IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
    Здравейте клоуни! Как е кеша, поти ли ръчичките.
    Скоро с maverik няма да можем, да си пишем. Ще се скрие по обясними ценови причини.
    Last edited by RUBLA; 12.10.2017, 10:52.
    The strongest stand last.

    Коментар


    • Агенти ще може да ни предлагат инвестиране на средства чрез покупка на акции на фондовата борса. Това предвижда нов закон за пазарите на финансови инструменти, който беше приет от Министерски съвет и предстои да бъде внесен в парламента. Законът ще даде възможност на инвестиционните посредници да сключват договори с обвързани агенти.

      Те може да бъдат физически лица или търговски дружества, които срещу възнаграждение ще предоставят определени услуги от името на един инвестиционен посредник. Предвижда се обвързаните агенти да се регистрират в Комисията за финансов надзор, след като докажат, че отговарят на определени изисквания за образование, опит и добра репутация.

      Нов момент в закона е въвеждането на изисквания, които инвестиционните посредници трябва да спазват при използването на т. нар. алгоритмична търговия. Развитието на технологиите през последното десетилетие позволяват участниците на финансовите пазари да ползват алгоритмична търговия, при която се използва компютърен алгоритъм при вземане на решението да се инвестира, като автоматично се определят елементите в нареждането за покупка или продажба на ценни книжа при ограничена или нулева човешка намеса. Например на компютъра ще може да бъде зададено да купува или продава при достигане на цената до определено ниво, след което сделките ще стават автоматично. Да се въведат и по-подробни изисквания за добра репутация, професионална квалификация и опит на шефовете на инвестиционни посредници, предвижда още проектът.

      С новия закон ще се създаде и нов вид многостранна система за търговия - пазар за растеж. При него не по-малко от 50 на сто от емитентите, чиито финансови инструменти са допуснати до търговия, трябва да са малки и средни предприятия, информира, в Стантарт. Така например на фондовата борса ще може да се обособи специален пазар, на който ще се търгуват акции на малки фирми, като правилата за допускането им до търговия ще бъдат по-облекчени. Създаването на пазари за растеж ще насърчи малкия и средния бизнес да набира капитал чрез капиталовия пазар в страната, се посочва в мотивите.

      Коментар


      • Спарт, попитайте генерала, какво се случваше, когато се появеше КозоЛуп !?
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Не че е лошо и дано да бъркам, ама на адреса на Експат навремето през 90-те беше офиса на Капустин и неговия Лайфчойс! В ония години нет още нямаше,но това не беше пречка балъците да кълват на гола кука!
          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
            Здравейте клоуни!..
            Здравей приятел! И тук ли.. ? А може би у психодиспансера е по-добре да спират нета, след 20.00...

            Коментар


            • Здравейте клоуни!Как е кеша, поти ли ръчичките.
              Last edited by RUBLA; 12.10.2017, 10:49.

              Коментар


              • Bse - ако не го виждаш ще ти споделя какво си мисля, защото поне ти не заслужаваш да си в заблуда - ами виж индексите човече - не става дума за софикс, дори рейта е червен! За какво става дума седмица преди отчети - май всички се надяват на тях, нале!?))) (А те вече и са калкулирани най-вероятно) Та ако сега преди отчети сме червени, ами след това !?!?!? зелени ли ще станем !>?? какво следва !?!? - дядо КОледа (Y)
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Брей, темата наистина на какво е заприличала! Не съм чак болен оптимист, ама като ви чета ... не може в тема за оптимизма 90% от мненията да са силно песимистични. Определено знам отдавна какво значи всички да са песимистично настроени.

                  А ясно че фармата сега е голям фактор и ще движи целия пазар. Иначе идва време да отчетем какво са свършили компаниите през третото тримесечие, да видим коя акция накъде ще поеме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maverik
                    То и погром още не си преживял... И каска не си слагал... и не си попадал на липса на бид...
                    Мавърик, предполагам се сещаш, кога ще свърши корекцията - когато Партньорите ще станат паникьори... Но това важи за милионерите, които може да се окажат хилядонери,. За тия с по 100 акции сал другояче нема как да разтушат освен празни епитети без покритие. Но друго си е да се чустват привилегировани като "партньор" налЕ !?!? Без да се сещат че какво е партньор !?! - в поза партер :- като при севтополис
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Agresiwen
                      Хората дето са 100% в кеш мога да ги разбера защо се радват на корекцията, но не мога да разбера тези, които държат акции. Аз ли не разсъждавам логично? Да гледаш, че пазара е срещу теб и да се радваш е меко казано шантава работа. Досега не прочетох някой да е заявил, че е 100% на кеш. Та в тоя ред на мисли, въпросът ми е на какво толкова се радвате???
                      Не се радват а страдат 68% кеш, поздрави za агресивния ник (y)
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                        Допверие си има и се търгува на БФБ. Не мойте ме лъга. Аз самият доскоро имах от него.
                        Имаше... доверие... или търгуване...?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          "— Но нима само затова, че твоят старец взе да се вмирисва? Та сериозно ли си вярвал, че ще почне да върти чудеса? — извика Ракитин, преминавайки пак към най-искрено учудване.

                          — Вярвах, вярвам и искам да вярвам, и ще вярвам, е, какво искаш още? — извика Альоша нервно.

                          — Съвсем нищо, гълъбче. Уф, дявол го взел, та на такива работи дори тринадесетгодишен ученик сега не вярва. Но впрочем по дяволите… Та си се разсърдил, значи, сега на своя Бог, възбунтувал си се: не ме зачетоха, един вид, с чин, за празника орден не ми дадоха! Ех, вие!

                          Альоша някак продължително и с присвити очи изгледа Ракитин и в очите му нещо изведнъж проблесна… но не озлобление към Ракитин.

                          — Аз против моя Бог не се бунтувам, само „неговия свят не приемам“ — усмихна се изведнъж Альоша криво."
                          АКО това е мотото на безделниците от седянката "ФОРУМ.ИНВЕСТОР.БГ", разбирам.... вашият бог е БФБ. Амин!
                          лека от мен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                            доверие със сигурност няма много остнало. Надежда залязваща... може би да
                            "— Но нима само затова, че твоят старец взе да се вмирисва? Та сериозно ли си вярвал, че ще почне да върти чудеса? — извика Ракитин, преминавайки пак към най-искрено учудване.

                            — Вярвах, вярвам и искам да вярвам, и ще вярвам, е, какво искаш още? — извика Альоша нервно.

                            — Съвсем нищо, гълъбче. Уф, дявол го взел, та на такива работи дори тринадесетгодишен ученик сега не вярва. Но впрочем по дяволите… Та си се разсърдил, значи, сега на своя Бог, възбунтувал си се: не ме зачетоха, един вид, с чин, за празника орден не ми дадоха! Ех, вие!

                            Альоша някак продължително и с присвити очи изгледа Ракитин и в очите му нещо изведнъж проблесна… но не озлобление към Ракитин.

                            — Аз против моя Бог не се бунтувам, само „неговия свят не приемам“ — усмихна се изведнъж Альоша криво."

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                              Допверие си има и се търгува на БФБ. Не мойте ме лъга. Аз самият доскоро имах от него.

                              Коментар


                              • Хората дето са 100% в кеш мога да ги разбера защо се радват на корекцията, но не мога да разбера тези, които държат акции. Аз ли не разсъждавам логично? Да гледаш, че пазара е срещу теб и да се радваш е меко казано шантава работа. Досега не прочетох някой да е заявил, че е 100% на кеш. Та в тоя ред на мисли, въпросът ми е на какво толкова се радвате???

                                Коментар

                                Working...
                                X