IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Начев, и аз смятам че е глупост това. Всички блага подлежат на преразпределяне. Т.е. какво и да концентрираш къде ще сложиш богатството все ще го инвестираш някъде в нещо и така подпомагаш икономиката, заетостта и т.н. и т.н. В тази връзка БВП си е показател макър и не в абсолютна стойност и не приложим за всеки един гражданин поотделно. Простата сметка която ние трябва да си направим е: печелш X какво можеш да си купиш с X. T.e. казали са едно голямо нищо в статията, това релно НСИ го измерва постоянно. Поне това е моя прочит на статията, макър и повърхностен.
    Last edited by pepe1234; 08.02.2018, 14:38.

    Коментар


    • И днес играта е много слаба.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        Дори не съм чел статията, но това си е стъкмистика отвсякъде. Основният проблем днес е концентрацията на богатсвото, а така го замитаме под килима. Отделно един от основните източници на богатство са прекомерните държавни разходи и дългове, дисбалансите между спестяване, потребление и инвестиции- тези неща са дъвкани хиляди пъти.. Отделно "богатството" е прекалено бързо и широко вариращ показател и е показателен в момента основно за големината на активите на ЦБ, а не за икономическото развитие..
        Това ти мнение вече не ме подтиква към възражения. Забелязал съм, че колчем се разговорим по-подробно и различията между нас някак се изглаждат . Не съм сигурен белег на какво точно е това.
        От друга страна , като срещна някъде в навалицата твое мнение, често ми иде да подскоча. При теб е идентично пожложението, само дето скачаш по-високо

        Приказката тръгна оттам, че при оценката на нещо е неподходящо да се фиксираме само на един показател. Колко и кои точно трябва да се вземат е въпрос на разбиране (включително субективно) и майсторлък - защото оценяващият отговаря с парите си.
        Поздрави!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Е, Хане! Ама и ти се изхвърли неподготвен. И това при условие, че категорично си един от разбиращите материята.
          Воден си от желание предимно д аопонираш.

          Ключовата думичка в изказването на СБ не е ли "достатъчен", залепена до икономически показател.
          Ако бяха казали, че заменят едното с другото и артисалото не го гледаме, приказката става коренно различна.
          То е горе-долу същото като при компаниите: ще гледаме само потоците, екуйтито го забравете?!
          Дори не съм чел статията, но това си е стъкмистика отвсякъде. Основният проблем днес е концентрацията на богатсвото, а така го замитаме под килима. Отделно един от основните източници на богатство са прекомерните държавни разходи и дългове, дисбалансите между спестяване, потребление и инвестиции- тези неща са дъвкани хиляди пъти.. Отделно "богатството" е прекалено бързо и широко вариращ показател и е показателен в момента основно за големината на активите на ЦБ, а не за икономическото развитие..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            Това са пълни глупости, да залъгваме хората, че не доходите им са важни, а цените на жилищата и акциите
            Е, Хане! Ама и ти се изхвърли неподготвен. И това при условие, че категорично си един от разбиращите материята.
            Воден си от желание предимно д аопонираш.

            Ключовата думичка в изказването на СБ не е ли "достатъчен", залепена до икономически показател.
            Ако бяха казали, че заменят едното с другото и артисалото не го гледаме, приказката става коренно различна.
            То е горе-долу същото като при компаниите: ще гледаме само потоците, екуйтито го забравете?!

            Коментар


            • Преци, ами защо не..Как използват вече кофите за боклук в статистиката за контрабандата на цигари..

              Коментар


              • Ами не са съвсем глупости Кубрат..В БГ например за меродавни лансират доходите на партийните чиновници..Интересно е да се сравнят с обявите за реална работа в цялата страна..А и заплатата не е сигурен показател..

                Коментар


                • Кире, трябва да се сменят бичите рога с еленови Защото -
                  Първоначално изпратено от framar
                  Еленовите рога могат да се използват за регенериране...
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Световната банка не счита БВП за достатъчен икономически показател

                    Институцията предлага друг измерител за икономическия напредък - богатство

                    https://www.capital.bg/politika_i_ik..._dostatuchen/?

                    За 4Д и приятелите му..
                    Това са пълни глупости, да залъгваме хората, че не доходите им са важни, а цените на жилищата и акциите

                    Коментар


                    • Световната банка не счита БВП за достатъчен икономически показател

                      Институцията предлага друг измерител за икономическия напредък - богатство

                      https://www.capital.bg/politika_i_ik..._dostatuchen/?

                      За 4Д и приятелите му..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

                        Не мъцват нищо..., телетата днес си поверваха... Стареца едвам се държи над повърхността... наско е под вода...
                        Смени дилъра!
                        Казал съм ти го отдавна.
                        И не е задължително да се излагаш непрекъснато.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                          Deutsche Bank: "The Last 36 Hours Are A Dress Rehearsal For When The Bear Market Hits"


                          Знам, че всички винаги са на печалба, но този път аз не съ. Щетите след последните три дни са - 2,23%. Засега добре ни се отразява падането.
                          [ATTACH=CONFIG]n3295389[/ATTACH]
                          Не мъцват нищо..., телетата днес си поверваха... Стареца едвам се държи над повърхността... наско е под вода...

                          Коментар


                          • Deutsche Bank: "The Last 36 Hours Are A Dress Rehearsal For When The Bear Market Hits"


                            Знам, че всички винаги са на печалба, но този път аз не съ. Щетите след последните три дни са - 2,23%. Засега добре ни се отразява падането.
                            Click image for larger version

Name:	LJM Letter.jpg
Views:	1
Size:	67.2 КБ
ID:	3295389

                            Last edited by Minka; 07.02.2018, 21:22.

                            Коментар


                            • Днес нещата нещо не се случиха така, както някои ''големи разбирачи'' очакваха

                              Коментар


                              • Пийте си бирата и си гледайте мача.

                                Коментар

                                Working...
                                X