IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    А представи си и някои други компании да повлекат крак и да започнат да се рекламират как всяка година ще раздават дивиденти от печалбата си.......защо не и Фармата и Химимпорт
    Участвал съм в над 30 увеличение на капитала или раздържавявани дружества , също ИПО и СПО на не знам коЙ си но не помня от 2009 г на успешно предлагане...;
    Даже предлагания като на Алтерко и Сирма при бичи маркет не дадоха добър резултат...
    защо да участвам в нещо в което да чакам три месеца да стане чудо на борсата ,ами ако не се набере капитал...почвате от 1,8 надолЕ...
    Питайте чичо за Зърнени храни от 4 лв на 30 стинки...
    На НГ 2007 г ИП го дигна до 4,3 и после....мъка...
    Успех на участвашите , но кибик да си в днешно време е успешен занаят....избираш и не се редиш на опашки.....

    Коментар


    • В началото на годината БНБ пусна монета във връзка с председателството на ЕС. Голяма реклама, голямо нещо! Юрна се целокупното българско човечество да се реди януари през нощта на опашки, да има за внуците. И после тишина. Следващите две монети си стоят на касите. На всичкото отгоре кратуните от БНБ си повярваха и вдигнаха тиража и цената! И те така...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Днес пих кафенце с моя приятел в офиса на Елана и искам да ви кажа че бях свидетел на интереса към Градус.
        Една дама дойде, чела това-онова иска да запише на гише, ей така за децата да имало. После друг се появи и той от 2008 не се бил вясвал и той иска ей така 4 000лв да сложи в Градус. Какво ли не прави една реклама... дано се съживят нещата!

        Утре кафето е в София
        А представи си и някои други компании да повлекат крак и да започнат да се рекламират как всяка година ще раздават дивиденти от печалбата си.......защо не и Фармата и Химимпорт
        Last edited by спекуланта; 14.06.2018, 13:40.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Днес пих кафенце с моя приятел в офиса на Елана и искам да ви кажа че бях свидетел на интереса към Градус.
          Една дама дойде, чела това-онова иска да запише на гише, ей така за децата да имало. После друг се появи и той от 2008 не се бил вясвал и той иска ей така 4 000лв да сложи в Градус. Какво ли не прави една реклама... дано се съживят нещата!

          Утре кафето е в София
          И аз това ви пиша.Тези две седмици няколко пъти ходих до посредника си. Имаше хора,звъняха телефони за ИПО да питат,за други компании разпитвах.Пускаха поръчки,отваряха платформи.Рекламата на ИПО на Градус е полезно за цялата борса.

          Коментар


          • Днес пих кафенце с моя приятел в офиса на Елана и искам да ви кажа че бях свидетел на интереса към Градус.
            Една дама дойде, чела това-онова иска да запише на гише, ей така за децата да имало. После друг се появи и той от 2008 не се бил вясвал и той иска ей така 4 000лв да сложи в Градус. Какво ли не прави една реклама... дано се съживят нещата!

            Утре кафето е в София

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

              Е, сега отново ни фърли в размисли относно пола ти!?...
              За полът не се кахъри,)) за оптимизмът беше думата, темата за оптимизма )))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Спокойствие и само спокойствие ! )))
                Оптимизмът е като секса - напред и нагоре Пък и без него не може
                Е, сега отново ни фърли в размисли относно пола ти!?...

                Коментар


                • Спокойствие и само спокойствие ! )))
                  Оптимизмът е като секса - напред и нагоре Пък и без него не може
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Виждам че Чичака се е заел да те успокоява!- в добавка;
                    Ако ми кажеш този 1% в колко персона ще се разпредели, може и да ти затвърдя мнението на Чичака до диамантено розаво -дори пет годин по един да станат,- а до тогава и ти ще си си окткрил лека и цяра!
                    За сега нямам ангело-делчови елементи и да искам не пипам, а туй що имам го браня да не прехвърля лимитните стойности! И гаче ли ще изляза прав за копането и култученето!
                    Сполай ти в тутуня и мазута!
                    За хиката и емката мога да ти кажа че в близките пет години ,продажбите вървяха в интервала между 30-50 к в лева на тримесечие...при 5 лв имаше цени
                    След качването на борсата се качиха и оборотите и цените ...
                    Но пък 220К в хиката в акции на нашите хора са най малкото 10% бързи пуснати на маркета което е спад в едно тримесечие през есента и зимата с поне 10% до 2,3 -2,5...това важи и за останалите от групата ..
                    Не е препоръка..
                    Защо да се редя на опашка ,когато мога и да ме молят да ги купя...
                    Доста хора се усещат за тази въртележка поне в Хиката и Емка....
                    Планината имаше май обратно но то ще преяде ....най вероятно..
                    Относто тутуня и петрола ,там става както всички на нашата борса ....от успешен спекулант се превръщаш в дългосрочен инвеститор,като не ти излезат сметките ...за да не си неуспял спекулант и да кажеш аз имам химерни загуби а в даден момент акцията подскача ,даже и при умрялата котка ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                      Аз подчертах, че таксите за БФБ са 3 пъти !!! по-високи от тези за световните акции,където даже логически разходите трябва да са по-големи.
                      Въпроса е кой точи тоя голям % 0.5.Самата БФБ,брокера или някой друг?
                      Което си е така - така си е.
                      За по малки суми ( 500-1000лв) е двойно по скъпо на бфб, а за 5к лв например ( 3к$) е дори 12 пъти по евтино през IB. Директното, ма дори и през карол да си там пак е 6 пъти разликата, хич не е малка.
                      Та средното изглежда че наистина си е поне тройно.
                      Отделно там може да търгуваш и на лост х2/3 което никак не се отразява на тр.такси, за аск/бид спредовете по добре да не отваряме дума.

                      Въобще бфб си е бая зор от тая немаловажна гледна точка за спекуланти с доста сърбящи ръчички

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Ето един въпрос от мен ...
                        как ще се отрази цената на акциите в следните дружества Стара планина и сие , Емка , Хика ,М+С и т.н..След/когато/ пуснат акциите за привилигировани лица от управлението на леФче....
                        Дали пък някой няма да продава веднага и в момента....на принципа кой колко даде...

                        Виждам че Чичака се е заел да те успокоява!- в добавка;
                        Ако ми кажеш този 1% в колко персона ще се разпредели, може и да ти затвърдя мнението на Чичака до диамантено розаво -дори пет годин по един да станат,- а до тогава и ти ще си си окткрил лека и цяра!
                        За сега нямам ангело-делчови елементи и да искам не пипам, а туй що имам го браня да не прехвърля лимитните стойности! И гаче ли ще изляза прав за копането и култученето!
                        Сполай ти в тутуня и мазута!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                          1% нови акции ще окаже нищожно отражение, дори всички да решат да кешират, което е малко вероятно. При "Спиди" поне бе така. Никой не изсипа със самосвала нови акции. Цената и търговията там спаднаха (и продължават да спадат) бавно и мъчително, но по други причини. Не знам дали и при следващата вълна дружества с "промо-акции само за избрани" ще се получи същото. По-скоро всичко зависи от резултатите. Със сигурност ще се случи едно - когато се съставят списъци с имена и срещу тях са записани определен брой акции със сигурност хората ще се разделят на две групи - доволни недоволни. Това е неизбежно и определено не е добре за работната атмосфера в дружествата.
                          За спиди не знам ,не ги следя....
                          И при Хиката и при М+С се продадоха доста акции от Софикс фонда и тези допълнително ще натежат на цената ако ли пък тренда е надолЕ... а и ако западните маркети са подпукани след частичните избори в Щатите
                          Скоро и Стара планина може да излезне при тази търговия....от Софикс заедно с Албена...


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Ето един въпрос от мен ...
                            как ще се отрази цената на акциите в следните дружества Стара планина и сие , Емка , Хика ,М+С и т.н..След/когато/ пуснат акциите за привилигировани лица от управлението на леФче....
                            Дали пък някой няма да продава веднага и в момента....на принципа кой колко даде...
                            1% нови акции ще окаже нищожно отражение, дори всички да решат да кешират, което е малко вероятно. При "Спиди" поне бе така. Никой не изсипа със самосвала нови акции. Цената и търговията там спаднаха (и продължават да спадат) бавно и мъчително, но по други причини. Не знам дали и при следващата вълна дружества с "промо-акции само за избрани" ще се получи същото. По-скоро всичко зависи от резултатите. Със сигурност ще се случи едно - когато се съставят списъци с имена и срещу тях са записани определен брой акции със сигурност хората ще се разделят на две групи - доволни недоволни. Това е неизбежно и определено не е добре за работната атмосфера в дружествата.
                            Vanitas vanitatum...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                              Те от такива въпроси - не останаха списващи форумци...- ама нейси, пак ще се срещнем след ...
                              -кусур години !
                              С някои тъдява - с други пък не!
                              Ето един въпрос от мен ...
                              как ще се отрази цената на акциите в следните дружества Стара планина и сие , Емка , Хика ,М+С и т.н..След/когато/ пуснат акциите за привилигировани лица от управлението на леФче....
                              Дали пък някой няма да продава веднага и в момента....на принципа кой колко даде...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                                В смисъл кое е важното ? че е 2 лв и 2$ минимум ? Аз разлика в това не виждам.Кой прави оборот по-малко от 2$ за да го засегне това уточнение ?

                                Аз подчертах, че таксите за БФБ са 3 пъти !!! по-високи от тези за световните акции,където даже логически разходите трябва да са по-големи.
                                Въпроса е кой точи тоя голям % 0.5.Самата БФБ,брокера или някой друг?
                                То в БГ само прекупвачи на какво ли не,една стока минава през 10 препродавача и накрая реват защо едни и същи стоки били по-скъпи в БГ отколкото в ЕУ.Еми сещай се защо

                                Те от такива въпроси - не останаха списващи форумци...- ама нейси, пак ще се срещнем след ...
                                -кусур години !
                                С някои тъдява - с други пък не!

                                Коментар

                                Working...
                                X