IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако избягате,
    тук ще дойдат джихадисти и
    мафията ще цъфти
    Бойко БОРИСОВ - към студентите в УНСС.

    ЕЕЕХ

    Коментар


    • Появяват се за да си оправят баланса по някои позиции..И какво от това, после спират..Има и няколко месеца около дивидентите..Слабо ликвидна циклична Борсичка, без интерес от чужди инвеститори..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        За съжаление в близка переспектива аз не виждам признаци за поява на големи купувачи.Фондовете бавно си увеличават експозициите, а Банките изобщо не участват..Чужди инвеститори няма, а на Никиту замисъла е още дългосрочен..За мен плато на цените, до промяна на обстоятелствата..Дългосрочно без реформи - съдебна , административна и антикорупционна може дълго време да сме в това положение..Покупки както и досега ще има около дивидентите или ИПО, каквито има малко..От време на време големите играчи могат да правят покачване от 15-20 дори 30% и пак разпродажби - за доходност..За СОФИКС 1000 се надявам -дано го достигнем в близките 2-3 години..Знам, че звучи малко тъжно, но не виждам от къде ще дойдат пари без чуждите инвеститори..
        Ще се радвам да ме опровергаете с факти и прогнози..
        В края на годината винаги се появяват купувачи. Къде малки, къде големи. Работата е кой ще превари да обере на ниско.

        Коментар


        • Надявам се да не съм...
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Манчо, за съжаление си прав..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              За съжаление в близка переспектива аз не виждам признаци за поява на големи купувачи.Фондовете бавно си увеличават експозициите, а Банките изобщо не участват..Чужди инвеститори няма, а на Никиту замисъла е още дългосрочен..За мен плато на цените, до промяна на обстоятелствата..Дългосрочно без реформи - съдебна , административна и антикорупционна може дълго време да сме в това положение..Покупки както и досега ще има около дивидентите или ИПО, каквито има малко..От време на време големите играчи могат да правят покачване от 15-20 дори 30% и пак разпродажби - за доходност..За СОФИКС 1000 се надявам -дано го достигнем в близките 2-3 години..Знам, че звучи малко тъжно, но не виждам от къде ще дойдат пари без чуждите инвеститори..
              Ще се радвам да ме опровергаете с факти и прогнози..
              Не смея да давам прогнози, а и към момента съм по-голям песимист от теб. Това, което си написал е вярно. Липсата на реформи, най-вече съдебната система отблъсква инвеститорите и дори Ники Василев да успее да листне SOFIX ETF-a си във Франкфурт интересът ще е повече от скромен. Хората не са глупави. Наскоро гледах един репортаж за Румъния. Там социалдемократите, които управляват в момента явно се опитват да дадат "заден ход" на започнатите вече реформи в съдебната система. Това тяхно намерение е било отразено в негативен доклад от ЕК, но знаете ли кой в самата Румъния е оказал най-яростен отпор и вероятно е алармирал Брюксел? Чуждестранните инвеститори (като Рено и ОМВ например). Големите западни, чуждестранни инвеститори, които нямат интерес Румъния да се отклонява от пътя на реформите. А при нас поради липсата на такива (големи, западни) инвеститори (изключвам "Лукойл"...) просто няма такъв дебат, няма съпротива или ако има тя е от някакви "хилави" извънпарламентарни партии и движения, в резултат на което "керванът си върви, а кучетата (най-вече т.нар. "десни") си лаят...". Парламентът е "бетон" от хора и сили олицетворяващи СТАТУКВОТО, които само при споменаване на думата "реформа" получават уртикария. Така, че докато няма промени в управлението на държавата, а такива не се очертава да има, аз не очаквам промяна в инвестиционния климат на страната. Пари има и то много. Потенциал за растеж има и то голям, но няма да е в близките 2-3 години. Поне аз не очаквам. Не е препоръка за ПП на ЦК.
              Vanitas vanitatum...

              Коментар


              • За съжаление в близка переспектива аз не виждам признаци за поява на големи купувачи.Фондовете бавно си увеличават експозициите, а Банките изобщо не участват..Чужди инвеститори няма, а на Никиту замисъла е още дългосрочен..За мен плато на цените, до промяна на обстоятелствата..Дългосрочно без реформи - съдебна , административна и антикорупционна може дълго време да сме в това положение..Покупки както и досега ще има около дивидентите или ИПО, каквито има малко..От време на време големите играчи могат да правят покачване от 15-20 дори 30% и пак разпродажби - за доходност..За СОФИКС 1000 се надявам -дано го достигнем в близките 2-3 години..Знам, че звучи малко тъжно, но не виждам от къде ще дойдат пари без чуждите инвеститори..
                Ще се радвам да ме опровергаете с факти и прогнози..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Според мен, вече от софарма не зависи, дали ще се смени посоката на индекса - наблюдавйте другите в индекса,!!! Да не стане капан за бикове накрая
                  И мойто мнение е такова , пакета може да служи като начало на рязък спад ако не се купи поне на 70 % ...
                  Но ако се купи ще бъде началото на една дълга и заформена игра ,кой ,кого....
                  Защото това което се наблюдава при Фармата се наблюдава и и при останалите компании...
                  Папирите на някой компании са достигнали върха според някой Специалисти....
                  Но никой не иска да купува пакети на тези цени а иска да излезе ....
                  Така че доста продавачи са блокирани в дадени акции, като се почне от Планината., М+С ,Бреф , Фармата , БТХ , ХИМ ,ФИБ, НЕОХИМ , Албена и т.н.
                  Единстнени с еквилибристиките. продължават и Еврохолд и м. мейкъра на ФИБ и ХИМ ,холдинг Варна и т.н...

                  Коментар


                  • Никак не е нормално, но и сумата на пакета е колкото неколкомесечен реален(без пакети и врътки) оборот на борсата!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от soho
                      Тони, другият месец Софарма очаквам голяма динамика на цялата борса а дали нагоре или надолу ще завършим зависи от Софарма. Ще има екшън другият месец и поне аз клоня към биковете. Две седмици до екшъна
                      Според мен, вече от софарма не зависи, дали ще се смени посоката на индекса - наблюдавйте другите в индекса,!!! Да не стане капан за бикове накрая
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Не звучи много нормално фондовата борса на една страна, да зависи от хипотетичното преминаване на хипотетичен пакет, при това с месеци....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Тони, другият месец Софарма очаквам голяма динамика на цялата борса а дали нагоре или надолу ще завършим зависи от Софарма. Ще има екшън другият месец и поне аз клоня към биковете.


                          Две седмици до екшъна
                          Струва ми се че много я превъзнасяте или как д кажа преекспонирате тази Софарма,цялата борса не е Софарма.Ако се намери достатъчно кеш който е "нарочен" да бъде инвестирн тук нещата може да се раздвижат и без фармацевтичната компания....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Сохо ,знаеш ли приказката където лъжливото оФчарче....
                            Или една лъжа повторена 100 пъти се възприема за истина...
                            Та така и с Фармата ,още малко и аз почвам да я приемам защото Вие я приемате за истина....

                            Спада на борсата е преустановен защото се натрапва мнението че решението ще бъде в началото на декември от Чичо Оги.....
                            После спада ще бъде спрян от ребаланса на ПФ ,но спада идва....
                            Това са надеждите на спекулантите ....
                            Няма парите не за купуването а за качването на акциите ..
                            Ако в Дойчланд има избори нали не си мислиш че мисия Франкфурт ще е успешна за Василев ...поне година в набирането на кеш.
                            ПФ вече не са този фактор щото ще си пазят козовете за следващите по лоши години...за тази имат доходността.
                            Алчността си отива ,идва страха...първо да не загубим печалбата после да не загубим парите си..
                            Първото не е страшно ,второто е вече паниката...
                            Хубаво е , че старите кучета са се парили в играта и са песимисти и няма да купуват на юруш ...Още една предпоставка за здравословен "безбалонен" ръст ...
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                              Сохо ,знаеш ли приказката където лъжливото оФчарче....
                              Или една лъжа повторена 100 пъти се възприема за истина...
                              Та така и с Фармата ,още малко и аз почвам да я приемам защото Вие я приемате за истина....

                              Спада на борсата е преустановен защото се натрапва мнението че решението ще бъде в началото на декември от Чичо Оги.....
                              После спада ще бъде спрян от ребаланса на ПФ ,но спада идва....
                              Това са надеждите на спекулантите ....
                              Няма парите не за купуването а за качването на акциите ..
                              Ако в Дойчланд има избори нали не си мислиш че мисия Франкфурт ще е успешна за Василев ...поне година в набирането на кеш.
                              ПФ вече не са този фактор щото ще си пазят козовете за следващите по лоши години...за тази имат доходността.
                              Алчността си отива ,идва страха...първо да не загубим печалбата после да не загубим парите си..
                              Първото не е страшно ,второто е вече паниката...
                              Монти, грешиш защото явно не гледаш цифрите. Виж как се търгува български дълг ! Такова ниска доходност никой ни си бе помислял че е възможна!!! МНОГО пара има натрупана и с тези лихви не виждам как ще има големи разпродажби в близко бъдеще. А ако мине Софарма декември ще бъдете пометени от биковете в това съм сигурен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Протокол ,
                                До колкото познавам психологията на маркетите има време кога да пада...ДАХ
                                В момента немците се движат напред за да обърнат им трЕбва време /полукръг/ ,щото за сега са изненадани от провала на преговорите , кога ще настане паниката ами след като се разбере и след третото гласуване за Меркел че няма да има правителство....и източните европейци и орбан ще се поразходят върху достойнството на швабите и техните джобове а и първите лоши данни за немската икономика ще дойдат тогава...доверието ще свърши..
                                Както при нас Сантимента свърши......
                                Така че за мен в момента ДАХ е индекса на който не бих заложил ,разбира се при нови избори в Дойчланд....
                                Монти, Германия е в много силен подем и това дърпа цяла Европа. БВП ръсте около 3% а безработицата падна до 3.6% което не се случвало от доста десетилетия. А политическата ситуация няма да спре немската машина поне не в близко бъдеще.

                                Коментар

                                Working...
                                X