IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
    много сме силни сме
    вероятно активните на БФБ са между 300 и 1 000 души
    като се има предвид, че има тартори, които увличат по средно 10 души, реалната бройка е 30 - 100

    няма лошо да са малко
    ако бяха милиони нямаше да има баница за всички Колко са акционерите в компаниите на БФБ?
    http://www.investor.bg/novini-i-anal...na-bfb-239220/

    Активно се търгуват максимум 30 компании,при останалите от години няма сделки и никой не им обръща внимание.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
      много сме силни сме
      вероятно активните на БФБ са между 300 и 1 000 души
      като се има предвид, че има тартори, които увличат по средно 10 души, реалната бройка е 30 - 100

      няма лошо да са малко
      ако бяха милиони нямаше да има баница за всички Колко са акционерите в компаниите на БФБ?
      http://www.investor.bg/novini-i-anal...na-bfb-239220/

      А, не си прав, винаги е добре за един пазар, когато има повечко балъци!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
        И днес Мецата свърши страхотна работа
        Понеже съм те изпуснал и не ми се четат 1000 реда ти защо като си с ник Бик В атака се радваш на падащ пазар :?
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • много сме силни сме
          вероятно активните на БФБ са между 300 и 1 000 души
          като се има предвид, че има тартори, които увличат по средно 10 души, реалната бройка е 30 - 100

          няма лошо да са малко
          ако бяха милиони нямаше да има баница за всички Колко са акционерите в компаниите на БФБ?
          http://www.investor.bg/novini-i-anal...na-bfb-239220/


          Коментар


          • Трайчо Трайков за ситуацията между България, ЕС и Газпром:
            Представете си, че са ви откраднали портфейла на улицата. Изведнъж, при вас идва полицай, води крадеца за ухото и ви казва "Видях, че този човек ви открадна портфейла. Той вече каза, че няма да краде портфейли на тази улица, но вие какво друго искате да стане сега?".
            И вие казвате "Ами, ако може, да обещае, че няма да ме обира на още една - две улици?"
            Дума не обелвате обече крадецът да ви върне портфейла!
            Пък там имате едни ситни, дребни 3 милиарда... :O
            ***
            Богата държава сме! Да не сме чули повече, че сме бедни и няма пари.
            И после пак ми разправяйте, че няма никаква връзка между скорострелното плащане на още един милиард към Росатом, буквално дни преди решението на ЕС за Газпром, и самото решение! 3
            Такова нагъзване на изток и при Живков не знам дали е имало...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Пропускате в сметките размера на фискалният резерв. За мен меродавен е нетният дълг а не брутният. Едновременното нарастване на задължения и пари в брой не води до влошаване. Освен това при съотношение дълг/БВП разглеждате само размера на дълга без БВП. Според мен това е дълбоко погрешно. При текущите икономически процеси се изискват огромни целнасочени услилия за съсипване на държавата за да се свали реалният растеж под 3 процента. Освен това навлиза и инфлация. Така погледнато за мен в средносрочен план номиналнилят растеж няма да падне под 5процента. Следователно при балансиран бюджет съотношението ще пада.
              За мен по-важното е да се гледа не конкретно държавният а общият външен дълг. За последните шест седем години съотношението брутен външен дълг/БВП падна до най-ниските си стойности. Българската икономика си направи здрав деливъриджна балона 2005-2008ма. Именно затова ми е непонятно как точно при нас може да се говори за дългов проблем. Имаме много други. Основно демографски и проблеми с квалификацията на работнатата ръка.
              В общи линии българската икономика никога не е била в по-добро здраве но имаме няколко важни стратегически проблема. Първият е с демографията и необходимостта от внасяне на мигранти. Преди това е много важно да успеем да формулираме какво е това да си българин, каква е българската идея към която да можем да приобщим новодошлите. В природата вакум няма. Така или иначе мигранти ще дойдат. Важно е да направим целенасочени усилия да са тези които ни трябват.
              Вторият проблем е образованието. Трябва да се повиши каччеството на работната ръка. България върви с бързо темпо към индустриализация, което не е върха на сладоледа. Реално погледнато това са останки от старата технологична революция. Директен пример е нашата гордост с колценровете. Скоро изкуственият интелект ще поеме този бизнес и хора няма да отговарят на обажданията. Както гугъл и фейса взеха половината пазар на интернет реклама в света така и едни сървъври в САЩ ще обслужват колцентовете в цял свят.
              Третият проблем е спазването на правилата и налагане на правова държава. В България има не лоши закони, но за сметка на това избирателно не се прилагат от контролните органи. От години се твърди, че ако се направят по-добри закони, които отново не се приложат, нещата ще се оправят. Аз не вярвам в това. Класически е примера с тютюнопушенето в заведенията. Не съм видял някой да е решил да приложи правилата. Така те стават пожелание. Нещо което важи само за балъци.
              Както и да го погледне човек Българската икономика е обречена да се подобрява при това с по-бързо темпо от западна Европа. В относителна стойност разликата ще се свива а в абсолютна за известно време ще продължи да се разширява. Просто два процента подобрение на пет пъти повече в абсолютна стойност е повече от пет процента на пет пъти по-малко. Но не може да се отрече, че българската икономика не е била никога по-добре от сега и след време ще бъде още по-добре.
              И още нещо. Ние печелим от относителните промени а не от абсолютното състояние. Предполагам повечето от пишещите и четящите хора разчитат на доход основно от активи а не от труд, който ще продължи да се обезценява спрямо капитала в цял свят.
              Лека и доходна.
              +1 много точно

              Аз за растежа имам само още един коментар - благодарение на корупцията се увеличава неравенството. Имаме и олигархични отклонения. разликата ни с Румъния (освен по-малкия пазар, което не можем да променим) е всъщност само това.

              а за миграцията виждам решение на проблема като не можем да приобщим територии, да приобщим македонците и сърбите, които имат афинитет към България и ЕС. Те са близки откъм ценности и по-лесно могат да бъдат образовани.

              Коментар


              • http://www.capital.bg/politika_i_iko..._19_prez_mart/
                Експортът продължава да поставя рекорди. Продажбите на български стоки в чужбина нарастват с 18.8% през март на годишна база, показват предварителните данни на Националния статистически институт (НСИ). Повишението е най-високото за последните две години и идва както от държавите в ЕС, където годишният ръст е 18.1% за месеца, така и от трети страни (20.3%).
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение



                  https://twitter.com/EU_Eurostat/stat...008257/photo/1

                  От ляво държавният дефицит а от дясно държавният дълг като процент от БВП. В топ 3 сме по нисък дълг и сме от малкото страни без дефицит през 2016.
                  Ми като гледам Великобритания,Франция,Италия и Испания така са се ушили,че нямат разшиване. Нищо хубаво не ги чака.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Пропускате в сметките размера на фискалният резерв. За мен меродавен е нетният дълг а не брутният. Едновременното нарастване на задължения и пари в брой не води до влошаване. Освен това при съотношение дълг/БВП разглеждате само размера на дълга без БВП. Според мен това е дълбоко погрешно. При текущите икономически процеси се изискват огромни целнасочени услилия за съсипване на държавата за да се свали реалният растеж под 3 процента. Освен това навлиза и инфлация. Така погледнато за мен в средносрочен план номиналнилят растеж няма да падне под 5процента. Следователно при балансиран бюджет съотношението ще пада.
                    За мен по-важното е да се гледа не конкретно държавният а общият външен дълг. За последните шест седем години съотношението брутен външен дълг/БВП падна до най-ниските си стойности. Българската икономика си направи здрав деливъриджна балона 2005-2008ма. Именно затова ми е непонятно как точно при нас може да се говори за дългов проблем. Имаме много други. Основно демографски и проблеми с квалификацията на работнатата ръка.
                    В общи линии българската икономика никога не е била в по-добро здраве но имаме няколко важни стратегически проблема. Първият е с демографията и необходимостта от внасяне на мигранти. Преди това е много важно да успеем да формулираме какво е това да си българин, каква е българската идея към която да можем да приобщим новодошлите. В природата вакум няма. Така или иначе мигранти ще дойдат. Важно е да направим целенасочени усилия да са тези които ни трябват.
                    Вторият проблем е образованието. Трябва да се повиши каччеството на работната ръка. България върви с бързо темпо към индустриализация, което не е върха на сладоледа. Реално погледнато това са останки от старата технологична революция. Директен пример е нашата гордост с колценровете. Скоро изкуственият интелект ще поеме този бизнес и хора няма да отговарят на обажданията. Както гугъл и фейса взеха половината пазар на интернет реклама в света така и едни сървъври в САЩ ще обслужват колцентовете в цял свят.
                    Третият проблем е спазването на правилата и налагане на правова държава. В България има не лоши закони, но за сметка на това избирателно не се прилагат от контролните органи. От години се твърди, че ако се направят по-добри закони, които отново не се приложат, нещата ще се оправят. Аз не вярвам в това. Класически е примера с тютюнопушенето в заведенията. Не съм видял някой да е решил да приложи правилата. Така те стават пожелание. Нещо което важи само за балъци.
                    Както и да го погледне човек Българската икономика е обречена да се подобрява при това с по-бързо темпо от западна Европа. В относителна стойност разликата ще се свива а в абсолютна за известно време ще продължи да се разширява. Просто два процента подобрение на пет пъти повече в абсолютна стойност е повече от пет процента на пет пъти по-малко. Но не може да се отрече, че българската икономика не е била никога по-добре от сега и след време ще бъде още по-добре.
                    И още нещо. Ние печелим от относителните промени а не от абсолютното състояние. Предполагам повечето от пишещите и четящите хора разчитат на доход основно от активи а не от труд, който ще продължи да се обезценява спрямо капитала в цял свят.
                    Лека и доходна.
                    Едно към едно с това което виждам аз

                    За демографията трябват да вдигнем по бързо стандарта, да има големи данъчни облекчения за работещи млади родители, да насърчим връщане на българи от чужбина, и да привлечем хора с български корени и други от Украйна, Русия, Молдова и Македония да получат гражданство ако работят примерно 3 години в България.



                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Аз не говоря и не мисля за падане на борда, но не съм срещал някаде изследване до каква степен на дълг може да издържи..Най добре е да се спре със заемите и дефицитите..За реформи не си и помислям, защото знам , че отново няма политическа воля..


                      https://twitter.com/EU_Eurostat/stat...008257/photo/1

                      От ляво държавният дефицит а от дясно държавният дълг като процент от БВП. В топ 3 сме по нисък дълг и сме от малкото страни без дефицит през 2016.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                        По-долу съм дал един примерен списък за нещата, за които се харчат бюджетните пари.
                        Пример: Когато за т.н. саниране се позваше формула с доплащане от бюджета и самото наличие на кофинансиране от собствениците праваеше практически невъзможно да се вършат големи машинации (че орловото око на собственика цепи и стотинката), проектите излизаха средно по 120 лв. на м2 от рзп. В момента при 100 % бюджетно финансиране, с половин уста правят признание, че средните отчетни данни сочат около 280 лв. м2.
                        Случайно попаднах на новините преди час и се казваше, че КЗК ще разглежда дали няма картелно споразумение между изпълнителите.
                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Внимавайте да не останете на кеш точно преди да дойдат чужденците и да ви хванат по бели гащи Не забравяйте, че 10тина компании ще се промотират пред чужденците следващите седмици (ФПП и тя там трябва да е). Ами, ако рекат да купят с 1-2 милиона какво правим?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Пропускате в сметките размера на фискалният резерв. За мен меродавен е нетният дълг а не брутният. Едновременното нарастване на задължения и пари в брой не води до влошаване. Освен това при съотношение дълг/БВП разглеждате само размера на дълга без БВП. Според мен това е дълбоко погрешно. При текущите икономически процеси се изискват огромни целнасочени услилия за съсипване на държавата за да се свали реалният растеж под 3 процента. Освен това навлиза и инфлация. Така погледнато за мен в средносрочен план номиналнилят растеж няма да падне под 5процента. Следователно при балансиран бюджет съотношението ще пада.
                            За мен по-важното е да се гледа не конкретно държавният а общият външен дълг. За последните шест седем години съотношението брутен външен дълг/БВП падна до най-ниските си стойности. Българската икономика си направи здрав деливъриджна балона 2005-2008ма. Именно затова ми е непонятно как точно при нас може да се говори за дългов проблем. Имаме много други. Основно демографски и проблеми с квалификацията на работнатата ръка.
                            В общи линии българската икономика никога не е била в по-добро здраве но имаме няколко важни стратегически проблема. Първият е с демографията и необходимостта от внасяне на мигранти. Преди това е много важно да успеем да формулираме какво е това да си българин, каква е българската идея към която да можем да приобщим новодошлите. В природата вакум няма. Така или иначе мигранти ще дойдат. Важно е да направим целенасочени усилия да са тези които ни трябват.
                            Вторият проблем е образованието. Трябва да се повиши каччеството на работната ръка. България върви с бързо темпо към индустриализация, което не е върха на сладоледа. Реално погледнато това са останки от старата технологична революция. Директен пример е нашата гордост с колценровете. Скоро изкуственият интелект ще поеме този бизнес и хора няма да отговарят на обажданията. Както гугъл и фейса взеха половината пазар на интернет реклама в света така и едни сървъври в САЩ ще обслужват колцентовете в цял свят.
                            Третият проблем е спазването на правилата и налагане на правова държава. В България има не лоши закони, но за сметка на това избирателно не се прилагат от контролните органи. От години се твърди, че ако се направят по-добри закони, които отново не се приложат, нещата ще се оправят. Аз не вярвам в това. Класически е примера с тютюнопушенето в заведенията. Не съм видял някой да е решил да приложи правилата. Така те стават пожелание. Нещо което важи само за балъци.
                            Както и да го погледне човек Българската икономика е обречена да се подобрява при това с по-бързо темпо от западна Европа. В относителна стойност разликата ще се свива а в абсолютна за известно време ще продължи да се разширява. Просто два процента подобрение на пет пъти повече в абсолютна стойност е повече от пет процента на пет пъти по-малко. Но не може да се отрече, че българската икономика не е била никога по-добре от сега и след време ще бъде още по-добре.
                            И още нещо. Ние печелим от относителните промени а не от абсолютното състояние. Предполагам повечето от пишещите и четящите хора разчитат на доход основно от активи а не от труд, който ще продължи да се обезценява спрямо капитала в цял свят.
                            Лека и доходна.
                            Това как точно да се тълкува ,за коя прослойка се отнася,предполагам става дума за инвеститорите ,развий малко повече мисълта си?!
                            Last edited by спекуланта; 11.05.2017, 21:05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Пропускате в сметките размера на фискалният резерв. .
                              Хубаво мнение, чудесна илюстрация на становище, което се базира на познаване на връзки и зависимости.
                              Респект и за широкия поглед, който далеч надхвърля тесните граници на финансовата сфера.

                              Подсещам с е да отправя един доста реторичен въпрос. Как всъщност се върши социалното управление?! Видове и класификации могат да се изведат много, но аз искам да се концентрирам върху един специфичен разрез.
                              Креативният и същевременно труден, а често и болелзнен начин е да се вършат реформи.
                              Другият начин е да се взема дълг и да се запушват пробойни.
                              Към кой от двата видове принадлежи управлението на нашата страна, предното и вероятно в още по-голяма степен настоящото?

                              Обръщаш внимание за разликата между номинален и реален дълг с оглед на фискалния резерв.
                              Съгласявам се, че има разлика, но аз искам да ти припомня едни привидно дребни обстоятелства около заемането на онези 16 млрд. То по-скоро следваше да се разглежда като някаква форма на арбитраж и оптимизация, покрай което се увеличаваше и бруто експозицията. Точно там, обаче, имаше едни привидно дребни детайли, които издаваха отчаяно и обречено на пълна зависимост от дълга поведение. В желанието си да засмучат колкото се може повече, приведоха аргументи и посочиха суми на вече падежирани и платени суми, но уж по погрешка ги сложиха при бъдещите плащания.

                              Като гледам за какво се харчат и как се харчат пари - какво от това, че фискалният резерв е на такова високо ниво.
                              Аз продължавам да не схващам едно поведение, при което засмукваш дълг поради основанието, че се чувстваш комфортно само при вида на фискалния ти резерв.
                              По-долу съм дал един примерен списък за нещата, за които се харчат бюджетните пари.
                              Пример: Когато за т.н. саниране се позваше формула с доплащане от бюджета и самото наличие на кофинансиране от собствениците праваеше практически невъзможно да се вършат големи машинации (че орловото око на собственика цепи и стотинката), проектите излизаха средно по 120 лв. на м2 от рзп. В момента при 100 % бюджетно финансиране, с половин уста правят признание, че средните отчетни данни сочат около 280 лв. м2.

                              Разбираш, че с горния пример акцентирам на някакви неангажиращи, но пък напълно реалистични корупционни сценарии в една нереформирана среда, с директни последици върху бюджета.
                              А можем ли изначално да изключим, че този неистов напън да се напълни фискалния резерв, не се основава на накяква друга тиктакаща бомба, тип ктб, за която в момента дори не подозираме.

                              Просто искам да илюстрирам, че разликата между номинален и реален ддълг при определени разрези на наблюдаване и анализ просто се заличава.
                              Да, трябва да се отчита и този аспект, но основният разговор се движеше по плоскостта: има ли някаква отметка за здравословно задлъжняване и колко е тя?

                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                И накрая- Срив от близо 60% за 2016 спрямо 2015 година отчита БНБ в преките инвестиции в България...
                                Моля да ми го обясниш..Относно подобряването на икономиката, само искам да припомня, че основната и цел е подобряването на благосъстоянието и изравняване с равнището в ЕС..Това са само пожелания засега..Оставаме си най бедната и корумпирана страна в ЕС.Не по 3% ръст, а по 6-7 трябва да имаме ако искаме да вървим напред..Пример Румъния..
                                Част от причините според мен могат да се търсят в несигурността около изборния процес и в този ред на мисли е хубаво да видиш как ще се движат те след като заработи правителството. Друга част можеш да търсиш в кредитния ни рейтинг, който все още не е инвестиционен. Доколкото си спомням Горанов заяви, че ще се работи в тази насока и моето мнение е, че ще го видим по някое време.
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X