IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Подценени или Надценени ?

    Рекорден брой компании на БФБ-София днес са с оценка за над 100 млн. лв. Техният брой вече е 29, като това не се е случвало на родния капиталов пазар от близо 9 години насам.

    За последно този факт бе констатиран през есента на 2008 г., а последната компания, чиято оценка надхвърли 1 млрд. лв. у нас, бе отписаната от регистъра на публичните дружества Българска телекомуникационна компания.

    Спорът между Софарма и Първа инвестицонна банка за най-скъпа компания на Българска фондова борса продължава и в последните дни. Днес двете дружества са оценени на малко над 630 млн. лв., съответно 630.854 млн. лв. за фармацевтичната компания и 630.3 млн. лв. за настоящата трета по големина банка у нас.

    https://profit.bg/kompanii/rekorden-...ad-100-mln-lv/

    Коментар


    • Моето мнение е, че няма нужда от флагмани, лодки и водни колела , а от работещи и печелещи компании.
      Събитията не винаги отговарят на очакванията!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
        всъщност и аз мисля, че е ред на софарма да я изстрелят. Но няма да пипам, хиените я налазиха прекалено рано на база очаквния качиха цената без кой знае какво реално развитие. Затова не искам да пипам, иначе в близките няколко години там ще излизат добри резултати,което ще изстреля акцията.
        Големи противоречия бе, брат! Хем очакваш цената да се качва, хем не искаш да пипаш
        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

        Коментар


        • всъщност и аз мисля, че е ред на софарма да я изстрелят. Но няма да пипам, хиените я налазиха прекалено рано на база очаквния качиха цената без кой знае какво реално развитие. Затова не искам да пипам, иначе в близките няколко години там ще излизат добри резултати,което ще изстреля акцията.

          Коментар


          • Всичко е чудесно и прекрасно, а няма чужди инвеститори..Или Вие грешите или те са глупаци да не оценят тази прекрасна държава..Те не виждат ли, че сме първенци, по бедност, корупция и лоша съдебна система..Защо не ни приветстват и не носят пари на Черешаря..Не виждат ли каква прекрасна демография имаме.. Ама много са тъпи тези чужди инвеститори, че не оценяват мажоритарите- Бедо, Краси, Шиши,Божков и средата им.. Като се влагат толкова пари на Борсата, защо 9та година не можем да стигнем нивото от 1000..
            Last edited by Kiro; 13.07.2017, 10:24.

            Коментар


            • Монти, когато мажо е на бида това е много положителен знак поради две причини. Първо влива пари в борсата, което е еквивалента на чаканите от теб пари от ПФ. Второ дава ясно послание, че за него акциите струват нещо а не са безполезни хартийки. В случай, че за него нищо не струваха и нямаше намерение да дели с никой той никога нямаше да купи и една акция. Той така или иначе си има контрола.
              Не подценявай поведението на мажоритарите. Те са най-информирани и държат и хляба и ножа. Добре е да са от твоята страна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Според мен не е толкова трудно да се прецени какво ще се случи. За сега консолидация без оборот докато Софарма пробие нивата на съпротива.Дали ще е тази седмица, другата или след месец не може да се каже точно. Тъй като Софарма изглежда по-подценена от другите дивидентни компании е много вероятно да има преливане на спекулантите към нея. Така погледнато или тя ще избута целия пазар или ако не пробие нивата, което не го вярвам, пазара ще падне. На макро ниво нещата са чудесни, при ключови компании на борсата мажоритарите са на бида. На мен ми изглежда много добре. Възможно е преценката ми да е замъглена, защото имам интерес акциите да растат.
                4д,
                Едно време куп никове смятаха че Хим е Флагмана на БФБ и той ще води борсата ,сега ти си пък на мнение че Фармата е разковничето...
                Нито единия ,нито другия Дедо Попе...
                Мажо е на бида на много компании докато почнат да се харесват цените на мнозинството или на мажо им харесат цените ..
                Този филм сме го гледали..
                за мен требва нови пари от ПФ ,ДФ и масовката ама те не искат да вкарват на тези цени....за сега.
                Иначе за другите разсъждения си прав....

                Коментар


                • Според мен не е толкова трудно да се прецени какво ще се случи. За сега консолидация без оборот докато Софарма пробие нивата на съпротива. Дали ще е тази седмица, другата или след месец не може да се каже точно. Тъй като Софарма изглежда по-подценена от другите дивидентни компании е много вероятно да има преливане на спекулантите към нея. Така погледнато или тя ще избута целия пазар или ако не пробие нивата, което не го вярвам, пазара ще падне. На макро ниво нещата са чудесни, при ключови компании на борсата мажоритарите са на бида. На мен ми изглежда много добре. Възможно е преценката ми да е замъглена, защото имам интерес акциите да растат.

                  Коментар


                  • Класацията #К100: България е икономика на ротативки и лотарийни билети. Това впечатление ще остави един бърз поглед на най-печелившите компании в България през 2016 г. Към това добавете и значителни печалби в оръжейния сектор и излиза, че една трета от добавената стойност на българската икономиката се дължи на хазарта и на военните конфликти в Близкия изток...

                    http://m.capital.bg/biznes/kompanii/...i_i_lotariini/

                    Коментар


                    • Човешко е да се греши, божествено е да се прощава. Сарказмът тук убива желанието да се споделят инвестиционни идеи.

                      На мен лично ми липсва гледната точка на Гетов. Добра беше и идеята му за бикове срещу мечки
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                        Пепи беше палячо.
                        Черепът най-вероятно го е назначил на добра службичка в комарджийницата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Жалко, че го няма Пепи )))
                          Пепи беше палячо.
                          Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                          Коментар


                          • Жалко, че го няма Пепи )))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Абе какво стана с ПЕПИ сигурно мачка с валека по някой МОСТ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бик в атака
                                Анкетата беше пусната от Гетов Между другото, какво стана с него?
                                Верно, че имаше такъв участник. Не се ли беше набучил в енемона по едно време !?))))
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X