IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.infostock.bg/infostock/co...graphics/SOFIX

    Първа цел на спада е датата от която се включи ексСпад-фонда.


    Last edited by SPART; 16.10.2017, 03:40.
    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
      Избършете си сълзите и отворете очи - каква прекрасна есен!
      Май не осъзнаваш какво пишеш.....

      ....И Дявола млъкна. Наля от абсента,
      сърдечно се чукна със мен,
      и пускайки пушек на синкави ленти,
      прониза ме с поглед зелен....


      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Спящият бик,
        Може да е така както пишеш , а може и да не е така...
        знаеш ли че от м. май, както продадох основната си част на портфейла от тогава , нито за миг не съм съжалил и на почивка отидох един месец със спечелените парички и спя спокойно
        Всичко е въпрос на позиции в които инвестираш. Вярно че за последните 6 месеца Софикс е направил някакви 3%, в общи линии тъпче на място (което не казвам че е зле след големия ръст), но за същото време има и позиции които са се представили доста добре. Например Свилоза и Емка, това с само два примера които са направили над 50% доходност за 6месеца, сигурно има и други.

        п.п. Чез Разпределение има +28% за 6месец с включен дивидент в сметките. А бе нека им е зле на тези дето не са като теб в кеш, а са инвестирали в такива позиции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
          Некрофилията в тази тема започна да ми идва в повече. Затова ще припомня на всички оплаквачки, че за последната година SOFIX е на + 31%! Факт! Много бързо забравихте - 80% и сега + 31% ви се струват малко?! Новината за нова криза обаче се оказва засега силно преувеличена. Малки корекции ще има, но те са оздравителни и затова добре дошли! Да сте видели някъде път към върха без завои? Важното е да не загубвате ориентир за посоката, а тя е нагоре! Приятен уикенд на всички! Избършете си сълзите и отворете очи - каква прекрасна есен! Дишайте, дишайте!...


          +111

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
            Некрофилията в тази тема започна да ми идва в повече. Затова ще припомня на всички оплаквачки, че за последната година SOFIX е на + 31%! Факт! Много бързо забравихте - 80% и сега + 31% ви се струват малко?! Новината за нова криза обаче се оказва засега силно преувеличена. Малки корекции ще има, но те са оздравителни и затова добре дошли! Да сте видели някъде път към върха без завои? Важното е да не загубвате ориентир за посоката, а тя е нагоре! Приятен уикенд на всички! Избършете си сълзите и отворете очи - каква прекрасна есен! Дишайте, дишайте!...
            Спящият бик,
            Може да е така както пишеш , а може и да не е така...
            знаеш ли че от м. май, както продадох основната си част на портфейла от тогава , нито за миг не съм съжалил и на почивка отидох един месец със спечелените парички и спя спокойно и платформата я отварям рядко и поръчките , който съм сложил на ниски нива все някъде ще улова риба а на годишна база имам солидна печалба......
            А при вас нещата са различни...
            Всичко е на живот и смърт ...
            Нещо доказвате ...
            Нещо се карате ,
            нещо обиждате ..
            Защо е нужно ?
            Изпълнявай съвета си ..
            Прави сте и чакайте ,все някога ще тръгне нагоре ,даже и след 5 години. ...
            не ни вменявай чужда вина и решения и алчност за повече проценти печалба и ...
            Дишайте ,дишайте ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
              Некрофилията в тази тема започна да ми идва в повече. Затова ще припомня на всички оплаквачки, че за последната година SOFIX е на + 31%! Факт! Много бързо забравихте - 80% и сега + 31% ви се струват малко?! Новината за нова криза обаче се оказва засега силно преувеличена. Малки корекции ще има, но те са оздравителни и затова добре дошли! Да сте видели някъде път към върха без завои? Важното е да не загубвате ориентир за посоката, а тя е нагоре! Приятен уикенд на всички! Избършете си сълзите и отворете очи - каква прекрасна есен! Дишайте, дишайте!...


              +111

              Коментар


              • Некрофилията в тази тема започна да ми идва в повече. Затова ще припомня на всички оплаквачки, че за последната година SOFIX е на + 31%! Факт! Много бързо забравихте - 80% и сега + 31% ви се струват малко?! Новината за нова криза обаче се оказва засега силно преувеличена. Малки корекции ще има, но те са оздравителни и затова добре дошли! Да сте видели някъде път към върха без завои? Важното е да не загубвате ориентир за посоката, а тя е нагоре! Приятен уикенд на всички! Избършете си сълзите и отворете очи - каква прекрасна есен! Дишайте, дишайте!...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Ти едно време беше яростен бик , нещо по тона не може те познае човек напоследък, ма така е то, нормално е - когато кеша мине някакво % ниво...
                  Първоначално сметките излизаха за корекция до 660 за което писах преди време но в момента виждам пробойни и по дълбок спад. Времето ще покаже но за никъде не бързам.

                  Коментар


                  • Pipbel, тя идеята на Bear, че от ниска база лесно се показват %-ти ръст, добре това, ама докато некой голем не реши да те натисне, като например при Монбат когато отидоха в Сърбия с големата кошница а се върнаха "оакани,))) Сега феновете на монбат нека не скачат, беше само пример, нищо лично към мнбата (нямам никакъв интерес)- дано им се развиват добре нещата, не са лошо дружество.
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                      Майкрософт или някоя друга компания от Доу примерно ще им е малко трудно да си утроят приходите за следващите 5 години - но някои от българските кучета ще успеят. Това имам в предвид. Българските компании вече се чувстват като европейски и купуват други компании извън страната. Излизат от ограничението - България и се целят в ограничението континент Европа, докато компаниите в Доу вече опират в ограничението планета Земя.
                      Ясно, говориш за мащаба.
                      Принципно е така, но.... нима само това е достатъчно като критерий да се търгуват на такава премия спрямо най сините чипове на най надутия пазар ?
                      Със сериозна премия и спрямо сходните по големина смол капс ЕМ ?
                      Без никакъв дисконт за ликвидност, мажовщина и т.н. ?

                      А и тези придобивки навън като са толкова страхотни защо няма никаква прозрачност за параметрите им ?
                      То и при продажбите същата работа.....всичко корпоративна тайна.
                      Като за Бг естествено навява мисли за пране най малкото.
                      Пък и по позитивно бих бил настроен при такава експанзия в първата 1/3 на цикъла, не последната.

                      Та, позволи ми да бъда по скептичен от тебе.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                        При спад под 660 е по вероятно технически да паднем към 620-630. Някой от водещите акции са на ръба от по дълбока корекция. Лично аз със ситуацията около Софарма гледам по консервативно а и нови пари на БФБ не се появяват. Ще видим дали някой по голям участник няма да реши да намали риска и да поведе стадото надолу.

                        Очакват ни интересни седмици и ще видим на кой ще му излязат сметките Не е препоръка за търговия с акции!
                        Ти едно време беше яростен бик , нещо по тона не може те познае човек напоследък, ма така е то, нормално е - когато кеша мине някакво % ниво...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                          Да ти задам един простичък въпрос: Ти, на мен ли се надяваш да вляза, че ти да излезеш...? )))))))))))

                          Като ти гледам и мнението в темата за Корадо и ракети... )))))))))))

                          п.п. "Надай се коньо на Зелена трева!"

                          Няма лични неща!
                          Аз никъде не съм тръгнал да излизам, обаче ти защо влизаш тук не мога да разбера, след като това е форум за хората, които се интересуват и търгуват на борсата !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                            Майкрософт или някоя друга компания от Доу примерно ще им е малко трудно да си утроят приходите за следващите 5 години - но някои от българските кучета ще успеят. Това имам в предвид. Българските компании вече се чувстват като европейски и купуват други компании извън страната. Излизат от ограничението - България и се целят в ограничението континент Европа, докато компаниите в Доу вече опират в ограничението планета Земя.
                            +1
                            Кратко и точно!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от maverik
                              Скочи в другата тема и ще паднеш от смех.... ))))))))))))))
                              За малко да падна,))) Ама след 20 мин ще е, първо да се закарам до вкъщи успешно и после ще видя))) Дучето нашит в койни - още не мога да си го представя !?!? мимикрия ))))
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                                Карти не ми се играят сега.... Прогнози за следващата седмица ще правя утре и в неделя. Наздраве! )))))))))))))))
                                Наздраве!

                                Коментар

                                Working...
                                X