IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
    Според мен 20к за ликвидността към момента е напълно достатъчна
    Даже е много ....това да не е ДАХ където е по 125 м евро Коба на ден....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
      Аз мисля, че БФБ ще предложи много добра доходност през следващите години. Даже не само, че го мисля, ами истински го вярвам и дори съм заложил на това Според мен на БФБ може да се гледа като на младо дръвче от което тепърва ще се берат все повече и по-качествени плодове.
      Проблемът на БФБ е ного простичък: липса на избор. Ликвидността, знаете - мен не ме тревожи особено - нито връткам 2-3 КБ, нито съм спекулантин. Проблемът е, че читавите компании на БФБ са десетина. Кои? - Софармовите, Старопланинските, Жабокът, Мишокът, Атерката, аре и брефченцето, щом ви кефи, ПДНГ тоже... изпускам ли нещо? - Е, как се инвестира на борса с десетина читави компании? Нали ако голямата част от инвеститорите - добре запознати - налеят ли 20-30 КБ ще изстрелят малкото секси акции до небето? Ми аз не съм навит да си купувам Трейдингченца на грозник !!! Що да не си купя J&J тогава? Да не говорим, че е тотална безмислица да пазарувам Нефт и газчица дори на осмак, вместо да си купя коя да е от водещите слузести компании извън САЩ - кеф ти ВР, кеф ти Total, кеф ти Lukoil - дивидент - по-сосен, могъщество - неизмеримо по-голямо !!!

      накратко - БФБ бе секси преди 4-5 години, сега е поносима, ако Софиксът отиде на 638 (напримерно), вече няма да има смисъл да се инвестира туканка.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Мите, така както избрах да остана и отгледам моето дете тук, а не да мия чинии в Англия, така избирам и да остана и да съм един от тези които ще присъстват на нашия пазар, докато и когато той заприлича на истински! Това е нашия пазар и вярвам, че на него може да изкараме много повече пари ЗАЩОТО СИ ГО ПОЗНАВАМЕ!
        Вчера получих 13-14%дивидент от Хим, днес портфейла ми е с хиляди нагоре, а в понеделник чакам още около хилядарка дивидент от БРЕФ, а ръста едва започва, така че ДА смятам че тук могат да се направят повече пари. Не знам колко изкара от Даймлер, но аз тук все още намирам добри компании на удачна цена!
        Успех!
        Това опитвам да ти обясня - аз не съм напуснал нашият пазар, второ - ако ръстът продължи (камо ли, ако "едва сега започва"), скоро малкото читави компании ще станат тотално несгодни, трето - това че ти си туканка не означава, че не бива да добиваш пари от други пазари. Хубаво е да вземаш дивиденти от химковиците и брефченцата, но и аз съм вземал.
        Само дето на тия цени е по-сгодно да си купиш Даймлерченца (да не говоря за купища други чужди компании) отколкото брефченца, да не говорим за колосалната разлика в могъществото между едната и между другата компания, да не споменаваме какви ще бъдат съотношенията, ако например брефченцето поскъпне с едни 25% например. Не бъди кон с капаци, в твой интерес е.

        Ти обичаш да цоцаш дивидентченца, аз тоже обичам, всички обичаме - но е факт, че напримерно HSBC носи по-сосен дивидент от коя да е акция на БФБ, ако изключим презираният от нозина от вас Жабок.
        Last edited by Императорът; 29.10.2016, 15:42.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Монти, не мога да приема, че човек с двадесет години на борсата може да има съвкупна експозииция от 20 хиляди и това да е белег за отимизъм. Или се е провалил и за този период не е направил никакви пари, или е песемист и не вярва в пазара. Имам приятели, които почнаха с дребни суми на върха през 2007 ма и сега имат пъти по-голяма експозиция. Те ми звучат оптимистично а не ти. Желая ти успех в инвестициите и да се наслаждаваш през уикенда на големите печалби. Сигурен съм, че си ги направил.
          Според мен 20к за ликвидността към момента е напълно достатъчна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Монти, не мога да приема, че човек с двадесет години на борсата може да има съвкупна експозииция от 20 хиляди и това да е белег за отимизъм. Или се е провалил и за този период не е направил никакви пари, или е песемист и не вярва в пазара. Имам приятели, които почнаха с дребни суми на върха през 2007 ма и сега имат пъти по-голяма експозиция. Те ми звучат оптимистично а не ти. Желая ти успех в инвестициите и да се наслаждаваш през уикенда на големите печалби. Сигурен съм, че си ги направил.

            Ти си писател и пак го показа , даже и с фантастично художествен наклон ....това съвкупна експозиция е в твойте сънища..... Казах ти да четеш повече а не да пишеш ,щото всичките ти романи се претвориха в последните години в едно големО нищо.... .....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
              Главния трол пак е на пост....

              Да си забравиш паролата към форума е признак на малоумие или алкохолизъм...
              Лекувай се.....
              Препоръка е....
              да не влиза като теб да виси всеки ден
              Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

              Коментар


              • Монти, не мога да приема, че човек с двадесет години на борсата може да има съвкупна експозииция от 20 хиляди и това да е белег за отимизъм. Или се е провалил и за този период не е направил никакви пари, или е песемист и не вярва в пазара. Имам приятели, които почнаха с дребни суми на върха през 2007 ма и сега имат пъти по-голяма експозиция. Те ми звучат оптимистично а не ти. Желая ти успех в инвестициите и да се наслаждаваш през уикенда на големите печалби. Сигурен съм, че си ги направил.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Мен ме радва песимизма на Монти. Приемам го за добър знак.
                  Приятен уикенд след доходна седмица. Надявам се и другата да е такава.
                  заместваш трола Софикс ли....
                  как беше чукча не четец ,той писач.....
                  Случайно да прочете, че имам три позиции в софикс за над 20 К.... , а бяха 25 К....
                  Е прочети го.....тогава ще търсиш добрия знак да продаваш налЕ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    Не ...
                    Но мога да се обзаложа че другата година ако тази пробие 600 плюс ,ще сме под 500 в даден момент ....
                    Скоро ще се разбере какъв е вложения капитал във фонда на софикс и всичко ще се изясни .....
                    П.П. говорих с един от ръководните фактори на един ПФ ,той каза само тези да не се правят на велики ме за три дни ще ги пратиме там откъдето са тръгнали....
                    Така че умната...
                    Няма как да ги хвалим тези "мениджъри",то се видя колко доходност докарват с парите на хората и какви такси взимат.
                    мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                    Коментар


                    • Мен ме радва песимизма на Монти. Приемам го за добър знак.
                      Приятен уикенд след доходна седмица. Надявам се и другата да е такава.

                      Коментар


                      • Времето на мечките изтече. Две години върлуваха на воля, но дойде и бичето време. Единственото спасение на мечките е да се маскират на бикове за да не бъдат сгазени. Пък знаели човек, може да им хареса да бъдат бикове и да си останат такива.

                        Коментар


                        • Не е лесен живота на мечките. Пишеха глупости когато SOFIX беше под 300 и продължават да пишат същите глупости, макар че SOFIX вече е над 500 Ама как мечка да измисли нещо умно То това просто не им е в природата
                          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                          Коментар


                          • Играта е в центъра.Продавачи много, но индекса катери и то добре.
                            Важното за мен е, че вече две седмици портфейла расте и процъфтява....
                            Чудя се къде да наместя дивидента от ХИМ . Няма дълго да се оглеждам, че влака ще "прафачи кът матор... "

                            ПФ нямат никакъв интерес да рушат постигнатото от дребните. Напротив, появи ли се опит за връщане, ще сложат едно рамо...Реално им трябват 15 % ръст на инвестициите в акции, за да постигнат нужната доходност за пред хората..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Важно е не какъв ум е какви са мУ възможностите.... а и ще реализира по голяма доходност...
                              Тук не се пише с дни ,но каже ли се нещо различно и излизат доброволните модератори....
                              Ще ще

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
                                Бре че Велик меринджер на ПФ, че той с неговия колосален ум е докарал сигурно блестящата доходност от 3 % ........ жалък хаплю
                                Важно е не какъв ум е какви са мУ възможностите.... а и ще реализира по голяма доходност...
                                Тук не се пише с дни ,но каже ли се нещо различно и излизат доброволните модератори....

                                Коментар

                                Working...
                                X