IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Sofix 1000
    http://www.bloombergtv.bg/v-razvitie...-kam-balgariya

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

      същото ще пише и в следващата подписана "програма" - през 2019 г....
      И с право трябва да го пише и в следващата!
      Но не е писано в предходната.
      Виж, какво ще се направи,след като е написано в настоящата, е отделен въпрос...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение

        същото ще пише и в следващата подписана "програма" - през 2019 г....
        Винаги и във всяка една програма трябва да го пише !

        Коментар


        • Важното е, че е дадена заявка за Стратегията за развитие на капиталов пазар, която беше приета миналата година от всички браншови организиации е точка от програмата, както и че важността на капиталовия пазар е осъзнат проблем. Така, че и за нас има нещо в програмата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
            От току що подписаната управленска програма между Герб и Патриотите -

            1. Икономика


            Пред икономиката стоят два основни проблема, решаването на които би довело до устойчив икономически растеж – административната тежест пред бизнеса и липсата на развит капиталов пазар.
            същото ще пише и в следващата подписана "програма" - през 2019 г....

            "the trend is your friend until the end..."

            Коментар


            • От току що подписаната управленска програма между Герб и Патриотите -
              1. Икономика

              Пред икономиката стоят два основни проблема, решаването на които би довело до устойчив икономически растеж – административната тежест пред бизнеса и липсата на развит капиталов пазар.
              1. Премахване на административната тежест за бизнеса. Приемането на специален Закон за премахване на административната тежест с въвеждане на принципа на „мълчаливото съгласие“ и принципа на „една информация в една администрация“.
              Свеждане на регулаторните режими до минимално изискуемите от европейското законодателство. Спазване на десетте ръководни принципа на „Акта за малкия и среден бизнес за Европа“. Създаването на пътна карта на документооборота за всеки бизнес.
              1. 2. Подкрепа за развитието на икономически зони, чрез финансиране на мерките за насърчаване на инвестициите. Безвъзмездно прехвърляне в собственост на общините на военни терени с отпаднала необходимост.
              1. Подкрепа на изпълнителната и законодателната власт за реализирането на всички мерки от Стратегията за развитие на капиталовия пазар.
              1. Засилен и ефективен следприватизационен и следконцесионен контрол.

              Коментар


              • Доста сериозни пакети минаха по няколко SOFIX позиции
                Добрата новина е, че има все още продавачи на пазарни нива

                Коментар


                • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                  мислех, че е ясно - брокера иска от мен да купи пакет за друг негов клиент
                  ясно, благодаря за уточнението

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение

                    Предложеия да продаваш или купуваш?
                    мислех, че е ясно - брокера иска от мен да купи пакет за друг негов клиент

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                      .... може и такива пари да има, но определено има и нови "големи" пари - брокера започна да ми звъни, с предложения за покупки на пакети от SOFIX акции... и за това си мисля, че по-скоро е дългосрочнен инвеститор - знам, че не ти се вярва, но и подобни животни има
                      Предложеия да продаваш или купуваш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Според мен има "горещи " спекулански пари ,който се мърдат от позиция в позиция.......
                        В момента след ударното кОпуване на Софикс фонда през края на миналата и началото на тази година се появиха свободен кеш , в началото влизаше в софикс позиции ,но се разбра че фонда временно ще забоксува и позициите ще са в изчакване ,затова част от него се появи във втория ешалон при добри новини ,но както се появява така и напуска...
                        .... може и такива пари да има, но определено има и нови "големи" пари - брокера започна да ми звъни, с предложения за покупки на пакети от SOFIX акции... и за това си мисля, че по-скоро е дългосрочнен инвеститор - знам, че не ти се вярва, но и подобни животни има

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение
                          В петък, когато SOFIX скочи с 2,22% при висока активност с акциите от индекса ( 1.26 млн. лв) , много се коментираше тук, че ЕТФ фонда купува ... от справката им обаче излиза, че не са купили дори акция в този ден.

                          Явно нови играчи се позиционират....
                          Според мен има "горещи " спекулански пари ,който се мърдат от позиция в позиция.......
                          В момента след ударното кОпуване на Софикс фонда през края на миналата и началото на тази година се появиха свободен кеш , в началото влизаше в софикс позиции ,но се разбра че фонда временно ще забоксува и позициите ще са в изчакване ,затова част от него се появи във втория ешалон при добри новини ,но както се появява така и напуска...
                          Тези позиции са ясни..
                          Елтос , Доверие ,тренинга на чичо Оги , ФИБ ,Гагарин , Булгартабак. и т.н.
                          Идва качва с десетина процента и излиза..
                          Така излиза първия път в Елтос на 40 ст и на ФИБ на 4,64 , Доверие на 2,077 за да се насочи в БТХ и гагарин...
                          После ще напусне и от там..
                          Не е препоръка... ..

                          Коментар


                          • Индустрията в България расте най-бързо в целия ЕС

                            Индycтpиaлнoтo пpoизвoдcтвo в Бългapия oтчитa нaй-гoлям pъcт cpeд вcичĸи дъpжaви в Eвpoпeйcĸия cъюз (EC) зaeднo c тoвa в Cлoвeния. Teзи изчиcлeния пpaвят oт cтaтиcтичecĸaтa cлyжбa Eвpocтaт зa фeвpyapи 2017 гoдинa. Cпopeд дaннитe cтpaнaтa ни мoжe дa ce пoxвaли c тeмп нa pacтeж oт 3,6% пpeз paзглeждaния пepиoд в cpaвнeниe c янyapи. Cъщия peзyлтaт oтчитa и cлoвeнcĸaтa иĸoнoмиĸa. https://money.bg/economics/industriy...seliya-es.html

                            Коментар


                            • Ционистко еврейската задруга е направила тъъъмно заклинание за българският софикс от ционистко еврейското 666.Късоооооо во веки веков амин .честита пасха и ханука.хяхяхяяххяяхяя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                                Спуквам ги от бой
                                Мечките или биковете .... че вече ми е трудно да те следя ...
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X