IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Когато фалира КОРП ,един петък ,видях на няколко обменни бюра следния курс
    Евро -лев..
    к 2,50 -2,60
    а сега е 1,953-1,956
    Притеснява ме че от 1998 г. сме на фиксиран курс и действителната цена на лева се смята да е към 2,6 -2,8 .за едно евро и оттам ще дойде покачването на цените ..
    Толкова се изчислява спрямо инфлацията от тогава ...
    Н е препоръка за точност..
    Закръгляй направо на 10 лв, че заплатите скочиха 5-6 пъти оттогава... Ако трябва да съм сериозен- безработицата е много по-точен измерител за някакъв имагинерен "реален курс" от инфлацията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Продължавам да си мисля, че дискусията е глупава защото отговорите са очевидни и изобщо няма какво да се обсъжда.
      Дискусията не е глупава. Ние сме като скачени съдове и в дискусията противно на физичните закони се равняваме по този, който успее да наложи тезата си със знание и аргументи и в този ред на мисли ти благодаря защото осъзнавам как моят съд се пълни благодарение на дискусията, в която и ти участваш.
      Keep going ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
        Активизирането на всички комуняги - от нафталиновите като Монти до нежните като Киро - ми подсказва, че възможността да влезем в ЕРМ2 е вече реална опасност за тях, а това ме изпълва с радост и оптимистични очаквания, включително за БФБ!
        Ето за това ти казах "комуняго ", като спряха доводите почна с личните обиди...
        Аман от липса на компетентност в този форум...
        Дали си от Герб или от Реформатирите ,ти мислиш като комунист и пишеш като комунист....
        Дай да запушим инакомислещите..
        Това ти е девиза...
        Сори ама си още в 1950 година...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Защо да го изчислявам като мога да взема промените в резервите на БНБ от платежният баланс? Освен това този валутен курс работи перфектно двадесет години без да се е появил черен пазар. Кажи ми какво ще се появи в бъдеще за да започне черен пазар? При това когато няма лев какво ще се търгува на този пазар? Евро срещу ... ? Непрекъснато вкарвате политика в мисленето си и това ви пречи на икономическата обективност. Освен това Монти погрешно взема размера само на държавният дълг, при това без да взема под внимание фискалният резерв. При изчисленията си за задлъжнялостта трябва да взема данните за цялата икономика.
          И какаво излиза с натрупаната инфлация от 1998 г, когато със 100 плюс долара заплата се живееше цял месец/парно ,ток ,вода и храна/ а сега не може със 500 примерно...
          Както лева се обезценява ,така и долара и еврото...
          Но кое е повече...

          Коментар


          • Активизирането на всички комуняги - от нафталиновите като Монти до нежните като Киро - ми подсказва, че възможността да влезем в ЕРМ2 е вече реална опасност за тях, а това ме изпълва с радост и оптимистични очаквания, включително за БФБ!

            Коментар


            • Защо да го изчислявам като мога да взема промените в резервите на БНБ от платежният баланс? Освен това този валутен курс работи перфектно двадесет години без да се е появил черен пазар. Кажи ми какво ще се появи в бъдеще за да започне черен пазар? При това когато няма лев какво ще се търгува на този пазар? Евро срещу ... ? Непрекъснато вкарвате политика в мисленето си и това ви пречи на икономическата обективност. Освен това Монти погрешно взема размера само на държавният дълг, при това без да взема под внимание фискалният резерв. При изчисленията си за задлъжнялостта трябва да взема данните за цялата икономика.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                4Д, това което си написал с големи претенции за съжаление няма никаква обосновка- нито икономическа, нито житейска..То е само пожелателно, защото е много сложно да се изчисли курса през труда и стоковото покритие на една валута преди да се измери пазарно .Един ден, когато се определи курса ще видим какво ще стане и аз съм за същият курс, но нали знаеш , че ако курса не е добре пресметнат и верен пазара посочва кой е верния курс..И ако не се съобразиш се появява паралелен -черен пазар..
                Когато фалира КОРП ,един петък ,видях на няколко обменни бюра следния курс
                Евро -лев..
                к 2,50 -2,60
                а сега е 1,953-1,956
                Притеснява ме че от 1998 г. сме на фиксиран курс и действителната цена на лева се смята да е към 2,6 -2,8 .за едно евро и оттам ще дойде покачването на цените ..
                Толкова се изчислява спрямо инфлацията от тогава ...
                Н е препоръка за точност..

                Коментар


                • 4Д, това което си написал с големи претенции за съжаление няма никаква обосновка- нито икономическа, нито житейска..То е само пожелателно, защото е много сложно да се изчисли курса през труда и стоковото покритие на една валута преди да се измери пазарно .Един ден, когато се определи курса ще видим какво ще стане и аз съм за същият курс, но нали знаеш , че ако курса не е добре пресметнат и верен пазара посочва кой е верния курс..И ако не се съобразиш се появява паралелен -черен пазар..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Дискусията за обменият курс показва само едно, че част от участниците в нея не разбират процеса. При класическа централна банка при превишаващи входящи пред изходящи парични потоци местната валута поскъпва. При валутен борд курса е фиксиран и се променат резервите на централната банка. Тъй като те растат то това говори по скоро за подцененост на лева а не за надцененост. Цялата парадигма за определянре на реалният валутен курс през инфалцията е погрешна тъй като пропуска много фактори. Следвайки нея то трябва да се стремим към постоянно обедняване на населението за да държим по-ниска инфлация чрез понижена покупателна способност. Определено за мен това е глупост. В някои тези имаше вътрешно противоречие. От една страна се намекваше, че инфлацията е лошо нещо а от друга че българите са прекалено бедни и доходите им трябва да нарастнат драстично. Но всяко нарастване на заплатите от една страна води до натиск нагоре върху себестойността на услугите и повишеното им търсене. Това им качва цената а в резултат се качва и инафлацията. Колко струваще при въвеждането на борда една подстрижка и колко е сега? А колко е в Германия? Възможно ли е фризьора да получава заплата като в Германия а клиента да плаща цените от 1997 година? Няма как да стане.
                    Очеизвадно е, че приемането на еврото ще стане при сегашният курс. Въпроса е кога. Аз искам възможно най-бързо, но това няма никакво значение. Ще се нагаждаме по ситуацията.
                    Продължавам да си мисля, че дискусията е глупава защото отговорите са очевидни и изобщо няма какво да се обсъжда.
                    Логично е когато с една валута може да си купиш по-малко стоки от колкото в началото тази валута да е по-евтина А и нашите входящи потоци всъщност са кредити а не реален резултат от изнесена продукция на вън. Така че това което си написал би било валидно ако търговският ни баланс беше полужителен нещо което не е факт и ако парите дето влизаха не бяха под формата на помощи от ЕС. Въпросът за кога ще въвеждаме еврото до колкото знам е разискван от старото правителство още при спасяването на ПИБ и оговорката е за началото на 2018-та на този етап обаче това ми изглежда като да няма как да се случи но ще поживеем ще видим.
                    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Дискусията за обменият курс показва само едно, че част от участниците в нея не разбират процеса. При класическа централна банка при превишаващи входящи пред изходящи парични потоци местната валута поскъпва. При валутен борд курса е фиксиран и се променат резервите на централната банка. Тъй като те растат то това говори по скоро за подцененост на лева а не за надцененост. Цялата парадигма за определянре на реалният валутен курс през инфалцията е погрешна тъй като пропуска много фактори. Следвайки нея то трябва да се стремим към постоянно обедняване на населението за да държим по-ниска инфлация чрез понижена покупателна способност. Определено за мен това е глупост. В някои тези имаше вътрешно противоречие. От една страна се намекваше, че инфлацията е лошо нещо а от друга че българите са прекалено бедни и доходите им трябва да нарастнат драстично. Но всяко нарастване на заплатите от една страна води до натиск нагоре върху себестойността на услугите и повишеното им търсене. Това им качва цената а в резултат се качва и инафлацията. Колко струваще при въвеждането на борда една подстрижка и колко е сега? А колко е в Германия? Възможно ли е фризьора да получава заплата като в Германия а клиента да плаща цените от 1997 година? Няма как да стане.
                      Очеизвадно е, че приемането на еврото ще стане при сегашният курс. Въпроса е кога. Аз искам възможно най-бързо, но това няма никакво значение. Ще се нагаждаме по ситуацията.
                      Продължавам да си мисля, че дискусията е глупава защото отговорите са очевидни и изобщо няма какво да се обсъжда.
                      Я да ми обясниш как с взимане на заеми растат валутните резерви...Гледам от 12% вече сме над 29% ,няма да ги връщаме ли или не влизат в сметката ....

                      Коментар


                      • За комунягите сме се разбрали, че няма по големи от милиционеркомунистите..Я ни припомни кои са от БКП- БХ, ЦВЦВ, ЦЦачева и много други , а Павлова не е ли от коляното на ЦК на БКП..Аз и по краденето ги познавам, а това, че си платен трол вече го разбрахме..И по личните нападки познавам троловете, а ти вече нападна..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                          Не коментираш никакъв курс, а насаждаш безпочвени страхове и НЕ ПРЕДЛАГАШ НИЩО! От твоите "коментари" полза имат само комунягите, които доволно потриват ръце като гледат как друг им върши мръсната работа по форумите! Ама дали е друг, а? Или си им баш тяхно тролче!
                          Я кажи "комуняго" как виждаш въвеждане на еврото и отвързания курс ...
                          Щото еврото е изгодно за правителствата на бедните страни и банките а не за обикновените хора....
                          В момента ние нямаме никаква свобода на действие...
                          Политически сме вързани с НАТО и ЕС , финансово с борда и ЕЦБ , социално с бангладеш ..
                          С какво се различаване от това да бъдем членове на СИВ и Варшавския договор и сега членове на НАТО и ЕС... ....
                          Преди даже имахме показен национален суверинитет а сега Брюксел решава всичко вместо ,нас...
                          Даже и големината на краставицата...
                          Та така...

                          Коментар


                          • Дискусията за обменият курс показва само едно, че част от участниците в нея не разбират процеса. При класическа централна банка при превишаващи входящи пред изходящи парични потоци местната валута поскъпва. При валутен борд курса е фиксиран и се променат резервите на централната банка. Тъй като те растат то това говори по скоро за подцененост на лева а не за надцененост. Цялата парадигма за определянре на реалният валутен курс през инфалцията е погрешна тъй като пропуска много фактори. Следвайки нея то трябва да се стремим към постоянно обедняване на населението за да държим по-ниска инфлация чрез понижена покупателна способност. Определено за мен това е глупост. В някои тези имаше вътрешно противоречие. От една страна се намекваше, че инфлацията е лошо нещо а от друга че българите са прекалено бедни и доходите им трябва да нарастнат драстично. Но всяко нарастване на заплатите от една страна води до натиск нагоре върху себестойността на услугите и повишеното им търсене. Това им качва цената а в резултат се качва и инафлацията. Колко струваще при въвеждането на борда една подстрижка и колко е сега? А колко е в Германия? Възможно ли е фризьора да получава заплата като в Германия а клиента да плаща цените от 1997 година? Няма как да стане.
                            Очеизвадно е, че приемането на еврото ще стане при сегашният курс. Въпроса е кога. Аз искам възможно най-бързо, но това няма никакво значение. Ще се нагаждаме по ситуацията.
                            Продължавам да си мисля, че дискусията е глупава защото отговорите са очевидни и изобщо няма какво да се обсъжда.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Алтернатива винаги има, още повече след като 9 години си творил глупости в икономиката и все получаваш отрицателни доклади от ЕС..Ти да не би да твърдиш, че няма алтернатива и трябва да продължим с КОЙ да сме на- бедни и най- корумпирани в ЕС..Да не работиш при Беновска..След като няма реформи и има корупция, то алтернатива ще е всеки който ще направи реформите и ще се бори истински с корупцията..Това за падането на борда нова опорка ли е..Кой го е коментирал, че го вкарваш в употреба..Тук коментираме курса на лева при влизане в ЕЗоната.ЗА това имаш ли мнение..
                              Не коментираш никакъв курс, а насаждаш безпочвени страхове и НЕ ПРЕДЛАГАШ НИЩО! От твоите "коментари" полза имат само комунягите, които доволно потриват ръце като гледат как друг им върши мръсната работа по форумите! Ама дали е друг, а? Или си им баш тяхно тролче!

                              Коментар


                              • Алтернатива винаги има, още повече след като 9 години си творил глупости в икономиката и все получаваш отрицателни доклади от ЕС..Ти да не би да твърдиш, че няма алтернатива и трябва да продължим с КОЙ да сме на- бедни и най- корумпирани в ЕС..Да не работиш при Беновска..След като няма реформи и има корупция, то алтернатива ще е всеки който ще направи реформите и ще се бори истински с корупцията..Това за падането на борда нова опорка ли е..Кой го е коментирал, че го вкарваш в употреба..Тук коментираме курса на лева при влизане в ЕЗоната.ЗА това имаш ли мнение..
                                Last edited by Kiro; 25.05.2017, 11:19.

                                Коментар

                                Working...
                                X