IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
    Ясно,аз дадох пример с Хима,но се отнася за всички акции.Когато тренда е нагоре/сега много фактори сочат това/ е ясно,че цената на акциите ще разсте.И колкото по-навреме се купи,толкова по-добре.Корекцията идва когато е направила голям ръст.Т.е ако се включиш тогава се пропуснал ръст.
    Тук спор няма, ти изкоментира кеша по долу. Аз мисля, че подготвен кеш винаги е необходим за всякакви случаи, най малкото защото не е добре да си на 100% в акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Ти може би не ме разбра. Аз въобще нямам предвид Хима, а позиции по които по принцип имаш интерес и желаеш да влезнеш или да увеличиш пакета си. Ето давам ти пример със себе си какво бих направил, аз съм дивидентно ориентиран и ако да кажем цените на М+С, Хес, Корадо или Софарма Трейдинг паднат бих си увеличил пакетите там и затова е нужно човек да има в готовност кеш. А и при Химимпорт, ако дивидента стане вече традиция и се увеличи и там бих добавял при спадове.
      Ясно,аз дадох пример с Хима,но се отнася за всички акции.Когато тренда е нагоре/сега много фактори сочат това/ е ясно,че цената на акциите ще разсте.И колкото по-навреме се купи,толкова по-добре.Корекцията идва когато е направила голям ръст.Т.е ако се включиш тогава се пропуснал ръст.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Велики фараоне, Ануксунамун ли ти ги шепне тези вредни мисли Коя е другата тема ?!
        Паника на бфб.

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

          Тук не виждам нито логика,нито математика-да стискаш кеш и да чакаш корекция?
          Пример:След 2лв бе ясно ,че Хима е на горе-2...2,1...2,3....2,4....2,6 пада, на 2,5лв и влизаш с кеша който пазиш ,става 2,6...3лв..И казваш-успях.А защо не влезе преди корекцията на 2,1лв примерно...
          Ти може би не ме разбра. Аз въобще нямам предвид Хима, а позиции по които по принцип имаш интерес и желаеш да влезнеш или да увеличиш пакета си. Ето давам ти пример със себе си какво бих направил, аз съм дивидентно ориентиран и ако да кажем цените на М+С, Хес, Корадо или Софарма Трейдинг паднат бих си увеличил пакетите там и затова е нужно човек да има в готовност кеш. А и при Химимпорт, ако дивидента стане вече традиция и се увеличи и там бих добавял при спадове.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Точно така е, затова колкото и да сме в акции винаги трябва да има заделен кеш за изгодни покупки.
            Тук не виждам нито логика,нито математика-да стискаш кеш и да чакаш корекция?
            Пример:След 2лв бе ясно ,че Хима е на горе-2...2,1...2,3....2,4....2,6 пада, на 2,5лв и влизаш с кеша който пазиш ,става 2,6...3лв..И казваш-успях.А защо не влезе преди корекцията на 2,1лв примерно...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              фючърсите са с по-дълго работно време от пазара на акциите
              https://www.barchart.com/futures
              Те и вчера примаркет бяха на зеленко......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Чак пък плашещи, най-много да запишем пропуснати ползи или виртуална загуба... ама, ако си купувал преди година-две немаш никви грижи, свиркаш си и си чакаш. Най-много да увеличим портфейлите при добра възможност... т.е. след година, ако наистина удари криза (говоря за БФБ)
                Точно така е, затова колкото и да сме в акции винаги трябва да има заделен кеш за изгодни покупки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                  Има ли оптимисти?
                  Tи от кои си, и колко ти е кеша че си толкова доволен....

                  Pessimism is your frend, euphoria - the enemy.
                  Един умен чиляк го е рекъл преди години.

                  Коментар


                  • Ми то рано или късно все ще ги дигнат, голем страх големо чудо, много ясно че всички кинти отидоха по борсите и ги надуха, и още по ясно, че сега ще излизат от там. А къде ще отидат се пита в задачката? Следва си икономическата логика никаква драма не виждам. Пък и след като ДАУ за година избуши ще се прибират печалби сега и тука драма не виждам.

                    Аз за себе си гледам златото за индикатор за криза, а то за момента не мърда нагоре, даже е паднало днес.
                    Last edited by pepe1234; 09.02.2018, 11:56.

                    Коментар


                    • Още два три пъти и ще им свикнем на Хамериканските номера и ич нема а се пУашим, щото ние се пУашим със затихващи трептения и скоро ще станем безчувствени.

                      Коментар


                      • Има ли оптимисти?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                          Да,но една тайна щом я знаят 2 души,рано или късно излиза.А там за картелни споразумения,вътрешна информация....няма прошка.
                          Твоята теза я разбирам и е вярна, но ме заинтригува казаното от пимп и се чудя дали се ориентирам.
                          Какво викат сега? Тъй като доходите са се повишили, има евентуална опасност да се повиши инфлацията и ние се готвим да я удушим тази инфлация още в люлката. Щели да вдигат лихвите, оттам парите ще поскъпнат, други активи респективно ще паднат и се почва със самозараждащ се и самообясняващ се страх.
                          На мен тази логика не ми допада и вярвам, че има други движещи мотиви.

                          "Страхуват" се от евентуална инфлация и се готвят да пипнат лихвите, но някак странно и удобно се забравя, че същите тези лихви първо ще ударят бизнеса, а вероятно след това и банките. Защото в последна сметка точно това е сърцевината - дали бизнесът и банките ще издържат на по-високи и растящи лихви.
                          Въпреки програмите и стрестестове и др-, трудно можем да знаем, ние де, каква е действителната картина.

                          Ще опитам да свържа с намекнатото от пимп, без по никакъв начин да го свързвам с моята субективна теза.. Помните едно време как изливаха планини от кеш, обаче по някакъв уж "странен" начин инфлация нямаше. Как така се получаваше, че парите бяха в изобилие, но инфлацията не мърдаше. Най-популярното и смислено обяснение беше, че всъщност кешът практически не стигаше до потребителската сфера. А къде се дяна той тогава, ма.. му стара. Пак популарно някакво обяснение твърдеше, че видите ли, той се шляел в някакви много високи етажи на финансовата сфера, където апропо също имаше доста скелети в гардеробите.
                          Е, смислено ли е евентуалното подозрение, че след десетина години лечение със силното лекарство "евтин кеш", високи етажи на финансовата сфера са в достатъчно добро здраве, че да могат да "понесат" и високи лихви. Защото - по-високи лихви, повече медец по пръстите.
                          Нямам подозрения, че фед и сходни на първо място са загрижени именно за тях и ако те по някакъв начин са дали ясни "сигнали", защо да не бъдат уважени с по-високи лихви.
                          Пък високите етажи ще имат грижата за по-долните етажи и за бизнеса, доколкото имат интереси.
                          Оттам надолу - да си плащат ако могат.
                          Ако не могат - техен проблем.

                          Всичко това са неангажиращи фантасмагории, благородно провокирани от едно доста хитровато изказване.
                          Препоръки никакви.
                          Претенции никакви.
                          Може и без коментари, може и с коментари.

                          Коментар


                          • Чак пък плашещи, най-много да запишем пропуснати ползи или виртуална загуба... ама, ако си купувал преди година-две немаш никви грижи, свиркаш си и си чакаш. Най-много да увеличим портфейлите при добра възможност... т.е. след година, ако наистина удари криза (говоря за БФБ)
                            Last edited by pepe1234; 09.02.2018, 11:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                              Само 350 хилки изплашени, слабичко
                              Така сме.
                              Хилки малко, бройки малко, ама процентите много. Пък и да не са много, плашат.

                              Коментар


                              • Само 350 хилки изплашени, слабичко

                                Коментар

                                Working...
                                X