IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    91% доходност за 2017 - та! Софикс - а толкова не съм го бил скоро
    112% в акции, т.е. кеша е минус 12%
    Ще кеширам повече като му дойде времето

    Успешна 2018-та на позитивните и предприемчиви играчи!
    Батя, преди всичко да те поздравя за успеха, но нека 2018 да бъде успешна и за всички останали, защото аз например не се чувствам нито позитивен, нито предприемчив !
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • На БФБ живота е прекрасен със Шиши, БХ и Черешко..5та година не се сбъдва прогнозата за СОФИКС 1000 и 10та за възтановяване на предкризисните нива..Всички са щастливи, а най много членовете и чиновниците на ГЕРБ..Амин..

      Коментар


      • Мина много добра година на борсата, пък и не само там и идва още по хубава. Аз съм доволен от живота. Понеже вярвам, че всеки описва себе си и своя свят а не действителността, се чудя какво ли гадно нещо се е случило на мечките, че описват толкова гадна действителност. Пожелавам ви голямо избухване по празниците и още по-добра 2018 г. Живота си е хубаво нещо от където и да го погледнеш.

        Коментар


        • За сведение на Батката ..Доходност за 2017- 148%- вътре влизат и няколко продадени биткойна купени на 530 долара..Имам още малко крипто и доста кеш.. За 2018г. успех на всички на Черешовата Борса и повече реализъм.. Благодарен съм на Форексмастера за прогнозите , когато пишеше за блокчейна..
          Last edited by Kiro; 29.12.2017, 23:03.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            91% доходност за 2017 - та! Софикс - а толкова не съм го бил скоро
            112% в акции, т.е. кеша е минус 12%
            Ще кеширам повече като му дойде времето

            Успешна 2018-та на позитивните и предприемчиви играчи!
            честито и още по-успешна 2018-а

            ===============

            моята доходност за 2017 г. на БФБ е малко над нулата
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • 91% доходност за 2017 - та! Софикс - а толкова не съм го бил скоро
              112% в акции, т.е. кеша е минус 12%
              Ще кеширам повече като му дойде времето

              Успешна 2018-та на позитивните и предприемчиви играчи!

              Коментар


              • П
                Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                Печалбата е печалба когато е в Жоба
                Печалбата е печалба, когато я изхарчиш с кеф. За съжаление съм по-пестелив от колкото трябва. Преди време бях засякъл някъде лафа, че хората които могат да правят пари не могат да им се радват.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                  Разбирам това, че всеки по-сериозен портфейл на БФБ създава проблеми с излизането Та затова хартиените печалби са малко непредставителни Е, ако портфейлът ти е няколко хилядарки, няма проблем, но не вярвам твоя да е само толкова. И не съм имал предвид точно теб, по принцип говорех.
                  Вярвам, а и виждам, че големите играчи осъзнават проблема с ликвидността и се съобразяват с него. Тоест мисля, че ако имаха по-малък портфейл биха постигнали много по-висока % доходност, но не го правят. Те така са станали големи и един вид горе-долу има баланс. Що се отнася до мен - за съжаление трябва да те уверя, че съм в една от най-ниските групи като възможности, поне съдейки от хората тук, с които съм имал възможността да си комуникирам.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • E, нека и аз да се разпиша:

                    на 10 януари 2017 съм бил 100% в акции.
                    на 29 декември 2017 съм 63% в кеш и портфейлът ми е нараснал (акции + кеш) с 14%.
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Печалбата е печалба когато е в Жоба

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                        Аз написах, че кешът ми е 25%, но това няма никакво значение според мен. Вярвам, че всички тук може да си посрещнем нуждите от покрив над главата, храна на масата и т.н. Всичко останало са активи, които са под различна форма - злато, акции, кеш и т.н. Утре мога да продам всичките си акции и бих покрил критериите ти, но после какво ще правя? Нали пак в нещо трябва да ги набия, та в този смисъл какво разбираш под "истински печалби"?
                        Ами да ли ще има КоЙ да ти вземе артиите и да си на желаната доходност

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          Аз написах, че кешът ми е 25%, но това няма никакво значение според мен. Вярвам, че всички тук може да си посрещнем нуждите от покрив над главата, храна на масата и т.н. Всичко останало са активи, които са под различна форма - злато, акции, кеш и т.н. Утре мога да продам всичките си акции и бих покрил критериите ти, но после какво ще правя? Нали пак в нещо трябва да ги набия, та в този смисъл какво разбираш под "истински печалби"?
                          Разбирам това, че всеки по-сериозен портфейл на БФБ създава проблеми с излизането Та затова хартиените печалби са малко непредставителни Е, ако портфейлът ти е няколко хилядарки, няма проблем, но не вярвам твоя да е само толкова. И не съм имал предвид точно теб, по принцип говорех.
                          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                          Коментар


                          • Съобщение от БФБ-София (Съобщение от БФБ-София)
                            Съобщение относно „айсберг” поръчките в Xetra

                            Във връзка с изискванията на MiFID II, MiFIR, както и на Делегиран Регламент (ЕС) 2017/583 на Kомисията от 14 юли 2016 г. и Делегиран Регламент (ЕС) 2017/587 на Комисията от 14 юли 2016 г., БФБ-София АД информира пазарните участници за следното:

                            1. Считано от 03.01.2018 г. се променят изискванията за „айсберг” поръчките в Xetra. При въвеждане на „айсберг” поръчки от горепосочената дата, или при последваща модификация, общият обем на “айсберг” поръчката следва да бъде с минимална стойност (брой*лимитирана цена), не по-малка или равна на левовата равностойност на 10 000 (десет хиляди) евро. Изискванията върховият обем да е минимум 5 (пет) на сто от общия обем на “айсберг” поръчката се запазва. „Айсберг” поръчка, която не отговаря на изискванията за минимална стойност, се отхвърля от Системата.

                            2. Считано от 03.01.2018 г. айсберг поръчки няма да бъдат налични като тип поръчки за общински и корпоративни облигации, както и за Държавни ценна книжа, до получаване на разрешение от Комисията за финансов надзор за освобождаване на задължението за публично оповестяване на информацията по чл. 8, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 600/2014. БФБ-София е предвидила тези поръчки в промяната на Правилника за дейността си, въз основа на който ще бъде издадено това решение.
                            БФБ-София АД ще информира своевременно при възстановяване на „айсберг” поръчките за описаните инструменти.




                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                              Аз да попитам тия печалби, дето ги размятате, на хартия ли са или истински? Щото ако са на хартия - спирам да чета. Не си ли кеширал - няма печалба
                              Това е жестока мисъл, винаги съм я обичал много. Почти колкото онзи дето купил акции на 100 лв, те паднали на 10лв, ама няма загуба щото не бил продал.

                              Коментар


                              • Батката имах предвид (печатна грешка) ))
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X