките. За всяка от тях ги скубят по 10-20 лв на месец....

                        Трябва хляб и малко сирене да има за всички....

                        Коментар


                        • **Клиентите, отговарящи на условията за професионален клиент по смисъла на § 1, т. 9 от допълнителните разпоредби на ЗПФИ и изрично декларирали/доказали това обстоятелство пред ИП Карол АД, не дължат такса „Попечителство и съхранение на ценни книжа и парични средства (Гаранционен фонд).

                          "Професионален клиент" е клиент, който притежава опит, знания и умения, за да взема
                          самостоятелно инвестиционни решения и правилно да оценява рисковете, свързани с инвестирането, и
                          който отговаря на критериите съгласно приложението към ЗПФИ.

                          Коментар


                          • ако комисиона от сключени сделки в дадения месец надхвърля тези 0.05% акции - таксата отпада.

                            реално даже се стимулира сключването на сделки и търговията...... ама все пак.. кой обича такси )

                            но пък и те са прави - сами да си плащаме за гаранционния фонд... койт не иска мецани не ходи в гората..

                            тъкмо си смятах паричките от дивиденДи, сега трябва и такси да вкарвам в сметките..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                              Хммм... който е към КАРОЛ видя ли една интересна новина като се логна в платформата????

                              нова ТАКСА - 0.5 % на годишна база от размера на клиентските парични средства съхранявани по подсметка при ИП Карол АД;*
                              0,05% на годишна база от стойността на клиентските финансови инструменти, съхранявани по подсметка при ИП Карол АД;**


                              СТРАХОТНО даваме един ден в годината сделки без комисион (до 15), но пък после ще си ги удържим.....


                              коментари????????


                              п.с. всички ИПта ли въвеждат такова нещо и ако не - акциите ми дет са ми в ЦД на мое име (ако изобщо е така) ще се прехвърлят ли, ако сменя ИП Карол с някой друг?
                              Явно са решили, че много печелим на БФБ и да споделим печалбата с тях.

                              Коментар


                              • Таксата е ежемесечна на годишна база....

                                Коментар

                                Working...
                                X