IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кире, па ша те борят с техните "аргументи" (разбирай глупости)...
    Странно ми е друго - ти им казваш, че си в акции..., аз им казвам че съм извън пазара..., ама изведнъж и двамата сме хейтъри и песимисти...

    Батка, и аз гледам чашата с уиски полупълна, но това не променя картинката в държавата, еле па на бЪфЪбЪ-то вече 10-та година, в положителна посока...
    Проблемът е друг...

    Коментар


    • Аз пък тебе не мога да те разбера..Да имам акции и купувам и продавам от 25 години..Купил съм ги защото искам да печеля, а не да ме лъжат и да чакам 10 години без развитие..И като имам акции и чакам да се върне индекса на нивото си от 2008г , а той е на една трета от това ниво какво да правя..Да си затварям очите за причините или да ги търся. Да лъжа и се самозалъгвам като Вас , че всичко е наред и да не виждам , че твърдо сме последни по много показатели в ЕС..Не мога да разбера коя е причината вместо да отчиташ борсовите индекси , изводите на ЕС в докладите и статистиката на Евростат да твърдиш, че всичко е наред..Мен тези лъжи ме дразнят, а ме дразни и това, че сме най - бедни в ЕС и най- корумпирани..Какво да мисли човек за хора , които си затварят очите за истината и лъжат другите , че всичко е наред..Разбира се първата мисъл е, че не са независими инвеститори и анализатори, а са чиновници и платени от тези , които имат сметка от подобни лъжи..Давам само факти и съм в недоумение, как след фактите ми се отговаря като Батинката, че било хубаво да сме последни в ЕС по потребление.. Моля да ми кажете кое му е хубавото и защо сте доволни да сме на 660 пункта СОФИКС 10та година.. Тези съвети, които ми давате са глупави, все едно аз да Ви съветвам да си продадете жилищата и купите акции , които да държите 10 години с никакво развитие..Ако може по- реалистично и с факти за борсата..
      Last edited by Kiro; 15.12.2017, 13:10.

      Коментар


      • Всеки си гледа от неговата камбанария и си вижда нещата по неговия начин. Затова печелят тези, които разпознават и се доближават до Реалността. Който си мисли, че някоя компания е много зле - да не купува и ако може да продава... който си мисли, че ще върви напред и ще продължи да го прави - да купува.

        С Киро аз лично общ език не мога да намеря, затова не се и опитвам вече. Той си знае едно и си го повтаря като латерна, а има противоречие при него защото е декларирал, че има акции на БФБ и ако нещата са така, както ги пише, то би трябвало да няма. Много често окачествява инакомислещите, че са някакви чиновници и платени писачи, което в крайна сметка ме навява на мисълта, че може би той е такъв В крайна сметка вече не ме и интересува... живи и здрави да сме, а каквото има да става ще стане.
        Keep going ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

          Киро отпуши ли се Софарма ще тръгне пазара та не знам Батя каква вина има че е оптимист. Макро данните са все по добри и има защо да сме оптимисти.
          Киро е реалист а Батя е спекулант който може да вирее само на нашата борса заради неговите вътрешни контакти.... ...
          Когато най много Вика Ъп ,тогава е главен продавач....
          Това е проверено на 100 % стотици пъти...
          Даже и на твоето любимо Доверие....
          Но приемам всяко мнение което се различава от моето..Щом ти харесва да бъдеш заблуждаван от Боко тиквата , мафиоти , КФН и мажо ,що да не бъдете лъгани и от всевдо спекуланти ....вътрешняри.
          Аз не вярвам на неговите хилядни печалби ,но ако ги приеме че са верни колко дребни и едри са продали на загуба за да спечели на падаща борса...
          Добър въпрос А ?

          Коментар


          • Сохо, защо след като сте такива оптимисти вече 10та година сме на една трета от нивото през 2008г...Къде са чуждите инвеститори и защо не купуват български акции..Нали знаеш, че в цял свят мерят икономиката по нивата на фондовата борса..Правиш ли разлика между оптимист и ъпър..Когато 5 години лъжеш за СОФИКС 1000, а не става какво е според тебе- вярна прогноза и оптимизъм ли..Тук в този форум 90% от пишещите са оптимисти, щом са купили акции и търпят номерата на БХ, Черешко и Шиши..Въпроса е да си затваряме ли очите за истината...Да припомням ли, че аз съм 99% в акции, но не ми харесва да сме все последни в ЕС..Ти кажи хубаво ли е да сме последни в ЕС по потребление, защото според Батинката е хубаво..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Батинкаа, твоите лъжи ги знаем..То не беше да хвалиш една акция , а да продаваш и да набутваш Балъците..Не беше с години да лъжеш за СОФИКС 1000, не беше да лъжеш при падащ пазар с години, че правиш космически печалби..За мен ти си един лъжец и балониер..Коя от прогнозите ти се е сбъднала..Репата плащаш ли поне..
              Я пак обясни, че е много хубаво да си последен в ЕС по потребление..Кажи и колко хиляди процента печалба направи през последните 4 месеца спад..

              Когато те разбрахме, че си въздухар ставаш забавно смешен..Каква ти е последната прогноза за СОФИКС 1000
              Накрая да не излезе, че си някакъв чиновник на Черешко и за това толкова да го хвалиш, а тук да избиваш само комплекси..Ти , ако си сериозен инвеститор няма да казваш на черното бяло..
              Киро отпуши ли се Софарма ще тръгне пазара та не знам Батя каква вина има че е оптимист. Макро данните са все по добри и има защо да сме оптимисти.

              Коментар


              • Батинкаа, твоите лъжи ги знаем..То не беше да хвалиш една акция , а да продаваш и да набутваш Балъците..Не беше с години да лъжеш за СОФИКС 1000, не беше да лъжеш при падащ пазар с години, че правиш космически печалби..За мен ти си един лъжец и балониер..Коя от прогнозите ти се е сбъднала..Репата плащаш ли поне..
                Я пак обясни, че е много хубаво да си последен в ЕС по потребление..Кажи и колко хиляди процента печалба направи през последните 4 месеца спад..

                Когато те разбрахме, че си въздухар ставаш забавно смешен..Каква ти е последната прогноза за СОФИКС 1000
                Накрая да не излезе, че си някакъв чиновник на Черешко и за това толкова да го хвалиш, а тук да избиваш само комплекси..Ти , ако си сериозен инвеститор няма да казваш на черното бяло..
                Last edited by Kiro; 15.12.2017, 11:34.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  България остава страната с най-ниско потребление в ЕС

                  През 2016 г. покупателната способност между страните членки варира от 53% в България до 132% в Люксембург спрямо средното равнище за съюза

                  https://www.investor.bg/ikonomika-i-...e-v-es-252183/

                  Моля 4Д и Пенко за мнение и коментар..ТОВА ЛИ ИМ Е СТАБИЛНАТА ДЪРЖАВА..ТАКА ЛИ ЩЕ ВДИГАТ БФБ..
                  О, ама това е стара новина. Отдавна се знае, че политиката на Тиквоня е да подтиска потреблението, а не да го стимулира.
                  То затова всичко живо се изнася от България.

                  http://baricada.org/2017/08/02/kosveni-danatsi/

                  Половината данъчни приходи в хазната идват от таксуване на потреблението
                  Високият дял на косвените данъци у нас потиска потреблението в страната и задушава икономическото развитие. Ситуацията се влошава допълнително от плоския данък върху доходите без необлагаем минимум в комбинация с на практика регресивните осигурителни вноски

                  Косвените данъци представляват облагане на потреблението, което се заплаща от купувача, макар и да се внася от търговците. Високият дял на този данък означава потисната консумация от страна на населението. При това положение не е голяма изненада, че България има най-висок дял на данъчните си приходи от косвени данъци в ЕС, като същевременно има най-ниско потребление – едва 53% от средноевропейското към 2016 г.

                  Потреблението у нас допълнително се потиска от това, че прекият данък върху доходите на физическите лица е плосък без необлагаем минимум. Това означава, че данъчната тежест е най-висока за хората, които харчат всичко, което изкарват, т.е. потенциално онези с ниски и средни доходи.

                  Стимулиране на потреблението(и косвено на икономическия растеж) никога не е било приоритет за Тиквоня и пасмината му, така че и през следващите 6-7 години положението няма да се промени особено.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Киро, кирооо, отново всеки вижда това което иска. Ти искаш да видиш негативното и го намираш. Аз пък гледам че преди по малко от 10 г. този ни показател е бил около 30%, а сега вече е 53 и считам новината която си постнал за чудесна
                    Внимавай какви новини пускаш Кире!
                    Някой беше казал, че смъртта е еднаква за всички, но животът е по-добър за оптимистите!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Киро, кирооо, отново всеки вижда това което иска. Ти искаш да видиш негативното и го намираш. Аз пък гледам че преди по малко от 10 г. този ни показател е бил около 30%, а сега вече е 53 и считам новината която си постнал за чудесна
                      Внимавай какви новини пускаш Кире!
                      +1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        България остава страната с най-ниско потребление в ЕС

                        През 2016 г. покупателната способност между страните членки варира от 53% в България до 132% в Люксембург спрямо средното равнище за съюза

                        https://www.investor.bg/ikonomika-i-...e-v-es-252183/

                        Моля 4Д и Пенко за мнение и коментар..ТОВА ЛИ ИМ Е СТАБИЛНАТА ДЪРЖАВА..ТАКА ЛИ ЩЕ ВДИГАТ БФБ..
                        Киро, кирооо, отново всеки вижда това което иска. Ти искаш да видиш негативното и го намираш. Аз пък гледам че преди по малко от 10 г. този ни показател е бил около 30%, а сега вече е 53 и считам новината която си постнал за чудесна
                        Внимавай какви новини пускаш Кире!

                        Коментар


                        • Съгласен съм че всеки може да гледа по различен начин и да приема различни допускания. Най-лесно ми е да махна СФТРД от класацията, но не мисля че мога да елиминирам от този коефициент крактосрочните банкови задължения, защото по-всички теории те са си лихвоносен дълг и се включват в нетния дълг (текущите задължения към свъзани лица и към доставчици не ги вкарвам тук). Дори в доклада на дружеството си дават нетен дълг, който е малко под този дето аз смятам, но си включва и крактосрочния.

                          В тази сфера всичко е относително и е ясно че всеки един може да смята нещо че е по-добре по един или друг начин.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                            Нищо лично, колеги "форумци", но ме провокирате за "EV / EBITDA" съотношението.

                            Аз също като Carcilaso съм на мнение, че не би трябвало в EV за Трейдинга да се включват текущите задължения, а те за всеки търговец на лекарства са много големи.

                            Освен това, EBITDA е полезен при бизнеси с големи амортизации. Логично е да се запитаме - Софарма Трейдинг такъв бизнес ли е? НЕ Е !

                            Ако се мисли, тогава вероятно ще ни светне, че не е обективно отношението 28 на Софарма Трейдинг да бъде 2 до 2,5 пъти по-голямо от това на Корадо, М+Ц, Емка, Спиди, Хес, Монбат и други машиностроителни дружества, за които EBITDA отразява добре процеса на обновяване на ДМА (чрез големите амортизации).
                            за мен bse правилно си смята , при положение, че в EBITDA влиза ефект от ползването на оборотно финансиране, ако елиминираш едното защо във формулата ще оставиш другото (ефекта), или ако не включваш текущ дълг значи ли това, че ако вземеш още 100млн. кредит и другите параметри са същите ev/Ebitda са равни?
                            иначе е вярно , че този показател е по-скоро за промишлени предприятия
                            поздрави
                            Last edited by vigilant; 15.12.2017, 09:26.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение


                              За мен е по-добре да си чакам ралито и да стана капитан на ракета.
                              "Капитан на ракета"...?!? )))))))))))))))))

                              Козлик, рано, рано ще ни умориш от смях, бре...! ))))))))))
                              Остави ни да си изпием кафето поне..., после ще се забавляваме...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                                За теб ще е най-добре.
                                Грешка, за теб е най-добре и действията ти го потвърждават.
                                За мен е по-добре да си чакам ралито и да стана капитан на ракета.
                                Панимаеш!

                                Коментар

                                Working...
                                X