IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Голямата патардия отшумя за 30 минути..........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
      В момента масовото инвестиционно поведение само на мен ли ми се струва абсурдно - купуване на новите позиции в Софикса, продажби на безумни равнища от гл. т. на фундамента на акциите на излизащите от Софикса или тези с намаляваща тежест. Цялата борса се движи ирационално от това какво ще купуват и продават фондовете, на база на Софикса. В резултат - поява на търгуващи се ликвидни балони и неликвидни подценени акции, евентуално бъдещо разочарование и намаляне още повече на притегателността на борсата за инвестиции. Само на мен ли ми се струва така?
      Да, само на теб ти се струва така! Продавай балоните и купувай безумно ниско оценения фундамент и това е!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Intern-trader Разгледай мнение
        В момента масовото инвестиционно поведение само на мен ли ми се струва абсурдно - купуване на новите позиции в Софикса, продажби на безумни равнища от гл. т. на фундамента на акциите на излизащите от Софикса или тези с намаляваща тежест. Цялата борса се движи ирационално от това какво ще купуват и продават фондовете, на база на Софикса. В резултат - поява на търгуващи се ликвидни балони и неликвидни подценени акции, евентуално бъдещо разочарование и намаляне още повече на притегателността на борсата за инвестиции. Само на мен ли ми се струва така?
        Проф. Каро тържествува и то не само на локално ниво, това си е световна тенденция

        Коментар


        • В момента масовото инвестиционно поведение само на мен ли ми се струва абсурдно - купуване на новите позиции в Софикса, продажби на безумни равнища от гл. т. на фундамента на акциите на излизащите от Софикса или тези с намаляваща тежест. Цялата борса се движи ирационално от това какво ще купуват и продават фондовете, на база на Софикса. В резултат - поява на търгуващи се ликвидни балони и неликвидни подценени акции, евентуално бъдещо разочарование и намаляне още повече на притегателността на борсата за инвестиции. Само на мен ли ми се струва така?

          Коментар


          • Изважда следните емисии от базата на BG TR30:
            4IN Инвестор.БГ АД-София
            6S5 Сила Холдинг АД-Стара Загора
            6S6 Софарма имоти АДСИЦ-София
            6S7 Синергон Холдинг АД-София

            и добавя следните емисии:
            GTH Инвестиционна Компания Галата АД-Варна
            58E Химснаб България АД-София
            RGL Регала Инвест АД-Варна
            5ODE Кораборемонтен завод Одесос АД-Варна


            КРАСОТА!

            Коментар


            • Колко е допълнителен спад и нереализиран ръст на софикс, дължаст се на начина на промяна в индекса. Спада на излизащите се отчита, но не и възхода на влизащите.Мислите ли , че всяка промяна изяжда процент.

              Коментар


              • Само да попитам , а защо не се покачи в изминалите 9г. по този начин... И аз бих се радвал да стане и го допускам в мечтите си, но не виждам фактори и причини това да стане.Бих се радвал в близките 5 години поне да стане 1200-1500 и то , ако се промени икономическата среда и се проведат реформи..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Кои неща за СОФИКС 1000 или за 1800
                  Софикс се качи от 100 до 1900 пункта за 7 години, защо сега да не се покачи от 700 до 1800 за 5?
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Кои неща за СОФИКС 1000 или за 1800

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Това, че това е само една година за изминалите 9.Можеш ли да сметнеш, ако не за всеки 9години , а за всеки 7 скачаме с 30% процента, колко време ни трябва за да достигнем нивото от 2008гНещо много са слабички темповете на растеж за период от 9 години...Моля дай прогноза кога очакваш СОФИКС 1000 и СОФИКС 1800
                      Според мен за 5 години е напълно възможно да се получат нещата.
                      Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                      Коментар


                      • Говориш много пожелателно и мечтателно..Засега няма факти за такива инвеститори..Даже няма наченки..Напротив в последните години има голям спад на такива инвеститори..Ръста през последната година се дължи до голяма степен на фонда на Н.Василев.Имаш ли теория защо точно тук ще дойдат при сегашните условия и икономика стотиците милиони долари- евра, а не в нашите конкуренти, които засега ни изпреварват по всички показатели..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Ами то някои са доволни и на малко , а други и на много не са доволни.Ти може и да си доволен на 3-4%, а другите да искат 10-12%... Щом не те интересува нивото от 2008г. какви големи инвеститори чакаш и кога..Можеш ли да ни обясниш защо все още не идват големите инвеститори , а в Румъния, Чехия и Словакия ходят..Явно големите инвеститори имат различни критерии от твоите и не са доволни от БФБ и не си влагат парите тук..Кога точно ги чакаш..
                          Инвеститори от запад ще дойдат скоро през ЕТФа но очаквам да започнат по консервативено което ще ни даде време за търговия. Влязат ли стотици милиони евра за кратко време ще се набалончи пазара и ще е време за почивка.

                          Коментар


                          • Това, че това е само една година за изминалите 9.Можеш ли да сметнеш, ако не за всеки 9години , а за всеки 7 скачаме с 30% процента, колко време ни трябва за да достигнем нивото от 2008гНещо много са слабички темповете на растеж за период от 9 години...Моля дай прогноза кога очакваш СОФИКС 1000 и СОФИКС 1800

                            Коментар


                            • Кире, виж с колко % се е повишил Софикс за последната 1 година и от началото на тази година. Теб какво те кара да смяташ, че няма да има подобни ръстове в следващите години?
                              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                              Коментар


                              • Ами то някои са доволни и на малко , а други и на много не са доволни.Ти може и да си доволен на 3-4%, а другите да искат 10-12%... Щом не те интересува нивото от 2008г. какви големи инвеститори чакаш и кога..Можеш ли да ни обясниш защо все още не идват големите инвеститори , а в Румъния, Чехия и Словакия ходят..Явно големите инвеститори имат различни критерии от твоите и не са доволни от БФБ и не си влагат парите тук..Кога точно ги чакаш..
                                Last edited by Kiro; 08.09.2017, 09:48.

                                Коментар

                                Working...
                                X