IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • През Април отново се "ускоряват" вложенията във фондове инвестиращи в бг акции, като сумите са на рекордни нива.

    По мои сметки ДСК Растеж има постъпления за 1,2 млн. лв или 2 пъти повече от колкото за предишните 11 месеца!!!


    http://baud.bitballoon.com/#dsk-rastej

    Коментар


    • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
      Стъпка в правилната посока. Реклама му е майката.

      Коментар


      • http://bgtrader.elana.net/en/pazarna...n-18-may-2017/
        Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

          Точно това, което казах се потвърди нагледно при Алкомет, отчет който разочарова част от играчите и доведе до спад по позицията. Видяхте ли какви бидове се появиха отляво при по-малко от 10% под цената на затваряне. Продавач на 3500 броя веднага се намери кой да му ги купи и то не много под вчерашната цена.

          Нямам акции в Алкомет
          Само гледай да не е фонда на Софикс .... заедно с един ПФ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

            Не съм казвал, че идва корекция. Думите ми бяха, че рано или късно тя се случва. Ще бъда много доволен, ако пазара коригира. Свободният кеш може да бъде наместен на по-добри нива. За съжаление не очаквам дълбока корекция, ако тя изобщо се състои скоро. Много от тъй наречените "фонд меринджеи" изпуснаха ръста, защото седяха на кеш в продължение на години. Тези хора сега гледат монитора и псуват "как балона се надувал". Една корекция от 10% ще ги накара да купуват с шепи за да не изпуснат следващото покачване.
            Точно това, което казах се потвърди нагледно при Алкомет, отчет който разочарова част от играчите и доведе до спад по позицията. Видяхте ли какви бидове се появиха отляво при по-малко от 10% под цената на затваряне. Продавач на 3500 броя веднага се намери кой да му ги купи и то не много под вчерашната цена.

            Нямам акции в Алкомет

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Всъщност доста добре си ме усетил.
              Нещото, което спестих по-горе, изглежда е добре да изтъкна тук.
              Ако трябва да направя опит да се построя някъде, по-скоро съм фундаменталист. Гледам с подозрение и недоверие на техничарите (акцентът е, че не ги разбирам и съжалявам, че нямам тези умения, качества), но не ги подценявам, да не говорим пък за критика, присмех и др., които се практикуват тук.
              Където и доколкото има споделяни някакви конкретни транзакции и мотивите към тях, поставям до собствените си такива и много често стигам до смущаващ извод (без претенции да е верен), че действията са по-0скоро мотивирани от надежда за добра интуиция, усет и дори късмет. Фундаменталният анализ стои като фон - мотив, обяснение, дори оправдание.
              Не ми стои устойчиво всичко това.
              Признавам, дискомфортно ми е.
              С Монти винаги съм се разбирал добре, но сме двата полюса!?
              Човешки работи .
              Техничарите са за големите икономики, големите борси. Нашта работа за психолози, парапсихолози и частни детективи. Но те струват скъпо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение

                +1
                браво колега-отличен коментар си написал.....особено вярно според мен е частта с провала и изчезването на възможностите,жените и децата....тук може би бих добавил и на част от приятелите....но всъщност какви ли приятели са щом точно в този момент не са наблизо
                отново поздрави за коментара и успех в търговията
                Добра приказка, какво друго да кажа освен: Благодаря!
                И аз помислих същото за приятелите и затова умишлено ги пропуснах.
                Пък има и нещо друго. Приятели имахме ние, моето и поколенията преди това. По естествен начин сега животът ни композира на неоживените коловози. Наизлязоха по-нови модели, млади едни такива.
                Сега ги гледам същите тези младежи, вперили погледи в джаджите и изключили за всичко останало.
                Често се чудя дали сме от един и същ биологичен вид?!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                  Начев, има различни типове стратегии, които работят по различен начин в съответните ситуации. Най-добре е да се ползват няколко, поне два типа стратегии, но повечето засядаме в размисъл или пък в бързо прибиране на печалби. А оптимумът е някъде по средата. Именно защото някои едри държатели разиграват собствени сценарии. Така че усетът и късметът са основни играчи. На нашта малка, провинциална борса теханализът предимно подвежда. Така че си играем на кой по-бързо изкара патлака или на сблъсък на интуиции. За мен книжата са на второ място като инвестиция, по-скоро за удряне на кьоравото отколкото за запазване на стойност. Мисля и за теб това е подходящата позиция, щото не си реактивен като Монти, да речем. Пък и си е забавление, ако не губиш много. Така че по-добре да не се увличаме на дълбокото.
                  Всъщност доста добре си ме усетил.
                  Нещото, което спестих по-горе, изглежда е добре да изтъкна тук.
                  Ако трябва да направя опит да се построя някъде, по-скоро съм фундаменталист. Гледам с подозрение и недоверие на техничарите (акцентът е, че не ги разбирам и съжалявам, че нямам тези умения, качества), но не ги подценявам, да не говорим пък за критика, присмех и др., които се практикуват тук.
                  Където и доколкото има споделяни някакви конкретни транзакции и мотивите към тях, поставям до собствените си такива и много често стигам до смущаващ извод (без претенции да е верен), че действията са по-0скоро мотивирани от надежда за добра интуиция, усет и дори късмет. Фундаменталният анализ стои като фон - мотив, обяснение, дори оправдание.
                  Не ми стои устойчиво всичко това.
                  Признавам, дискомфортно ми е.
                  С Монти винаги съм се разбирал добре, но сме двата полюса!?
                  Човешки работи .

                  Коментар


                  • Проф. Боян Дуранкев: България е на ръба на тежка катастрофа заради лошите икономически показатели и бедността

                    26 Април 2017 | 09:21 | Агенция "Фокус"
                    Снимка: Информационна агенция "Фокус"

                    София. България е на ръба на тежка катастрофа заради лошите икономически показатели и бедността. Това каза в сутрешния блок „Добро утро, България“ на Радио „Фокус“ икономистът проф. Боян Дуранкев по повод последните данни на Евростат, че 35% от населението у нас изпитва тежки материални затруднения. Според проф. Дуранкев, в България не икономиката работи за населението, а населението работи за икономиката. „Ние сме в една много тежка демографска катастрофа и пенсионерски геноцид. Не само имаме намаляване на българското население, но имаме влошаване на качеството. Това не е тайна от училища и университети. Третият проблем е безработицата. Тя също води до мизерия. През 2016 година имаме 250 хиляди безработни от трудоспособното население и това са хора на прага на изключването. Това са хората в риск“, подчерта икономистът.
                    Най-лошото е показателят за реалното потребление на човек, защото и тук се очертава една много сериозна катастрофална ситуация, смята проф. Дуранкев. Докато този модел ще продължава да действа, по-голямата част от населението на страната ще бъде системно бедна – хората ще се намират в рисково положение. По думите му, големите диспропорции, които съществуват между бедните и богатите страни показват, че механизмите на разпределение и преразпределение са погрешни.

                    Коментар


                    • Начев, има различни типове стратегии, които работят по различен начин в съответните ситуации. Най-добре е да се ползват няколко, поне два типа стратегии, но повечето засядаме в размисъл или пък в бързо прибиране на печалби. А оптимумът е някъде по средата. Именно защото някои едри държатели разиграват собствени сценарии. Така че усетът и късметът са основни играчи. На нашта малка, провинциална борса теханализът предимно подвежда. Така че си играем на кой по-бързо изкара патлака или на сблъсък на интуиции. За мен книжата са на второ място като инвестиция, по-скоро за удряне на кьоравото отколкото за запазване на стойност. Мисля и за теб това е подходящата позиция, щото не си реактивен като Монти, да речем. Пък и си е забавление, ако не губиш много. Така че по-добре да не се увличаме на дълбокото.

                      Коментар


                      • Удри, Мецо! Праскай яко с голямата лапа!
                        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          Прав си, точно така се получава в най-честия случай. И добре, че е така - просто още едно потвърждение за човешкото начало, за несъвършенността. Малцина са избрани.
                          От друга страна, пазарът е цикличен и кризисен по своята природа. Цикълът, обаче, без да е отменян, до такава степен е ... тук буквално съм поставен на ръба в търсене на подходяща дума - е хайде, нека да кажа "модифициран", че анализът става обективно много труден, дори невъзможен.
                          Дори ни налазват понякога лепнещи подозрения, че става дума не за процеси, а за сценарии.
                          Остави това, дрънкам си просто.

                          Нормална човешка реакция и стремеж е да видиш възхита в хорските души. Това поне временно може да тушира страха и дълбокото подозрение, типично за всеки мислещ индивид, че не е достатъчно добър, не е съвършен, може да претърпи провал. И понеже сме предимно мъже тук, нека си го кажем направо, натискът и общественият ултиматум за спех са жестоки и безмилостни към мъжа, провалиш ли се, светът може буквално да се срине под теб, изчезват престижа, възможностите, жените, че и децата. Въздухът ти свършва.

                          Продаване на върха и купуване на дъното са екзотични събития, реализиращи се като изключение и са плод на случайност. Това не променя обстоятелството, че подготовката и информираността помагат за насищане на полето с по-голям от обичайния брой на тези щастливи случайни събития.
                          За мен горното е непостижимо и по никакъв начин нямам притеснение да го заявя открито. Не ме интересува къде е лелеяният връх или мразеното дъно.
                          Знам, че най-доброто, което мога да направя е да опитам да внеса някаква яснота за посоката, тенденцията поне в средносрочен аспект и по пътя натам да върша подоходящи и смислени действия. А смислеността е - продавай по пътя нагоре, купувай по пътя надолу. Говоря банални и досадни неща, за което се извинявам. Но в рамките на баналността има цели вселени, какво, кога и колко да продадеш, респективно купиш и най-вече защо и какво следва след това. Сега прочетох споделеното от Чичо Манчо, което важи в голяма степен и за мен. Отделеният ми за БФБ ресурс стои около 97 % инвестиран в акции, като освен изтъкнатите от него аргументи, при мен има още един. Буквално не виждам смислени и приемливи за мен алтернативи на акциите. С други думи казано, трудна работа.

                          Понеже виждам, че подчертано разбираш и се вълнуваш от темата, силно ме занимава въпроса (особено след 2008) за някакви подходи в рамките на гореописаното поведение, при което се заемат дефанзивни или офанзивни позиции. Някои му викат преструктуриране, но начинът по който ни известяват за извършването му, ме кара по-скоро да си представям смесване на алхимични микстури в някакви тайни подземия. Пък на мен ми се ще да има някаккъв по-обективистичен подход, оразмерим с числови стойности. Не съм сигурен доколко въобще е смислено да се вкарва и темата за еластичността, че акциите са много особена "стока".
                          +1
                          браво колега-отличен коментар си написал.....особено вярно според мен е частта с провала и изчезването на възможностите,жените и децата....тук може би бих добавил и на част от приятелите....но всъщност какви ли приятели са щом точно в този момент не са наблизо
                          отново поздрави за коментара и успех в търговията
                          "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                            Корекцията е ясно, че ще се случи, все някога. Това е ясно. Смешно е, че хората, които "я предвиждат", повтарят месеци наред как наближава апокалипсиса, медждувременно изпускат сериозен ръст и после рано или късно като пазара коригира се бият в гърдите как са предвидили спада. А най-често пазара е нагоре за периода от момента в който те са станали мечки.
                            Прав си, точно така се получава в най-честия случай. И добре, че е така - просто още едно потвърждение за човешкото начало, за несъвършенността. Малцина са избрани.
                            От друга страна, пазарът е цикличен и кризисен по своята природа. Цикълът, обаче, без да е отменян, до такава степен е ... тук буквално съм поставен на ръба в търсене на подходяща дума - е хайде, нека да кажа "модифициран", че анализът става обективно много труден, дори невъзможен.
                            Дори ни налазват понякога лепнещи подозрения, че става дума не за процеси, а за сценарии.
                            Остави това, дрънкам си просто.

                            Нормална човешка реакция и стремеж е да видиш възхита в хорските души. Това поне временно може да тушира страха и дълбокото подозрение, типично за всеки мислещ индивид, че не е достатъчно добър, не е съвършен, може да претърпи провал. И понеже сме предимно мъже тук, нека си го кажем направо, натискът и общественият ултиматум за спех са жестоки и безмилостни към мъжа, провалиш ли се, светът може буквално да се срине под теб, изчезват престижа, възможностите, жените, че и децата. Въздухът ти свършва.

                            Продаване на върха и купуване на дъното са екзотични събития, реализиращи се като изключение и са плод на случайност. Това не променя обстоятелството, че подготовката и информираността помагат за насищане на полето с по-голям от обичайния брой на тези щастливи случайни събития.
                            За мен горното е непостижимо и по никакъв начин нямам притеснение да го заявя открито. Не ме интересува къде е лелеяният връх или мразеното дъно.
                            Знам, че най-доброто, което мога да направя е да опитам да внеса някаква яснота за посоката, тенденцията поне в средносрочен аспект и по пътя натам да върша подоходящи и смислени действия. А смислеността е - продавай по пътя нагоре, купувай по пътя надолу. Говоря банални и досадни неща, за което се извинявам. Но в рамките на баналността има цели вселени, какво, кога и колко да продадеш, респективно купиш и най-вече защо и какво следва след това. Сега прочетох споделеното от Чичо Манчо, което важи в голяма степен и за мен. Отделеният ми за БФБ ресурс стои около 97 % инвестиран в акции, като освен изтъкнатите от него аргументи, при мен има още един. Буквално не виждам смислени и приемливи за мен алтернативи на акциите. С други думи казано, трудна работа.

                            Понеже виждам, че подчертано разбираш и се вълнуваш от темата, силно ме занимава въпроса (особено след 2008) за някакви подходи в рамките на гореописаното поведение, при което се заемат дефанзивни или офанзивни позиции. Някои му викат преструктуриране, но начинът по който ни известяват за извършването му, ме кара по-скоро да си представям смесване на алхимични микстури в някакви тайни подземия. Пък на мен ми се ще да има някаккъв по-обективистичен подход, оразмерим с числови стойности. Не съм сигурен доколко въобще е смислено да се вкарва и темата за еластичността, че акциите са много особена "стока".
                            Last edited by nachev; 26.04.2017, 11:51. Причина: правописни грешки

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение

                              Ама има и едни цикли от 2008 - 2009 г.
                              Точно така, циклите са на експанзия - когато влизат пари и цените растат, и после когато започнат на излизат Ти се сети в кои цикъл сме сега - на влизане или на излизане Нито на БФБ, нито на имотния пазар за влезли много пари или спекулативни такива в големи размери последните години, но сега явно започват

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
                                Не знам колко от вас обърнаха внимание на новината от вчера, че имотите в София са скочили с 18% за първите три месеца на годината и вече гонят средна от 1000 евра на кв. за София. Това е много силно движение и ако се запази, а по всичко личи, че е така, ще има влияние и на много компании с техните портфейли от недвижимости, които досега се преоценяваха надолу, а вече почват да растат нагоре, активизира се строителството при тези цени и въобще много силни цикли, които помним от 2006-2007 г.
                                Ама има и едни цикли от 2008 - 2009 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X