IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз пък мисля, че инвеститор с 200 или 1000 лева портфейл няма да се нашие на 7-8 позиции с по 1 акция и да цъка комисионна на вятъра .Има някакъв по мащабен всевиш разум, който си направи гъргара с нашето клето, но растящо за момента индексче!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Хахаха, това не е престъпление, така че ама никакъв шанс да се включва този текст от НК.
      А трябва да е престъпление доказаната пазарна манипулация и търговията с вътрешна информация. Както навсякъде по земните кълбета. Естествено трябва да е налице и облага
      Иначе, не бери грижа. Като няма член, ще намеря по кой да ти отговоря по НК на безмислените напъни за справедливост.
      Набеждаване за измама например

      Пак забиваме в спама. Ами размърдайте зи мозъците, кой има интерес. Стига само сте ревали
      Мен ме мързи. И съм вече стар да блъскам по стените с глава.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
        Какво се пените толкова, днес свалили софикс с по 1 акция, утре тъкмо ще скочи двойно повече
        Подобни простотии остават във всички усещането за смотан пазар и гонят всеки от него. гонят чужденците защото всяка сделка ги товари яко, гонят институционалните защото всяка подобна сделка им излиза доста скъпо, гонят и дребните спекуланти защото постоянно имат чувството че някой ги прецаква - а никой не иска да се чувства прецакан.

        Ето го сега безплатния обяд с албена инвест - колко бяха спекулантите коите ще се възползват от него 300-400 човека. Това е което са останали на нашата борса заради подобни простотии.

        за да участва човек на даден пазар трябва да вярва че личните му качества и умения е и малко късмет могат да му помогнат да изкара пари. Никой с акъла си не инвестира наистина, не участва на пазар, която смята за манипулиран от други.

        Коментар


        • Какво се пените толкова, днес свалили софикс с по 1 акция, утре тъкмо ще скочи двойно повече

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            опитай все пак да разбереш.
            Щото иначе..... ако набедиш някого - 286 НК

            А и нямаш правен интерес.
            Не можеш да виниш никого, че ти е продал 1 акция.
            Можеш само на ИП-то си да се сърдиш, че ти е сложил минимална комисиона за сделка.
            Хахаха, това не е престъпление, така че ама никакъв шанс да се включва този текст от НК.
            И ако дори и да го направят престъпление това е сигнал за сделка - не за човек. И решаването на това дали е действал законно или не зависи от този който дава сигнала а от КФН. След това всички доказателства по това са или публични - самата сделка или се събират от самата КФН - този който пуска сигнала по никакъв начин не може да даде каквито и да било доказателства.

            И естествено че мога да виня някой ако смятам че действа нечестно спрямо мен. Защита на личния егоистичен интерес е това което прави пазарите честни.

            И не - няма нужда от правен интерес. Всъщност е работа на самата КФН да се задейства за подобни сделки. но едва ли и те следят нон стоп скучната ни борса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Член 12 параграф 1 точка а - точно за точката която дадох за пример е буква А. Това което ти си дал е за буква б

              И както казах много ясно че няма как да знам има или не манипулация. Но определено мога да изразя съмненията си по официален ред.
              опитай все пак да разбереш.
              Щото иначе..... ако набедиш някого - 286 НК

              А и нямаш правен интерес.
              Не можеш да виниш никого, че ти е продал 1 акция.
              Можеш само на ИП-то си да се сърдиш, че ти е сложил минимална комисиона за сделка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Тя има отношение към друга точка, а не тази, която си дал за пример.
                И все пак.... Погледнах. И какво намерих?


                е)
                степента, в която дадените нареждания променят представянето на най-добрите оферти „купува“ или „продава“ на даден финансов инструмент, свързан спот договор за стоки или продаван на търг продукт, основан на квоти за емисии, или по-общо представянето на дневника за нареждания, с който разполагат участниците на пазара, и биват отменяни преди изпълнението им; и......

                Което изцяло оневинява цъкащия по бест бид и аск.
                Член 12 параграф 1 точка а - точно за точката която дадох за пример е буква А. Това което ти си дал е за буква б

                И както казах много ясно че няма как да знам има или не манипулация. Но определено мога да изразя съмненията си по официален ред.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Да беше погледнал и точка А

                  Аз не казвам че ще пускам че някой прави измами - просто че променя цената, а тъй като съм почти само в позиции в индекси, то променя и индекс
                  Тя има отношение към друга точка, а не тази, която си дал за пример.
                  И все пак.... Погледнах. И какво намерих?


                  е)
                  степента, в която дадените нареждания променят представянето на най-добрите оферти „купува“ или „продава“ на даден финансов инструмент, свързан спот договор за стоки или продаван на търг продукт, основан на квоти за емисии, или по-общо представянето на дневника за нареждания, с който разполагат участниците на пазара, и биват отменяни преди изпълнението им; и......

                  Което изцяло оневинява цъкащия по бест бид и аск.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    От всички емисии, които участват в изчисляването на борсов индекс ли?
                    До момента, в който спреда е 5-10% и шита има доблестта да е част от индекс.... - що не?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Защо да се прави по този конспиративен начин? Не може ли просто да се свържат и обсъдят ситуацията? Прави впечатление също, че когато пазарът падаше се правеха същите игри, но с купува.
                      Може някой от застрахователите или пенсионните да го е закъсал ,сега имат стрес
                      тестове и да им трябват пари.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Само по себе си купуването и продаването на 1 или 100 или 1000 акции не е проблем, до момента в който:


                        Б. Показатели за манипулативно поведение във връзка с употребата на фиктивни средства или всякаква друга форма на измама или заблуда

                        За целите на прилагането на член 12, параграф 1, буква б) от настоящия регламент и без да се засягат видовете поведение, посочени в параграф 2 от същия член, когато участниците на пазара и компетентните органи проучват сделки или нареждания, те взимат предвид следните характеристики (списъкът е неизчерпателен), които сами по себе си може и да не представляват манипулиране на пазара:
                        а)
                        дали дадените нареждания за търговия или предприетите от лицата сделки се предшестват или са последвани от разпространение на невярна или подвеждаща информация от същите лица или от свързани с тях лица; и
                        б)
                        дали нарежданията за търговия са дадени или сделките са предприети от лицата преди или след като същите лица или свързаните с тях лица са дали или разпространили препоръки за инвестиции, които са неверни, предубедени или явно са продиктувани от съществен интерес.


                        Така че, не ми забранявайте да цъкам с по 1 акция пък било то и в 17:00


                        А, като сте толкова ербаб, намерете кой има интерес от подобни сделки и му скъсайте задника с доказателства

                        Защото, ако сега няма съществен проблем, то ще има голям такъв ако Никиту пусне ЕТФ.
                        Да беше погледнал и точка А

                        Аз не казвам че ще пускам че някой прави измами - просто че променя цената, а тъй като съм почти само в позиции в индекси, то променя и индекс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          ...Така че, не ми забранявайте да цъкам с по 1 акция пък било то и в 17:00...
                          От всички емисии, които участват в изчисляването на борсов индекс ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            Според мен това е сигнал към свойте хора ,че предстои спад и да продават.Най-вероятно тия позиции с по една 1 акция утре ще бъдат разпродавани.
                            Защо да се прави по този конспиративен начин? Не може ли просто да се свържат и обсъдят ситуацията? Прави впечатление също, че когато пазарът падаше се правеха същите игри, но с купува.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Че има някаква манипулация се вижда от самолет,само че такива дребнавости не би трябвало да повлияят на нагласите на инвеститорите в смисъл ако тренда наистина обръща тези няколко акцийки не могат да дадат отражение!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Не виждам за какво продължаваме този разговор. на мен в общи линии не ми пука дали този който ще го докладвам ще го глобят или не. Просто след като той ме нерви, ще му докарам прилични нерви и аз. А смятам че дори само вероятността за глоба от едини милион може доста да поизпоти доста хора
                                Щом в платформата имам поръчка 1 лот значи мога е задам и не виждам къде е проблема да ме докладва някой .че ползвам нещо позволено .може искам да ида на ОСА .лека от мен

                                Коментар

                                Working...
                                X