IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • МАЛКО ТЕОРИЯ

    По принцип се смята, че финансовият сектор обслужва реалния бизнес, но той в момента не прави това. По изчисления сега в света на една реална транзакция има 16 финансови. Т.е. на едно евро долу, където продаваш някакъв предмет, съответстват 16 завъртания горе, разни видове жеджиране, деривативи, диривати върху деривати и прочие и прочие. Това е кафкианско. Би трябвало да е обратното - 16 реални транзакции долу и 2-3 горе във финансовия сектор и т.н.
    Целият този финансов сектор отгоре би трябвало да се съкрати, но той се съпротивлява. Практически един малък бизнес долу, който произвежда реална ценност, отгоре го изсмукват безброй математизирани, костюмирани и безкрайно умни човечета в разни инвестиционни банки и държавни сгради. Единственият начин да се оправят нещата е това да се отреже. Но съпротивата е и ще е много мощна, защото тези отгоре губят позиции, губят пари
    Проф. Николай Неновски

    Коментар


    • корекция - ?

      Коментар


      • доста парички влизат във ВФ и аз ги поглеждам вече всяка сутрин. За мен резултатите, както казах и вчера, са доста добри - продажбите растат, което е ключово! Нека видим от 01.09. някои собственици дали няма да се включат от ляво и тази корекция да свърши . Аз лично допълних тук - там!
        Поздрави на всички!

        Коментар


        • Някой питаше за Бъфет

          https://fakti.bg/biznes/257217-bafet...aign=firstpage

          мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

          Коментар


          • Сдобилият се с диплома по право на 21 г. Караниколов обяснява, че ще национализира печелившото предприятие "Дунарит" защото милеел за работниците и техните работни места.
            Като е такъв радетел за правата на работниците защо не национализира мините на Ковачки? Те са пред фалит, с огромни необслужвани дългове към ПИБ, а работниците не помнят кога за последно са им плащали. Ма като ходят в мините при редовните протести обясняват на хората, че частната собственост на Ковачки е неприкосновена и те не могат да направяг нищо...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
              Не, не съм злата ламя. Въпреки, че имам една вкъщи.
              "По-добре със зла ламя в една стая, нежели зла жена в една къща" (Еклексиаст) Няма да казвам -"не е препоръка" )))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Спокойно, не се сърди!.Харесва ми всяка статистика, възможно да имам пропуск в края на деня, важно е да е точна статистика, каквато и да е тя!)))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Само че за 1г. (валидността на статистиката) индекса се увеличи над 50%, и съответно вероятно се преоценени по текушите цени за периода, така че може би и Софикс има право като се съмнява в количеството на новоинвестираните папири Мисля, също че една слаба корекцийка до нива между 600-650 е нормална, (след 1г нон-стоп ръст), а някои може да я виждат и като "здравословна"))) "Не е препоръка"))
                  Колега, аз цитирах днешните данни, които имат ръст от 33 млн. лева за седмица при падащ пазар в същото време. Това че не ви харесва статистиката и искате корекция е съвсем друг въпрос.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex
                    Веднага ти отговарям с последната статистика на БНБ /ако си следил темата, даже бях поствал данни от нея/: http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...ress_a1_bg.pdf
                    Само че за 1г. (валидността на статистиката) индекса се увеличи над 50%, и съответно вероятно се преоценени по текушите цени за периода, така че може би и Софикс има право като се съмнява в количеството на новоинвестираните папири Мисля, също че една слаба корекцийка до нива между 600-650 е нормална, (след 1г нон-стоп ръст), а някои може да я виждат и като "здравословна"))) "Не е препоръка"))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                      Не, не ми стана ясно. На теб понеже ти са много ясни нещата искам да ми обясниш следното:
                      • колко от тези пари са инвестирани на бфб?
                      • колко са инвестирани на чуждите пазари?
                      • колко са в облигации?
                      • колко са на паричен пазар?
                      • колко седят във фондовете под формата на кеш?
                      Веднага ти отговарям с последната статистика на БНБ /ако си следил темата, даже бях поствал данни от нея/:

                      http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...ress_a1_bg.pdf

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

                        Има 33 млн. ръст от преди седмица, въпреки че софикс пада от тогава..по-ясно ли ти стана?
                        Не, не ми стана ясно. На теб понеже ти са много ясни нещата искам да ми обясниш следното:
                        • колко от тези пари са инвестирани на бфб?
                        • колко са инвестирани на чуждите пазари?
                        • колко са в облигации?
                        • колко са на паричен пазар?
                        • колко седят във фондовете под формата на кеш?
                        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение

                          и какво мислиш че ще покажеш с това, като го друснеш тук?!
                          Има 33 млн. ръст от преди седмица, въпреки че софикс пада от тогава..по-ясно ли ти стана?

                          Коментар


                          • http://www.investor.bg/novini/130/a/...n-vryh-245778/
                            мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                              Абе ти да не си Zlata Lamia, която ми дължи 1000 лева от един бас тук във форума преди години? Изглежда въобще не си наясно с механизма за въвеждане на борда, респективно с механизма за неговата отмяна. Няма как да ни го сервират някоя неделя! Изглежда живееш още във времената на Бай Тошо, когато такива неща се случваха. Сега това е невъзможно.
                              Не, не съм злата ламя. Въпреки, че имам една вкъщи.
                              Но блажени са вярващите, че нещо изобщо не може да се случи в територията на шишитата! Без да давам примери, дори от последните дни.

                              Коментар


                              • Л.Дацов
                                преди 53 мин. ·








                                През второ тримесичие на 2006 г. заетите (20-64 г.)са били 3075.4 хил., коефициент на заетост 65.6%, няколко години по-късно, второ трим.2017 г., заетите са 3076.2 хил., но коефициента на заетост е 71.7% . По стечение на статистиката , това е точно толкова, като коефициент на заетост, колкото е най-високото ниво постигнато през трето тримесечие на 2008 г. , но с малката подробност, че заетите са "само" 250 хил. по-малко.

                                Коментар

                                Working...
                                X