IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    ПЕ то не се смята от борсата, всеки си го смята както намери за добре. В общи линии само на СП 500 често се използва подобно на това което ти казваш, но там са 500 компании. И да се качи делът на някоя компания в печалбата нищо особено няма да се случи от 0.1 % да се качи на 0.12%. За 15 компании никой не смята ПЕ то по този тотално глупав начин.
    http://analysis.elana.net/en/bfb_02.aspx

    От Елана изкарват п/е на Софикс на 9.93 към 5-ти Май

    Коментар


    • разгеле сближихме мненията като взехме приетата вече методология)))) .... отвреме на време съм познавало как се смята, но не това е важно а че сме вече спокойни че не е така оплескано яко, колкото си го беше самовтълпил на автопилот)))) Все пак по-добре от нищо)) Но при широката представителност на S&P и неговата шокираща стойност х24 срещу нашия от 11 някак или никак не се свързват страховете за безобразни разпродажби на бфб))))) Така показват числата просто, не че се опитвам да ти давам някакъв тон в живота. Но друг път първо смятай после плюй по бфб!!!! ))))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Ама вие като чергарствахте из чужди борси как го смятахте там чуждото п/е !?! ) Коя беше там формулата!?!?.))) Водното колело не е ли измислено!?
        ПЕ то не се смята от борсата, всеки си го смята както намери за добре. В общи линии само на СП 500 често се използва подобно на това което ти казваш, но там са 500 компании. И да се качи делът на някоя компания в печалбата нищо особено няма да се случи от 0.1 % да се качи на 0.12%. За 15 компании никой не смята ПЕ то по този тотално глупав начин.

        Коментар


        • Коментар


          • Май трябва да възстановим лафа на пепи за п/е)))) Имаше време когато се обаждаше "Абе колко е п/е на моста, смятате ли, смятате ли"!?!?!?)))))) Номер едно))))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Ама вие като чергарствахте из чужди борси как го смятахте там чуждото п/е !?! ) Коя беше там формулата!?!?.))) Водното колело не е ли измислено!?
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Ако го смятат така значи не са запознати с елементарни статистически изисквания за претегляне.

                Ако най грубо индекса се смята като сума на капитализация*дял в индекса. То П/Е то трябва де се смята като сума на капитализация/печалба*(дял в индекса) По този начин теглата на една компания в индекса ще е еднаква и при индекса и при ПЕ то.

                Аз още не знам как го смятат ПЕ то, защото всъщност нищо офециално все още не съм успял да намеря.

                ако се смята ПЕ то както казваш то те претеглят делът компанията в индекса през теглото на печалбата на компанията в общата сума на печалбите на компаниите. по този начин ако тяхното ПЕ е вярно и го смятат по начина по който казваш то за да получи подобно ПЕ човек трябва да си направи портфейл с 31% ПИБ тегло много далеч от теглото и в индекса. И не няма формули, хайде дай линк към формулата по която смятат ПЕ то. Поне в официалните правила за смятане на индекса не успях да намеря подобно нещо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie
                  Ами не, не сме. Защото такива дребни тарикатлъци са изключително дразнещи. да не кажа на ръба на закона, ако някой си рекламира с ниското ПЕ на СОФИКС например.
                  Не се ли инатиш Излишно като магаре на мост!!?!))) А "тарикатлъците" ги наричаш субективно, били са и в другата крайност. Имало е добри отчети, но голямо п/е (по същата причина - т.е. формулата) Пак казвам - не е важно какво смяташ ти!!! ИМА ФОРМУЛИ !!!! Не ме разбирай погрешно - не защитавам тази или друга теза, мнението си го имам, не го коментирам в случая кои формули са добри, по-добри ли не !!!! (мисля че ги има и в инвестопедията) Просто се опитах добронамерено да ти обясня, че не са те- тези "лоши" хора от борсата, които "Просто са оплескали нещо много яко." - както го казваш, а просто че точно наясно как се смята това което коментираш и затова си "оплескал" и "омазал" сам сметките!!!! (казвам го и защото "слабо те интересува", т.е. не чак такава трагедия все пак) Но начинът по който се смята п/е на индекс е различен от това на отделна папира))) Имаше и такава теория някога - бяхме я класирали някога като заслуга на форума към нова икономическа концепция - а именно хартията може да води собствен живот извън фундамента ))))) няма защо да драматизираме сега и формулите които да се опитват да свързват двете неща))))))))) Кой както иска да си смята, но хората смятат по определени формули!!!!))))) Самото изчесление е просто и не вярвам да са го "оплескали" )))) Проблем ли ще е ако се окаже че и дау го смятат по подобен начин!?!? Ами как да се сравняват после два индекса ако се смятат различно!?!? Така че остави я тази философия и се концетрирай върху идеята че п/е е все още ниско))))) Защото ако видиме п/е на фармата да не се каже че е под9 нале !?!? А не беше ли фармата най-тежката хартия!?!?! И няма лошо ако и пиба е в добра кондиция - голяма капитализация с голяма печалба, така че ако ти се играе - играеш. като не ти се играе - гледаш и умуваш))))) Поне сега се усети вече как го сметат това животно п/е на индекс(а) )))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    двете формули нямат общо и не виждам защо да имат. Изчислват се абсолютно различни неща!!!! Мисля че дувчехме достатъчно тази тема и е време да се смени вече плочата!!!))))
                    Ами не, не сме. Защото такива дребни тарикатлъци са изключително дразнещи. да не кажа на ръба на закона, ако някой си рекламира с ниското ПЕ на СОФИКС например.

                    Коментар


                    • Хайде да го кажа по друг начин. Ако човек използва формулата на БФБ за да си направи портфейл върху Софикс, то ПЕ то на този портфейл според различните начини на смятане на печалба ще е между 15 и 20. Но определено няма да е 11.

                      Коментар


                      • двете формули нямат общо и не виждам защо да имат. Изчислват се абсолютно различни неща!!!! Мисля че дувчехме достатъчно тази тема и е време да се смени вече плочата!!!))))
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          E то на планината отчитането ли е най-удачното сега да коментираш - които са на към 50% малцинсtветно участие, та те незнам дали е коректно да отчитат в консолидиран отчет и мцх като нямат 50% от него !!!! Не коментираме изобщо дали са порочни или не начините на смятане - просто ти казах, че не смяташ така както са обявили че ще смятат. Дали е порочно или не е съвсем безсмислена към момента тема - коментирали сме го преди петилетки - когато бяха обявени формулите - затова и ти казах - има формули по които се смята - смятай и ти по тях а не си измисляй твои си небивалици - ако не ти харесват - обяви го пред бфб, кфн и т.н.!!!! Този въпрос отдавна сме го приключили. Идеята в случая е че са обявени формулите и щеш или не щеш се смята по тях!!!!! Не са направени за да ти харесат на теб а на повечето които са решили да са те. Моето мнение съм го казавло когато сме им обсъждали минусите и плюсовете още навремето когато бяха определени. Безсмислено е да се кломентира това тепърва!!))))
                          Аз не съм виждал формула за смятане на ПЕ, само на самия индекс. И намирам за нормално абсолютно същата формула която е заложена за изчисление на индекса да се използва и за смятане на ПЕ то на индекса. А не изведнъж измислената печалба на ПИб да тежи 30% от печалбата на индекса. Аз като си купувам портфейл върху софикс да кажем ще очаквам че теглото на ПИБ ще има теглото което има вътре в СОФИКС, а не теглото което нейната печалба има върху общите печалби на дружествата на софикс. Съответно нейното ПЕ ще има също теглото на индекса. Обаче така както го смята борсата всъщност теглото на ПИБ е 30% върху ПЕ то. така портфейл върху СОФИКС и самия СОФИКС както го смята борсата ще имат ама тотално различни ПЕ та. Което е пълно безумие.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie
                            Този начин на смятане е порочен по толкова много причини, че ми е трудно да избера някоя. Печалбата на ЦКБ как ще я броиш, по отделно или веднъж в ЦКБ и веднъж в Химимпорт. Същия проблем и със стара планина и МСХ и Хика. така реално се удвояват печалбите на ЦКБ и се слага почти два пъти печалбата на МСХ. А печалбата на Химимпорт как ще я разделиш между обикновенни и привилигировани. Едните са в Софикс другите не. А ако се вземат само неконсолидираните печалби в никакъв случай няма да се добута общата печалба до 370 милиона.
                            E то на планината отчитането ли е най-удачното сега да коментираш - които са на към 50% малцинсtветно участие, та те незнам дали е коректно да отчитат в консолидиран отчет и мцх като нямат 50% от него !!!! Не коментираме изобщо дали са порочни или не начините на смятане - просто ти казах, че не смяташ така както са обявили че ще смятат. Дали е порочно или не е съвсем безсмислена към момента тема - коментирали сме го преди петилетки - когато бяха обявени формулите - затова и ти казах - има формули по които се смята - смятай и ти по тях а не си измисляй твои си небивалици - ако не ти харесват - обяви го пред бфб, кфн и т.н.!!!! Този въпрос отдавна сме го приключили. Идеята в случая е че са обявени формулите и щеш или не щеш се смята по тях!!!!! Не са направени за да ти харесат на теб а на повечето които са решили да са те. Моето мнение съм го казавло когато сме им обсъждали минусите и плюсовете още навремето когато бяха определени. Безсмислено е да се кломентира това тепърва!!))))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Ами то си личи кои трябва да гледаме и кои купуват на БФБ.. Добре, че е Никиту..Както и си личи новата уж грижа за капиталовият пазар..Такава пак няма..Изобщо какви десни са милиционерите и Кой , че да искаме промяна..Национализираха БФБ и спряха приватизацията..А в КТБ не се намериха виновни за 6те милиарда от данъкоплатците..
                              Има грижа за капиталовият пазар бе то КНСБ искат да вдигнат данък дивидент от 5% на 10% това ако не е грижа за капиталовият пазар не знам какво е
                              http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Zависи по коя формула се "пробваш да ги хванеш"!!! Събери (на компаниите от софикс) всички капитализации и ги раздели на сумата на всички печалби. Резултата може да се различава много от колкото е средноаритметично-to от p/e-tata
                                Този начин на смятане е порочен по толкова много причини, че ми е трудно да избера някоя. Печалбата на ЦКБ как ще я броиш, по отделно или веднъж в ЦКБ и веднъж в Химимпорт. Същия проблем и със стара планина и МСХ и Хика. така реално се удвояват печалбите на ЦКБ и се слага почти два пъти печалбата на МСХ. А печалбата на Химимпорт как ще я разделиш между обикновенни и привилигировани. Едните са в Софикс другите не. А ако се вземат само неконсолидираните печалби в никакъв случай няма да се добута общата печалба до 370 милиона.

                                Коментар

                                Working...
                                X