IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    Вярно ще трябва да викаме монтито обратно.. даже ще взема да го изкарам от игнора, та белким потръгнат нещата
    Батков ти нали си оптимист,що ти трябва да викаш царя на мечките?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      Докато беше във форума Монти всичко си беше наред и тренда се развиваше,но откакто изчезна не вървят на добре нещата
      Вярно ще трябва да викаме монтито обратно.. даже ще взема да го изкарам от игнора, та белким потръгнат нещата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        абе какво стана с тренда?!?!
        ей това Боко щом е на власт все е мазало...
        +1

        Коментар


        • [QUOTE=Ferry;n3315210]
          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          +++ какви 20г на тоя умрял пазар бре!??? вие сте болни всичките. НИКОГА няма да се върнат 2005-2007, само мераците са големи на загубеняците да си получат парите, закопани в гнилочи, ръжди и купища булгаристански "лайна"
          Що обиждаш хората , що си мислиш че на тебе не може да ти се случи. Еуфорията при теб е като еуфорията при тях 2007 г. Замисли се малко, макар че имаш още няколко години да се порадваш. Участвал ли си на пазара преди 2007 година или просто се се качил на влака след 2009. Поправи ме ако греша. Поздрави.

          Но принципно си прав щом при този силен пазар акциите в САЩ, Софикс не се възстанови. Мъка ми е какво ще се случи при следващата рецесия. Която не толкова далече.
          Last edited by Todor Sabev; 21.03.2018, 19:58.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            абе какво стана с тренда?!?!
            ей това Боко щом е на власт все е мазало...
            хахаа, мислех че, само на мен ми се привижда такава зависимост )))
            Last edited by съни(тя); 21.03.2018, 19:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              абе какво стана с тренда?!?!
              ей това Боко щом е на власт все е мазало...
              Докато беше във форума Монти всичко си беше наред и тренда се развиваше,но откакто изчезна не вървят на добре нещата

              Коментар


              • абе какво стана с тренда?!?!
                ей това Боко щом е на власт все е мазало...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                  Какви 20г. ги говорите ... Това е страшно дългосрочно, особено в днешно време. Ако си на 50г., като станеш на 70г. ли ще кешираш?
                  Не е реално.
                  По-скоро 10г. е някъде максималния разумен срок. Все пак няма да живеем като умрем я, а то със съвременния начин на живот човек я доживее до 60г., я не ...
                  +1
                  И аз винаги съм им се чудел на изказванията на колеги за някакви десетки години.....направо за нищо ги нямат.Мен ако ме питаш 3-4 год максимум за инвестиция

                  Коментар


                  • Какви 20г. ги говорите ... Това е страшно дългосрочно, особено в днешно време. Ако си на 50г., като станеш на 70г. ли ще кешираш?
                    Не е реално.
                    По-скоро 10г. е някъде максималния разумен срок. Все пак няма да живеем като умрем я, а то със съвременния начин на живот човек я доживее до 60г., я не ...

                    Коментар


                    • [QUOTE=pipbel;n3315206]
                      Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                      1. Пазарът зацикли, защото всички сме дългосрочни,търгуваме на дялов пазар. На дори и дългосрочните си имат хоризонт от примерно 7 -10 години и той явно е започнал да настъпва за част от дългите и те продават. Дялов пазар сме от 2009 все пак...
                      /QUOTE]

                      Aко се гледат анкетите ти съвсем не изглежда така, показва че по скоро болшинството са с 20г хоризонт оттук насетне.
                      Само 10-15% отговарят че ще продават при софка до 800, на останалите средната таргетна им е някъде 1200-1500.
                      Според мен лъжат като.....яко лъжат
                      +++ какви 20г на тоя умрял пазар бре!??? вие сте болни всичките. НИКОГА няма да се върнат 2005-2007, само мераците са големи на загубеняците да си получат парите, закопани в гнилочи, ръжди и купища булгаристански "лайна"

                      Коментар


                      • [QUOTE=BigBear;n3315116]

                        1. Пазарът зацикли, защото всички сме дългосрочни,търгуваме на дялов пазар. На дори и дългосрочните си имат хоризонт от примерно 7 -10 години и той явно е започнал да настъпва за част от дългите и те продават. Дялов пазар сме от 2009 все пак...
                        /QUOTE]

                        Aко се гледат анкетите ти съвсем не изглежда така, показва че по скоро болшинството са с 20г хоризонт оттук насетне.
                        Само 10-15% отговарят че ще продават при софка до 800, на останалите средната таргетна им е някъде 1200-1500.
                        Според мен лъжат като.....яко лъжат

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                          1. Пазарът зацикли, защото всички сме дългосрочни,търгуваме на дялов пазар. На дори и дългосрочните си имат хоризонт от примерно 7 -10 години и той явно е започнал да настъпва за част от дългите и те продават. Дялов пазар сме от 2009 все пак...
                          2. Нови инвеститори по линия на инвестиционните посредници и фондовете не влизат. Индексният фонд не върши работа без лост върху него. От близо година нетно инвеститорите закриват позиции и не отварят нови по данни от 40 те компании в най широкия индекс.
                          3. 3/4 от активните инвеститори имат Софарма, а на нея цената е ограничена от горе от Ромфарма и това блокира търговията и мисленето на болшинството.
                          Болднатото мнение се споделя и от други и ми е интересно твоето обяснение.
                          В контекста на т.1, дългосрочните в Софарма искат да кешират, но имат по-високи очаквания и тапата, сложена за румънците ги спира.
                          Отнесено към т.2, даже е добре, че не кешират, защото може и да излязат от пазара.
                          За оптимистите и феновете няма пречка да купуват...

                          Коментар


                          • Ти май не знаеш какви ги плямпаш. Първо, при ПФ само едва 6-7% са на БФБ и второ, след доста повече от 2-3 години вноските в ПФ ще са по-малко от плащанията.

                            Първоначално изпратено от das Разгледай мнение
                            Това е без значение, ако някой ден им се наложи да плащат пенсии и няма досатъчно влизащ ресурс опират до кеширане независимо от цената на влизане. Разбира се, първо могат да кешират други позиции. Има време, ще видим след 2-3г. Търпение и спокойствие.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Портфейлите на ПФ не са ли правени на много по-високи цени от сегашните?
                              Това е без значение, ако някой ден им се наложи да плащат пенсии и няма досатъчно влизащ ресурс опират до кеширане независимо от цената на влизане. Разбира се, първо могат да кешират други позиции. Има време, ще видим след 2-3г. Търпение и спокойствие.

                              Коментар


                              • Портфейлите на ПФ не са ли правени на много по-високи цени от сегашните?

                                Коментар

                                Working...
                                X