IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

    Напълно съм съгласен! Тук е работата на всеки един от нас да образова финансово хората около себе си и да им помага с каквото може.
    Ти сигурно се шегуваш. Те 90% а може и повече от българите не знаят че въобще имаме борса ти искаш да ги образоваш! Ти представяш ли си как ще те гледа човек който няма финансова подготовка ако му говориш за EBITDA, марж на печалбата, дивидентна доходност, коефициенти за рентабилност и т.н.
    Last edited by Бик в атака; 22.04.2017, 22:40.
    Събитията не винаги отговарят на очакванията!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

      Аз като ''стара пушка'' с ръка на сърцето мога да кажа, че съм бил на пазара в добри и в лоши времена, а не да обяснявам на хората как съм бил в акции когато пазара се качва и съм ги продал точно преди да почне да пада. Тук много хора се правят на велики инвеститори и обясняват как ще прехвърлят товара на новите кандидат-милионери в най-подходящия момент, ама много се съмнявам, че ще стане така. Всъщност почти съм сигурен, че това няма да стане. А между другото SoHo може да направи едно проучване и да провери колко от ''старите'' играчи успяха да излязат от пазара на Софикс 1900.

      Айде аз ще ида да пийна една биричка, че нещо ми е жадно, а ме е страх да пия вода
      Съгласен съм че излизането е също толкова важно и трудно колкото влизането в най точният момент. Но за мен ние сме много далеч от потенциала който имаме. Имаме десетки милиарди евра които спят само в България а за чуждите фондове става дума за трилиони които трябва да търсят доходност. Нашият пазар е смешен и толкова малък че каквото и да стане в момента няма да има голямо отражение на икономиката. Фрий флоута на целият Софикс е официално около 500 милиона евро а реално сигурно към 300. Това е пълен смях и ако видиш дори в централна Европа за какъв обем става дума ще ти стане ясно къде сме в развитието си в момента.

      Много малко са инвестиралите на БФБ от 2012 насам а и много от старите пушки изобщо не са влезли в играта и това казвам защото приказвам с хора от сектора. Дори много от брокерите не могат да повярват че са изтървали този ръст гледайки само западните пазари. Нещо винаги може да се прецака и да обърне лодката но това са рискове извън страната.

      За нас в момента ако влязат едни нови 30 милиона от чужбина в Софикс ЕТФ-а ще забързат още процеса а след това ще е нормално и местните фондове да подкрепят (а не да продават както казва Монти) с нови средства и така да тръгнем на по високи обороти. Първо тези пари са семки и второ нашите фондове ги натиснаха да свалят таксите и сега им трябва ръст та да запазят някаква прилична доходност. Та който си мисли че играта е свършила за мен това си беше трейлър а филма тепърва предстои.

      Преди време Равновесие беше писал че при по силен ръст на икономиката и силни данни от компаниите може да видим Софикс на около 20% под върха от 2007-ма. Румънският индекс BET в момента е на 8,200 при връх от 10,800 от 2007-ма. Но много от сегашните бикове са толкова бити че едва ли ще имат търпението и затова казвам че ще дойдат новите и безстрашни които нямат бремето от миналият спад.

      Успех!!! Не е препоръка а лично мнение!



      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Изобщо не съм фен на тези фондове аз. Такси навсякъде, при входа, при изхода, управление и т.н. Четох статия на Бъфет наскоро, как се е обзаложил че нито един инвестиционен професионалист не може да направи селекция от поне пет хедж фонда - които за дълъг период да спечелят колко пасивния фонд по индекса S&P 500, който събира символични такси. Само един човек е приел облога, и го е загубил. Факт е че фондовете са печеливши най-вече за мениджърите и работещите в него, но не и за инвеститорите. Не виждам какво толкова има да се почете финансова информация седмица две, и да си вложиш сам парите някъде. Е ако имаш много милиони може и да е проблем, но да ти имам проблемите тогава...
        Напълно съм съгласен! Тук е работата на всеки един от нас да образова финансово хората около себе си и да им помага с каквото може.
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
          Още нещо оптимистично - Банките излизат на пазара с нов продукт, който търси по-висока доходност от стандартния влог, залагайки на капиталовите пазари

          http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...i_i_depozirai/
          Изобщо не съм фен на тези фондове аз. Такси навсякъде, при входа, при изхода, управление и т.н. Четох статия на Бъфет наскоро, как се е обзаложил че нито един инвестиционен професионалист не може да направи селекция от поне пет хедж фонда - които за дълъг период да спечелят колко пасивния фонд по индекса S&P 500, който събира символични такси. Само един човек е приел облога, и го е загубил. Факт е че фондовете са печеливши най-вече за мениджърите и работещите в него, но не и за инвеститорите. Не виждам какво толкова има да се почете финансова информация седмица две, и да си вложиш сам парите някъде. Е ако имаш много милиони може и да е проблем, но да ти имам проблемите тогава...

          Коментар


          • Още нещо оптимистично - Банките излизат на пазара с нов продукт, който търси по-висока доходност от стандартния влог, залагайки на капиталовите пазари

            http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...i_i_depozirai/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

              Аз като ''стара пушка'' с ръка на сърцето мога да кажа, че съм бил на пазара в добри и в лоши времена, а не да обяснявам на хората как съм бил в акции когато пазара се качва и съм ги продал точно преди да почне да пада. Тук много хора се правят на велики инвеститори и обясняват как ще прехвърлят товара на новите кандидат-милионери в най-подходящия момент, ама много се съмнявам, че ще стане така. Всъщност почти съм сигурен, че това няма да стане. А между другото SoHo може да направи едно проучване и да провери колко от ''старите'' играчи успяха да излязат от пазара на Софикс 1900.

              Айде аз ще ида да пийна една биричка, че нещо ми е жадно, а ме е страх да пия вода
              Те излезнаха нагоре над 1300 около май 2007 г и под май 2008 -

              Коментар


              • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                Айде като продаваш, да си продаваш без да внушаваш с недомлъвки глупости в хората. "Едно птиченце" глупости на търкалета. Ако казваш, казвай право куме в очи, иначе изглеждаш долен манипулатор с това изказване. Защото по темата, аз знам друго и то е доста различно от твоите внушения.
                чакаш да кажа кое е птиЦенцето ли или за кой говори птиЦенцето.......
                Ако някаш глава на раменете и да ти кажа , кога ще направи трансакцията ,ти ще си купиш от него на еФтино....
                по старите кримки вече предупреждават /Бертрам ,равновесие,софикс не го смятам че той малмо фурнаджииска лопата/ , спекулантите са включили на ента степен Оптимизма,нема да ги цитирам ...
                След западните отчети ще има или яка корекция или криза....
                Ако нямаш глава на раменете и да ти кажа , кога ще направи трансакцията ,ти ще си купиш от него на еФтино....
                Ами всеки има глава на рамене да верва и да не верва ,за сега не вервате за птиценцето....
                То и през 2007 г не верваха....
                За това има на коИ да се продадат и си пиша спокойно ,но вече има и Усещащи се.........
                какво ще загуби ли ами нереализарани печалби ,а какво ще спечели ако послуша нова перспектива на ниски цени....
                Не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  Ти ако си стара пушка и искаш да изгърмиш патроните какво ще направиш?
                  Аз като ''стара пушка'' с ръка на сърцето мога да кажа, че съм бил на пазара в добри и в лоши времена, а не да обяснявам на хората как съм бил в акции когато пазара се качва и съм ги продал точно преди да почне да пада. Тук много хора се правят на велики инвеститори и обясняват как ще прехвърлят товара на новите кандидат-милионери в най-подходящия момент, ама много се съмнявам, че ще стане така. Всъщност почти съм сигурен, че това няма да стане. А между другото SoHo може да направи едно проучване и да провери колко от ''старите'' играчи успяха да излязат от пазара на Софикс 1900.

                  Айде аз ще ида да пийна една биричка, че нещо ми е жадно, а ме е страх да пия вода
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                    щото едно птиче ми каза че един от ПФ също чакал своя миГ по въпроса на горещите картофи......
                    не е препоръка..
                    Айде като продаваш, да си продаваш без да внушаваш с недомлъвки глупости в хората. "Едно птиченце" глупости на търкалета. Ако казваш, казвай право куме в очи, иначе изглеждаш долен манипулатор с това изказване. Защото по темата, аз знам друго и то е доста различно от твоите внушения.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение


                      Банки:
                      Депозити в банки:
                      2016 2006
                      Общо брой 11 020 607 10 928 714
                      хил. лв. 64 746 759 24 288 040
                      Нефинансови предприятия брой 589 819 479 103
                      хил. лв. 19 369 712 9 697 450
                      Домакинства и НТООД брой 10 430 788 10 449 611
                      хил. лв. 45 377 047 14 590 590

                      Застрахователи:

                      Активите на застрахователите достигнаха рекордните 6.6 млрд. лв. а са били около 2 млрд през 2007.

                      http://www.capital.bg/biznes/finansi...rekordnite_66/


                      Пенсионните фондове:
                      Какво ми казват данните на пенсионните фондове: около 11 млрд лв в 2017 а през 2006-та са били около 1.5 млрд лв.

                      http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...nnite_fondove/
                      http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...016-g--234140/
                      https://money.bg/archive/netnite-akt...z-2006-ta.html


                      На база на всички числа които съм анализирал съм силно бичи настроен за БФБ за поне 2 години напред. А който го е страх да гледа мача спокойно НО да не се заяжда и хейти ако изтърве ръста!


                      Абе, SoHo, ти четеш ли въобще какво пиша?! Кое точно е заяждане?
                      Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                        силно бичи настроен за БФБ за поне 2 години напред.
                        Абсолютно съгласен, но за целта ни е неогходимо и относително спокойствие навън, без някакви сериозни икономически и геополитически сътресения. Прекалено малки сме, и зависими, а и както виждаш от коментарите наоколо, психологията ни е такава, че само ни дай нещо да изшумоли навън и напускаме кораба като абсолютни мишоци.
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                          Икономиката ще засили още повече - просто има много натрупани пари, нисък дълг, и отлагани разходи от 2009 насам. Инфлацията и ниските лихви ще засилят потреблението и инвестирането в имоти и акции. Знам че ги дъвчем някой тенденции често но трябва да си припомняме на къде сме тръгнали и по малко да се колебаем. Старите и бити бикове ще подадем постепенно щафетата на новите и безстрашни бикове но това с времето.

                          Някой предстоящи проекти да си припомним:

                          https://clubz.bg/47754-zavryshtaneto...lemite_proekti
                          http://www.capital.bg/biznes/imoti/2...ch_na_lozenec/

                          И това са само примери за по големи проекти а какво се случва из страната може да видите при една разходка и проверка на разрешителните за строителство.

                          При акциите на БФБ се вижда че парите които влизат обират и малкото фрий флоут който е останал. Вярвам че компаниите ще покажат силни ръстове на приходи и печалби и това ще засили още повече пазара. Виждаме как популистите в Европа един по един ги отстраняват и че ЕС ще го бъде въпреки натиска от Изток.

                          Успех!!!



                          Банки:
                          Депозити в банки:
                          2016 2006
                          Общо брой 11 020 607 10 928 714
                          хил. лв. 64 746 759 24 288 040
                          Нефинансови предприятия брой 589 819 479 103
                          хил. лв. 19 369 712 9 697 450
                          Домакинства и НТООД брой 10 430 788 10 449 611
                          хил. лв. 45 377 047 14 590 590

                          Застрахователи:

                          Активите на застрахователите достигнаха рекордните 6.6 млрд. лв. а са били около 2 млрд през 2007.

                          http://www.capital.bg/biznes/finansi...rekordnite_66/


                          Пенсионните фондове:
                          Какво ми казват данните на пенсионните фондове: около 11 млрд лв в 2017 а през 2006-та са били около 1.5 млрд лв.

                          http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...nnite_fondove/
                          http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...016-g--234140/
                          https://money.bg/archive/netnite-akt...z-2006-ta.html


                          На база на всички числа които съм анализирал съм силно бичи настроен за БФБ за поне 2 години напред. А който го е страх да гледа мача спокойно НО да не се заяжда и хейти ако изтърве ръста!



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Старите пушки ,млади пушки....
                            Един гърмян заек е по полезен от двадесет негърмяни.....
                            всичко е интуиция и знания....
                            Аз си казах мнението пред финансова ,икономическа , политическа криза сме ,и вън и вътре и т.н.

                            Времето в следващите дни трябва да се използва да се продадат акциите на дебелите англичани ако ги има....
                            Другата година ще е късно....
                            щото едно птиче ми каза че един от ПФ също чакал своя миГ по въпроса на горещите картофи......
                            не е препоръка..
                            Ами ако ги няма тогава какво?Ще пием една водичка с уран за по бърз ефект.
                            Last edited by Grosss; 22.04.2017, 15:26.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                              Според мен заблуда №1 е че ''старите пушки'' ще успеят да разпродадат навреме. Това просто няма да стане като не стана и преди кризата.
                              Старите пушки ,млади пушки....
                              Един гърмян заек е по полезен от двадесет негърмяни.....
                              всичко е интуиция и знания....
                              Аз си казах мнението пред финансова ,икономическа , политическа криза сме ,и вън и вътре и т.н.

                              Времето в следващите дни трябва да се използва да се продадат акциите на дебелите англичани ако ги има....
                              Другата година ще е късно....
                              щото едно птиче ми каза че един от ПФ също чакал своя миГ по въпроса на горещите картофи......
                              не е препоръка..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                                Според мен заблуда №1 е че ''старите пушки'' ще успеят да разпродадат навреме. Това просто няма да стане като не стана и преди кризата.
                                Ти ако си стара пушка и искаш да изгърмиш патроните какво ще направиш?

                                Коментар

                                Working...
                                X