IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • лупкате ли ги?

    Коментар


    • SEELinx вече на 102,8500 пункта! Мисля, че това е върхът от началото му. Не е лошо да не забравяме и за тази възможност за съживяване на борсичката ни. Приятен и успешен ден на всички мохикани!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Синоптиците казват че ще бъде горещ Август

        Нека бъде

        Коментар


        • Синоптиците казват че ще бъде горещ Август

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Неохим им свършва добрия период идва ремонтите...
            А другите проблеми да не ги пиша...
            Избори ,регулации ,отписвания , икономика ,бежанци , нато ,ес и така нататък....
            Иначе това беше краят на месеца и никой нямаше сила да качва цени....
            Даже и в Неохим и хим и сие .....
            ...
            E, не, като каза за неохима - не е точно така. Нормално е все пак капитализацията да му стане повече от на балоняка спиди - съвсем в реда на нещата си е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              добре де - увеличили са капитала със соб.ср-ва и броя на акциите съответно!

              п.п. я белия перчем можел да води диалог без да обижда?
              Тони, ти си този, който обича да се заяжда, аз само отвръщам подобаващо, затова много те моля да спреш да пишеш глуости по мой адрес!
              BSE is dark and full of terrors...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                Лъжеш се, Тони! Научи какво се случва при "сплит" и после прочети как се формират графиките, когато имаш сплит. За да разбереш какво имам предвид, погледни как изглежда HDPAT на графиките от 2006-2007г. и после прегледай какви са били цените на акцията пак по същото време. Ще останеш изумен какви драстичи разлики има между реалната цена, която човек е плащал за една акция и графиката, която виждаш за същия период!
                добре де - увеличили са капитала със соб.ср-ва и броя на акциите съответно!

                п.п. я белия перчем можел да води диалог без да обижда?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  Аз, знаеш , съм по-отскоро на БФБ и нямам вашия опит и знания, както напоследък един изхвърлен от СФАРМ регионален представител не спира да ми напомня, мисля че е имало сплит или нещо друго при СФАРМ, но графиката ми показва макс цена 8-9лв или се лъжа?
                  Изброих компаниите , за да покажа че и в БГ има читави бизнеси, които просперират с ум, идея и мениджмънт, а не протекцията на Боко или Първанката, щото навън нема кой да се обади да каже купувайте изделията на МСХ или МОНБАТ
                  Лъжеш се, Тони! Научи какво се случва при "сплит" и после прочети как се формират графиките, когато имаш сплит. За да разбереш какво имам предвид, погледни как изглежда HDPAT на графиките от 2006-2007г. и после прегледай какви са били цените на акцията пак по същото време. Ще останеш изумен какви драстичи разлики има между реалната цена, която човек е плащал за една акция и графиката, която виждаш за същия период!
                  BSE is dark and full of terrors...

                  Коментар


                  • Аз, знаеш , съм по-отскоро на БФБ и нямам вашия опит и знания, както напоследък един изхвърлен от СФАРМ регионален представител не спира да ми напомня, мисля че е имало сплит или нещо друго при СФАРМ, но графиката ми показва макс цена 8-9лв или се лъжа?
                    Изброих компаниите , за да покажа че и в БГ има читави бизнеси, които просперират с ум, идея и мениджмънт, а не протекцията на Боко или Първанката, щото навън нема кой да се обади да каже купувайте изделията на МСХ или МОНБАТ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      ами знаеш че не съм съгласен с теб, не те знам там в Сф в коя институция работиш и как ги виждаш нещата, но не съм съгласен!
                      Ти наистина ли мислиш, че Тиквата дърпа някви конци? Че той е толкова прост и самовлюбен, че не можа да разбере как го извозиха с кръвта по улиците му и Костенец! НИЩО НЕ ДЪРПА тоя - може само така да си мисли, но други му казват какво да прави. Иначе той си е глуповато добродушен, като мечок от руска анимация.
                      Я кажи като нямаме икономика КОЙ от ГЕРБ стои зад УОЛТОПИЯ, ТЕЛЕРИК , СПИДИ, АЛТЕРКО и десетки други фирми, които успяват без протекции?
                      Фирмите които нямат устойчив бизнес а са закачени на системи за политици рано или късно окапват виж Енемона, Табаци, медии и какво ли не. ППрасето никога нищо не е създал а е взимал чужд бизнес използвал го е ато паразит и го е захвърлял фалирал.(Между другото прави ли ти впечатение как днес неговия канал3 не спира да отразява и хвали пенсионерския сбор на Бузлуджа?)
                      На Ромпетрол бизнеса не го познавам, ако имаш в предвид Ромфарм - ами Донев си държи на собствеността и не дава да го минават или завладяват от вътре, така че няма как да не им е трудно.
                      Пиб не искам да я коментирам от чистоплътни задръжки, както не пазарувам от Технолафка, така вече не съм клиент и на ПИБ.
                      Не разбрах Монбат на какво е предвестник, като увеличават продажбите...
                      Поздрави!

                      п.п. я кажи зад ТИМ кой политик стои, че не се сещам - аз ще ти кажа НИКОЙ, защото те държат всички
                      Интересно цените на Софарма през 2007 г. бяха двуцифрени....
                      сега са близо на номинала....
                      при Софарма ,човек си брани собствеността ,но какви бяха суперлативите през 2006/7 какво са сега..... та тук е вече камора.....за съжаление ....

                      Марешки аптеките са супер на цени в сравнение на Донев.... като цени и обслужване имам при нас и от двете ....
                      То и циганина си брани къщурката до идването на багера.....

                      Гадните табаци през 2007 г. бяха на 30 лв а сега пак са 30....

                      За мен спиди се е изчерпила потенциала.....
                      Другите не ги познавам...ама те ги няма на борсата...
                      Монбат е добра компания но губи вече доверие....от интервюто на шефа им преди НГ до сега има спадове а той друго обещаваше ..... а идват и международни....
                      За ПИБ и хим сие сме на еднакво мнение ...
                      Стара планина е добре но при спадове на запад ще го закършат и те..
                      Енемона има проблеми покрай белене и поръчките ако там се оправят нещата...ще се търсят хора с опит...

                      Преди 10 дни прегледах автобиографията на Новия шеф на КФН.... и чудо работила е като първа работа с Киро Домусчиев в напредък холдинг...
                      И сега чудо Биовет се отписва и Калинката ще решава....на каква цена...
                      Да не мислиш че рупам колците с доматите ..
                      Гроб са такава организация че и чистачите имат отчисления в кварталния клуб....
                      Както се казва те са електорална партия....през 4 години взимат пари а в изборите плащат...
                      Прасето е поставено лице....
                      миналата година Канал 3 предаваше пак Бузлуджа....
                      Предава и конгресите на ГРОБ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Ами има...
                        само че паметта на българина е с малък капацитет....
                        В БГ няма икономика и промишленост има структури свързани с властта който изкарват пари от техни поръчки......
                        Чичо Оги е пресен пример за това когато беше решил да се опъне на тиквата и да става политик и почна да губи бизнесите си , докато клекна и почна да целува маратонките на Тиквата.... Там с домуза правиха нещо за помирение с тиквата.... сега с Ромпетрол има проблеми ... тамън свършиха с любо пъпката и оня Фонд....нещо не може да си намери съдружници А Тони...
                        Ами ФИБ-държавата и помага на три пъти.... сега ще излъже за четвърти път...
                        Ами шишо.....работи с държавата и е добре ,не работи и е зле....
                        А това дали работи добре се променя за 24 часа пресен пример е Табака ...
                        Това очакват всички износители включително и Софарма ,монбат е предвестник на това което ни чака....
                        Утре ще дойде друг министър и Трасе ще овисне , Менгеле ще си тръгне и Софарма и актавис ще овесят носове , а като намалят производството в ЕС ще си отидат хесовци и месовци....
                        ами знаеш че не съм съгласен с теб, не те знам там в Сф в коя институция работиш и как ги виждаш нещата, но не съм съгласен!
                        Ти наистина ли мислиш, че Тиквата дърпа някви конци? Че той е толкова прост и самовлюбен, че не можа да разбере как го извозиха с кръвта по улиците му и Костенец! НИЩО НЕ ДЪРПА тоя - може само така да си мисли, но други му казват какво да прави. Иначе той си е глуповато добродушен, като мечок от руска анимация.
                        Я кажи като нямаме икономика КОЙ от ГЕРБ стои зад УОЛТОПИЯ, ТЕЛЕРИК , СПИДИ, АЛТЕРКО и десетки други фирми, които успяват без протекции?
                        Фирмите които нямат устойчив бизнес а са закачени на системи за политици рано или късно окапват виж Енемона, Табаци, медии и какво ли не. ППрасето никога нищо не е създал а е взимал чужд бизнес използвал го е ато паразит и го е захвърлял фалирал.(Между другото прави ли ти впечатение как днес неговия канал3 не спира да отразява и хвали пенсионерския сбор на Бузлуджа?)
                        На Ромпетрол бизнеса не го познавам, ако имаш в предвид Ромфарм - ами Донев си държи на собствеността и не дава да го минават или завладяват от вътре, така че няма как да не им е трудно.
                        Пиб не искам да я коментирам от чистоплътни задръжки, както не пазарувам от Технолафка, така вече не съм клиент и на ПИБ.
                        Не разбрах Монбат на какво е предвестник, като увеличават продажбите...
                        Поздрави!

                        п.п. я кажи зад ТИМ кой политик стои, че не се сещам - аз ще ти кажа НИКОЙ, защото те държат всички
                        Last edited by tony1975; 30.07.2016, 17:51.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          ти прекалено на политика и конспирация го караш!
                          Ако една компания си е добра няма значение дали тиквата е на власт, дали фалират банки, дали индекса ни е -80%, камо ли кой е президент в УСА - пример МСХ и ХЕС са на нива от 2007, СФТРД с дивидентите и тя задминава цената от старта, СПИДИ и други може би. НО МСХ и ХЕС са прекрасен пример!!!

                          Ами има...
                          само че паметта на българина е с малък капацитет....
                          В БГ няма икономика и промишленост има структури свързани с властта който изкарват пари от техни поръчки......
                          Чичо Оги е пресен пример за това когато беше решил да се опъне на тиквата и да става политик и почна да губи бизнесите си , докато клекна и почна да целува маратонките на Тиквата.... Там с домуза правиха нещо за помирение с тиквата.... сега с Ромпетрол има проблеми ... тамън свършиха с любо пъпката и оня Фонд....нещо не може да си намери съдружници А Тони...
                          Ами ФИБ-държавата и помага на три пъти.... сега ще излъже за четвърти път...
                          Ами шишо.....работи с държавата и е добре ,не работи и е зле....
                          А това дали работи добре се променя за 24 часа пресен пример е Табака ...
                          Това очакват всички износители включително и Софарма ,монбат е предвестник на това което ни чака....
                          Утре ще дойде друг министър и Трасе ще овисне , Менгеле ще си тръгне и Софарма и актавис ще овесят носове , а като намалят производството в ЕС ще си отидат хесовци и месовци....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            По добре да си настроен негативно и предпазлив за бъдещето отколкото оптимитично настроен за нещо като борсите /това не е начин на живот а нещо като хазарт който се манипулира от големите/ ....така ще имаш по малко загуби в единия случай а при другия случай пропуснати ползи...
                            Ами такова е бъдещето на ЕС и България заедно с него след Референдума....
                            Първо мисля че ще има огромна криза на Запад ,която я чакат вече две години , само президенските избори в Щатите за сега я бавят....
                            Кога ще стане до 12 месеца.....дали ще е плитичска дали икономическа дали финансова ,ще ни засегне много ,всичко е вързано с ЕС....
                            Ние като албански реотан ще почнеме да губиме следващата година....
                            ти прекалено на политика и конспирация го караш!
                            Ако една компания си е добра няма значение дали тиквата е на власт, дали фалират банки, дали индекса ни е -80%, камо ли кой е президент в УСА - пример МСХ и ХЕС са на нива от 2007, СФТРД с дивидентите и тя задминава цената от старта, СПИДИ и други може би. НО МСХ и ХЕС са прекрасен пример!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              Чакай, чакай сега.
                              Аз не искам да те дразня или да те обидя - просто си бъбрим. Знаем се от ....колко 2-3години? И знаеш, че не влагам злоба в постовете си. Просто имаш странни разбирания и очаквания и си настроен толкова негативно че не виждаш хубавите неща, а аз пък от друга страна явно само тях виждам и за това пропускам доста други.
                              Защо вярваш че ще паднем до 400, та за един месец се случи Брекзит и Ердоган и въпреки че и двете събития косвено влияят доста негативно на БГ, то нашия пазар дори не покашля...

                              Поздрави!
                              По добре да си настроен негативно и предпазлив за бъдещето отколкото оптимитично настроен за нещо като борсите /това не е начин на живот а нещо като хазарт който се манипулира от големите/ ....така ще имаш по малко загуби в единия случай а при другия случай пропуснати ползи...
                              Ами такова е бъдещето на ЕС и България заедно с него след Референдума....
                              Първо мисля че ще има огромна криза на Запад ,която я чакат вече две години , само президенските избори в Щатите за сега я бавят....
                              Кога ще стане до 12 месеца.....дали ще е плитичска дали икономическа дали финансова ,ще ни засегне много ,всичко е вързано с ЕС....
                              Ние като албански реотан ще почнеме да губиме следващата година....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Вероятно....няма да познаеш...
                                Ти можеш да ме цитираш от нова година че на БФБ е умирачка и който не го вижда е слепок.... и затова излезнах на 90% от маркета ..останаха само петрол както и сега
                                можеш да ме цитираш и от май 2014 г при софикс 620....и хим 2,40 ....
                                Полки ме цитираше миналия юли и ми гарантираше хим на 1,8 през септември.. ...,ти ме цитираш сега...
                                Това също го цитирай.....
                                Скоро ще има следващата вълна надолЕ.....за съжаление...от септември до края на декември с няколко дни на скок заради преоценка на портфейлите на ПФ....
                                не знам защо смятате че има горчилка при БТХ,Гагарин и Петрол при положение че аз съм продал при Гагарин и БТХ когато вие чакахте софикса в зимното рали ,знаеш ли на колко продадох Гагарин на 52 лв.последните 10 бройки а БТХ на 63 лв и 55 лв. после имах някакви спекулански действия на 30 и продажба на 32 -33 лв... .......... и всичките ми обясняваха каква грешка на толкова малко...както сега ти ми обясняваш каква ми е горчилката от Гагарин и табака...... такава горчилка че пак ще ги купувам .....скоро... просто чакам да почне следващия спад на нашия маркет...поне до 400- 420........гледам компаниите готови са за това.....
                                Ти тълкуваш като добра новина за дивидента на хим а аз като лоша.....търсят довере зависят от него ...
                                Задай си въпроса ЗАЩО........
                                Поздрави!
                                Чакай, чакай сега.
                                Аз не искам да те дразня или да те обидя - просто си бъбрим. Знаем се от ....колко 2-3години? И знаеш, че не влагам злоба в постовете си. Просто имаш странни разбирания и очаквания и си настроен толкова негативно че не виждаш хубавите неща, а аз пък от друга страна явно само тях виждам и за това пропускам доста други.
                                Защо вярваш че ще паднем до 400, та за един месец се случи Брекзит и Ердоган и въпреки че и двете събития косвено влияят доста негативно на БГ, то нашия пазар дори не покашля...

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Working...
                                X