IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    В крайна сметка глупавия Дакс е нагоре ....
    А прозорливите мечета на БФБ нека продават ....
    Глупав, колко да е глупав ?
    По малко политици, по малко безобразия и простотии. Това важи с особена сила и за нашите боклуци.
    Та бих рекъл - знае си индексо работата...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Живеем в едно изключително сложно време. Това, че зациклиха преговорите в Германия, никак не е добър знак за Европа. В много държави излъчването на правителство вече става проблем или трябва да се избира между по-малки злини", заяви Бойко Борисов.

      В крайна сметка глупавия Дакс е нагоре ....
      А прозорливите мечета на БФБ нека продават ....
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Живеем в едно изключително сложно време. Това, че зациклиха преговорите в Германия, никак не е добър знак за Европа. В много държави излъчването на правителство вече става проблем или трябва да се избира между по-малки злини", заяви Бойко Борисов.

        тоя полуобразован маймун не ни го лансирай

        и макар че това е грешната тема, ето един друг "прочит" на тази СТРАШНА и СЛОЖНА ситуация в Германия:

        20.11.2017 10:15
        Darum gerät der Euro nach dem Jamaika-Aus nur kurzzeitig unter Druck

        Der Euro ist am Montag nur kurzzeitig durch das Aus der Jamaika-Sondierungsgespräche für eine neue Regierung in Deutschland belastet worden.
        Nachdem die Gemeinschaftswährung in der Nacht auf Montag um etwa einen halben Cent bis auf 1,1722 US-Dollar gefallen war, stieg sie im Vormittagshandel wieder bis auf 1,1812 Dollar. Der Kurs lag damit in etwa auf dem Niveau vom Freitagabend.
        Am späten Sonntagabend hatte sich die FDP aus den Sondierungsgesprächen mit Union und Grünen verabschiedet. Die wochenlangen Bemühungen um eine konservativ-linksliberale Koalition scheinen damit gescheitert zu sein. Die politischen Verhältnisse in dem wichtigsten Wirtschaftsland der Eurozone sind somit unübersichtlich geworden. Sowohl Deutschland als auch der Euroraum waren zuletzt robust gewachsen, was den Euro beflügelt hatte.
        Ökonomen gaben sich in ersten Kommentaren gelassen. Sie sehen zwar eine Zeit politischer Ungewissheit auf Deutschland zukommen. Auswirkungen auf das Wirtschaftswachstum werden aber nicht erwartet. "Die Beispiele Belgiens oder der Niederlande, wo Übergangsregierungen der Wirtschaft lange Zeit keinen Schaden zugefügt haben, scheinen sogar darauf hinzudeuten, dass Übergangsregierungen eher helfen als schaden", sagte ING-Diba-Chefökonom Carsten Brzeski. Jedoch sei Europa um eine Illusion ärmer: "Deutschland ist nicht länger das Vorbild politischer Stabilität."/bgf/jkr
        FRANKFURT (dpa-AFX)

        Коментар


        • Живеем в едно изключително сложно време. Това, че зациклиха преговорите в Германия, никак не е добър знак за Европа. В много държави излъчването на правителство вече става проблем или трябва да се избира между по-малки злини", заяви Бойко Борисов.

          Коментар


          • „Ангела Меркел се провали“. Това бе заключението на вицепредседателя на популистката „Алтернатива за Германия“ Александер Гауланд след тежката нощ, която тласна страната към политическа криза, отбелязва изданието Focus.



            Гауланд поиска оставката на Меркел от канцлерския пост и не скри задоволството си, че партията „Зелени“ на Джем Йоздемир „няма да поеме отговорността за управлението“.







            Фракционният лидер на „Алтернатива за Германия“ Алис Вайдел също изглежда доволна от провала на преговорите за съставяне на „ямайска“ коалиция в Берлин. „Ще се радваме на нови избори“, бе съобщението, разпространено от Вайдел в сутрешните часове на понеделник.

            БЕЗ ПАНИКА , НО С ЕДНО НАУМ..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              В момента на Западните маркети се търси причина за голяма корекция или сериозен спад ,кои както го разбира....?
              В момента криза няма ,тя ще бъде предизвикана....
              възможно да е това. ще го разберем, когато му дойде времето
              но да се всява паника и насажда суматоха чрез долнопробни преводни статийки е неприемливо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                в Германия криза НЯМА! излишно е да всяваш паника и да се подвеждаш по нескопосаните статии на бг репортерчета, които хал хабер си нямат от ситуацията в тази страна
                В момента на Западните маркети се търси причина за голяма корекция или сериозен спад ,кои както го разбира....?
                В момента криза няма ,тя ще бъде предизвикана....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Криза в Германия: Преговорите за правителство се провалиха
                  Липсата на съгласие може да коства кариерата на Ангела Меркел
                  20 ное 2017 07:32,

                  Прочети още на: https://www.dnes.bg/eu/2017/11/20/kriza-v-germaniia-pregovorite-za-pravitelstvo-se-provaliha.359756

                  Защо да не си на акции.....


                  в Германия криза НЯМА! излишно е да всяваш паника и да се подвеждаш по нескопосаните статии на бг репортерчета, които хал хабер си нямат от ситуацията в тази страна

                  Коментар



                  • Криза в Германия: Преговорите за правителство се провалиха
                    Липсата на съгласие може да коства кариерата на Ангела Меркел
                    20 ное 2017 07:32,

                    Прочети още на: https://www.dnes.bg/eu/2017/11/20/kriza-v-germaniia-pregovorite-za-pravitelstvo-se-provaliha.359756

                    ...


                    Last edited by Монти; 20.11.2017, 12:37.

                    Коментар


                    • Няма да ни искат в Шенген, а? Начукахме ли им го точно в еврозоната! Благодаря ти, Гриша, имахме нужда от тази победа! Да живее България!!!!!!!!

                      Коментар


                      • Ако навън няма проблеми си мисля че ни чакат и нас добри неща следващите месеци. Все пак последните 6 мес сме на нулата. Мисля си да минава пакета на фармата и да видим един силен декември и после вече един хубав старт на 2018 със силен януари. Като цяло според мен по портфейлите има доста повече кеш от обикновено - това е мое лично наблюдение и това е обещаващо при начало на ръст ще стане пак напечено.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                          Благодаря за мнението.
                          Не смяташ ли че ръстовете в резултатите при сфарм, Сенхл, МСХ, ХЕС, ЕМКА, Корадо, Албена, Бреф, ЦКБ, Елана Агро и спиране на влошаването на резултата при Хим, ще донесат ръст в търсенето на техни акции?
                          Да имаме голям продавач при Сфарм и Бреф, мисля че и при Корадо мажо увеличава фрий флоута, но резултатите са ОК и доста позитивни за 2018
                          При по нормална международна обстановка всеки един добър резултат на компания би изстрелял нейните акции нагоре,но към този момент и да става това ще е с малки ръстове.Според мен много скоро ще се зададе цунами на пазарите.В Щатите в момента има бум на неплащане на кредитни карти.Огромен процент от спрели плащанията хора които ще отидат на банкрупция.Има нова регулация в определени сектори от бизнеса които може да доведат до фалит на хиляди малки компании.Цените на имотите достигнаха почти цените от 2006 г.Предполагам че до 2-3 г ще има сериозно сътресение в щатите и като се има впредвид че тук пари се правят а за Европа не съм никак оптимист.Европа според мен е на прага на разпад и невиждан проблем с новопристигналите чалмосани туристи.За България какво да ти кажа.Докато не почнат да вкарват политици в затвора схемите като КТБ ще са на дневен ред.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            Благодаря за мнението.
                            Не смяташ ли че ръстовете в резултатите при сфарм, Сенхл, МСХ, ХЕС, ЕМКА, Корадо, Албена, Бреф, ЦКБ, Елана Агро и спиране на влошаването на резултата при Хим, ще донесат ръст в търсенето на техни акции?
                            Да имаме голям продавач при Сфарм и Бреф, мисля че и при Корадо мажо увеличава фрий флоута, но резултатите са ОК и доста позитивни за 2018
                            Имаме много добри макро данни за 2017та и като цяло резултатите при дружествата са предимно по добри. Но значителен ръст без Софарма не виждам как може да има на този етап. Тоест трябва да мине голяма част от този пакет иначе или патова ситуация или малко шамари от баба Меца.

                            4.27 лв звучи прекалено много за нашата борса за такъв голям пакет но ако пък минат на такава цена ще бъде много силен позитивен сигнал за БФБ. В момента клоня към биковете въпреки че и кеш имам тоест подготвен съм за всякакви варианти но съм по скоро позитивно настроен. Мисля че мечките са прекалено крайни и може да попаднат в ситуация в която бързо да бъдат прегазени от агресивни бикове.




                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                              Моето мнение е че се изчерпа покачването и вероятноста близките месеци да започне разпродажба е голяма.Имам още акции които искам да махна.Другите ги продадох с прекрасна печалба.
                              Благодаря за мнението.
                              Не смяташ ли че ръстовете в резултатите при сфарм, Сенхл, МСХ, ХЕС, ЕМКА, Корадо, Албена, Бреф, ЦКБ, Елана Агро и спиране на влошаването на резултата при Хим, ще донесат ръст в търсенето на техни акции?
                              Да имаме голям продавач при Сфарм и Бреф, мисля че и при Корадо мажо увеличава фрий флоута, но резултатите са ОК и доста позитивни за 2018
                              Last edited by tony1975; 19.11.2017, 18:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Не е ли време за край на този лек сън в който изпадна БФБ?
                                В доста интервюта напоследък прочетох, че ни трябва нов връх до края на 2017, за да продължим догодина...
                                За съжаление доста приятели не са оптимисти за развръзка при Софарма, което може да обърне нещата на БФБ към негативно развитие догодина...
                                Мнения...как виждате нещата?

                                п.п. Пълен съм с акции и съм с поглед нагоре.

                                Моето мнение е че се изчерпа покачването и вероятноста близките месеци да започне разпродажба е голяма.Имам още акции които искам да махна.Другите ги продадох с прекрасна печалба.

                                Коментар

                                Working...
                                X